Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Pregabalina moze jakis zdolowac motywacje i chec do dzialania? Biore 75mg i od tygodni mam tryb "warzywo". Nie moge sie zebrac do nawet najprostszych czynnosci, plus nawet moje hobby juz mnie nie interesuja.

 

z czym to bierzesz? czy tylko sama prega?

Od tygodnia? poczekaj, u mnie tez był try warzywo.. przeczekałem i wywaliłem triticco i stan warzywa mija

 

Doskonale Cie rozumiem, ja tez straciłem ochotę na moje hobby , które przecież kocham, a proste czyności to było zmuszanie się :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pregabalina moze jakis zdolowac motywacje i chec do dzialania? Biore 75mg i od tygodni mam tryb "warzywo". Nie moge sie zebrac do nawet najprostszych czynnosci, plus nawet moje hobby juz mnie nie interesuja.

 

z czym to bierzesz? czy tylko sama prega?

Od tygodnia? poczekaj, u mnie tez był try warzywo.. przeczekałem i wywaliłem triticco i stan warzywa mija

 

Doskonale Cie rozumiem, ja tez straciłem ochotę na moje hobby , które przecież kocham, a proste czyności to było zmuszanie się :-/

 

6 miesiecy prega i biore 50mg trittico na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pregabalina moze jakis zdolowac motywacje i chec do dzialania? Biore 75mg i od tygodni mam tryb "warzywo". Nie moge sie zebrac do nawet najprostszych czynnosci, plus nawet moje hobby juz mnie nie interesuja.

 

z czym to bierzesz? czy tylko sama prega?

Od tygodnia? poczekaj, u mnie tez był try warzywo.. przeczekałem i wywaliłem triticco i stan warzywa mija

 

Doskonale Cie rozumiem, ja tez straciłem ochotę na moje hobby , które przecież kocham, a proste czyności to było zmuszanie się :-/

 

6 miesiecy prega i biore 50mg trittico na sen.

to pozostaje zmienic lek, a działa chociaz ten lek na Ciebie? na co chorujesz?

 

-- 24 lut 2018, 14:58 --

 

biore 450 mg i czuje nadal oslabiajacy niepokoj...czy jest sens probowac 600mg?czy lepiej zmienic lek?

 

tolerancja Ci sie wyrabia.. u mnie to samo:-/ ale to bez sensu brac max dawke jak i tak tolerancja sie wyrobi wczesniej czy później :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu wyrabia się tolerancja na ten lek....niektórzy rzeczywiście tam mają ale niektórzy po prostu powtarzają bzdury....

 

Możesz próbować bo leki powinno się sprawdzać do max dawki..jednak czytałem że w przypadku GAD 450 mg to najskuteczniejsza dawka. 600 już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się brać trzeci dzień pregi. niby tylko 75 mg, ale ogólnie reaguję dość mocno na leki, więc zwykle nie trzeba mi dużo.

 

rano obudziłam się z taką zawiehą mózgu, że czułam się jak jakiś przygłup. dopiero mocna kawa i ćwiczenia mnie trochę orzeźwiły. Ale wczoraj po południu również czułam się taka zahamowana i jak lekki przygłup intelektualny :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się brać trzeci dzień pregi. niby tylko 75 mg, ale ogólnie reaguję dość mocno na leki, więc zwykle nie trzeba mi dużo.

 

rano obudziłam się z taką zawiehą mózgu, że czułam się jak jakiś przygłup. dopiero mocna kawa i ćwiczenia mnie trochę orzeźwiły. Ale wczoraj po południu również czułam się taka zahamowana i jak lekki przygłup intelektualny :roll:

 

początki , miną , nie zwiększaj tylko dawki . jak tak reagujesz na lek to bardzo dobrze! powiem ci .

bo to znaczy, że jak już ci minię to, to małe dawki leku będa na ciebie działać , a jak przestanie , masz spore pole manewru do zwiekszania dawek do 600 na dobe .

chyba że źle zareagujesz na lek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile taki stan może trwać? :?

powiem Ci, że np. jeśli chodzi o stabilizatory nastroju to np. depakinę już po jednej tabletce 300 mg czułam się w dzień przymulona. Albo np biorąc lamotryginę to kurde tolerowałam max 75-100 mg, więcej to już czułam się fatalnie.

Podobnie z innymi lekami mam. Jestem wrażliwa na działania leków i czuję już najmniejsze dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pregabaline lepiej brać rano czy wieczorem jeśli nie wychodzę poza 1x75 ?

Łykam na ból pochodzenia neurologicznego, pomaga średnio ale uśmierza skutki bólu (lęk i czarną pustkę), lepiej się egzystuje.

Myślę żeby połączyć z Wellbutrinem, ale nie wiem czy taki zestaw ma sens.

Bupropion daje radę na ból ale spanie nie istnieje.

Pregabalina na noc , na dzień Wellbutrin ?

 

 

Zdecydowanie TAk

 

-- 24 lut 2018, 20:38 --

 

MAREK XYZ, co masz na myśli że silnie ryje mózg? lol

 

 

ja dziś wieczorem biorę pierwszą tabletkę, boję się bardzo. tego, że mogę wymiotować, albo że mnie sieknie mocno czy że nie będę mogła się dobudzić rano i będę przymulać cały dzień.

 

 

na mnie do 150 mg ten lek działa dość dobrze, powyżej pojawia się w*wienie. Też biorę Wellbutrin. Cudowny lek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile taki stan może trwać? :?

powiem Ci, że np. jeśli chodzi o stabilizatory nastroju to np. depakinę już po jednej tabletce 300 mg czułam się w dzień przymulona. Albo np biorąc lamotryginę to kurde tolerowałam max 75-100 mg, więcej to już czułam się fatalnie.

Podobnie z innymi lekami mam. Jestem wrażliwa na działania leków i czuję już najmniejsze dawki.

 

Po tygodniu powinno już być ok, też takie początki miałem :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN, to mam nadzieję, że mi też po tygodniu przejdzie. Bo masakra znowu dziś. Wstałam i taka przymulona jestem, gorsze cuzucie niż jakiś kac.

 

do tygodnia powinno przejść , jak nie to zmienić lek , a na co bierzesz na lęki , czy jakąś stabilizacje ?

 

powiem tylko że od pregi się tyje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, to jakoś będę musiała przetrwać ten tydzień, ale wkurzę się jak się okaże, że lek do odstawki, a ja tylko zmuszałam się do trwania w jakimś stanie przygłupa.

 

Dostałam pregę głównie na lęki (z tym mam obecnie największy problem, różny wachlarz lęków - głównie społeczny i ogólnie nerwica z silną somatyzacją i też inne bardziej specyficzne fobie) i dodatkowo na chwiejność nastroju przy borderline, choć z tym jakoś tam sobie radzę.

 

Biorę dodatkowo 150 mg wenli od 1,5 roku i to jest maksymalna dawka jako tako tolerowana przeze mnie.

 

 

Szczupła jestem jeszcze jako tako, wiec akurat tycia najmniej się boję. Jak już odstawiam coś to gdy np nasila mi lęki albo zamula zbyt mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, to jakoś będę musiała przetrwać ten tydzień, ale wkurzę się jak się okaże, że lek do odstawki, a ja tylko zmuszałam się do trwania w jakimś stanie przygłupa.

 

Dostałam pregę głównie na lęki (z tym mam obecnie największy problem, różny wachlarz lęków - głównie społeczny i ogólnie nerwica z silną somatyzacją i też inne bardziej specyficzne fobie) i dodatkowo na chwiejność nastroju przy borderline, choć z tym jakoś tam sobie radzę.

 

Biorę dodatkowo 150 mg wenli od 1,5 roku i to jest maksymalna dawka jako tako tolerowana przeze mnie.

 

 

Szczupła jestem jeszcze jako tako, wiec akurat tycia najmniej się boję. Jak już odstawiam coś to gdy np nasila mi lęki albo zamula zbyt mocno.

 

Ja miałem identycznie, czułem się jak jakis kompletny przygłup, az mi sie język plątał i to uczucie otepienia, jakby wąchał klej:)

po 10 dniach u mnie jest wszystko ok, jakos trzeba niestety wytrwa c ten początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przymulenie po kilku tygodniach wrocilo i to ze zdwojona sila. Nie kumalem, ze to od Pregabaliny. Po odstawieniu dopiero mi znowu mozg wrocil do sprawnosci.

 

Miałem dokładnie to samo !! Brałem PREGABALINĘ kilka miesięcy -ale strasznie mnie przymulała, czułem się po niej tragicznie i nie wiedziałem co się dzieje. Dopiero gdy odstawiłem - poczułem nagłą poprawę. Moim zdaniem ten lek nie jest dla wszystkich, niektórym służy - to fakt, niektórym natomiast nie tylko nie pomaga - ale wręcz szkodzi. Jednym słowem PREGABALINA ryje mózg i tyle .... na całe szczęście nie uzależnia i można ją łatwo odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przymulenie po kilku tygodniach wrocilo i to ze zdwojona sila. Nie kumalem, ze to od Pregabaliny. Po odstawieniu dopiero mi znowu mozg wrocil do sprawnosci.

 

Miałem dokładnie to samo !! Brałem PREGABALINĘ kilka miesięcy -ale strasznie mnie przymulała, czułem się po niej tragicznie i nie wiedziałem co się dzieje. Dopiero gdy odstawiłem - poczułem nagłą poprawę. Moim zdaniem ten lek nie jest dla wszystkich, niektórym służy - to fakt, niektórym natomiast nie tylko nie pomaga - ale wręcz szkodzi. Jednym słowem PREGABALINA ryje mózg i tyle .... na całe szczęście nie uzależnia i można ją łatwo odstawić.

 

DOKŁADNIE! Plus ciężko to odstawić. Po 2 dniach pojawia się mega zamulenie, brak chęci na cokolwiek, bóle głowy, brak energii. Jak zapodalem 1/2 kapsa 75mg to po 1h wszystko "wrocilo do normy. zamulenie bylo dalej, ale nie bylo az tak koszmarne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×