Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nasenne.Wątek zbiorczy.


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek_44, dziwnie stronniczy i jednowymiarowy artykuł . Taki straszak . Może to i dobrze , bo jak gównażeria przeczyta to co niektórzy sie przestraszą i może nie wdepną w kisiel .

Akurat zolpidem zawsze uważałem za syf , nawet na spanie dla mnie nie za najlepszy . Zdecydowanie wolę starsze benzogówna

 

Czemu stronniczy? :shock: Sugerujesz, że nieprawdziwy, zmyślony? :? To artykuł o ludziach głęboko uzależnionych łykających te leki już garściami, którzy jednak zaczynali od 1 tabletki na bezsenność, przepisanej przez psychiatrę lub lekarza rodzinnego, wszystkie fakty są prawdziwe, nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym stronniczy (?)

 

Odkąd prowadzę bloga o lekomanii (4 rok będzie) biorąc pod uwagę dane z maili, które dostałem przez ten cały okres , oraz wszystkie swoje obserwacje z przeszło 22 lat leczenia się w różnych placówkach w Posce (detoksy, odziały nerwic, psychiatryk, ośrodek terapii uzależnień) mam swój ranking i na pierwszym miejscu jest Clonazepam, na drugim Alpra, a na trzecim (?).. Stilnox, który „awansował” na to miejsce przebijając Lorafen w ciągu 3 lat można powiedzieć, że„z nikąd”, to chyba o czymś świadczy (?)

 

 

Przemek_44 ---a ten tekst normalnie nadaje sie do kabaretu :

"Jakiś czas temu dostał list od kobiety, której mąż przez zolpidem stracił majątek. Aby zdobyć pieniądze na lek zaczął się prostytuować. Żona tak go kocha, że wzięła kredyt na jego kolejny odwyk."

dawał dupy na dworcu ?, czy jak ? :lol:

 

Naprawdę Cię to tak śmieszy?? :roll: Nie, nie dawał dupy na dworcu.. podobno oddawał się innym kobietom za pieniądze, ponieważ łykał już po 50 zolpów na noc i nie wyrabiał z pieniędzmi na zakupy w internecie..

A co by było jakby (bez urazy!) twoja kobieta, żona, ukochana tak głęboko uzależniła się od jakiegoś leku, narkotyku, że by zdobyć pieniądze na jego odpowiednią ilość oddawałaby się za twoimi plecami z innymi mężczyznami, też by Cię to tak bawiło?? może nawet dawałaby dupy za Biedronką (?) a co, jeślibyś ją kochał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Cię to tak śmieszy?? Nie, nie dawał dupy na dworcu.. podobno oddawał się innym kobietom za pieniądze, ponieważ łykał już po 50 zolpów na noc i nie wyrabiał z pieniędzmi na zakupy w internecie..

-tak śmieszą mnie takie naginane historyjki wyssane prosto z dupy .Dobrze chociaż ,że piszesz " podobno " .

Pomyśl , czy byłby on zdolny zaspokoić kobietę po 50 zolpikach ? W ogóle czy fajka by mu po takiej ilości stanęła ? Męska prostututka musi mieć klasę żeby dobrze zarobić , libido na maxa , a nie jakieś " podobno " . Znałem jednego Gościa , który ruchał stare obrzydliwe Niemki za kasę , to cos tam wiem .

Zresztą nie ma co sie tutaj kłócić i sprzeczać , wiem ,że można sie uzależnić od tabletek . Sam jestem uzależniony od ( obecnie ) Escitalopramu .

I niby to nie lek nasenny , to jakbym go nie wziął/ nie miał /zabrakło kasy , to też bym musiał pomysleć o prostutuowaniu się za Biedronką . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Cię to tak śmieszy?? Nie, nie dawał dupy na dworcu.. podobno oddawał się innym kobietom za pieniądze, ponieważ łykał już po 50 zolpów na noc i nie wyrabiał z pieniędzmi na zakupy w internecie..

-tak śmieszą mnie takie naginane historyjki wyssane prosto z dupy .Dobrze chociaż ,że piszesz " podobno " .

Pomyśl , czy byłby on zdolny zaspokoić kobietę po 50 zolpikach ? W ogóle czy fajka by mu po takiej ilości stanęła ? Męska prostututka musi mieć klasę żeby dobrze zarobić , libido na maxa , a nie jakieś " podobno " . Znałem jednego Gościa , który ruchał stare obrzydliwe Niemki za kasę , to cos tam wiem .

Zresztą nie ma co sie tutaj kłócić i sprzeczać , wiem ,że można sie uzależnić od tabletek . Sam jestem uzależniony od ( obecnie ) Escitalopramu .

I niby to nie lek nasenny , to jakbym go nie wziął/ nie miał /zabrakło kasy , to też bym musiał pomysleć o prostutuowaniu się za Biedronką . ;)

 

Kalebx3 nie potrafię Ci udowodnić, że ta historia jest 100%, ale jest całkowicie prawdziwa ! Nawet jakbym odkopał tego maila, a mam go w starej skrzynce mailowej, do której nie mam już dostępu (zmieniłem dostawcę hostingu) i Ci go w całości wysłał to i tak byś nie uwierzył i mógł powiedzieć, że sam go napisałem..Oczywiście ze względu na poufność korespondencji nie robię takich rzeczy, ale ta kobieta (jego żona) naprawdę do mnie napisała i była załamana, przedstawiła w taki właśnie sposób swój problem wprost..Napisałem "podobno" się prostytuował na wyrost, bo "materacem" jej męża nie byłem, ale ona naprawdę mi o tym powiedziała..

 

W ogóle czy fajka by mu po takiej ilości stanęła

 

Kalebx3 a czy facet mający 4.1 promila alkoholu może jechać na rowerze (?) Patrzysz trochę na tą sprawę zero - jedynkowo..jeśli facet miał rozwiniętą mocno "tolerkę", to mógł mu stawać, choć niekoniecznie był to seks górnych lotów..A co myślisz, że jak ja po 7-8 latach brałem dziennie 26 - 30 mg Clona, to mi nie stawał (?) :smile: stawał, gorzej było z finałem..

A skąd wiesz jakie oczekiwania miały te kobiety? może seks oralny ? może jakiś ? może facet sam w sobie był atrakcyjny?

 

Kalebx3 nie, ok, ja też nie zamierzam się sprzeczać na ten temat, każdy ma prawo do własnego obioru, jedni uwierzą, inni nie i spoko.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich biorących zolpidem od dłuższego czasu. Czy ciągle zdarza się wam mieć rano amnezję, czy tego typu objawy znikają po kilku tygodniach/miesiącach stosowania?

 

Amnezja jest za każdym razem i te objawy nie znikają-niezależnie jak długo stosujesz Zolpidem. Na drugi dzień nie pamiętam niczego,a jeśli już to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich biorących zolpidem od dłuższego czasu. Czy ciągle zdarza się wam mieć rano amnezję, czy tego typu objawy znikają po kilku tygodniach/miesiącach stosowania?

 

Amnezja jest za każdym razem i te objawy nie znikają-niezależnie jak długo stosujesz Zolpidem. Na drugi dzień nie pamiętam niczego,a jeśli już to nie wszystko.

Od czasu, gdy zadałem to pytanie minęło już wieeele paczek Stilnoxu i sam zdążyłem się o tym przekonać. Ale dzięki za odpowiedź ;)

 

Ja amnezję mam tylko po połączeniu z alkoholem. Tak to zjadałem nawet 60mg zolpidemu i objawów niepożądanych nie miałem. Po dłuższym stosowaniu niestety dawka którą bierzesz osłabia się jej działanie. Ale to ogólnie wiadomo. Rano to ja się budzę z bólem głowy (lekkim) i przymuleniem. Pozdrawiam

Wiadomo, na każdego działa trochę inaczej. Na mnie np. zopiklon działa tak, jak na Ciebie zolpidem, czyli żadnej amnezji. Tyle, że działanie usypiające ma słabsze i powoduje wstrętną suchotę w ustach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że działanie usypiające ma słabsze i powoduje wstrętną suchotę w ustach.
Zolpidem również. A jego działanie nasenne słabnie wraz z okresem brania i przy dłuższym stosowaniu sen staje się płytki, ma się poczucie niewyspania. Dobry na krótko, bo później tylko "dokłada" problemów.

 

Lilith Hej, myślę, że to nie wszystko..Przy rozwoju tolerancji na Zolpidem, zważywszy na to, że jego okres półtrwania jest bardzo krótki To.5 = ok 2h (leki te zostały tak zaprojektowane, by tylko usypiać, a rano można było wsiadać za kółko) to pojawia się bezsenność "wtórna"..

 

Czyli występuje taka sytuacja, ze powód pierwotnej bezsenności dawno minął, ale człowieka od dawna zażywającego ten specyfik wybudza "głód lekowy", spowodowany, że co 2 godziny spada gwałtownie stężenie Zolpidemu..Podejrzewam, ze dlatego ludzie po jakimś czasie biorą ten lek po kilkadziesiąt tabletek, rekordzista 150 / dzień..Poznałem kobietę, która łykała 30 sztuk przez noc (nie naraz) i nie pamiętała tego, rozpoznawała ten fakt tylko po pustym opakowaniu rano..

Czyli de facto może tak być, że już po wielu miesiącach przyczyną czyjejś bezsenności jest sam lek, gdyż człowiek budzi się kilkakrotnie w ciągu nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam :) co wg Was najlepiej sprawdziloby się na sen oprócz mirty miansy? Do połączenia z wenla. Mirta działa w tym mixie bardzo dobrze jednak zaczyna mi już przeszkadzać przybieranie na wadze. Najlepiej gdyby nie był to neuroleptyk. Zastanawiam się nad trazodonem. Kiedyś brałem ale był jakby slabawy. Proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę od siebie podpowiedzieć tym, którzy biorą/planują brać zolpidem (stilnox) - nie przeginajcie z nim. Ostatnio raz strzeliłem dawkę podwójną, później potrójną. Po 2 dniach odstawiłem na jedną noc. Następnego ranka rodzice znaleźli mnie w kącie pokoju zlanego potem, z rozbieganymi oczami. Co najlepsze nie pamiętam nic z tego okresu. Dopiero po około 1,5h odzyskałem świadomość. Aż mnie to trochę przestraszyło. Nadal mam obolałe mięśnie od tego cholerstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ann_bijoch zolsana to to samo co stilnox czyli zolpidem, ma bardzo dużo nazw handlowych a że ja regularnie konsumuję to wybieram najtańszą opcję czyli onirex, to dobry lek nasenny dla początkujących o ile się nie miesza z innymi substancjami i od razu kładzie do łózka, inaczej są chore jazdy,

natomiast dla mnie najskuteczniejszym usypiaczem jest midazolam ale tylko podawany dożylnie, początkowo urywał mi się film zanim docisnąłem tłok do końca

a tak szczerze mówiąc to po ~3 dobach bez snu natura każdego zmusi do zaśnięcia bez względu na okoliczności tak że nie warto się truć bo prędzej czy później sen przyjdzie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ważne żeby się położyć szybko spać po zolpidemie. Wtedy na pewno zaśniemy z dobrym skutkiem. Midazolam owszem dożylnie działa najlepiej, dosłownie ścina w momencie podawania, midanium bardzo szybko można wtłoczyć w żyłę a i działanie następuję natychmiastowo. Dormicum w tabletkach też działa porządnie, może nie aż tam jak midanium ale ja po połowie 15 mg zasypiam bardzo szybko i głęboko. Lek działa krótko bo 3-4 godziny i na początku tak się wybudzałem, ale z czasem organizm "załapał" i już po tej 7,5mg spałem pożądane 8 godzin. 15 mg działa o wiele silniej, i w sumie to efekt nasenny jest podobny, efekt rekreacyjny się zwiększa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

midanium=dormicum=midazolam i na "normalnych" ludzi działa usypiająco jak każda benzodiazepina, tyle że po podaniu doustnym biodostępność nie przekracza kilku procent natomiast danie w kabel powoduje prawie 100% przyswojenia substancji i błyskawiczne zadziałanie ale nie każdy umie albo chce walić po kablach bo to zawsze ryzyko jest jak się szykuje strzała ze sproszkowanego tabsa,

ja teraz siedzę przykomputerze po dwóch onirexach i wiem że ze snu raczej nici dlatego zaraz zarzucę ketrel - neuroleptyk po dziadku, nie mam jeszcze na to rozwiniętej tolerancji i elegancko mnie usypia - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy robiłem "risercz" dotyczący farmakodynamicznych (tj receptorowych) różnić w działaniu poszczególnych leków z grupy "Z". Jako, że na forum nie ma postu z zebranymi informacjami odnośnie tego zagadnienia - dla bardziej zainteresowanych wklejam te informacje poniżej (niestety bez linków do badań):

 

8e4a58c72c33d.png

 

58065485b882b.png

 

c3a193eb568a3.jpg

 

98d4d623693d6.png

 

2baa13a931476.jpg

 

9dda510273a3b.jpg

 

7a34c49b077c9.png

 

ce33cb4af4ab0.jpg

 

PS benzowców84 i innych takich prosiłbym o nieudzielanie się w dyskusji (w związku z ich częstym zaniżaniem poziomu intelektualnego, jak i kulturalnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×