Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nasenne.Wątek zbiorczy.


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem z wczesnym wybudzaniem się, czasami około 2-3 nad ranem. Zażywam coaxil 3x 12,5mg na dobę od 6-ciu miesięcy. Na początku wydawał się skuteczny, budziłem się dość wcześnie około 4.30, ale w miare dobrze funkcjonowałem. Ostatnio coś się pogorszyło i zacząłem się budzić wcześniej i przez to czuję zmęczenie.

Lek mi nawet odpowiada, bo nie przymula i nie mam po nim właściwie żadnych skutków ubocznych, tylko jest problem ze spaniem.

Zastanawiam się czy jest jakiś lek żeby wydłużał spanie przynajmniej do tych 6,5 godź, ale żeby nie zamulał człowieka jeszcze na następny dzień. Brałem już mianseryne, mirtazapine, trazodon ale one wszystkie mają długi czas półtrwania no i przez to odczuwa się ich zamulenie na następny dzień.

Lek który działał by nasennie, ale jego czas półtrwania musiałby być w okolicach 6-8 godź.

Znacie coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- ziołowe tabletki z Labofarmu. Niby są głównie uspokajające, ale mają szyszki chmielu w składzie to nasennie też działają. Trzeba tego "zjeść" trochę więcej niż ulotka przewiduje. Poza tym tak jak metylowy Kaleb napisał- melatonina i 5-HTP.

 

 

Też słyszałam bardzo dobre opinie o o labofarmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 3 lat walczę z bezsennością. Powoli zaczyna brakować mi już sił na walkę. W ostatnim czasie dołączyła się do bezsenności depresja. Zapewne z przemęczenia organizmu. Obecnie cały czas wspomagam się Nasenem, ale chciałabym z niego zrezygnować na rzecz czegoś bardziej długofalowego i mniej szkodliwego. Przyznaję też, że bardzo boję się tycia od leków.

 

Próbowałam leczyć się trittico - niestety, nie był zbyt skuteczny. Czułam się na nim lekko otępiała. Nie zaburzał jednak libido.

Był też mirzaten - snułam się cały dzień, nic do mnie nie docierało, nie wiedziałam co się ze mną dzieje.

Kiedyś były krótkie próby z lerivonem, pramolanem. Poddałam się.

Ostatnio, przy depresji dostałam flukso z miansec w duecie - nie sprawdziło się. Poza tym libido zerowe.

Zmieniliśmy lek na citabax. Przetrwałam w "zawieszeniu" i nieciekawym samopoczuciu 2 miesiące. Ze względu na złe samopoczucie zdecydowałam się odstawić.

Czy moglibyście doradzić jakie leki powinnam spróbować? Może mieliście podobny problem. Co myślicie o neuroleptykach?

 

Zależy mi na mocnym śnie i braku odczucia "ciężkiej głowy dnia następnego". Oraz wyjściu z depresji. Może powinnam zastosować mix - na wieczór coś pozwalającego usnąć a rano na pobudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 3 lat walczę z bezsennością. Powoli zaczyna brakować mi już sił na walkę. W ostatnim czasie dołączyła się do bezsenności depresja. Zapewne z przemęczenia organizmu. Obecnie cały czas wspomagam się Nasenem, ale chciałabym z niego zrezygnować na rzecz czegoś bardziej długofalowego i mniej szkodliwego. Przyznaję też, że bardzo boję się tycia od leków.

 

Próbowałam leczyć się trittico - niestety, nie był zbyt skuteczny. Czułam się na nim lekko otępiała. Nie zaburzał jednak libido.

Był też mirzaten - snułam się cały dzień, nic do mnie nie docierało, nie wiedziałam co się ze mną dzieje.

Kiedyś były krótkie próby z lerivonem, pramolanem. Poddałam się.

Ostatnio, przy depresji dostałam flukso z miansec w duecie - nie sprawdziło się. Poza tym libido zerowe.

Zmieniliśmy lek na citabax. Przetrwałam w "zawieszeniu" i nieciekawym samopoczuciu 2 miesiące. Ze względu na złe samopoczucie zdecydowałam się odstawić.

Czy moglibyście doradzić jakie leki powinnam spróbować? Może mieliście podobny problem. Co myślicie o neuroleptykach?

 

Zależy mi na mocnym śnie i braku odczucia "ciężkiej głowy dnia następnego". Oraz wyjściu z depresji. Może powinnam zastosować mix - na wieczór coś pozwalającego usnąć a rano na pobudzenie?

 

Takich leków nie ma.

Po neuroleptykach to dopiero jest zerowe libido. Inne rozwiązania są obarczone innymi ryzykami. Np. przywożenie z terenu Rosji Reladormu- tam jest on dopuszczony do stosowania. Ew. Cyclobarbitalu i dodawanie do niego Relanium- wyjdzie Reladorm. Sen extra, po 3-4 tygodniach trudno wyjść z przyzwyczajenia.

Jedyna rada- jeśłi jesteś zamulona z rana to bierz leki odpowiednuio wcześnie. Ja biorę ok. 19-19.30. Rano nie czuć ich działania, lub jest to akceptowalne. Wszystkie wyciszajace SSRI (paroxetyna) kastruje libido. Po mianserynie i mirtazapinie jest wzmożony apetyt. Chlorprothixen a zwł. Tisercin- zamulają fest. Możesz spróbować z kwetiapiną- choć też się po niej przybira na wadze. . Ogólnie to nie ma leków o takim profilu działania, i akceptowalnych objawach ubocznych- jakich (nie tylko Ty) poszukujesz. Wszystko wymaga kompromisu i czasowej rezygnacji z niektórych spraw, póki nie dojdzie do poprawy zdrowia i zajdzie możliwość redukcji dawki leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swistak ty to ładne cukierki wcinasz ;) besennych nocy to chybs nie masz ?

Cóż, do czasu chemioterapii pegylowanym interferonem z rybawiryną to całkiem nieźle się trzymałem. Niestety chemia wykoleiła i serce (węzeł zatokowy), i sen, doszły stałe bóle głowy i zaburzenia rytmu okołodobowego. Ale po Ebivolu jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na mocnym śnie i braku odczucia "ciężkiej głowy dnia następnego". Oraz wyjściu z depresji. Może powinnam zastosować mix - na wieczór coś pozwalającego usnąć a rano na pobudzenie?

 

Ja biore obecnie Coaxil i do tego zacząłem brać na noc Pramolan który działa nasennie, zobaczymy co z tego będzie. Coaxil powinno się brać 3x dziennie i się zastanawiam czy można go na wieczór brać razem z pramolanem, czy może lepiej dawke wieczorną sobie odpuścić i brać tylko pramolan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :)

Jeszcze jedno pytanie. Stosował ktoś kiedyś chlorprotiksen i kwetiapinę (oczywiście nie razem) i ma porównanie?

Ja mam porównanie. Dla mnie ekwiwalentna dawka to 150-200mg kwetiapiny na 50mg chlorptothixenu. Kwetiapina mniej zamula i nic nie wysusza, jest dla mnie lekiem lepszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może dziwnie to zabrzmiało.. nie mam problemu z zasypianiem, ale z długością snu. Czy pójde spać o 2, czy o 21 to zawsze budze się o tej 5-6. Nie jest wystarczająco długi abym czuła się wypoczęta, jak ide spać w bardzo późnych godzinach.

 

 

nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może dziwnie to zabrzmiało.. nie mam problemu z zasypianiem, ale z długością snu. Czy pójde spać o 2, czy o 21 to zawsze budze się o tej 5-6. Nie jest wystarczająco długi abym czuła się wypoczęta, jak ide spać w bardzo późnych godzinach.

Chciałbym mieć takie problemy. Ogólnie właściwa higiena snu to spanie 7 godzin dziennie i korzystanie ze słońca- nie spanie za dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pójde spać o 2, czy o 21 to zawsze budze się o tej 5-6. Nie jest wystarczająco długi abym czuła się wypoczęta, jak ide spać w bardzo późnych godzinach.

 

Jest coś takiego jak zegar biologiczny i tego nie przeskoczysz. Jedyna rada to kłaść się spać o odpowiedniej porze, jeśli wtedy się wysypiasz to tylko się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czasem spania to też nie jest powiedziane, że koniecznie 7 godzin jest złotym rozwiązaniem dla każdego człowieka. Gdzieś tu na forum pojawił się fajny tekst odnośnie do ilości godzin potrzebnej do w miarę sensownego stanu rano. Jak znajdę, to odszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×