Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Ja dziś pierwszy raz z Wami. Z napadami lękowo -depresyjnymi, miałam nie przyjemność pierwszy raz 15l temu. Po 2 latach diagnozy i 2 latach leczenia wróciłam do "żywych" było baaaaardzo źle. Przez kolejne lata była cisza i co jakiś czas jakieś małe ataki duszności, wysokie tętno poty itd.no i 3 mieś temu sukcesywnie , aż do stanu ciągłego niepokoju i ataków parę razy i w dzień i w nocy. No i wróciłam do Efectinu- przez tydz mam brać 37.5 ER , później 75 ER raz dziennie.Przy tym mam Neurol 0.5 er . 1 tydz 2*1 później 1*1 i odstawić. Dziś po pierwszej dawce 37.5 myślałam że zejdę, gorąco oblewające całe ciało, ogromny lęk i telepało mną z 4 h. teraz ciut lepiej . Boję się jutra,tzn kolejnej tabletki. Mieliście podobnie ?? Pozdrawiam Sylwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ja dziś pierwszy raz z Wami. Z napadami lękowo -depresyjnymi, miałam nie przyjemność pierwszy raz 15l temu. Po 2 latach diagnozy i 2 latach leczenia wróciłam do "żywych" było baaaaardzo źle. Przez kolejne lata była cisza i co jakiś czas jakieś małe ataki duszności, wysokie tętno poty itd.no i 3 mieś temu sukcesywnie , aż do stanu ciągłego niepokoju i ataków parę razy i w dzień i w nocy. No i wróciłam do Efectinu- przez tydz mam brać 37.5 ER , później 75 ER raz dziennie.Przy tym mam Neurol 0.5 er . 1 tydz 2*1 później 1*1 i odstawić. Dziś po pierwszej dawce 37.5 myślałam że zejdę, gorąco oblewające całe ciało, ogromny lęk i telepało mną z 4 h. teraz ciut lepiej . Boję się jutra,tzn kolejnej tabletki. Mieliście podobnie ?? Pozdrawiam Sylwia

 

też mam lęki i wracając do effectinu miałam tak jak Ty. oj pierwsze dni wyjęte z życia miałam i objawy też lęku nasilone, ale potem było tylko lepiej ;) i później na 150 mg wylądowałam. Więc musisz to przetrwać i posiłkować się czymś na uspokojenie i ja mam metodę, że zwiększam bardzo powoli, a nie że od razu cała kapsułka tylko np część odsypuję, co parę dni zwiększam do całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukrowana , dziękuję

mam nadzieję że przetrwam, aż boję się położyć , co chwilę łapie

odliczam dni , podobno do 2 tyg bedzie ok, na razie do d..... bardzo

po tym tyg , to chyba zaczne brac z początku w dawkach podzielonych , rano i wieczorem po37.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem 20 mg fluoksetyny,ponieważ mi po miesiącu stosowania nie pomogła na natręctwa na rzecz 50 mg fluwoksaminy , która jest silniejsza od niej na noc przed snem , zobaczymy jak będzie , nie wiem czy tą dawkę 300 mg wenlafaksyny wtedy zmniejszyć czy może rozdzielić lek na różne pory brania bo biorę całą z rana czy przy niej pozostać, bo nie chce być teraz chodzącym zombie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz @galog , troche mi sie nie uśmiecha próbowanie zwiększania wenli bo rzucanie jej z 375mg to bedzie koszmar (musiałam ostatnio na kilka dni zaprzestać branie to czułam sie jakbym miała najgorsza grypę żołądkowa jaka tylko możliwa) Wiem oczywiscie, ze odstawia sie ją stopniowo ale troche to bedzie trwało z tego co mi wiadomo.. Spróbować i tak warto bo z tego co wyczytałam Sertralina to raczej słabszy kaliber (tymbardziej w tej dawcę ktora zaproponowała mi p doktor) skoro Wenla działa antydepresyjnie zerowo to ciekawe jak bedzie z tamtym.. jest szansa ze nagle po zwiększeniu dawki do 300/375 uaktywni sie jej działanie antydepresyjne? Czy jezeli dziala tylko na leki i lekko pobudzająco to tak juz zostanie?

 

Przy wyższych dawkach dochodzi działanie noradrenalinowe i dopaminowe, więc wspólnie z działaniem serot. wenla jest świetnym lekiem przeciwdepresyjnym. Nie każdemu jednak pomaga, ale myślę, że warto spróbować. Spróbowałem i nie żałuję:).

Sertralina nie jest wcale słabego kalibru. Serotoninowo działa znacznie silniej od wenli, ale również jednym z jej plusów jest działanie aktywizujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralam wyniki gastro i kolono.Zapalenie j grubego i jakies malo znaczace pierddoly.

 

Jakiego typu zapalenie? Nieswoiste zapalenie jelit typu Crohn albo WZJG? Czy bakteryjne?

Nieswoiste kawalek jelita przekrwiony,z małą ilością kosmkow.Liczne makrofagi pigmentowane,hemosyderynofagi,melanofagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W jakich dawkach wenla działała na Ciebie przeciwlękowo? 150 mg czy więcej??

Przy 150 efekt był już satysfakcjonujący chociaż przy 225 czuć naprawde fajny błogi spokój ;)

 

Mam pytanie troche z innej beczki, oceniając inwazyjność/ moc czy tam kaliber jakkolwiek zwał, jak ułożylibyście te leki?

-Wenlafaksyna,

-Sertranina

-Moklobemid

 

-- 06 lis 2017, 21:55 --

 

Pani Doktor poradziła, że jednak najlepiej byłoby spróbować samą Sertraline, wtedy stopniowo odstawiałabym Wenle i dołączała Sertre. Mam jeszcze jedną opcje, która jako jedyna chyba nie wywołuje minusu w postaci upośledzenia libido.. Tzn ''MAO'' czyli Moklembit, ale musiałabym odczekać okres rzucania wenli i przezyc 2 tyg detoks. Uważacie, że warto? Coś czuje, ze z kolejnym SSRI będzie tak samo.

Ps. wiem, że to post o Wenli ale tu opisuje całą sytuacje wiec mam nadzieje, ze to nie wbrew regulaminowi ;) Dzięki wszystkim za pomoc

 

Jeżeli nie chcesz eksperymentować z większymi dawkami wenlafaksyny, to warto spróbować sertralinę:). Inaczej odczuwałem jej działanie niż wenlafaksyny. Przy dawkach powyżej 100 mg była taka zlewka na wszystko i brak jakiegokolwiek strachu. Aktywizująco w sposób umiarkowany działa, ale nie jest źle. Osobiście bardziej naturalnie czuje się po wenli, ale sertralina to również bardzo dobry lek;).

 

-- 10 lis 2017, 09:19 --

 

Ja 150 Velafaxu dokucza mi co noc obfite pocenie.Macie tak?

 

Tak, dość częsty skutek uboczny, ale zwykle mija po pewnym czasie. Chociaż bywają nawroty;)

 

-- 10 lis 2017, 09:27 --

 

Do zjadaczy wenli w wyższych dawkach. Biorę od roku wenlę na depresję, którą mam w remisji aktualnie i teraz głównie na lęki społeczne i te z somatyzacją.

Od lutego tego roku jestem na 150 mg i teraz musiałam, za radą lekarza też, wejść na 187,5. On sugerował 225, ale nie chcę faszerować się takimi mega dawkami (na razie), chociaż dla mnie powyżej 150 to już wysoka dawka.

 

I jaką odczuliście różnicę idąc w górę ze 150 mg?

 

Przy 150 mg nie odczuwałem praktycznie żadnego działania (pewnie dlatego, że przechodziłem z sertraliny, więc wszelkie skutki związane z działaniem serotoninowym miałem za sobą).

Dopiero dawki ok 300 mg dały o sobie znać (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Jestem praktycznie pewien, że dzięki oddziaływaniu na transportery noradrenaliny i dopaminy. Przy 375 mg jest super. Brak lęków, stanów depresyjnych, sen się uregulował, chęć do życia, do robienia czegokolwiek. Wg mnie warto poeksperymentować z wenlą, ale oczywiście trzeba ostrożnie zwiększać dawki, żeby uniknąć skoków ciśnienia, napadów gorąca, itp.

 

-- 10 lis 2017, 09:35 --

 

Witam Wszystkich

Ja dziś pierwszy raz z Wami. Z napadami lękowo -depresyjnymi, miałam nie przyjemność pierwszy raz 15l temu. Po 2 latach diagnozy i 2 latach leczenia wróciłam do "żywych" było baaaaardzo źle. Przez kolejne lata była cisza i co jakiś czas jakieś małe ataki duszności, wysokie tętno poty itd.no i 3 mieś temu sukcesywnie , aż do stanu ciągłego niepokoju i ataków parę razy i w dzień i w nocy. No i wróciłam do Efectinu- przez tydz mam brać 37.5 ER , później 75 ER raz dziennie.Przy tym mam Neurol 0.5 er . 1 tydz 2*1 później 1*1 i odstawić. Dziś po pierwszej dawce 37.5 myślałam że zejdę, gorąco oblewające całe ciało, ogromny lęk i telepało mną z 4 h. teraz ciut lepiej . Boję się jutra,tzn kolejnej tabletki. Mieliście podobnie ?? Pozdrawiam Sylwia

 

Aż dziwne, że przy tak małej dawce (i na dodatek w wersji ER) aż tak odczułaś skutki uboczne. Chociaż i tak czasami bywa. Lęki, napady gorąca - to wszystko związane jest z blokowaniem wychwytu serotoniny (gdyż reszta neurprzekaźników przy tych dawkach nie jest raczej blokowana). Na pewno miną, musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, bo lęki jako skutek uboczny mogą potrwać nawet kilka tygodni (u mnie minęły dopiero po ok. 4-5 tygodniach). ale często szybciej ustępują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W jakich dawkach wenla działała na Ciebie przeciwlękowo? 150 mg czy więcej??

Przy 150 efekt był już satysfakcjonujący chociaż przy 225 czuć naprawde fajny błogi spokój ;)

 

Mam pytanie troche z innej beczki, oceniając inwazyjność/ moc czy tam kaliber jakkolwiek zwał, jak ułożylibyście te leki?

-Wenlafaksyna,

-Sertranina

-Moklobemid

 

-- 06 lis 2017, 21:55 --

 

Pani Doktor poradziła, że jednak najlepiej byłoby spróbować samą Sertraline, wtedy stopniowo odstawiałabym Wenle i dołączała Sertre. Mam jeszcze jedną opcje, która jako jedyna chyba nie wywołuje minusu w postaci upośledzenia libido.. Tzn ''MAO'' czyli Moklembit, ale musiałabym odczekać okres rzucania wenli i przezyc 2 tyg detoks. Uważacie, że warto? Coś czuje, ze z kolejnym SSRI będzie tak samo.

Ps. wiem, że to post o Wenli ale tu opisuje całą sytuacje wiec mam nadzieje, ze to nie wbrew regulaminowi ;) Dzięki wszystkim za pomoc

 

Jeżeli nie chcesz eksperymentować z większymi dawkami wenlafaksyny, to warto spróbować sertralinę:). Inaczej odczuwałem jej działanie niż wenlafaksyny. Przy dawkach powyżej 100 mg była taka zlewka na wszystko i brak jakiegokolwiek strachu. Aktywizująco w sposób umiarkowany działa, ale nie jest źle. Osobiście bardziej naturalnie czuje się po wenli, ale sertralina to również bardzo dobry lek;).

 

-- 10 lis 2017, 09:19 --

 

Ja 150 Velafaxu dokucza mi co noc obfite pocenie.Macie tak?

 

Tak, dość częsty skutek uboczny, ale zwykle mija po pewnym czasie. Chociaż bywają nawroty;)

 

-- 10 lis 2017, 09:27 --

 

Do zjadaczy wenli w wyższych dawkach. Biorę od roku wenlę na depresję, którą mam w remisji aktualnie i teraz głównie na lęki społeczne i te z somatyzacją.

Od lutego tego roku jestem na 150 mg i teraz musiałam, za radą lekarza też, wejść na 187,5. On sugerował 225, ale nie chcę faszerować się takimi mega dawkami (na razie), chociaż dla mnie powyżej 150 to już wysoka dawka.

 

I jaką odczuliście różnicę idąc w górę ze 150 mg?

 

Przy 150 mg nie odczuwałem praktycznie żadnego działania (pewnie dlatego, że przechodziłem z sertraliny, więc wszelkie skutki związane z działaniem serotoninowym miałem za sobą).

Dopiero dawki ok 300 mg dały o sobie znać (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Jestem praktycznie pewien, że dzięki oddziaływaniu na transportery noradrenaliny i dopaminy. Przy 375 mg jest super. Brak lęków, stanów depresyjnych, sen się uregulował, chęć do życia, do robienia czegokolwiek. Wg mnie warto poeksperymentować z wenlą, ale oczywiście trzeba ostrożnie zwiększać dawki, żeby uniknąć skoków ciśnienia, napadów gorąca, itp.

 

-- 10 lis 2017, 09:35 --

 

Witam Wszystkich

Ja dziś pierwszy raz z Wami. Z napadami lękowo -depresyjnymi, miałam nie przyjemność pierwszy raz 15l temu. Po 2 latach diagnozy i 2 latach leczenia wróciłam do "żywych" było baaaaardzo źle. Przez kolejne lata była cisza i co jakiś czas jakieś małe ataki duszności, wysokie tętno poty itd.no i 3 mieś temu sukcesywnie , aż do stanu ciągłego niepokoju i ataków parę razy i w dzień i w nocy. No i wróciłam do Efectinu- przez tydz mam brać 37.5 ER , później 75 ER raz dziennie.Przy tym mam Neurol 0.5 er . 1 tydz 2*1 później 1*1 i odstawić. Dziś po pierwszej dawce 37.5 myślałam że zejdę, gorąco oblewające całe ciało, ogromny lęk i telepało mną z 4 h. teraz ciut lepiej . Boję się jutra,tzn kolejnej tabletki. Mieliście podobnie ?? Pozdrawiam Sylwia

 

Aż dziwne, że przy tak małej dawce (i na dodatek w wersji ER) aż tak odczułaś skutki uboczne. Chociaż i tak czasami bywa. Lęki, napady gorąca - to wszystko związane jest z blokowaniem wychwytu serotoniny (gdyż reszta neurprzekaźników przy tych dawkach nie jest raczej blokowana). Na pewno miną, musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, bo lęki jako skutek uboczny mogą potrwać nawet kilka tygodni (u mnie minęły dopiero po ok. 4-5 tygodniach). ale często szybciej ustępują ;)

Ja przy 37,5 bylam senna a 75 ok i zero skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zażywam od dłuższego czasu 150mg wenli (Efektin) , średnio pomaga na depresje, na fobie społeczną prawie wcale, nie zwiększałem jeszcze dawki, ale z tego co wyczytałem wyżej to warto spróbować 300mg/dobę ? Tylko jak to dawkować ? Rano 150mg i wieczór 150mg ? Zauważył ktoś diametralne różnice ? Głównie w kierunku depresji i FS ?

 

-- 14 lis 2017, 11:25 --

 

Czy jest jakiekolwiek potwierdzenie, że w dawkach 300+mg wenla oddziałowuje na dopaminę ? Na 150 mg odczuwam rozleniwienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zażywam od dłuższego czasu 150mg wenli (Efektin) , średnio pomaga na depresje, na fobie społeczną prawie wcale, nie zwiększałem jeszcze dawki, ale z tego co wyczytałem wyżej to warto spróbować 300mg/dobę ? Tylko jak to dawkować ? Rano 150mg i wieczór 150mg ? Zauważył ktoś diametralne różnice ? Głównie w kierunku depresji i FS ?

 

-- 14 lis 2017, 11:25 --

 

Czy jest jakiekolwiek potwierdzenie, że w dawkach 300+mg wenla oddziałowuje na dopaminę ? Na 150 mg odczuwam rozleniwienie...

Na mnie w dawce 75 dzialala juz p depresyjnie.Dla mnie idealny lek na depresję.Teraz dawka 150 i roznicy nie widzę jesli chodzi o napęd.Chciala bym ciut wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zażywam od dłuższego czasu 150mg wenli (Efektin) , średnio pomaga na depresje, na fobie społeczną prawie wcale, nie zwiększałem jeszcze dawki, ale z tego co wyczytałem wyżej to warto spróbować 300mg/dobę ? Tylko jak to dawkować ? Rano 150mg i wieczór 150mg ? Zauważył ktoś diametralne różnice ? Głównie w kierunku depresji i FS ?

 

-- 14 lis 2017, 11:25 --

 

Czy jest jakiekolwiek potwierdzenie, że w dawkach 300+mg wenla oddziałowuje na dopaminę ? Na 150 mg odczuwam rozleniwienie...

Na mnie w dawce 75 dzialala juz p depresyjnie.Dla mnie idealny lek na depresję.Teraz dawka 150 i roznicy nie widzę jesli chodzi o napęd.Chciala bym ciut wiekszy.

 

Przy tej dawce napęd jest minimalny, bo lek jest typowym ssri. Działanie noradrenaliny zaczyna być zauważalne od 225mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was przy wenlafaksynie zaobserwował wypadanie włosów?? brałem setraline super działała ale szybko zrobiły mi się zakola i wiem że to przez setraline. Boje się że jak zacznę brać wenlafaksyne znów będzie podobnie
u facetów to raczej normalne ze łysieja. Ja biore wenle kupe lat i wg Twojej wypowiedzi to juz powinnam byc łysa a nie jestem. Kup sobie Biotebal, skrzyp i zazywaj.

 

Mnie dawka powyzej 75 chyba by rozjechała :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, wydaje Ci się. Na 150 jest już nieźle (działa jak mocny ssri, trochę na napęd), ale powyżej tej dawki dopiero lek ten pokazuje co potrafi... U mnie konkretne działanie antydepresyjne z zadowalającym napędem, na 225 mg. Skutki uboczne nie są jakieś tragiczne. Może potliwosc jest zauważalna, szczególnie podczas wysiłku fizycznego. Ale plusy raczej przeważają minusy, zresztą zawsze można wrócić w dół z dawka. Powodzonka i zdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktođ dostal MANII po wenli ? czy to tak ma dzialac? :why:

aktualnie nie biore od paru miesiecy, czuje sie najgorzej

boje sie ze to co robilam po wenli mozna uznac za manie - jest takie podejrzenie

 

jaką dawkę brałaś , bo u mnie mania to efekt porządany , chociaż na paro kiedyś miałem manie i zrobiłem kilka tatuaży na mani , ale nie wiedziałem wtedy o tym , i 1 mam lipny i to na ręku widoczny , no nic trudno , mania czasami jest zła , ale też przynosi wiele korzyści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×