Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę pregę 600mg i nie powoduje ona żadnych działań ubocznych. Nie strasz ludzi, bo to, że tobie lek zaszkodzi, nie znaczy, że innym też będzie szkodził. Mi np. zaszkodził Solian po, którym miałem silną polekową depresję, ale nie straszę ludzi, że ten lek jest silną trucizną i żeby wyrzucali go do śmieci.
cześć, na co bierzesz aż tyle leków jeśli można zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyprazydon i arypiprazol na schizofrenię, sertralina na fobię społeczną, nerwicę natręctw, pregabalinę na lęki uogólnione i fobię społeczną, topiramat na padaczkę, ale wyczytałem też, że pomaga na fobię społeczną, piracetam i nicergolinę na zaburzenia pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyprazydon i arypiprazol na schizofrenię, sertralina na fobię społeczną, nerwicę natręctw, pregabalinę na lęki uogólnione i fobię społeczną, topiramat na padaczkę, ale wyczytałem też, że pomaga na fobię społeczną, piracetam i nicergolinę na zaburzenia pamięci.

sertraline bierzesz rano całą dawke 200mg? i jak masz rozdzielone te 600 mg Pregabaliny 200-200-200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak pogarsza zdrowie niektórym paroksetyna, sertralina, escitalopram, kwetiapina itd. itd. itd. Co nie oznacza, że te leki są truciznami.

Leki psychotropowe są truciznami i powinno się je stosować tylko w absolutnej konieczności . Kiedyś pewne dolegliwości leczono rtęcią ( która jest silną trucizną ) i też trudno dzisiaj w to uwierzyć. A za sto lat medycy też nie będą mogli pojąć jak kiedyś ludziom podawano takie prochy. Nawet dzisiaj są naukowcy którzy twierdzą że cała ta teoria serotoninowa to jedna wielka bzdura - nie poparta żadnymi uczciwymi badaniami. Ale koncerny farmaceutyczne to potężne lobby i udowodnią wszystko - byle wprowadzić lek na rynek . Sam też łykałem w porywach sześć różnych prochów - i czułem się strasznie !!! Powoli zacząłem wszystko odstawiać i jest dużo lepiej. Nie idealnie - ale mogę normalnie funkcjonować. Najgorsze było odstawienie ostatniego leku ESCITALOPRAMU 5mg , do dzisiaj (mija 20 dni) mam prądy w głowie i bóle ale liczę że kiedyś w końcu to minie. Za to nastrój mam dobry i mam nadzieję że będzie ok. Życzę wszystkim zdrowia i jak najmniej leków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne psychotropów są błahe w porównaniu do związków rtęci - siadają nerki, wątroba, niszczy krew, rozwala nieodwracalnie mózg. Czy psychotropy niszczą człowieka fizycznie? Nie. W bardzo rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że ktoś dostanie uczulenia od np. paroksetyny, ale również może ktoś dostać martwicy wątroby po kwasie walproinowym albo komuś może zejść skóra po paracetamolu. Czy to znaczy, że dana grupa leków jest zła? Nie. :D

 

A, że czujesz się strasznie, to po prostu musisz mieć wrażliwy organizm dodatkowo nie zaprawiony w lekach. Na samym początku leczenia, również silnie reagowałem na każdy lek np. sennością. Leczę się 9 lat i widzisz ile biorę leków w podpisie? Ja ich w ogóle nie czuję, a biorę je w maksymalnych dawkach i na dodatek nie pieprzyłem się we wchodzenie na konkretną dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam dla mnie złoty środek do odstawiania benzodiazepin :D co ja bym bez niej zrobił ...

ile wy tych leków przyjmujecie, takie mixy że aż głowa boli :) a o terapii behawioralno-analnej nie myslicie? same leki "chyba" nie leczą

ja już wszystkie antydepresanty przerobiłem i nigdy nie czułem się w 90% zdrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak pogarsza zdrowie niektórym paroksetyna, sertralina, escitalopram, kwetiapina itd. itd. itd. Co nie oznacza, że te leki są truciznami.

 

Dokładnie! Istnienie niektórych tych leków ratuje ludziom życie. ...dlatego uważam ze wysoko nie przemyślane jest pisanie że prochy to trucizna. ..dużo gorsza truciznę wdycha się codziennie z powietrza. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak pogarsza zdrowie niektórym paroksetyna, sertralina, escitalopram, kwetiapina itd. itd. itd. Co nie oznacza, że te leki są truciznami.

 

Dokładnie! Istnienie niektórych tych leków ratuje ludziom życie. ...dlatego uważam ze wysoko nie przemyślane jest pisanie że prochy to trucizna. ..dużo gorsza truciznę wdycha się codziennie z powietrza. ...

 

prochy z powietrza czy prochy z leków - co za różnica - jedno i drugie truje :) ale czasami leki ratują życie - to jest fakt ..... sam pewnie też wrócę do trucizny ESCITALOPRAM chociaż minimalnej dawki 2,5 mg bo po dwudziestu dniach odstawienia - nadal prądy walą w głowie ....ile to można znosić !.... już mam dość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzojstik855

 

 

ile wy tych leków przyjmujecie, takie mixy że aż głowa boli :) a o terapii behawioralno-analnej nie myslicie? same leki "chyba" nie leczą

ja już wszystkie antydepresanty przerobiłem i nigdy nie czułem się w 90% zdrowy

 

 

Hahaha kolego tak mnie rozwaliłeś ,że prawie spadłem z krzesła :lol: ,poza tym co cię to interesuje co ja biorę ? nawet jakbym jadł pół apteki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam dla mnie złoty środek do odstawiania benzodiazepin :D co ja bym bez niej zrobił ...

ile wy tych leków przyjmujecie, takie mixy że aż głowa boli :) a o terapii behawioralno-analnej nie myslicie? same leki "chyba" nie leczą

ja już wszystkie antydepresanty przerobiłem i nigdy nie czułem się w 90% zdrowy

 

 

 

Najwyraźniej potrzebujesz długoterminowej terapii behawioralno-analnej z duuuużym DILDO.

 

-- 19 mar 2018, 18:06 --

 

Miał ktoś może po pregabalinie zaburzenia wzroku a konkretnie zaburzenia ostrości wzroku?

 

Ja, ale ostatnio się to trochę uspokoiło, może dlatego, że jestem teraz w depresji i nie widzę , nie odczuwam wielu rzeczy. Dziś postanowiłem , że zjeżdzam z 375 do 300 mg. Waga nie chce mi spaść i apetyt na słodkie wciąż mam jak nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, to mój pierwszy post w tym temacie,

Biorę Pregamid od ok miesiąca, został mi przepisany na stany lękowe, lęk uogólniony i fobie, niestety od jakiegoś tygodnia strasznie męczy mnie przyspieszone tętno i masakryczne drżenie ciała, nie tak że się cały telepię ale jeśli mam podnieść coś cięższego lub zrobić jakiś nietypowy ruch lub napiąć zwyczajnie mięśnie, to cały się zaczynam trząść... Zastanawiam się czy to od leków, czy po prostu mój organizm jest już tak znerwicowany, że niestety tak przez jakiś czas będzie. Miał ktoś z was podobne objawy? Większość pisze o usypianiu, ja raczej rano czuję się jak po kawie, serce wali i trzęsę się cały.

Dawka 150 rano i 300 wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, to mój pierwszy post w tym temacie,

Biorę Pregamid od ok miesiąca, został mi przepisany na stany lękowe, lęk uogólniony i fobie, niestety od jakiegoś tygodnia strasznie męczy mnie przyspieszone tętno i masakryczne drżenie ciała, nie tak że się cały telepię ale jeśli mam podnieść coś cięższego lub zrobić jakiś nietypowy ruch lub napiąć zwyczajnie mięśnie, to cały się zaczynam trząść... Zastanawiam się czy to od leków, czy po prostu mój organizm jest już tak znerwicowany, że niestety tak przez jakiś czas będzie. Miał ktoś z was podobne objawy? Większość pisze o usypianiu, ja raczej rano czuję się jak po kawie, serce wali i trzęsę się cały.

Dawka 150 rano i 300 wieczorem.

 

W miesiąc doszedłeś do dawki 450 mg na dobę??

 

Może osłabiać siłę mięśni. Spójrz w ulotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, to mój pierwszy post w tym temacie,

Biorę Pregamid od ok miesiąca, został mi przepisany na stany lękowe, lęk uogólniony i fobie, niestety od jakiegoś tygodnia strasznie męczy mnie przyspieszone tętno i masakryczne drżenie ciała, nie tak że się cały telepię ale jeśli mam podnieść coś cięższego lub zrobić jakiś nietypowy ruch lub napiąć zwyczajnie mięśnie, to cały się zaczynam trząść... Zastanawiam się czy to od leków, czy po prostu mój organizm jest już tak znerwicowany, że niestety tak przez jakiś czas będzie. Miał ktoś z was podobne objawy? Większość pisze o usypianiu, ja raczej rano czuję się jak po kawie, serce wali i trzęsę się cały.

Dawka 150 rano i 300 wieczorem.

 

Szybciej ten lek Cię wykończy niż wyleczy !! Jeszcze bierzesz do tego sporą dawkę. Odstaw to g...no i spróbuj raczej antydepresanty. Oglądałem historię pewnego pacjenta który przez trzy lata łykał PREGĘ ( duże dawki od 300 do 600 mg /dobę ) i stał się wrakiem człowieka - zaniki siły mięśni, ubytki neurologiczne, kłopoty z poruszaniem się, kłopoty z mową, padaczka polekowa i wiele innych. Wylądował na wózku inwalidzkim i jest niesamodzielny. Na youtube były jego wypowiedzi ale konto zostało usunięte więc nie mogę podać linku. Zalecam więc dużą ostrożność co do tego leku - zwłaszcza jeżeli ktoś bierze duże dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizji była pewna historia dziewczyny, która zawsze brała normalnie paracetamol, ale za którymś razem zlazła jej skóra z całego ciała. Nekrolizy dostała czy czegoś innego nie pamiętam już. Czy to znaczy, że paracetamolu należy się wystrzegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore od 2 miesiecy Pregabaline 300mg /dobe 150mg rano i wieczor 150 mg. Chciałbym z niej zejsc do zera. jak to zrobic? mam tylko tabsy po 150 mg

 

Ja dawkę 225 mg odstawiłem z dnia na dzień do zera i nic się praktycznie nie działo. Jeżeli masz tabletki 150 mg to bierz jedną dziennie przez tydzień a potem już zero. Powinno być ok.

 

-- 20 mar 2018, 22:24 --

 

Pewien facet wziął Apap i na drugi dzień umarł , więc nie możemy brać Apapu , albo uważać na niego ?

 

bierz wszystko na co tylko masz ochotę :) życzę zdrowia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cholerka, czytam tutaj takie rzeczy o tym leku, że aż strach brać... z tym że na mnie dobrze działa, no może trochę daje po pamieci, ale mogło być gorzej.

I tak lepsze dla mnie to niż samobójstwo gdybym nie brała leków i nie była w stanie znieść tego co się ze mną dzieje. A gdyby nie leki, już raczej by mnie tu parę lat nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×