Skocz do zawartości
Nerwica.com

Plany, marzenia, cele...


Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam prawa jazdy i jakoś żyję. Chodzi o to, że ja nie mam żadnego samochodu, bo jestem biedny, więc prawo jazdy by leżało w domu.

No a poza tym, teraz jest trudno zdać, odkąd zmienili przepisy, bzdurne. Wiele osób nie zalicza za pierwszym razem, ani nawet za drugim.

 

-- 21 lip 2014, 06:21 --

 

Celowo wprowadzili taki przepis, żeby ludzie, jak najczęściej nie zaliczali za pierwszym razem, ponieważ im chodzi o zyski.

A ich to nie obchodzi, że ktoś nie zaliczy egzaminu, bo oni na tym zarabiają. Gdybym miał lepszą sytuację, życiową i miał inne, lepsze warunki materialne, to już dawno miałbym jakiś samochód, prawo jazdy.

Ale i samochodem nie jeździ się bez celu, tylko po to, aby mieć gdzie jeździć, dojeżdżać gdzieś. Jak ja miałbym jeździć samochodem tylko po to, by sobie pojeździć i spalać na darmo paliwo, to wolałbym wziąć rower i rowerem jeździć. A poza tym, utrzymanie samochodu, to są koszty, wcale nie małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie, jedno, wielkie marzenie, i jednocześnie jest to mój cel, aby pojechać poza granice Polski, konkretnie do Czech.

Po prostu mnie interesuje ten kraj, jego historia, społeczeństwo, dlatego chciałbym tam pojechać, a nawet tam trochę pomieszkać. Nawet zacząłem się uczyć j. czeskiego, ale jego nie trzeba się uczyć, wcześniej, gdyż jest on, dość dobrze podobny do polskiego i wiele można zrozumieć.

Wystarczy pojechać do Czech, pomieszkać tam trochę, poprzebywać z Czechami, aby ten język się utrwalił. Dla Polaków, czeski to żaden problem, ale już dla Czechów nasz język, jest trudniejszy.

Bo nasz język jest w ogóle trudny dla wielu obcokrajowców. Mnie interesuje czeski, choć, może dla nas brzmi śmiesznie. Chciałbym zwiedzić wiele czeskich miast, nie tylko samą Pragę.

 

To jest cel i marzenie, które mogłoby się zrealizować, ale...no właśnie. Brak możliwości i kasy. Akurat o Czechach wiem, dość dużo, znam, trochę historię tego kraju, ponieważ mnie to bardzo interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój plan na dzisiaj to niedopuszczenie do kolejnego dnia, w którym nie zrobię kompletnie nic. Za 10 minut wstaję z krzesła. Pozmywam naczynia, poodkurzam, zetrę kurze, umyję podłogę i wstawię pranie. A później chcę chociaż trochę popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×