Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

galog

Użytkownik
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Zdecydowanie za niską dawkę stosujesz. Przy Twoich problemach, aby pozbyć się lęków trzeba przetestować znacznie wyższe dawki. Ewentualnie zmienić lek, lub dołożyć mianserynę (mirtazapinę). Według mnie wenlafaksyna jest jednym z najlepszych leków przeciwlękowych.
 2. Doszedłem do 450 mg. Ale to w ramach testów. 300 mg była dla mnie wystarczającą dawką, aczkolwiek przy 450 mg to już naprawdę super się czułem - tylko potliwość za duża już była.
 3. Przy tej dawce, organizm pracuje trochę na wyższych obrotach. Wzmożona potliwość może powodować odwodnienie, co może skutkować zaparciami - więc trzeba zwiększyć ilość przyjmowanych płynów (najlepiej wody) . Byłem na tej dawce przez pewien czas i świetnie się na niej czułem. Na wyższych jeszcze lepiej ;). Wszystko co poniżej, to już nie jest wenla w pełnej okazałości.
 4. Pocimy ;). Ale u mnie tylko przy wyższych dawkach występuje mocne pocenie (>225 mg). Jedyny skutek uboczny, który nie minął.
 5. Tylko, że mirtazapina w większości przypadków powoduje tycie. Wenlafaksyna sama w sobie raczej rzadko powoduje ten efekt. -- 25 kwi 2018, 10:53 -- Jak najbardziej powinieneś spróbować z duloksetyną. Ewentualnie dać szansę sertralinie w przyzwoitej dawce (przynajmniej 150 mg) -- 25 kwi 2018, 10:57 -- Tylko, że mirtazapina w większości przypadków powoduje tycie. Wenlafaksyna sama w sobie raczej rzadko powoduje ten efekt. -- 25 kwi 2018, 10:53 -- Jak najbardziej powinieneś spróbować z duloksetyną. Ewentualnie dać szansę sertralinie w przyzwoitej dawce (przynajmniej 150 mg) Cofam poniższą odpowiedź. nie zauważyłem "nie" przed "tycia" : Tylko, że mirtazapina w większości przypadków powoduje tycie. Wenlafaksyna sama w sobie raczej rzadko powoduje ten efekt.
 6. tylko ze ja juz go biorę ponad 6 tygodni , ale ok pobiore 150 i mirte i polukam co sie dzieje , jak wytrzymam . Wenlafaksyna ma to do siebie, że często bardzo długo się rozkręca. Jeżeli bardzo Ci przeszkadza to pobudzenie, nerwowość, to może spróbuj dołożyć hydroksyzynę na kilka dni (tak do 50 mg). Blokuje ona enzym odpowiedzialny za "rozkład" wenli, a często to właśnie aktywny metabolit (ODV) działa silniej niż sama wenla. Problem może być taki, że po odstawieniu hydroksyzyny od razu poczujesz moc wenli
 7. Ja też biorę na czczo. Z resztą nie czuję różnicy, czy biorę po jedzeniu czy przed. Z tą wenlą to jest taki problem, że potrafi się bardzo długo rozkręcać. W sumie szybko wskoczyłem na dawki >300 mg, ale dopiero po ok. 7-8 tygodniach pojawiły się pierwsze pozytywne efekty - tak z dnia na dzień. Trzeba uważać na ciśnienie, nadmierne pobudzenie też może przeszkadzać, ale ja nie żałuję, że poczekałem.
 8. Zgadzam się, odstaw lerivon, to dobry lek nasenny i zobojętniający emocje, ale jak dla mnie to zwykły zamulacz. To co czujesz, to właśnie skutki uboczne działania związane z serotoniną. Lęki, depresja - to samo czułem na początku, gdy już serotonina "porządnie" była wychwytywana. Ewentualnie pozostaje jeszcze sertralina, ale ona daje dużo gorsze skutki uboczne na początku stosowania.
 9. Może trzeba było zostać przy wenlafaksynie, tylko zwiększyć jej dawkę. Duloksetyna, z tego co ludzie mówią, silnie zamula - nie wiem, sam nigdy nie brałem. Te "przyjemności" które pozostały Ci w życiu, to też nie najlepsze rozwiązanie. Palenie może powodować silne stany lękowe (pomimo gadki, że nikotyna "działa" na dopaminę) - u mnie lęki, nerwowość. Kawa w dużych ilościach, też może porządnie rozstroić organizm. Warto abyś wypróbowała wenlę + mirtazapinę (ewentualnie mianserynę) - stopniowo zwiększając dawkę. Mirtazapina początkowo będzie silnie zamulać, ale w połączeniu z wenlafaksyną powinna po kilku tygodniach dać pożądane efekty :)
 10. Dopiero po ok. 7 tyg. na dawce 300 mg zniknęła depresja. Po porostu z dnia na dzień wszystko co złe zniknęło, a wróciły motywacja do robienia czegokolwiek, chęć do życia, brak zmęczenia. Próbowałem też wyższych dawek - 375 mg było jeszcze lepiej (ale już chyba trochę za dużo), a 450 mg to już trochę odrealnienie :). Początkowo byłem na dawkach 150-225 mg (ok. 4 tyg.) i nic się nie działo poza lekkimi ubokami. Z tymi drgawkami to musisz uważać. Wenla mocno obniża próg drgawkowy. Także w Twoim przypadku powoli z tym wejściem na wyższe dawki.
 11. W moim przypadku w ogóle tego rodzaju skutki uboczne nie wystąpiły. Od razu dostałem "kopa", ale też nie brałem tak małych dawek. Senność powinna minąć, ale może też tak się nie zdarzyć. Dawka jest trochę mała jak na wenlę, więc nie liczyłbym na jakieś pobudzenie. Ale jak nie chcesz bawić się w większe dawki, to może warto będzie przerzucić się na coś innego, np. bupropion. Powodzenia
 12. Zgadza się. Podobnie działa amfetamina i pochodne, ale dużo silniej. Zjazd po wenli, o ile w ogóle wystąpi, jest jednak nieporównywalnie mniejszy niż po narkotykach. Może nie do końca chodzi o osiągnięcie równowagi, ale raczej o "odczulenie" odpowiednich receptorów. Dużo ludzi rzeczywiście musi brać już do końca życia leki, ale zwykle związane jest to z jakimś problemem natury fizjologicznej, hormonalnej, itp. Dobrze dobrane leki + odpowiedni tryb życia (cokolwiek to znaczy) + psychoterapeuta (jeżeli ktoś potrzebuje - osobiście nie ufam tego rodzaju terapiom) i większość ludzi wychodzi na prostą. Niestety duża cześć ludzi bierze źle dobrane leki, nieodpowiednie dawki, albo za szybko rezygnuje z ich stosowania i leczenie do dupy...
 13. To prawda, odstawienie leków powinno zająć trochę czasu. Ale jeżeli chodzi o tę produkcję neuroprzekaźników, to wcale tak nie jest. W przypadku SSRI/SNRI nie mamy do czynienia z jakąś nadprodukcją neuroprzekaźników. Mają one za zadanie wyregulować (procesy down i up-regulacji) odpowiednie receptory, tak aby "przyzwyczaić" nasz układ nerwowy do prawidłowej pracy (takiej, przy której będziemy czuć się dobrze). Są oczywiście wyjątki i nie zawsze to się idealnie kończy. Często też ludzie popełniają różne błędy i leczenie nie kończy się tak jak powinno. Albo za bardzo ufa się lekarzom, którzy często sami nie wiedzą co przepisują. -- 16 lut 2018, 14:06 --
 14. Mi na paroksetynie 60mg te zrobily się zakola , pomógł loxon 2% spray i szampon , -- 15 lut 2018, 12:53 -- Biorę 300 mg i jest dobrze. Mocno mnie zaktywizował ten lek. Wrósiły chęci do robienia czegokolwiek. Przy 375 mg jest jeszcze lepiej, ale zostałem przy 300 mg. Jestem niecały rok na tej dawce i nie wiem jak będzie dalej, ale na razie muszę powiedzieć, że nie żałuję:). Co do dopaminy, to nie wiem. Ale wydaje mi się, że coś jest na rzeczy, bo w mniejszych dawkach tak dobrze się nie czułem. no właśnie widze, że opinie podzielone...a poważnie zastanawiam się nad przejściem klomipramina 150mg na wenle od razu 300mg, alboi więcej jak trzeba Jaki jest odpowiedni wenli do paroksetyny 60mg? bo tyle brałem 15 lat. Tylko, że unikam jak ognia typowych serotoninowych zamulaczy, bo ja nie żyłęm jak wegetowałem , Szukam, czegoś co pomoze w chorobie ale też nie zwarzywi... Klomipramina pobudzała aż 3 miesiące i co i przestała... Może to pomoże: https://www.nature.com/articles/npp200847 wykres 2 -- 15 lut 2018, 15:50 -- Mechanizm powstawania lęków związany jest z napływem dużej ilości neuroprzekaźnika (serotoniny) do receptora HT-2, na skutek blokady wychwytu zwrotnego. Nie mam pod ręką artykułów na ten temat. Z własnego doświadczenia powiem, że nawet dawka 450 mg wenli nie spowodowała u mnie lęków, takich jak np. 100 mg sertraliny (silny inhibitor SERT).
 15. Nie jest to do końca prawda. Wenlafaksyna działa silnie przeciwlękowo. Wychwyt zwrotny noradrenaliny nie działa pro-lękowo. Lęki, które pojawiają się w trakcie brania SSRI/SNRI związane są z serotoniną i receptorami HT-2 (nie pamiętam teraz z którym dokładnie). Oczywiście wenla może powodować "negatywne" pobudzenie, ale z czasem i po dobraniu odpowiedniej dawki powinno minąć.. Ale ludzie różnie reagują na leki i pewnym osobom wenla może nie służyć.
×