Depresja a szkoła/studia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja a szkoła/studia

przez świetna 14 sty 2011, 02:29
Tak ciężko jest udawać wśród innych normalną osobę, a raczej normalne podeście do życia. Są dni, kiedy nie ma siły ruszyć się z łóżka. Nie odwiedzam wtedy uczleni, mam zaległości, nieobecności. Czasami w ogóle zastanawiam się po co mi to potrzebne. Nie prościej już teraz to zakończyć, skoro w dobie mojego nieprzzystosowania do życia, świata nie będę potrafiła odnaleźć się.

przez Guzik 15 sty 2011, 13:58
Jeśli nie wiesz czy dasz radę to możesz wziąć dziekankę. Studia to jednak studia, można iść na zwolnienie ale machanie jakimś świstkiem aby traktowali ulgowo? Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Można przedłużyć sesję, umówić się na inne terminy egzaminów, postarać się o IOS...
W życiu nie zrobiła bym czegoś takiego, ze wstydem prosiłam o zwolnienie za jeden dzień kiedy umierałam na podłodze. Nikogo na uczelni nie obchodzą czyjeś problemy, albo ktoś sobie radzi, albo nie.

przez TheGrengolada 16 sty 2011, 14:16
Guzik napisał(a): Można przedłużyć sesję, umówić się na inne terminy egzaminów

No o to mi dokładnie chodziło - u mnie na uniwersytecie jest tak, że jeśli nie masz zwolnienia od lekarza to nie ma zmiłuj, nie przejdzie żadne usprawiedliwienie. Nie chcę, żeby stawiali mi piątki za to, że mam depresję. Zresztą odwidział mi już się ten pomysł za sprawą mojego psychiatry: muszę mieć wyzwania i nie mogę sobie odpuszczać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 16 sty 2011, 14:25
u mnie na uniwersytecie jest tak, że jeśli nie masz zwolnienia od lekarza to nie ma zmiłuj, nie przejdzie żadne usprawiedliwienie

Yyy a jakie mogą być inne "usprawiedliwienia" ?
Z tym, że żadne "zaświadczenie" tu nie przejdzie....tylko ewentualnie zwolnienia z dni nieobecnych...ale to i tak trzeba zaliczyć.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez TheGrengolada 16 sty 2011, 14:30
linka napisał(a):Yyy a jakie mogą być inne "usprawiedliwienia" ?

Np. ,,pies zjadł mi pracę domową" ;) A tak na poważnie to można zawsze próbować wygrać np. dużą ilością obowiązków na drugim kierunku lub w pracy. Czasem działa, czasem nie.

przez Guzik 16 sty 2011, 19:31
Jak ktoś ma drugi kierunek to zwyczajnie ma indywidualną organizację studiów (jeśli ma średnią i złożył wniosek na czas) a praca chyba nikogo nie obchodzi, u nas na uniwersytecie to nie jest żadne wyjaśnienie, praca pracą, studia studiami, jak ktoś sobie nie radzi to trudno, niech z czegoś zrezygnuje.

przez TheGrengolada 16 sty 2011, 20:24
U Ciebie widocznie jest inna organizacja studiów - wiem, że u mnie nie trzeba latać z papierkami, czasem to zależy od uprzejmości prowadzącego zajęcia, który może się zgodzić na termin późniejszy. Oczywiście można poprosić oficjalnie o przełożenie terminu egzaminu, ale o ile pamiętam trzeba to zrobić dość wcześnie, kiedy nawet się nie ma pojęcia o swoim rozkładzie sesji. Żeby mieć indywidualną organizację studiów musisz być na międzywydziałowych, albo mieć indywidualny tryb.

przez Guzik 16 sty 2011, 21:38
Nie wiem, może to różnie się nazywa, chodzi mi o możliwość swobodnego ustalania terminów zaliczenia, niekonieczności obecności na wszystkich ćwiczeniach. Pewnie czasem ktoś może zgodzić się na inny termin ale raczej w sesji bo musi rozliczać się z protokołów, przedłużyć sesję trzeba zawsze oficjalnie bo nie wiem kto wypełniał by luki w protokołach z datą wsteczną. Ja wniosek o przedłużenie sesji składam jutro/pojutrze a sesję mam za tydzień.

przez lakuda 16 sty 2011, 22:21
ja pierdo.....e ale żeście mi humor zepsuli :(

zupełnie nie wiem co robić :(
skłądać to podanie o przyjęcie mnie na studia, czy poczekać jeszcze rok :(
aż mnie głowa rozbolała :(

a najgorzej, że po 20 tym będę miała " poważną rozmowe" na ten temat z psychiatrą :(
a ja sama nie wiem co robić..
dupa
zero motywacji, zero chęci
na samą myśl o wzięciu książki do ręki chce mi się płakać :(

:cry:
lakuda

przez Guzik 16 sty 2011, 23:30
Lakuda, ja bym nie czekała roku. Składaj podanie, jak Ciebie przyjmą to będziesz coś robić, albo zmuszać jakkolwiek, nie wpadniesz może w większy marazm przez zastój, ale może i stanie się większy uwiąd? Trudno powiedzieć, ale myślę że możesz składać, a jak nie będziesz dawała rady, jak już będziesz czuła że to taki niestan i to nie jest na Twoje siły to zawsze możesz wziąć urlop dziekański i wtedy spróbować za rok znowu, ale spróbujesz.Głowa do góry!

przez lakuda 17 sty 2011, 19:58
jeszcze mam postać przewlekłą boreliozy... extra po prostu...
lakuda

przez linka 17 sty 2011, 21:18
:twisted: polazłam dziś pierwszy raz (!!) w tym semestrze na pewne ćwiczenia przygotowana na solidną ojebkę....i trafiłam na wpisy....w indeksie bdb :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Guzik 17 sty 2011, 23:18
wwoooowwww, ja też tak bym chciała :D

przez lakuda 18 sty 2011, 15:41
a mnie sie chce rzygac na samą myśl o nauce..
współlokator przysłał mi dziś książki, żebym sobie pocztała :cry: paczka lezy i czeka na swoj czas... :(
lakuda

Sortuj wg