Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez andaluzja123 15 lis 2012, 19:11
Często brak snu jest jednym z typowych objawów owej nerwicy- tak powiedziala mi pani psycholog.

Nie wiem może spróbuj jakies tzw. suplementy nas bezsenność ale kupione w aptece, nie są one silne a powinny pomóc.

Dziewczyny a tak sie zastanawiam panika paniką ale jak często w ciągu dnia was dręczą te myśli, tylko wtedy jak dostajecie atak? Czy po prostu one wam chodzą po głowie przez cały dzień i w końcu przychodzi ich kulminacja....bo ja właśnie tak mam. Potrafię iść na spacer być szczęśliwa i nagle nadejdzie mnie myśl, że moge wymiotować no i juz po dobrym humorze...;/

przez Mireille 15 lis 2012, 19:26
Na bezsenność nie mam żadnego sposobu. Dręczyła mnie miesiącami, przeszła dopiero kiedy dostałam lek po którym nie da się nie spać :roll:

Dziewczyny a tak sie zastanawiam panika paniką ale jak często w ciągu dnia was dręczą te myśli, tylko wtedy jak dostajecie atak? Czy po prostu one wam chodzą po głowie przez cały dzień i w końcu przychodzi ich kulminacja....bo ja właśnie tak mam. Potrafię iść na spacer być szczęśliwa i nagle nadejdzie mnie myśl, że moge wymiotować no i juz po dobrym humorze...;/

Miałam tak jak ty przed wakacjami, teraz już jest lepiej.

Uświadomiłyście mi, że nie mogę czytać o ciąży :-| Nie z powodu fobii.
F21

przez Afera 15 lis 2012, 20:46
Dzięki andaluzja123, bedę walczyć w takim razie.

Mnie myśli dręczą często, nie muszę od razu wpadać w panikę. Dzisiaj w pracy temat dnia: płukanie żołądka. Ledwo przeżyłam.
U mnie to już raczej jest tak,że jak zaczynam myśleć o wymiotowaniu, to robie się cholernie wściekła. Nie umiem przez tyle lat zaakceptować,że boję się właśnie takiej rzeczy. Im bardziej się wściekam, tym robi mi się gorzej.. i to taki kołowrotek.

Mireille, czemu nie możesz czytać o ciąży?
Kto chce szuka sposóbów, kto nie chce szuka powodów..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mireille 15 lis 2012, 21:03
Po prostu mam uraz, bo moja terapeutka poszła na macierzyński w momencie w którym wszystko mi się posypało i byłam bliska samobójstwa. Złożyło się tak, że w jednym z najtrudniejszych okresów w moim życiu zostałam sama. Bardzo źle zniosłam tą sytuację. Zwłaszcza, że była to pierwsza osoba która potrafiła mi pomóc (wcześniej byłam u 6, nie pomagali w ogóle, albo pogarszali sprawę) i do nowej pani przekonałam się dopiero po 5 miesiącach. Samo słowo "ciąża" sprawia, że łzy napływają mi do oczu.
F21

przez Afera 16 lis 2012, 09:25
Mireille,
rozumiem zatem Twoją postawę. Aczkolwiek mam nadzieję, że Twoje nastawienie do ciąży jeszcze się zmieni :)
Kto chce szuka sposóbów, kto nie chce szuka powodów..

przez Keji 16 lis 2012, 22:28
Dzisiaj tak siedzę i zorientowałam się, że w sumie to mijają już cztery tygodnie, odkąd biorę Cital. Tak szybko minęło. Zawsze mam problem z oceną, czy lek działa pozytywnie czy negatywnie. Do tej pory jadę na benzo, jeśli chodzi o ataki, bo bez nich nie jestem wcale jakaś spokojna. Od paru dni jestem "poza światem", o orgazmie mogę pomarzyć, doszła jakaś płaczliwość, natrętne myśli jak były, tak są, ciśnienie mi spadło do stówy i czuję się osłabiona, myśli o samobójstwie może trochę rzadziej występują, ale mam takie uczucie, jakby najważniejsze emocje były za zasłoną. To mi trochę miesza życie uczuciowe. Jedyny plus, to że - ale bardziej przez Zomiren - o wiele swobodniej się wypowiadam, nie mam problemu z występami publicznymi, wypowiedziami etc. Jednakowoż jakieś roztrzęsienie wewnętrzne wraca. Chyba podziękuję i poproszę o zmianę... Kolejne ssri, które działa tak, a nie inaczej...Najchętniej odłożyłabym leki "stałe", a została tylko przy benzo, ale wiem, że tak nie można... Myślałam, że będzie mi lepiej na lekach, ale jakoś tak człowiek się czuje niedobrze, że w sumie to coś tam nim rządzi od wewnątrz, i to jeszcze nie do końca dobrze. Dzwoniłam o terapię, muszę jechać na konsultację, a potem się czeka z 4 miechy na rzeczywistą wizytę...A właściwie to nie wiem, czy potrafię to racjonalnie określić, bo z kolei inni mówią, że raczej na plus, bo jakaś żywsza jestem na tych lekach...boosz
Keji

przez Mireille 16 lis 2012, 22:45
Bardzo często bierzesz ten Zomiren?

Znowu uciekłam ze społeczności.
F21

przez Keji 16 lis 2012, 22:59
codziennie, za wyjątkiem weekendów
Keji

przez Mireille 16 lis 2012, 23:03
Zamierzasz zapytać lekarza o jakiś lek nieuzależniający?
F21

przez Keji 16 lis 2012, 23:20
no biorę Cital poza tym, tak "na stałe", Zomiren jest wspomagający, acz ja tego wspomagania potrzebuję prawie codziennie. Przyszły tydzień postaram się "jechać" bez Zomirenu i zobaczę, jakie jest działanie Citalu solo i wtedy ocenię ostatecznie
Keji

przez Mireille 16 lis 2012, 23:27
Jeśli będzie źle to poproś o coś innego. Brałaś kiedyś hydroksyzynę? To nie uzależnia.
F21

przez Keji 16 lis 2012, 23:32
Nie działa na mnie ;) Za słaby towar.
Keji

przez Mireille 16 lis 2012, 23:34
A jaką dawkę miałaś?
F21

przez Keji 17 lis 2012, 12:03
Różnie brałam, po dwie-trzy tabletki, ale to na mnie działa jak aviomarin- usypiająco, ale pobudza pracę serducha jednocześnie i nie ma to żadnego wpływu na ataki paniki...
Keji

Sortuj wg