Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

MarekXYZ,to wbrew pozorom nie jest łatwa odpowiedź.Nie było to od razu 600mg.Lecz szybko do tej dawki doszedłem.Skuteczne działa nie,takie odczuwalne na lęk,to ok.450mg.Brałem do tego mirtazapinę od 22,5 do 45 mg.Potem do mirtazapiny różne inne:wszystkie SSRI,najdłużej ok.3 lat wenlafaksynę.Teraz jestem na mixcie:mirtazapina,escitalopram i rzeczona pregabalina.

Cała trudność w odpowiedzi polega na tym,w jakim procencie jaki lek działa na depresję i lęk.Najsilniej antydepresanty dodawane do mirtazapiny/czuję jak zmieniam/,potem mirtazapina/lepiej śpię i nie odczuwam nudności jakie powodują SSRI,SNRI/i na końcu w trudnym do określenia procencie-pregabalina.

Łatwiej będzie mi odpowiedzieć jak to odczuwałem na początku.Do 300mg.doszedłem bardzo szybko,bez jakiś fajerwerków.Potem szybko rosła tolerancja ,musiałem brać coraz więcej aby uzyskać ten sam efekt i do 600 doszedłem tak po półtora roku.To była oryginalna Lyrica i taka miesięczna kuracja kosztowała mnie ok.500zł.Zamieniłem na tańszą gabapentynę.Próbowałem odstawić ale nie mogłem.Nie z powodu lęku ale objawów somatycznych,głównie spastyczności mięśni i zawrotów głowy.Moje ówczesne hm..stanowisko nie pozwalało mi na dni niedyspozycji.

I tak się już bujam.Nie jest droga.Nawet lekarz radzi nie odstawiać.

Nie wiem czy taka odpowiedź Cię zadowoli.Innej nie mam.

Radzę jednak w to nie wchodzić i wejść na utarte ścieżki leków przeciwdepresyjnych.Tak jak pisałem,odstawić pregabalin bo bierzesz krótko i brać escitalopram.On mi najbardziej pomaga i pomagał.Jest sprawdzony pod względem skuteczności,łatwo odstawić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Dubito :)

 

Dziękuję za odpowiedź, od kilku dni zacząłem już obniżać dawkę PREGABALINY z 300mg na 150 mg /dobę i

dołożyłem MIANSERYNĘ 30mg /dobę. Natomiast od dzisiaj wszedłem na ESCITALOPRAM 5mg/dobę :)

PREGABALINĘ chcę całkowicie odstawić.

 

A Twoim zdaniem co było by lepsze na nerwicę aby dołożyć do ESCI : MIANSERYNA czy TRITICO ? Bo mam jedno i drugie w szufladzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę clonazepam ponad 2 lata w dawce do 1,5 mg max i pregabaline 600 mg 2 x 2 po 150 mg od roku no i jak próbuję zmniejszyć pregabaline o jedną tabletke to odczuwam znaczący lęk, no ale ten lek mi bardzo pomógł od pierwszej dawki przyjemne upojenie alkoholowe przez jakiś czas, lek mocno relaksuje, uspokaja i myślę że na fobie społeczną się nadaje, przeciwlękowe właściwości jak najbardziej, lepiej się śpi, tyje się również znacząco, mix leków które stosuje myślę że jest najbardziej przeciwlękowy szczególnie silny i uzależniający klonazepam, zmniejszam dawkę ale ciężko to idzie i szukam kolejnego leku by dodać jako wspomaganie rzucenia klonazepamu, jakby ktoś miał pomysł to prosiłbym o nazwy leków :) paroksetyne biorę z 7 lat teraz w dawce 40 mg, maksymalnie 80 mg to super lek, MAREK XYZ trittico może wzmagać działanie escitalopramu, dla mnie to dziwny lek, mianseryna nasennie działa, to takie chłodzenie dla ecitalopramu, ale mocniej escitalopram będzie działał bez mianseryny, ja na Twoim miejscu bym brał paroksetyne i pregabaline, no albo jak wolisz escitalopram i pregabaline, nie brałem escitalopramu ale paroksetyna z mojego doświadczenie jest najlepsza z leków SSRI na lęki, na początku wzmaga lęki jak większość SSRI ale pozniej daje ogromne ilości serotoniny jest uspokojenie, relaks serotoninowy, działanie bardzo dobre przeciwlękowe, nie pobudza, wyluzowuje i ja się tego leku trzymam, papierosy wzmagają działanie paroksetyny, klonazepam jest świetny na lęki ale odradzam bo to silnie uzależnia i nie leczy, klonazepam dla mnie to jak silny narkotyk, dajcie info czym mogę wspomóc się jeszcze by rzucić ten klonazepam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarekXYZ,jest wiele leków,mixówi, koncepcji w leczeniu lęku/depresji.Nie lecz się tylko poradami z forum nawet,jeżeli masz całą szufladę leków.Jednak sugerowałbym wizytę u lekarza psychiatry.Wiedza z forum Ci pomoże ale recepty forum Ci nie wypisze.

Odczucia subiektywne moje czy Stiflera19 nieco się różnią.

Moim zdaniem,trazodon/triticco/ to lek z lat 60-tych,"prawie" SSRI.Dodanie go do esci jest niecelowe z medycznego punktu widzenia.

Jeżeli stawiasz na esci-tj.docelową dawkę 10-20 mg, to mianseryna pozwoli na uniknięcie nudności po esci i poprawi sen.Jest z innej grupy niż esci/NaSSA/ i oba leki wzajemnie się uzupełnią.

Sama mianseryna nie jest lekiem do leczenia lęku.Ma wadę w postaci zwiększonego apetytu na słodkie i/lub słone w szczególności.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19 też mnie denerwują takie wypowiedzi jak twoje ,że pregabalina uzależnia strasznie bo brałem ją 2-3 miesiące w wysokich dawkach i dla próby żeby to sprawdzić czy rzeczywiście te pseudo teorie są prawdziwe z dnia na dzień ją odstawiłem i nic mi nie było tylko jeszcze miałem więcej energii więc głupoty piszesz tym bardziej ,że sam bierzesz clonazepam ...

 

Dokładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tizziano i piczyklaki,przestańcie już mówić o tym co kogo i co uzależnia i ile kto ma dziur w głowie, bo to naprawdę sprowadza rozmowę na forum do poziomu dziury ale w dnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picziklaki samuraxo może byście użyli mózgownicy i pomyśleli o indywidualnym odczuciu, może dlatego tak mi ciężko odstawić bo brałem z clonazepamem pregabaline 600 mg przez rok czasu i obydwa leki się nasilały, 10 razy lepiej znosze gdy odstawiam ćwiartke klona niż jak odstawiam tabletke pregabaliny, lekarka stwierdziła że mam jakieś duże zapotrzebowanie na GABA skoro inni ludzie po pregabalinie zasypiają a ja jak biorę 300 mg naraz to rześko się czuję i zrelaksowany, jak wezmę 450 mg naraz to lekka euforia bądź po prostu uspokojenie, czasami biorę ponad 600 mg ale pozniej przez 5 dni odczuwam napięcie, lęk i nie mam siły na nic, czasami ta jedna tabletka więcej wyciąga mnie z dołka i depresji, bo na mnie pregabalina również działa antydepresyjnie....jednym łatwo odstawić drugim trudno, wszystko zależy od danego organizmy, zapotrzebowania, połączenia z innymi lekami, jak się z czymś nie zgadzacie to po prostu jak ludzie powiedzcie na przykład "Rozumiem, na mnie z kolei odmiennie działa" bez tego całego hejtu i waszych osobistych przeświadczeń o byciu bystrzakami najlepszymi znawcami z wybujałym ego, pregabalina to super lek, ale mnie uzależnił tyle chciałem o tym powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Dubito :)

 

Dziękuję za odpowiedź, od kilku dni zacząłem już obniżać dawkę PREGABALINY z 300mg na 150 mg /dobę i

dołożyłem MIANSERYNĘ 30mg /dobę. Natomiast od dzisiaj wszedłem na ESCITALOPRAM 5mg/dobę :)

PREGABALINĘ chcę całkowicie odstawić.

 

A Twoim zdaniem co było by lepsze na nerwicę aby dołożyć do ESCI : MIANSERYNA czy TRITICO ? Bo mam jedno i drugie w szufladzie :)

 

Cześć Marek daj znać jak na Esci się powodzi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dubito :)

 

Jestem trzeci dzień na ESCI 5mg, do tego MIANSERYNA 30 mg , jestem chyba trochę bardziej senny ale nie szkodzi.

PREGABALINĘ będę powoli redukował do zera. Sam się przekonam jak będzie u mnie z odstawianiem PREGI o czym dokładnie napiszę na forum :) Dzięki dubito za info, napisz przy okazji jak Ty się dzisiaj czujesz i co aktualnie bierzesz ?

 

-- 05 gru 2017, 09:54 --

 

 

Cześć Marek daj znać jak na Esci się powodzi... ;)

 

 

hej tizziano :)

 

Oczywiście napiszę jak na ESCI i MIANSERYNIE :)

I najważniejsze jak pójdzie z odstawieniem PREGABALINY, mam nadzieję na udane rozstanie :)

Napisz jak Ty się dzisiaj czujesz i co bierzesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki rzędu 75mg dwa razy dziennie nie jest trudno odstawić. Zależy też jak lek na Ciebie działa i czy działa skutecznie, czy widzisz duży kontrast lęków po braniu pregabaliny.

Ja nie miałem problemu z odstawieniem ale wybrałem tylko około 90 kapsułek. Na mnie ten lek świetnie działał przeciwlękowo. Ale po odstawieniu lęki nie wróciły już z taką siłą. Pregabalina je dosłownie rozdeptała i zostały tylko małe ślady.

Uważam, że większy problem z odstawieniem będzie przy paro. Tutaj nie wiadomo co się może zadziać w Twojej psychice. Ale musisz próbować. Na to nie ma złotej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dubito :)

 

Jestem trzeci dzień na ESCI 5mg, do tego MIANSERYNA 30 mg , jestem chyba trochę bardziej senny ale nie szkodzi.

PREGABALINĘ będę powoli redukował do zera. Sam się przekonam jak będzie u mnie z odstawianiem PREGI o czym dokładnie napiszę na forum :) Dzięki dubito za info, napisz przy okazji jak Ty się dzisiaj czujesz i co aktualnie bierzesz ?

 

-- 05 gru 2017, 09:54 --

 

 

Cześć Marek daj znać jak na Esci się powodzi... ;)

 

 

hej tizziano :)

 

Oczywiście napiszę jak na ESCI i MIANSERYNIE :)

I najważniejsze jak pójdzie z odstawieniem PREGABALINY, mam nadzieję na udane rozstanie :)

Napisz jak Ty się dzisiaj czujesz i co bierzesz ?

 

U mnie prega daje rade.zupelnie wyeliminowała ten lęk wolnoplynacy. Z napięciem radzi sobie w miarę są dni że jest super a takie ze jest napięcie ale i tak.mniejsze jak przed stosowaniem... Podejrzewam że gdybym wszedł na 450mg to było by idealnie.. Ale nie chce wchodzić bo chodzę na psychoterapię i bardzo mi się podoba-mysle że na nerwice jest skuteczna, ale trzeba szukać dobrego psychoterapeuty...

 

Na ewentualne pogorszenia bądź brak kolejnej poprawy w dłuższym czasie zostawiam sobie escitalopram.

 

Niestety z nerwica jest tak ze dziś piszę pozytywnie a jutro jak mnie złapie już nie będę taki optymistyczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki rzędu 75mg dwa razy dziennie nie jest trudno odstawić. Zależy też jak lek na Ciebie działa i czy działa skutecznie, czy widzisz duży kontrast lęków po braniu pregabaliny.

Ja nie miałem problemu z odstawieniem ale wybrałem tylko około 90 kapsułek. Na mnie ten lek świetnie działał przeciwlękowo. Ale po odstawieniu lęki nie wróciły już z taką siłą. Pregabalina je dosłownie rozdeptała i zostały tylko małe ślady.

Uważam, że większy problem z odstawieniem będzie przy paro. Tutaj nie wiadomo co się może zadziać w Twojej psychice. Ale musisz próbować. Na to nie ma złotej rady.

no nie dziala u mnie na lęk, codziennie budzę się i mam go do wieczora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 czemu odstawiasz paro? to super lek, miedzy dawkami 20 a 40 mg jest ogromna różnica. polecam 40 mg, a pregabaline najlepiej 2 x 300 mg wtedy jest moc, ja się trzymam paroksetyny i pregabaliny no i klonazepamu niestety ;)

Odstawiam gdyz dobrze dzialala na natretne mysli, stany lękowe i stany depresyjne, a teraz po 3 latach na dawce 40mg, jak przestala ponad dwa miesiace temu dzialac, to mam gorsze natręctwa, depresję i lęk od rana, czego nie mialem az tak przed, i duzo mysli samobojczych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 w moim odczuciu pregabalina zmniejsza działanie paroksetyny, więc paroksetyna nie działa tak jak powinna, zdecydowanie to odczuwam odkąd biorę pregabalinę do paro i jest to duża różnica
rozumiem, no ja powoli z paro schodzę, nie czuję roznicy po dodaniu pregabaliny poprostu, nie jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po 300 mg biorę 2 ray dziennie i dobrze działa, 450 mg naraz to już taki mocniejszy relaks, luz, na objawy somatyczne też skuteczne

 

 

a długo bierzesz prege ?? działa 600 dobrze na lęki , przy długotrwałym stosowaniu ?

jak komponuje się z paro bo też biorę 40mg.

 

brałem raz codziennie ale dawki 300-450mg i dziwnei było , trudno określić . lepiej mi wchodzi doraźne branie bo czuć mocniej, po tyogodniu do 10 dni juz tolerka spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×