Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie bardzo wiem o co chodzi z tymi skutkami ubocznymi na pregabalinie. Nie odczuwam DOSŁOWNIE ani jednego skutku ubocznego. Ani fizycznego, ani psychicznego. Może coś tam na początku było, ale delikatnie przez tydzień, dwa, a teraz nic.

 

Nie wiem Marek coś tak się uwziął na ten lek :) Nie dość, że nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, to pracuję w bardzo wymagającej pracy umysłowej jako programista. Pregabalina nie wpłynęła ani trochę na moją wydajność pracy. Skupić się mogę mogę, nie jestem ani rozkojarzony, ani ogłupiony.

 

To nie pierwszy raz kiedy biorę Pregabalinę, kiedyś też ją brałem przez rok i ani nie wylądowałem na wózku ani nie oślepłem więc na prawdę Marek wrzuć na luz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzrokiem coś jest na rzeczy. Zauważyłem , że ten lek działa na mnie bardzo depresyjnie. Robię się ksowny , senny, zamulony i koncentracja moja leży w śmietniku. Konsultowałem się wczoraj z psychiatrą - odstawiam. Paradoksalnie po obniżeniu wczoraj dawki spałem spokojniej. :) Po łyknięciu rano 225 mg chce mi się ryczeć i nie mam chęci do robienia czegokolwiek. Najlepiej jakby wszyscy się ode mnie od*ierdolili. Dziękuję bardzo za taki lek. Od jutra 75-0-75, a za tydzień koniec. :) koniec męczarni.

 

miałem identycznie... to było straszne , ta bezsilnosc i niechęc do robiena czegokolwiek

 

No i dupa. Nie wzualem na noc w ogole. Rano niepokoj taku jak kiedys. Do tego problemy ze snem. Dramat. No i wrocilem do tego leku.

 

SebaNNi ile tego brales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wózka inwalidzkiego - na dailymotion były nagrania pewnego człowieka który przez kilka lat brał orginalną lyricę, zaraz jak tylko pojawił się ten lek. Wstawiał kolejne coraz bardziej dramatyczne filmiki bo jego stan stale się pogarszał. W końcu wylądował na wózku. Jakiś czas temu konto znikło lub zostało usunięte. Obiektywnie opowiadam to co czytałem - no i tyle. Możesz uznać to za mało wiarygodne..... możesz skrytykować że pewnie nie prawda...... masz do tego święte prawo !........ ale...... więcej luzu ...... to naprawdę tylko FORUM a nie źródło wiedzy medycznej ..... i nie traktuj tego osobiście bo gdybym chciał napisać do Ciebie - wysłał bym Ci na priwa :) ..........................

 

Interesuję się od dłuższego czasu pregabaliną i na innym forum ktoś ładnie wyjaśnił temat tego gościa od rzekomych ogromnych skutków odstawiennych pregi. Próbowali do niego ludzie pisać, kulturalnie wypytać jakie dawki brał i jak długi czas to ich jebał jak psy i w ogóle nie chciał pisać konkretów! Też znam te filmiki, też pamiętam jak mnie one wystraszyły, ale po dłuższym researchu wychodzi na to, że gość miał o wiele większe problemy ze sobą, nie spowodowane odstawieniem pregi. Być może jakieś początki schizofrenii. O ile mówimy o tym samym kanale. Facet mieszkał w UK z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wózka inwalidzkiego - na dailymotion były nagrania pewnego człowieka który przez kilka lat brał orginalną lyricę, zaraz jak tylko pojawił się ten lek. Wstawiał kolejne coraz bardziej dramatyczne filmiki bo jego stan stale się pogarszał. W końcu wylądował na wózku. Jakiś czas temu konto znikło lub zostało usunięte. Obiektywnie opowiadam to co czytałem - no i tyle. Możesz uznać to za mało wiarygodne..... możesz skrytykować że pewnie nie prawda...... masz do tego święte prawo !........ ale...... więcej luzu ...... to naprawdę tylko FORUM a nie źródło wiedzy medycznej ..... i nie traktuj tego osobiście bo gdybym chciał napisać do Ciebie - wysłał bym Ci na priwa :) ..........................

 

Interesuję się od dłuższego czasu pregabaliną i na innym forum ktoś ładnie wyjaśnił temat tego gościa od rzekomych ogromnych skutków odstawiennych pregi. Próbowali do niego ludzie pisać, kulturalnie wypytać jakie dawki brał i jak długi czas to ich jebał jak psy i w ogóle nie chciał pisać konkretów! Też znam te filmiki, też pamiętam jak mnie one wystraszyły, ale po dłuższym researchu wychodzi na to, że gość miał o wiele większe problemy ze sobą, nie spowodowane odstawieniem pregi. Być może jakieś początki schizofrenii. O ile mówimy o tym samym kanale. Facet mieszkał w UK z tego co pamiętam.

 

 

Ch mu w D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To nie pierwszy raz kiedy biorę Pregabalinę, kiedyś też ją brałem przez rok i ani nie wylądowałem na wózku ani nie oślepłem więc na prawdę Marek wrzuć na luz :)

 

dobra....wrzucam na luz.... :) ......

 

-- 02 kwi 2018, 22:56 --

 

 

Interesuję się od dłuższego czasu pregabaliną i na innym forum ktoś ładnie wyjaśnił temat tego gościa od rzekomych ogromnych skutków odstawiennych pregi. Próbowali do niego ludzie pisać, kulturalnie wypytać jakie dawki brał i jak długi czas to ich jebał jak psy i w ogóle nie chciał pisać konkretów! Też znam te filmiki, też pamiętam jak mnie one wystraszyły, ale po dłuższym researchu wychodzi na to, że gość miał o wiele większe problemy ze sobą, nie spowodowane odstawieniem pregi. Być może jakieś początki schizofrenii. O ile mówimy o tym samym kanale. Facet mieszkał w UK z tego co pamiętam.

 

Tak, to chyba to ale...... pierdolić gościa :)..... może faktycznie ześwirował nie od pregi tylko od czegoś innego .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym odstawił pregabaline ale głównym u mnie skutkiem odstawiennym są trudności z zasypianiem w tym bezsenność nawet jak zarzucę z 50 mg chlorprotiksenu , 300 mg trazodonu to nie zasnę wezmę chociaż 75 mg pregabaliny i śpię jak niemowlę :? z 600 mg zszedłem na 225 ale więcej nie dam rady przynajmniej teraz, ciekawe jest też ,że jak wezmę 225 mg o godzinie 8.00 rano to i tak w nocy po 22.00 nie zasnę chyba już wtedy ten lek nie działa po takim czasie , dlatego biorę w 3 dawkach podzielonych ,

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzrokiem coś jest na rzeczy. Zauważyłem , że ten lek działa na mnie bardzo depresyjnie. Robię się ksowny , senny, zamulony i koncentracja moja leży w śmietniku. Konsultowałem się wczoraj z psychiatrą - odstawiam. Paradoksalnie po obniżeniu wczoraj dawki spałem spokojniej. :) Po łyknięciu rano 225 mg chce mi się ryczeć i nie mam chęci do robienia czegokolwiek. Najlepiej jakby wszyscy się ode mnie od*ierdolili. Dziękuję bardzo za taki lek. Od jutra 75-0-75, a za tydzień koniec. :) koniec męczarni.

 

miałem identycznie... to było straszne , ta bezsilnosc i niechęc do robiena czegokolwiek

 

No i dupa. Nie wzualem na noc w ogole. Rano niepokoj taku jak kiedys. Do tego problemy ze snem. Dramat. No i wrocilem do tego leku.

 

SebaNNi ile tego brales?

 

bralem 150mg podzielano na dawki rano i wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa leków przeciwpadaczkowych -Pregabalina jest lekiem przeciwdrgawkowym i depresyjnym GABAergicznego centralnego układu nerwowego (OUN). Jest klasyfikowany jako analog GABA i gabapentinoid . Jest to ścisły odpowiednik hamującego neuroprzekaźnika γ-aminomasłowego (GABA).Pregabalina wiąże się z dużym powinowactwem z kanałami wapniowymi bramkowanymi napięciem pod kontrolą α 2 δ (VDCC). Zwiększa pozakomórkowe stężenie GABA w mózgu poprzez wytwarzanie zależnego od dawki wzrostu dekarboksylazy kwasu L-glutaminowego (GAD), enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie GABA.

 

Działanie do tygodnia czasu , aczkolwiek jak zarzucisz 300-600 mg na raz na początek to będzie porównywalne anksjolitycznie nawet z diazepamem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawiłem ten lek z dnia na dzień z dawki 225 mg i oprócz potliwości nic mi nie jest 2 dzień ale nie chce zapeszyć tylko występował jeszcze ból głowy ale nie wiem czy to nie przez piracetam podwyższony z dawki 2400 mg na 4800 mg , trudności z zasypianiem których się tak bałem nie było ale zażyłem 300 mg karbazepiny na noc przed snem może ona temu skutku odstawiennemu zapobiegła ? tak czy siak w sobotę zażyłem ją jeszcze w dawce 600 mg ,a w niedzielę już nic ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fobię społeczną czytałem opracowania naukowe,że dawki rzędu 600 mg tylko są skuteczne , niższe placebo , w leczeniu zespołu lęku uogólnionego 300-600 mg , niższe to tam wiesz... działają parę dni i przestają działając subtelnie w tle ale to prawie niewyczuwalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie niewyczuwalne

 

no może , ale to PRAWIE zmienia wszystko .

Ja wyczuwam wyraźnie dawkę 37 ,5 mg ( antylękowo ), a jeszcze bardzie dawkę 75 mg , z tym ,że ta druga już zaczyna powodować u mnie nasilenie natręctw .

Jak ktos przedstawia "uniwersalne " takie same dawki dla wszystkich po-jebusów i w tym kontekście ocenia ich super działanie to dla mnie jest psychiatrycznym niedorozwojem .

Dla jednych dawka 75mg będzie mocniejsza niż dla innego 300mg , bo kazdy jest inny . Jednych ten sam lek będzie pobudzał innych usypiał , a jeszcze innych,,, Każdy ma inna głowe , receptorki , ich gęstość i ilość ,,, wątrobę , metabolizm ,etc ,etc ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×