Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

picziklaki

Użytkownik
 • Zawartość

  760
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Bo jest dobra na nerwicę lękową ale jak nie brałeś paroksetyny to spróbuj najpierw ją.
 2. Trochę za szybko ale słuchaj się lekarza.
 3. U mnie też jakoś po 4-5 tygodniach się rozkręciła , tzn już po dwóch tygodniach minęły myśli samobójcze i gapienie się w sufit leżąc całymi dniami ale to była tylko nadzieja do dalszej poprawy ,która nastąpiła w tym czasie więc tak z 1-3 miesiąca dobre działanie leku się zaczyna. Wiadomo ,że na natręctwa w OCD trzeba czekać na poprawę najdłużej .
 4. W jakim tempie redukujecie dawki pregabaliny ? pytanie kierowane dla ludzi co biorą ją w wyższych dawkach (450-600+) długi okres czasu. Ja brałem 675 mg z rok i zmniejszyłem jej dawkę do 525 mg żeby po dwóch dniach brać 450 mg . No i mam nadmierną potliwość czy trudności z zasypianiem , bóle głowy. Ustabilizuje się na tej dawce , robię to po to żeby poprawić sobie funkcje poznawcze i zmniejszyć apetyt. Ale mi będzie dalej niezbędna,ponieważ redukuje dawki leków z grupy benzodiazepin , na razie ustabilizowałem się na 5 mg diazepamu z miesiąc już ale dalej będę zmniejszał za dwa tygodnie.
 5. picziklaki

  KLOMIPRAMINA (Anafranil)

  No to ona może mieć stężenie rzędu 75-150 mg klomipraminy w osoczu , jak ja do 150 mg amitryptyliny chociaż biorę 37,5 mg ale w połączeniu z paroksetyną 40 mg 🙂
 6. picziklaki

  KLOMIPRAMINA (Anafranil)

  To jest dobre połączenie tylko musi być więcej fluwoksaminy niż klomipraminy ... np : 150 mg fluwoksaminy + 25 mg klomipraminy o natychmiastowym uwalnianiu .
 7. picziklaki

  KLOMIPRAMINA (Anafranil)

  Generalnie rzecz biorąc nie łączy się TLPD z SSRI za paroma wyjątkami połączeń klomipraminy + fluwoksaminy lub escitalopramu z TLPD . Musi być odważny lekarz ,który się podejmie takiego leczenia pacjenta.
 8. picziklaki

  AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

  Z mojego podpisu zestawi leków ? Nie , biorę je na inne dolegliwości ale te napięciowe bóle głowy mam od wakacji tamtego roku . Nasilają się podczas odstawiania leków z grupy benzodiazepin dlatego brałem leki przeciwbólowe ale po prawie roku już mam sito zamiast żałądka i znalazłem ,że to jest ( nie wiem czy można już wklejać linki na tym forum jak nie to moderacje bardzo przepraszam ) https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/811/original/Strony_od_MpD_2011_12-6.pdf?1468584257 i doszedłem ,że cierpię właśnie na te wtórne napięciowe bóle głowy z odbicia jak nie wezmę ibupromu czy paracetamolu .Co ciekawsze te zjawisko nie występuje jak się bierze NLPZ na bóle stawów czy kręgosłupa. Tylko jak na migrenę lub napięciowe bóle głowy,a pojawiły się podczas mojego odwyku ,który prowadzę pod kontrolą lekarza w PZP od benzodiazepin. Aktualnie 7,5 mg klorazepanu ale po 18 lutym być może lekarz stwierdzi ,że mam zejść na 5 mg . Po wielu latach brania tych benzodiazepin.
 9. picziklaki

  AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

  Zastanawiam się tylko o ile lek z grupy SSRI zwiększa stężenie amitryptyliny w osoczu, może ktoś wie ? Zmniejszyłem dawkę o 50 % tak jak znalazłem w ulotce jak stosuję z paroksetyną, czyli zamiast 50 mg biorę teraz 25 mg . Bo fakt,że mając trudności z zasypianiem uśpiło mnie znakomicie ale za dnia miałem problem ze wstawaniem i chodzę jak lunatyk ,ponad to odczuwam silne działanie antagonistyczne na receptory histaminowe H1 i H2 w postaci uspokojenia , miałem problemy z sercem w postaci arytmii i stwierdziłem ,że zmniejszę dzisiaj jej dawkę z 50 mg na 25 mg zakładając ,że paroksetyna zwiększa jej stężenie o te 2-4 razy krotnie ale to są moje przepuszczenia,ponieważ z tego co udało mi się znaleźć w internecie jedynie wiadomo ,że zwiększa stężenie amitryptyliny we krwi ale o ile to nigdzie nie pisze. Ja mam polekowe napięciowe bóle głowy i zastosuję się do tego : Glikokortykosteroidy (minimum 60 mg/24 h prednizonu lub prednizolonu) oraz amitryptylina (do 50 mg/24 h) są prawdopodobnie skutecznymi lekami przy bólu głowy (i objawach) z odstawienia (konsensus ekspertów). Od jutra będę jeszcze brał ten prednizon i postaram się nie brać leków przeciwbólowych.
 10. picziklaki

  AMITRYPTYLINA (Amitriptylinum)

  Bierze ktoś tego staruszka na napięciowe bóle głowy ?
 11. To by ci kazała zmniejszać dawkę wenlafaksyny kosztem zwiększania paroksetyny ... proponuje skonsultować się z innym lekarzem albo z nią o tym porozmawiać.
 12. Pregabalina natomiast zmniejsza uwalnianie kilku neuroprzekaźników pobudzających, w tym glutaminianu , substancji P , acetylocholiny i norepinefryny .
 13. Sama wenlafaksyna jest umiarkowanym w sile działania SRI i w dawce 300 mg smyra noradrelanine i dopamine co zresztą jest niewskazane w OCD , uważam że ona jest dobra na depresje z współtowarzyszącymi objawami lękowymi ,a nie na odwrót .Dlatego warto ją wzmocnić klomipraminą w dawce maks 75 mg, ponieważ potężnie hamuje wychwyt zwrotny serotoniny.
 14. Może zasięgnij się opinii innego lekarza bo ta się urwała z krzyża, często lekarze ulegają pod presją pacjenta nie proponowałeś tego zestawu jej samemu ?
×