Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

A swoją drogą to ciekawe, że psychiatra mówi, że pregabalina to lek pierwszego rzutu, może coś się zmieniło w zaleceniach, ciekawe, bo latami to było ssri a w dalszej kolejności trojpierscieniowe, a pregabalina to w ogóle chyba nie była na tej liście.

W polsce pregabalina jest lekiem II rzutu w leczeniu GAD, natomiast wg World Federation of Societies of Biological Psychiatry lekiem I rzutu w leczeniu GAD, razem z SSRI. Oczywiście polska, z resztą jak zawsze, 200 lat za murzynami. Sama rejestracja leków w określonych wskazaniach często różni się od kraju.

Pregabalina została zarejestrowana w leczeniu GAD całkiem niedawno, po prostu potrzeba było kilku randomizowanych, kontrolowanych placebo badań, aby dostatecznie potwierdzić jej skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak myslicie kogo posluchac? Boje sie skutkow ubocznych tych leków, za dużo się naczytałem. Wiem, ze sam musze podjąć decyzje. Ale co byscie wybrali najpierw zeby pozbyc sie natrętnych myśli , ciągłego lęku o wszystko i objawów somatycznych? /escitalopram czy pregabaline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak myslicie kogo posluchac? Boje sie skutkow ubocznych tych leków, za dużo się naczytałem. Wiem, ze sam musze podjąć decyzje. Ale co byscie wybrali najpierw zeby pozbyc sie natrętnych myśli , ciągłego lęku o wszystko i objawów somatycznych? /escitalopram czy pregabaline?

po sobie tylko mowię ze na pewno nie pregabaline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Nie mam natręctw jako takich. Bardziej myśli lękowe. Ciągłe zamartwianie się. Wieczne stresowanie. Lęk o wszystko + objawy somatyczne

 

-- 02 sty 2018, 16:41 --

 

U mnie zdiagnozowano GAD

 

-- 02 sty 2018, 16:42 --

 

Co do łączenia obu leków to lekarz narazie odradza. Mówi, że nie na tym etapie to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos kto powie mi jak zejsc z pregabliny!!!!! Odstawienie tego jest podobno duzo gorsze od benzo... lek mi pomagal bardzi...ale czuje ze wyrobila mi sie tolerancja na niego... zreszta zaczelam zapominac wiele rzeczy czuje ze cos sie dzieje z moja pamiecia... jestem na dawce 150 mg raz dziennie plus 20 mg escitalopram... bylo juz naprawde dobrze czulam sie jak koedys na tej kombinacji od dwoch tygodni wszystko sie pogorszylo wiem ze bede napewno potrzebowala cos zamoast pregabliny cos co mi da sile i chec do dzialania... znow nie mam sily na nic nie mam nawet checi pobawic sie ze swoim synkiem i znow ten lek powrocil i duszenie w gardle... podpowoedzcie cos pomozcie... moze macie jakies sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos kto powie mi jak zejsc z pregabliny!!!!! Odstawienie tego jest podobno duzo gorsze od benzo... lek mi pomagal bardzi...ale czuje ze wyrobila mi sie tolerancja na niego... zreszta zaczelam zapominac wiele rzeczy czuje ze cos sie dzieje z moja pamiecia... jestem na dawce 150 mg raz dziennie plus 20 mg escitalopram... bylo juz naprawde dobrze czulam sie jak koedys na tej kombinacji od dwoch tygodni wszystko sie pogorszylo wiem ze bede napewno potrzebowala cos zamoast pregabliny cos co mi da sile i chec do dzialania... znow nie mam sily na nic nie mam nawet checi pobawic sie ze swoim synkiem i znow ten lek powrocil i duszenie w gardle... podpowoedzcie cos pomozcie... moze macie jakies sugestie??

 

Ja nie słyszałem, żeby pregabalina była trudniejsza w odstawieniu niz benzo. Często daje się z tego co wiem pregabalinę na odstawienie benzo. Ja za bardzo się nie znam na pewno tutaj są lepsze osoby od tego ale chyba to nie jest prawda, że tak trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu miałam grypę jelitową, przez ten czas nie brałam leków. Dostałam strasznego zespołu odstawiennego, szumu, drżenia, koszmarów, lęków itd. Dzwoniłam dzisiaj do lekarki i zasugerowałam, że to przez Pregabalinę, natomiast lekarka upiera się, że to przez Escitalopram. Kiedyś Escitalopram nie brałam 4 dni i kompletnie nic mi nie było... Pregabalinę biorę od miesiąca 2x75, lecz nie pomaga. Psychiatra kazała zejść na 75 mg i będziemy odstawiać. Jak wyglądało u Was odstawianie? Czy ktoś miał może zespół odstawienny? Jeżeli biorę tylko miesiąc i tak małe dawki to może nie będzie tak źle odstawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działa w porządku, ale redukowalem przy niej o ponad połowę alprę i SSRI. Teraz biorę ok. 450-600mg pregi. Zauważyłem tylko jedną rzecz w czasie brania pregi już dłuższy czas, że jestem senny po prostu, a raczej nie mam chęci do działania, niby mam, ale jednak nie mam siły na to. Może to jeszcze uboczny efekt benzo, nie wiem-chociaż Alex1988 też tutaj ma podobny problem. Co do pamięci, jest wg mnie o wiele lepsza niż na poprzednich dużych dawkach benzo i SSRI. Mam lęki i w pracy ze stresu nawet nie ziewnę a jak wrócę do mieszkania to chętnie chce mi się spać (więc jakieś fluoksetyna - która działa aktywizująco odpada, musiała by działać np. 6-10h, jak jestem spokojny u siebie) chyba że nie wezmę pregi to nie mogę zasnąć i coś bym zrobił, ale tak mi się nie chce, że wole poleżeć godzinę i w końcu zasnę. Nawet nie chce mi się oczu otwierać wtedy. Ale u mnie ciężko stwierdzić czy to efekt odstawienia benzo i SSRI czy działanie samej pregi. Kiedyś nawet pisałem, że drżą mi ręce, przestały (raczej to był efekt odstawienia benzo). Jestem ciekawy czy ktoś bierze samą pregabalinę i jest w stanie opisać, jak na niego działa, bez innych uzależnień typu benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu miałam grypę jelitową, przez ten czas nie brałam leków. Dostałam strasznego zespołu odstawiennego, szumu, drżenia, koszmarów, lęków itd. Dzwoniłam dzisiaj do lekarki i zasugerowałam, że to przez Pregabalinę, natomiast lekarka upiera się, że to przez Escitalopram. Kiedyś Escitalopram nie brałam 4 dni i kompletnie nic mi nie było... Pregabalinę biorę od miesiąca 2x75, lecz nie pomaga. Psychiatra kazała zejść na 75 mg i będziemy odstawiać. Jak wyglądało u Was odstawianie? Czy ktoś miał może zespół odstawienny? Jeżeli biorę tylko miesiąc i tak małe dawki to może nie będzie tak źle odstawiać?

 

 

Nie powinnaś odczuć odstawienia, bierzesz małe dawki i stosunkowo krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej prosze powiedzcie mi jak odstawic pregabline... biore 4 miesiace w dawce 150 mg raz dziennie pomogla mi ale niestety zaczelo sie pojawiac masa skutkow ubocznych strasznie wplynela na moja pamoec nadmierny aperyt i wiele innych . Za kazdym razem jak probuje ja odstawic laduje z koszamrna deprseja i nerwica.... dodam ze biore escitalopram w dawce 20mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie miał ktoś "przerwę w działaniu" pregabaliny przez występek z alkoholem??? ja głupi napiłem się dość sporo w sylwestra i teraz przez ten cały tydzień jest gorzej-wróciło napięcie w całym ciele, bóle głowy i czasem niepokój...a było juz prawie super... Jeśli ktoś tak miał to ile trwało aż wróciło pełne działanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy każdy zamiennik Pregabaliny to to samo ? bo już wciągnąłem jedną paczkę Pragioli i muszę wykupić kolejną receptę ale problem jest ze znalezieniem jej w aptekach. I trochę mam obawy że działanie zamiennika będzie inne...

raczej takie samo, ale co za problem jak kazda apteka na drugi dzien zamowi ci lek jaki chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To samo. Ja nie odczułem żadnych zmian na zamiennikach. Biorę zawsze co jest w aptece i co jest najtańsze.

 

Słuchajcie miał ktoś "przerwę w działaniu" pregabaliny przez występek z alkoholem??? ja głupi napiłem się dość sporo w sylwestra i teraz przez ten cały tydzień jest gorzej-wróciło napięcie w całym ciele, bóle głowy i czasem niepokój...a było juz prawie super... Jeśli ktoś tak miał to ile trwało aż wróciło pełne działanie???

 

Po alkoholu miałem kolejnego dnia małe lęki, przeszły same z siebie następnego dnia. Wziąłem wtedy chyba więcej pregi na te lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo jest problem z Pragiola w hurtowniach bynajmniej w dwóch aptekach w których o nią pytałem. Na parę dni jeszcze mam ale pytam z czystej ciekawości bo skoro to faktycznie to samo to nie będę szukać ani czekać na Pragiolę i wezmę co jest.

Inne pytanko : ja ten lek biorę na noc w dawce 75mg ale w razie potrzeby mam go brać dodatkowo w dzień z rana. Działa on jakoś zamulająco bo w robocie muszę "kontaktować" a na dzień biorę jeszcze 30mg Dulsevi (za parę dni już wskakuje na 60mg) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze miał problemy po alkoholu?

 

ja wczoraj wypiłem 3 piwa, dobre przeniczne Paulanery.

żadnych problemów, zarówno wczoraj jak i dzisiaj.

skoro ktoś ma problem po alkoholu, to może oznaczać że antydepresanty zbyt słabo działają i zbyt łatwo wypiera on z serotoniny, czyli albo zbyt mała dawka albo za słaba substancja.

wpierw trzeba dobrze ustawić leki by móc pić bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×