Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Nuve 03 lut 2013, 07:01
od paru tygodni dzien w dzien cholernie mocno meczy mnie pieczenie gardla + mdlosci + ból brzucha = MASAKRA. Najgorsze te mdlosci, odechciewa sie wszystkiego.. Wymioty tez niestety czesto

przez mgielka86 03 lut 2013, 13:17
Ja mam to samo. W dodatku nie mam na nic apetytu :( To wpływ pogody, czy co? Bo nie wiem jak już tłumaczyć sobie te objawy. Nigdy wcześniej tak źle nie było
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez freya 03 lut 2013, 14:14
Noc była dla mnie koszmarem. Spędziłam ją biegając do toalety i umierając ze strachu, że będę wymiotować. Na szczęście skończyło się tylko biegunką. Zastanawiam się co mogło mi tak zaszkodzić. Dzisiaj pewnie nic nie zjem...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 03 lut 2013, 14:29
freya, witaj w klubie... Mnie też ta noc upłynęła na ataku, guli w gardle, kwasie w gębie i kołataniu serca. Też mnie na sranie brało ale tak się bałam, że nie byłam w stanie ruszyć się z łóżka <dodatkowo sprawę pogorszył fakt, że byłam po lekach nasennych i wszystko mi wirowało :shock: >.Wcześniej w czwartek, w tramwaju miałam atak-coś okropnego po prostu. :(

Nie wiem, czy to zasługa pogody, czy co...

Dodatkowo w piatek byłam na badaniach <nie wiem, czy słyszałyście o takiej metodzie, jeśli któraś była by zainteresowana-podaję link: http://www.mcpz.pl/ >.

Nie wiem ile w tym prawdy ale dużo rzeczy, objawów pokryły mi się z rzeczywistością. Wyszło mi z nich, że mam glistę ludzką, grzyby, jakieś pierwotniaki i masę innych gówien. :? Nad leczeniem ich metodą jeszcze się zastanawiam... Nie wiem już gdzie szukać pomocy. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez MartaKo 04 lut 2013, 01:10
Hej, dziewczyny! Widzę, że z Wami kiepsko, bardzo Wam współczuję...
Muszę powiedzieć, że mi też coś niestety ostatnio "leży na żołądku".
Nie wiem, czy kojarzycie te objawy ale jeśli tak, to byłabym wdzięczna, jakbyście mi podpowiedziały, co to może być...
A więc, od miesiąca męczy mnie gula w gardle, uczucie ucisku w przełyku i natarczywe odbijanie. Jak mnie dopadnie, to musi pomęczyć. Potem zazwyczaj przechodzi.
Od kilku dni są jeszcze zaparcia na zmianę z luźniejszą kupą i ogółem uczucie pełności w środku.
No a teraz wieczorem dostałam ślinotoku i trochę się zestresowałam, bo już pomyślałam o wymiotowaniu. Zaczęło mi mocno kołatać serce. Na szczęście udało mi się uspokoić, staram się w końcu ostatnio panować nad fobią. Poszłam do kibla i boję się wyjść...Tu czuję się póki co najbezpieczniej :roll:
Teraz dla odmiany ssanie w żołądku (choć to zapewne z głodu), co chwila chce mi się siku, mam uczucie suchości w gardle i dalej ten paskudny ucisk w przełyku, wrażenie, jakby coś mi podchodziło do góry gorącego...Ohyda. Wiecie może, co to za choroba? Czy któraś mogłaby rozwiać moje wątpliwości, bo...Jak rodzice zobaczą, że siedzę w łazience o tej porze to mnie chyba zabiją :P

-- 04 lut 2013, 00:27 --

Dodam jeszcze, że mam śluz w biegunce :P Blee
Co to jest? :shock:

przez Mireille 04 lut 2013, 22:46
Nie mam pojęcia... Lepiej idź z tym do lekarza.

---------------
W dodatku nie mam na nic apetytu :(

Też w ogóle nie mam apetytu, nie mogę patrzeć na jedzenie :-|
Poza tym mam bóle brzucha i często czuję w żołądku coś dziwnego. Opiekunka na oddziale mówi, że powinnam iść do gastrologa. Chyba skorzystam z rady :roll:

Widzę, że wszyscy źle się czują :?
F21

przez freya 04 lut 2013, 22:56
MartaKo, ja też radzę Ci, abyś wybrała się do lekarza. Będziesz spokojniejsza, kiedy dowiesz się, że wszystko jest ok.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez andaluzja123 05 lut 2013, 00:08
MartaKo, miałam kiedyś podobne objawy, po gastroskopii( zaznaczam, że wtedy owej fobii nie posiadałam) wyszło że mam przewlekłe zapalenie żołądka, i zbyt duże wydzielanie kwasów. Natomiast biegunki na zmianę z zaparciami to najczęściej objaw jelita drażliwego.

przez Psychotropka`89 05 lut 2013, 00:16
andaluzja123, jak to leczyć? :? Ja mam wiecznie kwas w gębie i łykam prazol ale dziś znów mnie żołąd boli, chyba po surowym jabłku. :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez pisanka 05 lut 2013, 00:45
mam to samo. na kwas w żołądku pomaga mi wypicie szklanki, letniej, przegotowanej wody, próbowałam brać jakieś leki typu renni czy ranigast, ale nie czułam żadnej poprawy. zdiagnozowali mi zespół jelita i dostałam jakieś leki, które miałam brać przez miesiąc. na jakiś czas pomogło, ale dolegliwości znowu zaczęły wracać, zwłaszcza jak zaczęłam znowu więcej trenować.

przez Psychotropka`89 05 lut 2013, 09:46
pisanka, spróbuję z tą wodą. Rany, do szału mnie już doprowadza ten kwas na języku, podniebieniu i drapanie w gardle. :evil:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez pisanka 05 lut 2013, 14:22
wiem znam to :/ woda pomaga, tylko nie może być za zimna

przez Mireille 05 lut 2013, 17:43
Też macie problem z zapachami? Ja jestem na nie bardzo wrażliwa. Wczoraj mój pies był kąpany i kiedy poczułam szampon z trudem powstrzymałam odruch :roll:
F21

przez Psychotropka`89 05 lut 2013, 20:34
Mireille, nie. Mnie zapachy raczej nie ruszają. Może smród wymiocin jedynie ale daaawno go nie czułam.

Mam ostatnio inny problem. Pachnie mi kapustka, mięso duszone w tłuszczu mojej mamy... A ja muszę żywić się dżemikami, ryżem, gotowanym jabłkiem i sucharami, bo mnie napitala żołąd, no i ten kwas w gębie... :evil: Masakra.

I to są moje problemy z zapachami... :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg