Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

pingwin1975

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 1. Depresja lekooporna i SAM e. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://podyplomie.pl/medycyna/10904,jak-najlepiej-radzic-sobie-z-depresja-oporna-na-leczenie&ved=2ahUKEwjq-_nI7s3nAhXHwqYKHQDjBAQQFjADegQIBxAH&usg=AOvVaw3BLfVOtDQnVXegkOrbMjFj&cshid=1581574253079
 2. Depresja lekooporna i SAM e Strony_od_MpD_2011_07-5.pdf
 3. Witam. Dawno mnie tu nie było. Ale jak to bywa deprecha znów mnie dopadła. Chciałbym się podzielić spostrzeżeniem na temat SAM e. Biorę od 7 dni SAM e 1200 mg Ortolan litu 10 mg i Naltrexon 2 x 1.5 mg oraz Vit. D oraz B 100. Po 14 dniach Matrixu zaczynam dochodzić do siebie.
 4. Witajcie .Po prawie 4-latach brania Escitalopramu w róznych dawkach w zależności od nasilenia objawów depresji i natręctw ( głównie chyba natręctw ) (ostatnio 40 mg ) lek przestał działać .Myślę o mix z sertraliną 20 mg Esci i 100 mg Asentry lub 20 mg esci i 40 mg Fluoksetyny .Brał ktoś taki mix. ? Brakuje mi napędu , motywacji do działania !
 5. Witam.Biorę ESCItalopram już 16 miesięcy , od 4 miesięcy 30 mg i powróciłem do normalności od kilku ładnych tygodni .Ale co przechodziłem , masakra.Uważam że należy lek podbijać co 3 tygodnie do dawki max. tolerowanej aby był efekt .Pozdrawiam
 6. Witam .Biorę 30 mg Escitalopramu + 100 mg Trazodonu (w sumie już 13 miechów ) było w miarę ok ale znów pojawiły się natręctwa .Mój lekarz każe odstawić Trazodon a zapodać 1/2 Anafranilu 75 na noc .Trochę mam stracha , może podbić jeszcze Escitil do 35 mg .Co o tym myślicie ?
 7. Podaje link do ciekawego artykułu ,wystarczy go wrzucić do tłumacza i macie wersje polską . Link :http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3181958/ -- 30 gru 2013, 19:23 -- Algorytm leczenia farmakologicznego u pacjentów z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjne W pierwszej linii leczenia farmakologicznego: • selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (np., escitalopram, fluwoksamina, fluoksetyna, paroksetyna i sertralina) lub klomipramina • Podawanie średnich i dużych dawkach • Leczenie ostrej co najmniej 3 miesiące • Jeśli skuteczne leczenie utrzymanie co najmniej 1 rok Opcje terapeutyczne dla pacjentów opornych na pierwszej linii leczenia farmakologicznego: • Modyfikacja leczenia pierwszego rzutu (np. klomipramina dożylnie, dalszego zwiększenia dawki, zmiana na inne lub kombinacji leków pierwszego rzutu) • Powiększanie się leki przeciwpsychotyczne (np. risperidon, haloperidol, kwetiapina, olanzapina, lub aripiprazolu) • Powiększanie się (lub zmienić) Terapia poznawczo-zachowanie • Próby z innymi lekami (patrz tekst)
 8. Witam.Biorę Escitil od 13 miesięcy doszedłem do 30 mg .Depresja ustąpiła , pozostały lekkie natręctwa (boję się np : ,, noży '' ) .Zastanawiam się czy może przejeść na Wenle skoro twierdzicie że jest silniejsza ?Może warto ?Pozostaje mi Anafranil ale jak pomyśle o obokach to trwam przy escitilu .Czekam na opinie nerwicowców . -- 30 gru 2013, 18:58 -- Tutaj macie ciekawy link : http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3181958/
 9. Witajcie .Mój psychiatra do Depralinu 30 mg kazał mi dołożyć Anafranil SR 75 1/2 tabl na noc na Z.O.K ( NATRECTWA MYśLOWE ) a odstawić Triticco 100 mg .Co Wy na takie połączenie ?Może ktoś brał ?
 10. Niestety siła działania leku zależy od dawki .Ja biorę 30 mg i 100 mg Trittico i dopiero objawy depresji i natręctw ustąpiły .
 11. Na nerwice natręctw biorę 30 mg i jest w miarę ok , max. dawka wg. polskich wytycznych 40 mg w USA 60 mg .Także jedynie duże dawki tak jak wszystkich SSRI .
 12. Witam .Biorę już 13 miesiąc Depralin 20 mg + Trittico 100 mg na noc na natręctwa myślowe i epizod depresyjny jaki mi się przy tym dziadostwie trafił .Lek taki sobie chyba , placebo mam wrażenie , poza kastracją i szumami w głowie po tylu tygodniach stosowania .Dopiero zmiana pracy i środowiska pozwoliła powoli mi wyjść na prostą .Biorę do wiosny i uciekam z nim , psychiatra twierdzi że działa ? Ale co przeszedłem na nim , masakra .Myśli o samookaleczeniu po pól roku brania , lek przed wysokością itd.Nikogo nie odstraszam .Może jestem SSRI oporny ?
 13. Witam.Zamierzam przejść z Mozarinu 20 mg na Effectin .Czy ktoś próbował się przestawić ?.Biorę Mozarin już 13 miesięcy i Triticco 100 mg na noc na nerwicę natręctw .Generalnie jest lepiej, choć czasami myśli natrętne powracają . Pije morze kawy bo senność w ciągu dnia mnie powala .Denerwują mnie szumy w uszach oraz głupie myśli o samookaleczeniu których nigdy nie miałem .Docelowa dawka chyba 150 mg lub więcej.
×