Tokofobia-strach przed ciążą i porodem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Tokofobia-strach przed ciążą i porodem

przez tet 20 maja 2010, 10:53
w żadnym wypadku nie chce nikogo nawracać :smile: dynda mi to.
czepiam się terminologii, takie moje zboczenie. już milczę, mówcie na temat.
tet

przez betty_boo 20 maja 2010, 15:30
szkoda ze pojawia się tyle pyskówek w tak ważnym dla kobiet temacie, niezależnie od róznorodności opinii... przykre....

przez isabella_28 21 maja 2010, 15:17
betty_boo, tak bylo i bedzie:)Nie rozumiem skad sie wzielo Twoje zdziwienie :mhm:
isabella_28

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 21 maja 2010, 15:19
isabella_28, nie zawsze tak bylo i wcale nie musi byc...
wovacuum

przez isabella_28 21 maja 2010, 15:27
wovacuum, nadzieja matka glupich...Kobiety z natury chyba wogole sa do siebie wrogo nastawione.Szczegolnie jesli chodzi o kwestie ,,posiadania dziecka''.Tego nie zmienisz.
isabella_28

przez wovacuum 21 maja 2010, 15:43
isabella_28, nie zgodzè siè z tobà niestety.jestem tu juz jakis czas i jakos nie jestem wrogo nastawiona do zadnej z dziewczyn na forum i myslè,ze one rowniez do mnie :D To chyba kwestia tego w jaki sposob jest prowadzona dyskusja i nie ma znaczenia,czy piszemy o dzieciach,o karmieniu,i wszystkich rzeczach z tym zwiàzanych;czy bèdziemy paplac o polityce.Same narzucamy rytm rozmowy. ;)
wovacuum

przez isabella_28 21 maja 2010, 15:58
Niestety tak wyszlo,ze od lat ,,karcona'' jestem przez kobiety przez swoje poglady(sa wyjatki,ale wiekszosc negatywnie ejst nastawiona).Chyba kazda kobieta,ktora np nie chce miec dziecka poprze mnie w tym co napisalam.
Przez,,docinki'' i wrogie nastawenie tych oto kobiet zyjacych zgodnie z domniemanym kobiecym,,obowiazkiem'' jestem konfrontacyjnie nastawiona.Wczesniej tak nie bylo.Z biegiem lat niestety nasila sie.Takze wiem z autopsji jak to wyglada.
Tobie chwala,ze akurat jestes wyrozumiala,otwarta i nie dzialasz pod wplywem impulsu.Niestety mam nerwice i ciezko mi utrzymac nieraz nerwy na wodzy.Rowniez na siebie sie wkurzam,jest ciezko... ;)
isabella_28

przez yans 21 maja 2010, 17:17
Izabello, ale więcej wyrozumiałości dla tych kobiet. Podejrzewam, że karcą i docinają tak naprawdę z zazdrości. Mieć dziecko to - moim zdaniem - cudowna rzecz. Ale w Polsce (i nie tylko) kobieta z dzieckiem często rezygnuje z wielu ambicji i planów. Nie wszystkie mogą liczyć na pomoc ojców - są zabiegane, zalatane, nie mają czasu zająć się sobą, tym co chciałyby robić. Albo muszą pracować choć nie chcą - bo jest tak źle że trudno ojcu utrzymywać rodzinę - lub nie mogą pracować, ale by chciały - bo nie zrezygnowały z ambicji zawodowych. Tak czy siak często są w czarnej d***. Kobieta bezdzietna może wówczas wzbudzać zazdrość - swoją swobodą, wolnością, niezależnością (dzieci to ogromna odpowiedzialność). Ma to, co one utraciły. Taka już natura ludzka, że czyjeś "szczęście" zawsze kole w oczy "nieszczęśliwych". Stąd presja na Ciebie - żebyś chociaż czuła się z tym wszystkim podle - żeby obrzydzić Ci Twój wybór.
Jako facet - dostrzegam w dzieciach, w porodzie, w macierzyństwie - same fajne strony. Nic mnie nie obrzydza. Ale nawet - jeśli Twoje odczucia "skrzywia" fobia, to skoro i tak nie chcesz mieć dzieci i tak - nie widzę problemu. To tak jakby nomad, co w wielkim stepie gdzie nie ma drzew wypasa kozy i mieszka w namiocie - miał problem bo ma lęk wysokości ;) Moim zdaniem to dobrze, że nie chcesz mieć dzieci - z racji swojego stosunku do nich mogłabyś dziecku wyrządzić krzywdę (też by tu na forum zlądowało po latach ;)). Więc wilk jest syty i owca cała. Naprawdę współczuję, jeśli ta presja na Ciebie jest taka silna - wierzę że może być. Ale myślę że zdanie sobie sprawy co jest jej źródłem, ułatwi jej ignorowanie.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Magdaa 21 maja 2010, 20:23
Yans- ale jaka zazdrość? To chyba bardziej te bezdzietne które nie mogą mieć dzieci zazdroszczą tym, które mają. Natomiast po co zazdrościć tym, które nie mają? Wystarczy sobie nie robić dziecka i też się nie ma 8)
Ja Isabelli niczego nie zazdroszczę, bo nie mam dzieci. To czego mam jej zazdrościć? Przecież kobiety nie są zmuszane do dzieci, tak że ktoś je zmusił a ona teraz się męczy i patrzy z zazdrością na te bezdzietne :roll:
p.s. Jak się ma dzieci to się nic nie traci, wręcz przeciwnie- zapewne dużo się zyskuje.
Magdaa

przez isabella_28 21 maja 2010, 21:31
Yans Twoja teoria w moim wypadku wlasnie sprawdza sie najbardziej.Otoz mam zajome,ktore wiem doskonale,ze zaluja tego,ze zdecydowaly sie na dziecko.Nie powiedza tego prosto w twarz,ale daja mi do zrozumienia.Nieraz slowa sa zbedne,poza tym pewie sie tego wstydza,ze akurat one ulegly presji,a mogly przeciez inaczej.Byly ,,slabe'' i tyle.Nie mam szacunku do takiego zachowania.Niestety.Daleko nie musze siegac.U mnie w rodzinie moja siostra cioteczna zaliczyla,,wpadke'',Mialam wtedy 13 lat? Ona 19.Pamietam,ze nienawidzila tej ciazy i nie mogla jej zaakceptowac.Przez cala ciaze przeklinala swoj ,,brzuch''.Byla zrozpaczona.Nie moge tego zapomniec.Miala wsparcie w narzeczonym,ale nic do niej i tak nie docieralo.Po porodzie dziecko traktowala po ,,macoszemu,, jak i przez reszte lat.Dzis dzieciak ma 16 lat.Nie mam pojecia jakie teraz zadza nia emocje w stosunku do Niego.Natomiast instynkt macierzyski obudzil sie w niej dopiero po 30 tce i zapragnela coreczki.Mala ma teraz kilka lat i jest jej oczkiem w glowie.
Takze,rozne kobiety,rozne poglady.
Yans fizyczna strona bycia w ciazy i porod (barbarzystwo)poprostu obrzydzaja mnie niemozliwie.
Jestes facetem ,wiec chyba tego nie zrouzmiesz,choc moj Chlop:D mysli identycznie ja ja.Chyba ma meskie wydanie tokofobii:D Wystarczy,ze w tv jest temat macierzystwa to kreci nosemi przelacza,a nie daj Boze jak o karmieniu piersia jest-dostaje szalu

:D
isabella_28

przez betty_boo 21 maja 2010, 21:34
Niestety tak wyszlo,ze od lat ,,karcona'' jestem przez kobiety przez swoje poglady

Niestety mam nerwice i ciezko mi utrzymac nieraz nerwy na wodzy

izabello nie jestes karcona za poglądy tylko za sposób, w jaki je wyrażasz. nerwica nie jest tu zadnym usprawiedliwieniem. i jak pisze vowacuum, nie zawsze tak było.

przez Magdaa 21 maja 2010, 21:49
betty_boo napisał(a):
Niestety tak wyszlo,ze od lat ,,karcona'' jestem przez kobiety przez swoje poglady

Niestety mam nerwice i ciezko mi utrzymac nieraz nerwy na wodzy

izabello nie jestes karcona za poglądy tylko za sposób, w jaki je wyrażasz. nerwica nie jest tu zadnym usprawiedliwieniem. i jak pisze vowacuum, nie zawsze tak było.

W pełni się z tym zgadzam. Ty jesteś karcona bo jesteś agresywna, egoistyczna i kłótliwa. A ludzie raczej stronią od takich osób...
Nerwica nie jest wytłumaczeniem. Wielu ludzi ma nerwicę a tak się nie odnosi do innych - atakująco, głosem nie znoszącym sprzeciwu...
Nikt nie karci Cię za poglądy ale za sposób ich wyrażania- tak jest, zgadzam się.
Magdaa

przez isabella_28 21 maja 2010, 21:55
Ty jesteś karcona bo jesteś agresywna, egoistyczna i kłótliwa
Owszem-Jestem:) Ktos musi byc.Moze lepsze sa ,,flaki z olejem''>?Nie kazdy jest chodzacym idealem:)Polecam spojrzec w lustro:)
isabella_28

przez Magdaa 21 maja 2010, 21:58
Patrzę w lustro i też widzę osobę temperamentną- dostałam tu kiedyś bana za to, założę się że Ty też kiedyś dostaniesz, osoby pyskate nie są tutaj mile widziane- wiem z doświadczenia.
Magdaa

Sortuj wg