Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

swistak2112

Użytkownik
 • Zawartość

  238
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Ja też z powodu przyrostu wagi (obżarstwo ok. 1h po zażmyciu mianseryny) mam trazodon- ale jego potencjał nasenny jest mniejszy. W kolejności: mirtazapina 22,5, mianseryna 40, trazodon 150. Próbuję agomelatyny (Valdoxan) ale szału na spanie po tym nie ma. Zmieniam sobie leki- aby przeciwdziałać rozwojowi tolerancji.
 2. Ja kaw wypijam 3. Nie mam senności. Dobrym rozwiązaniem jest zażywanie Trittico na ok. 2-2,5 godz. przed snem i nie mniej niż 10 godzin przed wstaniem z łóżka. A w razie problemów z samym zaśnieciem- pół tabl. zolpidemu (ale to wtedy, gdy jest jakieś 20-30 minut leżenia po ciemku w łóżku nie daje żadnych symptomów senności). Chlorptothixen 50 mg dobrze działa (też nie później niż 2-25 godz. przed położeniem się do łóżka-wycisza natłok myśli)- jednak on może niektórych zamulać. Ja biorę w/w trzy.
 3. Jest tu dużo leków w sporych/dużych dawkach- możliwość interakcji. Rozważyłbym celowość stosowania Wellbutrinu łącznie z Efectinem. Jeśli są lęki to wellbutrinu bym nie stosował. Trittico u mnie nie powoduje zamulenia/otumanienia. Takie objawy powodowały u mnie leki starej generacji jak Tisercin czy Doxepin. Ja biorę sporo leków ale w mniejszych proporcjonalnie dawkach.
 4. Przybieranie na wadze obserwowałem po: kwetiapinie (duże), mianserynie (duże), mirtazapinie (umiarkowane) sertralinie (niewielkie). Po fluoxetynie nie miałem w ogóle wzmożonego apetytu. Najsilniej hamuje apetyt bupropion (Wellbutrin).
 5. Z leków które bierzesz Deprexolet 30 mg. (1-0-2) Anticol 500 mg. (1-0-0) Ranofren 10mg.(0-0-1) Tisercin 25-50 mg. (0-0-1) to typowym "zamulaczem" jest Tisercin. Jeśłi się po nim źle czujesz (a ja np. czułem sie źle) to zwiększ Ranofren, można go brać 20 mg. Sugestia: Alkohol działa tłumiąco na OUN. Zaprzestanie picia powoduje zanik tego hamowania i układ nerwowy jest wtórnie pobudzony. Z tego powodu zdarzają sie w tym okresie napady drgawkowe i inne problemy. Jeśłi śpisz źle rozważ ze swoim lekarzem zastosowanie zamiast Tisercinu carbamazepinę (np. Tegretol 400) i jego bierz na wyciszenie. Mam sąsiada kóry dostał poadaczki poalkoholowej i któremu Tegretol 400 pomógł. Jeśli będzie Ciebie "nosić" z tego pobudzenia to znów możesz sięgnać po alkohol, co byłoby porażką. Wytrwaj.
 6. Gabapentyna ułatwia powolne zmniejszenie Klonazepamu - znosiła u mnie uzależnienie fizyczne (zawroty głowy, złe samopoczucie) w trakcie zmniejszania tego leku. Na uzależnienie psychiczne nie wpływa- trzeba walczyć z tym samemu.
 7. Czy to jest normalne, logiczne, przemyślane - aby dobierać lek stosowany w zupełnie innej jednostce chorobowej (topiramat ma rekomendacje tylko w leczeniu padaczki) tylko po to, aby stracić na wadze?? :'> Chore rozumowanie.
 8. Po Asertinie to się nie tyje. Brałem do 150 mg, nic, żadnego ssania w żołądku. Po fluoxetynie to chudłem. Włosy mi nie wychodziły. Dziwne leki masz do ChAD (chodzi o tójpierścieniowe i SSRI), albo błędne rozpoznanie, albo błędne leczenie - możliwość zmiany fazy. Zmierz sobie poziom prolaktyny, może masz zaburzenia z hiperprolaktynemią.
 9. Gabapentyna w ogóle nie jest metabolizowana przez wątrobę. Może być stosowana i w marskości wątroby. Wydalana jest tylko przez nerki. Zatem od sprawnosci nerek jest uzależniona tlerancja na ten lek i dawka maksymalna.
 10. Masz dość mocny koktajl - 15 mg haloperidolu w dodatku do 20 mg olanzapiny. Rzekłbym mocniejszy od mojego. Nie próbowałeś czegoś zamiast haloperidolu- np. risperydonu?? Chyba, że ten haloperidol na krótką metę - to może pozostać.
 11. Wczoraj nie brałem mianseryny, a zwiększyłem Ketilept do 200 mg, łącznie z Chlorprothixenem i Gabapentyną. Melduję, że ssało mnie mniej i było to do opanowania. Natomiast do 1 w nocy oczy szeroko otwarte, spać się nie chciało. Jednak usnąłem w końcu bez Estazolamu.
 12. Po sulpirydzie się nie tyje. Tyje się po lekach tzw. II generacji (olanzapina, kwetiapina)
 13. Kwetiapinę mam tak jak chlorprothixen- w celach nasennych- po samej mianserynie nie zasnę. A większe dawki chlorprothixenu mocno mnie wysuszają. Spróbuję zmniejszyć mianseynę a zwiększyć kwetiapinę. Jak chce mi się spać- to idę i nie ma podjadania. Jak sen nie przychjodzi- to szaleństwo z tymi miętuskami...
 14. Na stronie przybieranie-na-wadze-po-lekach-jak-sobie-radzi-t55094.html założyłem wątek odnośnie tego tematu. Też nie potrafię sobie poradzić po Ketilepcie i biorę leki nasenne, gdy mnie ssie i nie mogę wytrzymać bez jedzenia...
 15. Na razie metodami PET, CT, MRI nie stwierdzono uszkodzeń mózgu. Schizofrenia to zaburzenie funkcjonowania mózgu (interpretacja rzeczywistości, zaburzenia pamięci, koncentracji i skupienia, odbioru wrażeń, przeżywania i wyrażania uczuć i emocji). Poprawa fukcjonowania na styku receptor D2/ dopamina powoduje usuwanie tych objawów chorobowych. Rzecz ciekawa, ale obecność elementów wytwórczych lepiej rokuje niż stan, gdzie dominuje ich brak, a chory odczuwa pustkę i "wypalenie". -- 01 kwi 2015, 17:31 -- Leczenie farmakologiczne ma właśnie to ułatwić. A działąnia psychoterapeutyczne to utrwalić.
×