Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze nicki, ksywki


reirei

Rekomendowane odpowiedzi

"Jiddu Krishnamurti, język telugu జిడ్డు కృష్ణమూర్తి (ur. 12 maja 1895, w Madanapalle (Indie), zm. 17 lutego 1986 w Ojai (Kalifornia) – filozof, według którego można osiągnąć pełną wolność poprzez uważną obserwację własnego umysłu. Sedno jego filozofii brzmi "Prawda to kraina bez dróg". Żadna organizacja, żadna religia, żaden nauczyciel nie mogą do niej doprowadzić. Ludzie patrzą na świat przez pryzmat swoich myśli i swojej przeszłości. Tym samym jesteśmy niewolnikami myśli i czasu. Myśl jest zawsze ograniczona i nigdy nie odpowiada całkowicie rzeczywistości, prowadzi więc do cierpienia. Świadomość uczy odróżniania tego, co rzeczywiście jest, od tego co na ten temat myślimy i w konsekwencji do prawdziwej wewnętrznej wolności. Wszelkie autorytety, religie, ideologie powodują jedynie budowanie kolejnych fałszywych konstrukcji myślowych. Tylko świadomość i obserwacja pozwalają dostrzec ich iluzję."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) Dopiero rozpoczynam przygodę z tą filozofią Jak będę miał jakis ciekawe tytuły książek czy artykuły to napewno wrzuce może się przydadzą Zaraził mnie tym znajomy piszący pracę u profesora zafascynowanego Jiddu Krishnamurtim i Georgija Gurdżijewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój chyba dlatego że zawsze towarzyszyl mi wiatr. Popychal mnie do przodu. Jak za szybko szlam to chlodził mnie. I znowu popychal. Byc może od zawsz byl moim przyjacielem i nadal jest ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie prosto:

Pojęcie ma zastosowanie w

teorii informacji i

fizyce, skąd zapożyczyłam nick.

za Wikipedią: druga zasada termodynamiki stwierdza, że jeżeli układ termodynamiczny przechodzi od jednego stanu równowagi do drugiego bez udziału czynników zewnętrznych (a więc spontanicznie), to jego entropia zawsze rośnie.

 

Entropia to samoistne dążenie układów do niższych stanów energetycznych: spada w czajniku podczas ogrzewania wody, rośnie kiedy ta stygnie. Człowiek jako zamknięty piecyk energetyczny maksymalną entropię osiąga umierając.

Działanie kreatywne/konstruktywne obniża entropię, destruktywne - zwiększa.

 

Konkretnie nick zaczerpnęłam z Dialogów Lema - które wielbię - gdzie pojęcie entropii wyjaśnione jest bardzo przystępnie.

 

Podjęłam już raz próbę wyjaśnienia tego zjawiska. Słuchacz w przebłysku geniuszu zrozumiał: Czyli mówisz mi, że najdoskonalszym stworzeniem jest mrożona krowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ukryłam nick ze wzgl.na google)

Ja również ze względu na google postanowiłam uzywać tutaj zupełnie innego nicka niż na pozostałych forach, blogach i takich tam.

 

W sumie chodziło mi po głowie Emily albo AmyLee ze względu na brzmienie tego imienia. W końcu obstawiłam Amy Lee, co jest nazwiskiem wokalistki Evanescence.

 

Amy, zawsze mi się podobało to imię.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam glupiego nicka, bo juz do mnie niepasuje, a tu moderator piotrek :lol: mi mowi, ze sie nieda zmienic :shock:

i co ja mam biedna poczac teraz kazdy mysli, ze laska jestem, a tu dupa jak chalupa mi sie zrobila teraz to dzieci mozna mną straszyc :twisted:

chce miec nicka

postrach kotow i prosze mi to zalatwic, albo zaloze nowy profil, a jak wiecie panowie moderatorzy i admini, ze to sie wiaze z zakladaniem nowego meila, a ja niemam glowy do tego , w koncu glowe mam muzeum :lol:

pozdrawiam

lidzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorki. Taki ruski aparat fotograficzny. Oczywiście w rzeczywistości jestem znany pod innym nickiem, ale co by to było, gdyby znajomi zobaczyli, jakie ja tu pierdoły wypisuję?

 

PS. Зоркий znaczy "spostrzegawczy". Pasuje do mnie jak pięść do nosa.

 

PPS. Tygryska, masz fajny nick :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×