Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

kofel

Użytkownik
 • Zawartość

  720
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Znam ten ból, bo gdy miałem zalecone 2000mg/d depakiny to jadłem do momentu gdy kuł mnie żołądek, a dalej byłem głodny. I męczarnia z połową z listy uboków przez 2 lata. U mnie przy wysokiej wadze doszło do bardzo szybkiego spadku wagi, bo z 96,5 kg do około 65-69kg (waha się) w rok. Ale jak teraz właśnie sobie przypominam to na początku poza standardowymi ubokami to nie było tej stabilizacji. Nawet po 3-4 miesiącach. Dopiero jak znacznie schudłem. Więc możliwe, że ten lek tak na mnie działa z powodu niskiej teraźniejszej wagi. Teraz eeg jest super, leków psychiatrycznych w ogóle nie używam. Jakbym był praktycznie zdrowy to może pogadam z neurologiem o ciachnięcie dawki. Nie ma co się truć bardziej niż jest to konieczne.
 2. Nie było to przejście co prawda z powodu braku efektu stabilizującego co z powodu braku właściwej kontroli padaczki. Jednak przy lamitrinie właściwie nie czułem żadnego działania stabilizującego co było dla mnie efektem pożądanym, bo nie choruję na chad. Przy topamaxie z kolei wyraźnie czuję stabilizację. Po prostu ani płakać ze smutku ani z radości. Tak za bardzo po środku i często to irytuje. Jednak jest to jakaś cena za dobrze dobrany lek pod względem choroby. Wyrażać uczucia potrafię, śmiać też, a po prostu mniej rzeczy mnie wzrusza. Trochę chłodniejszy się zrobiłem i przez substancję jakby gruboskórny. Teraz po 2 latach brania tego leku mogę powiedzieć, że wszystkie efekty uboczne zniknęły poza jadłowstrętem i muszę pamiętać o jedzeniu. Ale tu to chyba jestem ewenementem.
 3. kofel

  zadajesz pytanie

  MMA, K1, boks, piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, skoki narciarskie. Jesteś lordem?
 4. kofel

  Poezja kofela

  Wiersz "Ostatnie Poddanie" napisałem go z okazji chyba 98 rocznicy niepodległości. O powstaniu pięknie śniąocierając resztki potu ze skroni.Ostatnią wódkę trzymając w dłoniachi śmiechem traktując o zwycięstwie.Stoi naprzeciw wełniany ssaktrzymający w racicach swe poroże.Jeden pisze wiersze o poddanych,drugi przędzie śnieżną flagę.O poddaniu pięknie śnią,okopy własnymi rękoma zasypują.Zdrapanymi kośćmi chwytają w dłoń flagęi płacze cieknąca pompa pod ubraniem.Pozostaje zerwać kartkę z kalendarzawyrwać jak ostatnie promienie słoneczne.- 100 lat niepodległości takie marne.Boże ochroń.Ochroń, słabnę.O wiecznym śnie pięknie śniąi nastaje ostatnie poddanie.Deszcz obmywa wszystkie ciałai zmywa zawarte układy.Śnieżna flaga wciąż wbita,oblana potem spod skóry.Załam ręce o Boże,sklnij na Ziemię plagami.Żeś z głupotą nas zbratał,bo my znowu poddani.
 5. Też zaobserwowałem u siebie niższe ciśnienie, ale czy to wina sertraliny? Nie wiem, jak optymalnie jadłem nie miałem tego problemu. Rekordowo mi spadło do 80/45 ale mierzone chwile po wstaniu przez rodzicielkę. Przy tak niskim ciśnieniu już nie miałem siły ruszyć ręką dopiero na szybko jakieś cukry proste, które postawiły mnie na chwile na nogi bym mógł zjeść coś treściwego i funkcjonować. Chociaż troszkę chyba mi obniża jednak, jednak nie jest to uciążliwe jak pamiętam o jedzeniu. Bo to skutek uboczny topiramatu. Nie jestem żadnym anorektykiem. 🙂
 6. No żeby wyluzować się z usypiających to lepsze są już estazolam no i ma dłuższy okres półtrwania, bo to benzo już. Ale, ja odradzam oba leki to leki przerabiam ciągle odstawienie benzo. A tolerancję nie wiem czy miał ktoś wyższy na forum, bo 20mg klona nawet mnie nie ruszało (dalej nie sprawdzałem). A 2mg regularnie brałem 2 lata, po tylu latach już łatwo się nie schodzi. Po 4-5 latach i więcej raczej już wprowadza się dla dobra pacjenta lek na stałe. Benzo fizycznie zmniejszają objętość mózgu, podobnie jak alkohol, upośledzają hipokamp (pamięć krótkotrwałą), w dalszej części długotrwałą, organizm potrzebuje więcej snu. Kompletnie ryją głowę pod względem planowania, brakuje Ci słów. Jeżeli kiedyś byłeś elokwentny i pięknie się wysławiałeś to nagle czujesz się jak debil i mówisz prostym językiem chłopa. Mimo, że przetestowałem kilkanaście benzodiazepin to uzależniony byłem zawsze od tej, bo mi pomogła w pewnym momencie. Tak jak w 90% zaczynają się uzależnienia od benzo. Nie mówię, że nie wrócę do nich jak odstawię ostatnie 0,5mg kiedy będą mi potrzebne, chociaż na razie nie widzę tego, żeby były. Tak czy inaczej ostrożnie ludziska!
 7. A lek usuwa całkowicie Twoje objawy czy jest tak jak napisałaś, że ZMNIEJSZONE lęki i agorafobia? Bo jak przy takiej dawce i po tylu miesiącach masz ciągle na tyle efektów ubocznych. Drobna jesteś, ale ja ważę 10kg więcej przy 175cm i biorę 100mg i zero efektów ubocznych było nawet podczas wprowadzania. To zastanowiłbym się nad zmianą leku. Nie ma sensu się męczyć, kochana.
 8. ^ Raczej nie powinien. Wykorzystuje on mechanizm zwiększający GABA, ale ma to bardziej działanie stricte do przerywania impulsów w mózgu i będzie to działanie prędzej mulące niż uspokajające to nie benzo. A w jakim celu ma być stosowany?
 9. Zbyt wysoka, już na starcie wybija tolerke, jest ryzyko uzależnienia i będzie tak stłumiony dodatkowo z tą kwetiapiną, że jak to zje tak padnie. -- 20 maja 2018, 08:03 -- Kiedy Ty wejdziesz w końcu na 100mg. Serio nie bój się, tam dopiero lek działa i będzie ok. Możliwe, że przez sertralinę, ale to przejściowe.
 10. kofel

  ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

  No właśnie Panie picziklaki przyganiał kocioł garnkowi, sam masz zapchane GABA A klorazepatem i GABA B baklofenem i fenibutem i to wszystko uzależnia, a to wszystko masz podbite walproinianami, które pobudzają syntezę, hamują rozkład GABA, więc odczuwasz to mocniej. Niemniej radzisz dobrze, ale potrzeba Ci tyle tego cholerstwa? Ja z samym klonem mam problem, ale odbywa sie to bardzo powoli, bo czuje kiedy jest za szybko, a kiedy ok.
 11. kofel

  KLONAZEPAM (Clonazepamum TZF, Rivotril)

  Fajnie, że wyciągnąłeś wnioski. Ogólnie wpierdzielić się w klonazepam czy nie daj boże klonazolam to dramat i to jest jak oswajanie rottweilera.
 12. kofel

  MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

  A ja escitalopramu praktycznie nie czułem, dopiero sertralina zadziałała idealnie. Powiedzmy, że jak ten moklobemid na początku dla ziomus0812 Wiem, że to trudne, ale jedyny lek na Twój lęk to mierzenie się z nim bez leków i wiem jak to cholernie trudne, bo przechodziłem to trzy razy. Jak już wychodziłem z tego gówna to nagle zdarzał się napad epileptyczny w publicznym miejscu (moja najgorsza fobia), ale jest okej od półtora roku, więc się nie zastanawiam tylko pnę z życiem dalej.
 13. kofel

  DIAZEPAM (Relanium,Valium,Relsed,Neorelium)

  To jeden z metabolitów diazepamu nawet. Działa jakieś 10h, jest sporo słabszy. Jak chcesz iść w dół to szukaj klorazepatu tj. Cloranxen, Tranxene, najlepiej te mniejsze dawki nie 10mg tylko 5mg. Klorazepat działa dłużej jeszcze niż relanium więc dojdzie do zjawiska kumulacji.
 14. Kofel mam wrażenie że tą pregabalina mi nasila jednak nerwice czy karbamazepina albo depakina będzie też ok do odstawki relanium....? Mnie też nasila, nie jesteś sam. I dlatego mam taki, a nie inny stosunek do tego leku i ciężko mi sie do niego przekonać, ale staram się być obiektywny. Ile bierzesz tych rolek? Rolki najczęściej odstawia się rolkami - to stary, sprawdzony sposób. Jednak jak chcesz się dodatkowo zabezpieczyć (chociaż raczej nie ma przed czym, to nie silne benzo) to celuj w depakinę, to też działą na neurotransmisje GABA i też schodzę też z klona. Klona obcinam o 0,5mg i dodaję na 5 dni 10mg relanium i ostatnie dwa dni to 5mg na rolkach.
 15. Skarby Wy moje, jakiego jeszcze dowodu potrzebujecie, że nerwica siedzi Wam w głowach i nawet w pewnych sytuacjach mózg potrafi nadrobić brakujące substancje i w pewnych sytuacjach czuć się komfortowo? :)
×