Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Badziak

Użytkownik
 • Zawartość

  1414
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Badziak

  Lek na alkoholizm

  Odkryto gen alkoholizmu. Na razie u myszy, ale uczeni są zdania, że uzależnienie od alkoholu u niektórych ludzi też ma podłoże genetyczne. Kiedy gen jest "zepsuty", łatwo wpaść w nałóg. Genetycznie zmodyfikowane gryzonie robiły wszystko, byle tylko zdobyć alkohol. Z czasem były bezustannie pijane. Normalne laboratoryjne myszy nie interesują się alkoholem i piją go bardzo mało lub wcale, kiedy mają wybór między wodą a napojem z domieszką procentów. Jednak, gdy gryzoniom zmodyfikowano gen Gabrb1, dosłownie rzuciły się na "flaszkę". Wolały pić alkohol niż wodę - aż 85 proc. ich dziennego spożycia płynów stanowiły drinki o mocy wina. Zwierzęta tak się uzależniły, że wykonywały każdą, coraz trudniejszą prace, którą stawiali przed nimi naukowcy, byle tylko zdobyć alkohol. Z czasem były bezustannie pijane. Cały tekst: http://wyborcza.pl/narkopolacy/1,100609,15054904,Odkryto_gen_alkoholizmu.html#ixzz2nT7zW2ka
 2. zujzuj, to jest dość ciekawe czemu służą takie fantazje. Ja je utraciłam z chwilą, kiedy zaburzenia zaczęły odchodzić i teraz myślę, że to jest swoisty mechanizm obronny. Myślę, że jest okej póki istnieje rozgraniczenie między fantazją a rzeczywistością. Gorzej kiedy uznajesz swoje fantazje za byt realny i zaczynasz się z nimi zlewać.
 3. Wczesniej czy później-co za róznica ,tak czy siak gówno by w twoim przypadku dały Haha, ktoś tu się przejął To dobrze, to znaczy, że mam rację w tym, co pisałam.
 4. Badziak

  Zemsta

  Dobrze postawione pytanie.
 5. Miałam ten problem jakieś dwa/trzy lata temu, ale od kiedy zaczęłam brać Anafranil+Amizepin zniknął jak ręką odjął :)
 6. A może jakieś beta-blokery? Słyszałam, że niektórzy śpiewacy operowi je stosują przed wyjściem na scenę, żeby się nie denerwować - żeby głos im nie drżał, ręce się nie trzęsły i serce nie waliło jak młot.
 7. chris77, nie sugeruj się poradami koleżanki, tylko konsultuj wszystko z lekarzem.
 8. czakulka16, w jakim nurcie prowadzona była Twoja terapia?
 9. Badziak

  nic nie czuję

  Jałmużna dla bezdomnych? To jest wyraz czyjejś dobroci? Raczej głupoty. Stonka, Ty to masz piekło na Ziemi. Myślę, że jakbyś zdecydowała się kiedyś popełnić samobójstwo to Bóg by Ci to na pewno wybaczył, widząc jak wielkie musiałaś znosić cierpienia.
 10. Co się stało z użytkownikiem _asia_ ?
 11. Uważasz, że ludzie na tym forum nie wiedzą co to jest oksytocyna? Raczej każdy miał biologię w szkole. Fenyloetyloamina też nie jest jakimś tajemnym związkiem. "Poczytajcie o tym więcej " zabrzmiało trochę jakbyś był wszechwiedzącym ważniakiem.
 12. To jest kluczowe zdanie! Zrób tak jak napisałaś.
 13. Podzielam to. Później napiszę coś więcej na ten temat.
 14. Badziak

  nic nie czuję

  A co Ci się dzieje tak konkretnie?
×