Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez andaluzja123 20 lut 2013, 22:55
Psychotropka`89, jakie to są LEKI NA ŻOŁĄDEK? Leczysz się u gastroenterologa czy u lekarza pierwszego kontaktu? Z tego co wiem żołądek może boleć od nerwicy ale także od wrzodów nadżerek i zbyt dużego wydzielania kwasu w żołądku który podrażnia jego błonę śluzową (wszystko wiem z własnego doświadczenia).

przez mijabi0 20 lut 2013, 23:01
Nie odwracaj uwagi od lęków. Żyj pełnią życia mimo nich. One chcą Tobą kierować tym mocniej im bardziej starasz się je odpierać. Ignoruj je.
Migrena to też nie powód by płakać czy coś. są tez na pewno jakieś lekarstwa na migrene. Możesz porobić badania żeby się trochę uspokoić. Ale dopóki nie weźmiesz się w garść to jak chcesz wygrać?

przez Mireille 20 lut 2013, 23:05
Mam mocne bóle brzucha, słabo mi wtedy z bólu i męczy mnie biegunka, mimo że niczego się nie "nażarłam".

Nie myślałam, że jest aż tak źle :? Czyli jednak nie mogę się zgodzić ze słowami mijabi0.

Od jak dawna masz te bóle?
F21

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 20 lut 2013, 23:23
andaluzja123, zażywam Ranigast 150 mg <zapisano mi 3xdziennie po tabletce, końska dawka :roll: >, rano na czczo Ozzion 40 mg, do tego Alugastrin, doraźnie Metoclopramidum, len mielony na czczo 2x dziennie.

Lekarz 1. kontaktu <powoli rozkłada ręcę i coraz częściej wspomina o gastroskopii :roll: >.

mijabi0, Taaa, weź się w garść... STARAM się, od lipca. :?

Mireille, Niestety takie stany mam średnio co tydzień, czasem częściej. :( Do tego nie ustępujące bóle żołądka i inne objawy, o których wspominałam wcześniej, nie chcę sie powtarzać. Bóle mam od lipca. Jest coraz gorzej. :-|
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 20 lut 2013, 23:29
Pisałaś kiedyś, że pomógł ci jakiś neuroleptyk, dobrze pamiętam?
F21

przez Psychotropka`89 20 lut 2013, 23:37
Tak, sulpiryd mi pomagał ale lekarz mi tego nie zapisał ponownie<dawniej zapisała inna babka, później wróciłam do poprzedniego lekarza i ten sulpirydu nie przepisał, nie wiem czemu-mówiłam, że pomagał :bezradny: >.

Na własną rękę zaczęłam "dojadać" i skończyło się to dla mnie źle <też pisałam o tym wcześniej, wcześniej w postach>. Od tamtej pory powiedziałam sobie: nigdy więcej tego typu leków na własną rękę, spakowałam wszystko do torebki i sru do apteki oddałam.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 20 lut 2013, 23:39
A na rudotelu czułaś się lepiej?
F21

przez Psychotropka`89 20 lut 2013, 23:48
Mireille, niebardzo. Trochę uspokajał ale bóle żołądka i problemy gastryczne były, po prostu mniej się wtedy nakręcałam, mniej bałam. Doszłam do wniosku, że skoro guzik daje, to nie będę się nim faszerować i zatruwać tego żołąda jeszcze bardziej. Teraz jestem już umęczona tym okropnie...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 21 lut 2013, 00:00
Ja na twoim miejscu poszłabym z tym jeszcze do innego lekarza, albo nawet dwóch. Najlepiej byłoby też przemóc się i jak najszybciej zrobić gastroskopię przez nos :(
F21

przez Psychotropka`89 21 lut 2013, 00:03
Mireille, wiem, zdaję sobie sprawę, że to mnie czeka... Chcę wiedzieć w końcu co mi jest, bo USG nic nie wykazało. :-| Chcę w końcu efektywnego leczenia i chcę być zdrowa. :cry: Męczę się... Ja ze swojej strony zrobiłam co mogłam. Piłam siemię, brałam leki przepisywane przez lekarzy, nie piję, nie palę, jadłam mało, a często, zero smażonego, zero ciężkostrannego i co? Gów... . W ogóle nie przytyłam, a czuję się jak żywy trup. Czuję, że coś jest nie tak, bo zawsze byłam przy kości i cholernie ciężko było mi zrzucić kilogram, a teraz? Chudzielec jestem mimo jedzenia. To nie jest objaw zdrowia... :-|
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 21 lut 2013, 00:12
Czytam właśnie o tej przez nos. Na razie znalazłam same pozytywne opinie, a w artykułach piszą, że to nie wywołuje odruchów. Radziłabym załatwić to jak najszybciej. Jeśli to też nic nie znajdzie, to biegiem do psychiatry po leki uspokajające, bo jeśli to z nerwów to w tym momencie bez nich się nie da.
F21

przez Psychotropka`89 21 lut 2013, 00:16
Mireille, tak uczynię, dziękuję za zainteresowanie i wsparcie... Mam nadzieję, że uda mi się jakoś kasę zdobyć na badanie, bo wątpie, żeby lekarz patrzący na moją fobię z politowaniem, zechciał mi wypisać na nie skierowanie. Stwierdzi pewnie jak moja mama, żeby "nie cudować", "ona przeżyła i tysiące innych ludzi, to i ja przeżyję", itd. :time:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Mireille 21 lut 2013, 00:26
Może inny lekarz potraktowałby to poważnie?

Ja chyba już nic więcej nie mogę poradzić. Trzymam kciuki żeby badanie nie wykazało nic poważnego.
F21

przez andaluzja123 21 lut 2013, 00:38
Psychotropka`89, skierowanie jak dają bierz badanie na pewno się przyda, ale radziłabym skonsultować się jeszcze z gastroenterologiem zna się na rzeczy taki lekarz...

Sortuj wg