Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

woowoo

Użytkownik
 • Zawartość

  406
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Don Corleone ma rację. Na święcie jest wiele grup pomocowych pomagających uwolnić się od leków SSRI. Najgorzej odstawia się wenle i paroksetyne. Z resztą Don był że mną przez wiele miesiecy gdy ja wpadłam w syndrom odstawienny po odstawieniu paroksetyny. Popełniłam masę błędów. Zmieniłam lek na fluoksetyne, posilkowalam się benzo z którego musiałam schodzić później. Prawda jest taka że tylko czas może pomóc. Jednym miesiące innym lata, ale nasz mózg ma na szczęście możliwość regeneracji dzięki neuroplastyczności. Gorzej że wielu ludzi wpada w spiralę kolejnych leków na syndrom na który jedynym lekarstwem jest czas.
 2. Miałam 20 i wolno schodziłam- po 5 mg na miesiac- czulam się dobrze schodząć objawy odstawienne pojawiły się nagle po 2,5 miesiaca. Nagle i boleśnie. Ponowne wejście na lek nie usunęło objawów. Jeszcze o SSRI ciemnej stronie będzie głośno, bo zagranica już ośrodki odwykowe od nich powstają. Ja się o tym dowiedziałam za późno i syndrom odstawienny trwa jjuż 6 miesiecy. Jedno co mogę Wam poradzić to schodzić po 10% co 5 tyg lub mniej i wtedy się uda. poszukajcie surviving antidepresants- tam jest opisane jak schodzić, jakie cyrki są z tymi lekami. Szczególnie z wenlą i paro, ale i esci czesto jest przedmiotem poważnych problemów.
 3. woowoo

  CBD

  Jak to się łączy z trazadonem- który chce odstawić?
 4. Czy ktoś odstawił paro kompletnie po wiecej niż 2 latach? Bez zamiany na inny lek?
 5. Ile przytyliście na Anafrilu ?
 6. podbijam, jako że wszystko znoszę kiepsko a nawet bardzo kiepsko ;-( -- 04 lip 2017, 15:39 -- Ernest skąd wiesz czy sie nie uzależniłeś? Twoje objawy teraz mogą być równie dobrze uzależnieniem? -- 04 lip 2017, 15:40 -- Czy ktoś z Was odstawiał paroksetynę po wiecej niż 3 latach? lub zmieniał ją na coś innego? -- 04 lip 2017, 15:43 -- Tak, ale co z tyciem na predze?
 7. PS: lekarka stwierdziła uzależnienie od paroksetyny- obstawia że objawy abstynencyjne utrzymaja się ok 3- 6 miesiecy od zakonczenia kuracji. Odstawienie powolne wdg niej (obecnie 5 mg paroksetyny już 2 tydzien- 3 mg będzie przez kolejne 2 tygodnie, 2 mg 2 tygodnie i 1 mg 2 tygodnie) wgd zaleceń grup schodzących z ssri powinno być 10 % co 6 tygodni lub nawet mniej. Tak, wiec nie takie piękne są SSRI jak je malują, ale nie dla wszystkich. Są osoby które mogą odstawić te leki bez problemów, są osoby, które dostają obawów odstawiennych (czesto mylonych z nawrotem), ale wracając na lek od razu czują się dobrze i ostatnia grupa- osoby które dostają hiperwrażliwości na leki i powrót na jakikolwiek lek powoduje zaostrzebnie objawów ( lekarze mylą z powstaniem nowych zaburzeń). Ja jestem w trakcie schodzenia z leku po nie efektywnym powrocie. Mam nadzieje, ze moje objawy utrzymają sie max 2-3 mies, a nie lata jak to bywa u innych, SYF jak ich mało. Do schodzenia od dawki 5 mg dołaczyłam kloranxen 5 mg. Będzie zmiana benzodiazepin co miesiac by zminimalizować ryzyko uzależnienia od kolejnych cukierków. Jednak jak na moje 5 letnie doświadczenie- SSRI a doraźne- po ssri przeżyłam największe koszmary mojego życia. Pierwszy lek ściął mnie z nóg i doprowadzil na granicę samounicetwienia (przyszłam sobie z lękką nerwicą), a dostałam stany paniki 24/24, bezsennosć, głęboka depresja, myśli SS... okropienstwo. Drugi musiałam wprowadzać z clonozepamem przez 4 miesiace- WTF. Ok widze że ludzie tu po 2 tyg letaja ponad ziemią i cierkają radośnie jakim błogosławieństwem są nowoczesne leki ssri. Czyli cały przemysł działa na zasadzie- wybór mniejszego zła (trzeba poświecić mniejszą grupę źle reagujących dla tej której pomaga) great! super! Po pierwszym leku stan,
 8. Vica a ile brałaś benzo? I jakie? Ja mam zespół odstawienny po paroksetynie i w porównaniu do schodzenia kiedyś z 5 miesiecznej kuracji clonozepamem teraz to są męki ponad miarę, a wtedy lekka przeprawa.
 9. Jak wspominał Don Corleone na wagę paroksetyna ma duży wpływ. Generalnie zazwyczaj dobrze działa, ale problem pojawia się wtedy gdy ktoś chce sie z nią rozstać.
 10. woowoo

  CBD

  A tak na serio jak z jego działaniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo? tzn, nie jest to jakiś zamiennik benzo, który finalnie uzależni i błedzie placz i lament? Pod koniec kuracji oznacza co dokladnie? Miesiąc stosowałeś i odczułeś? Przed olejkiem często się wspomagałeś benzo?
 11. woowoo

  SSRI-temat ogólny

  mrblxxx - jasne że tak dużo osób w taki sposób dowiaduje się, że cierpi na inną jednostkę chorobową i dzięki temu mogą Tobie teraz dobrać odpowiednie leki
 12. woowoo

  CBD

  Kabelex - I co bierzesz to jeszcze? Przymierzam się. Choć nie chce wpedzic się w gorsze tarapaty niż jestem.
 13. Jakiej firmy olejek będzie dobry?
 14. Ah. Mi zdiagnozowano zespol dyskontynuacji. Po 3,5 miesiąca wdrażania leku, który z każdą dawką coraz bardziej szkodzil. Oczywiście odstawiłam oslawiona paroksetyne. Po 2,5 miesiąca zdrowia nagle bardzo silne pogorszenie,które potrafiło zniknąć na cały dzień i znowu wrócić. Tzn fale ( zle samopoczucie) i okna ( uczucie bycia zdrowym ) Objawy nie mające nic wspólnego z dolegliwościa,która leczyłam. Psychiatra stwierdziła uzależnienie od paroksetyny. Ja w przeciwieństwie do koleżanki powyżej nie mogę już wrócić na paro. Tym razem działa ona całkowicie odwrotnie. Mimo to jestem od niej uzależniona i przechodzę piekło. Tak,jest na ten temat wiele publikacj,ale głowie zagranicznych. Mam szczęście ze lekarz sama to stwierdziła i dodała ze wszystkie ssri brane dłużej mogą uzależnić. Najgorsza sławę ma jednak paroksetyna i wenla
 15. Jak jest z tyciem na tym leku w porównaniu z paroksetyną, trazadonem? Czy któryś generyk zdaje się Wam lepszy niż inne? Jestem już na 5 mg paroksetyny i trazadon 75 mg . Schodzimy z lekarzem z niej, a wdg niej w razie czego trzeba bedzie użyć pregi, by odstawić paro od której jestem uzależniona, JAMI
×