Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tokofobia-strach przed ciążą i porodem


Misiunia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie badano mnie nawet pod tym kątem. Moja psychiatra mówi, że nie ma sensu doszukiwać się nowych chorób, że schizofrenia to i tak jest dużo. Ale psycholog stwierdziła u mnie zaburzenia lękowe. A jeszcze wcześniej u innego psychologa miałam stwierdzone PTSD po wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj.

Ja mysle, ze decyzja o dziecku to sprawa zbyt duzego kalibru, zeby ulegac komus (nawet mezowi), jesli nie ma sie wewnętrznego przekonania. To jedna z tych decyzji, ktorych nie warto podejmowac ze wzgledu na kompromis, albo z obawy przed reakcją drugiej osoby. Radziłabym przemyslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem, a raczej macie.. Z jednej strony rozumiem Twojego meza, bo wiele osob uwaza, ze rodzina bez dzieci jest niepelna, ale z drugiej wiem, ze kiedy nie jest sie gotowym na macierzynstwo, to nie idzie to potem dobrze.. do tego u Ciebie dochodza problemy natury zdrowotnej.. cięzko. 

Kciuki przesyłam za dobre decyzje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dla odmiany okresy obu ciąży to były jedne z najabrdziej stabilnych psychicznie okresów...nie wiem tylko czy wynikało to z tego, że faktycznie trafiłam na lepszy okres czy hormony zrobiły swoje ;) 

Jednak gdybym nie czuła się wtedy stabilnie (rok wcześniej świadomie i z lekarzem odstawiłam leki) to chyba nie zdecydowałabym się na macierzyństwo...jednak jakby nie patrzeć jest to ogromna odpowiedzialność - już nie tylko za siebie...

Dlatego życzę podjęcia dobrych decyzji, głównie z myślą o sobie i swoich możliwościach/ potrzebach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×