Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

gosia17

Użytkownik
 • Zawartość

  417
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

228 wyświetleń profilu
 1. gosia17

  Napięcie

  Hej 🙂 Od zawsze miałam problem ze stresem, zupełnie sobie z nim nie radzę. Mam wrażenie, że mój organizm reaguje nieadekwatnie do sytuacji, tzn. mały stresor a ogromna reakcja. Miewam szczękościsk, zgrzytam zębami w nocy, mam RLS, ból brzucha z którym kilka razy byłam na SORze, nie mogę spać i budzę się nad ranem mimo, że jestem śpiąca i zmęczona, pocę się itp. Co mogę z tym zrobić? Leki, terapia, sport, medytacja czy po prostu tak już będzie i muszę nauczyć się z tym żyć, nie podejmować większych wyzwań itp.?
 2. Aaa no to już wolę w tym trwać. Przynajmniej na razie
 3. gosia17

  Książki, książki..i książeczki.

  "Norwegian Wood" H. Murakami, główny bohater wraca do lat młodzieńczych i opowiada o swoich przyjaźniach i miłościach oraz w jaki sposób go ukształtowały "Carrie" S. King, super, horror, o prześladowaniu w szkole, fanatyzm religijny, zjawiska paranormalne "Brzemię" J. Winterson, trudna dla mnie, trochę o micie o Atlasie i reinterpretacja tego mitu, trochę autobiografii; dziwna, ciekawa, dająca do myślenia, wymagająca "Głód miłości" N. Nowak-Lewandowska, o borderline, szybko się czyta ze względu na romantyczną miłość silnego faceta prawnika do nieidealnej Marty z borderline, wg mnie zab. nie do końca trafnie pokazane, stany Marty są chyba trochę wyolbrzymione; zezłościło mnie, że jedyny sposób na szczęście dla osoby z borderline to miłość innej osoby "Ciemność widoma" E. Cioran, o depresji, o depresji konkretnego człowieka, który przeżywa ją na swój sposób; uświadomiłam sobie, że jednak zazwyczaj depresja depresji nierówna, podobnie jak i inne zab. psychiczne, co człowiek to inaczej "Nieznośna lekkość bytu" M. Kundera, czytam aktualnie, ale idzie średnio, jak to u mnie z klasykami bywa
 4. gosia17

  Depresja objawy

  No mi ostatnio wypadają, ogólnie są bardzo brzydkie, bez blasku, przetłuszczają się strasznie, puszą, łamią...no bez życia ogólnie, jak i ja taaak, koszmary i to takie, że nawet jakbym chciała sobie coś tak strasznego wyobrazić to nie byłabym w stanie, kilka koszmarów w ciągu nocy, budzę się czasem i przez chwilę czuję to przerażenie, no i jestem wyczerpana po takim nocnym 'wypoczynku'
 5. gosia17

  CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

  Intel, należę do grupy osób z CHAD na Facebooku także jak coś to chętnie polecę tam wszystkim Twoje książki.
 6. gosia17

  CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

  Lekarka przepisała mi 3 stabilizatory, pół tabletki antydepresantu i lek na spanie. Także docelowo mam brać 9,5 tabletki. Jak to nie zadziała to może się zabiję a jak zadziała to wysiądzie mi wątroba i umrę śmiercią naturalną. Ta druga opcja wydaje się być lepsza dla mojej rodziny. CHAD to nie wyrok, przynajmniej znam wroga i już wiem z czym walczę. Trzeba szukać pozytywów i muszę odwrócić uwagę od rzeczywistości, bo teraz jest ona dla mnie nie do przyjęcia. Mam 24 lata, jestem inteligentna, zdolna, empatyczna i mam CHAD. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
 7. gosia17

  CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

  Po 5 latach leczenia na nawracającą depresję, przeżyłam kilka dni hipomanii. Mój brat choruje, mam predyspozycje, dobrze, że widziałam co on wyczyniał w manii to szybko zareagowałam na mój stan zanim to poszło w coś tragicznego. A teraz zjazd zupełny. Lekarka chce dołożyć drugi stabilizator. A mogę łykać te prochy, mogę spać i tyć byleby nie czuć się tak, jak teraz. Miłego dnia 🙂
 8. gosia17

  CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

  wszystkiego dobrego Intel, bo to 6.6 tak? ;)
 9. gosia17

  "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

  U mnie to jest bardzo różnie. Albo zostaje w łóżku, albo na pół żywa zaciskam zęby i robię wszystko. Jednak doszłam do wniosku, że u mnie to jak zwykle skrajności i ostatnio staram się znaleźć balans tzn. robię tylko najważniejsze rzeczy, a jak nie mam na nie siły, bo wymagają zbyt dużego nakładu energii to staram się zrobić choćby coś małego i jakkolwiek troszkę odpocząć i nie biczować się za to, jak jest.
 10. gosia17

  Które z cech DDA macie?

  Lubię perfekcjonizm, ale nie ten w moim wykonaniu. Mój jest przesadny, wysysający energię i niszczący psychicznie. Często czegoś nawet nie zaczynam, gdy wiem, że nie mogę zrobić tego tak, jak chcę i wynik mnie nie zadowoli. Tak samo było z jedzeniem, zjadłam ciasto o mój boże to teraz już się mogę nażreć na całego. Wykonałam 70% planu, no Gośka, jak mogłaś przenoś to 30% na jutro i jutro ma być 130% normy. Ubranie makijaż i dodatki muszą na siebie pasować, a jak nie jesteś w 100% pewna odpowiedzi to na uczelni siedź cicho.
 11. Hej :) Zmieniamy z lekarką moje cukierki. Od jutra mam brać sertralinę po tygodniu ma być 50 mg, do tego pregabalina 450 mg i kwetiapina 25/50 mg. Trochę nie wiem, po co tyle tej pregabaliny, no ale wypiję litr oleju, jeśli ma to jakkolwiek zmienić mój 'cudowny' stan. Nie chcę czytać, jak działa sertralina, żeby się nie nakręcać, biorę ją pierwszy raz i postaram się zdawać relację.
 12. bardzo rozumiem autorkę wątku, ale mam też nadzeje, że i z takich stanów da się wyjść, ja mam zamiar spróbować jeszcze innych leków, coś musi zadziałać
 13. gosia17

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Czuję się depresyjnie, bez pragnień, bez nadziei, bez ochoty na to, co ma do zaoferowania świat i ludzie. I czuję złość, że ludzie oceniają i dają dobre wg nich rady, dlaczego nie potrafią zrozumieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Czuję się samotna a jednocześnie trudno mi być wśród ludzi, bo nie są to ci właściwi ludzie. I czuję zmęczenie rozmyślaniem o życiu, o sensie, o psychoterapii, o rozwoju osobistym, dlaczego nie mogę po prostu żyć.
 14. gosia17

  Wyłączenie/spłycenie emocji//Efekt zombie

  Dzięki za słowa otuchy. Chodzi tylko o to, że ja nie mam czasu. Muszę się uczyć, za miesiąc sesja a potem muszę znaleźć pracę, bo z czegoś trzeba żyć, licencjat przełożę na wrzesień, może do tego czasu go napiszę. Poza tym, jak dać sobie czas skoro każdy dzień to maraton.
 15. gosia17

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Wstałam rano, nie uciekłam w sen tylko zaczęłam działać i przez moment było lepiej. Ale szybko nastąpił spadek nastroju, depresyjny ból głowy i bezsilność. Chciałabym, ale nie mogę. Nie mogę pójść na spacer i na bazarek w tak piękną pogodę. Leżę w łóżku i czekam na siłę. Choć ociupinkę siły proszę.
×