Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko kilka postów w 2014? Czyżby ten lek działał i Ci co się nim leczyli opuścili forum :D

Ja jestem od prawie 2 tygodni.. i ciągle czekam na efekty.. Najbardziej mnie dobija że od 2 miesięcy jestem taki zamulony, jakby nieobecny, jakbym z rana dostał ceglą w głowe :( i tak od rana do wieczora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny mnie ani nie zamula ani nie pobudza a biore 150 mg dwa razy dziennie czyli dawkę maksymalną.To najszybciej działający SSRI i najmniej sposród nich zaburzający libido.Jestem z niej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie że bardzo rzadko jest przepisywany przez psychiatrów czyżby mała znajomość ,brak doświadczenia z nim,mocne skutki uboczne w porównaniu do innych SSRI,cena? Miałem przepisywane wszystkie leki z tej grupy często podwójnie 2,3 lekarzy zaczynało od tych samych ssri zawsze leczenie i rozmowę.Nigdy żaden nie wspominał o fluwo.Ponoć jest najszybciej działającym ssri również działa na duże depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie że bardzo rzadko jest przepisywany przez psychiatrów czyżby mała znajomość ,brak doświadczenia z nim,mocne skutki uboczne w porównaniu do innych SSRI,cena? Miałem przepisywane wszystkie leki z tej grupy często podwójnie 2,3 lekarzy zaczynało od tych samych ssri zawsze leczenie i rozmowę.Nigdy żaden nie wspominał o fluwo.Ponoć jest najszybciej działającym ssri również działa na duże depresje.

 

Solvay Pharmaceuticals/Abbott Laboratories w 2002 r. wstrzymało produkcję i sprzedaż fluwoksaminy (Luvox) na rynku amerykańskim po tym jak okazało się, że Eric Harris, jeden z dwóch nastoletnich strzelców uczestniczących w masakrze w Columbine High School(w której zginęło 13 osób, a 24 zostały ranne) zażywał Luvox. Sprzedaż leku wznowiono w 2007r.

 

Oczywiście nigdy nie udowodniono związku pomiędzy przyjmowaniem leku, a masakrą no ale po 1999 sprzedaż gwałtownie poleciała łeb na szyję. Poza tym w grę może wchodzić słaby lobbing i mało generyków.

 

Ja dostałem fluwo jako chyba 3 SSRI(a 4ty lek w ogóle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba skutki uboczne, brałem go niedługo i sie fatalnie czułem, sennosc i otumanienie większe niz po innych SSRI

 

-- 28 cze 2014, 11:51 --

 

Oczywiście nigdy nie udowodniono związku pomiędzy przyjmowaniem leku, a masakrą no ale po 1999 sprzedaż gwałtownie poleciała łeb na szyję. Poza tym w grę może wchodzić słaby lobbing i mało generyków.

a to nie wiedzialem, myslalem ze to przez złą tolerancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę to ponad 2 miesiąca,teraz po 250 mg dziennie.

Czuję się jak zombie,niby funkcjonuje coś tam, robię ale postanowiłam to odstawić. Zaczęłam czuć się jak robot. Do tego mysli o samobójstwie.

Ten lek może wyrządzić więcej szkody,niż pozytku.

 

Na mnie leki SSRI zawsze działalu jyż po 2,5 tygodnia, a tu leci z górki 2 miesiąc i nic. Naprawdę czułam się dobrze tylko kilka dni. Spię więcej niż zwykle.

Lubiłam coś porobić zawsze,a coraz mi ciężej z tym. Dziś już nie mogłam wstać z łóżka.

 

Załatwiam dziś asertin,może przeczekam do kolejnej wizyty,bo to się tak nie da...

 

Odradzam ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, nie można po dwóch postach wnioskować że to syf, mysz78 może mieć ogólnie złą reakcje na ssri, wiele osób sobie chwali fluwo.

Ty brałeś chyba paroksetynę? jeśli Ci nie pomogła, to wątpię aby fevarin coś zmienił, ale próbować można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są zaburzenia osobowości to w ogóle nie ciekawie z tolerancją wszystkich leków. Ja teraz biorę same witaminy multi code- 68 składników, a od października zaczynam terapie grupową w Lublinie. Swoją drogą czuje działanie tych witamin na plus, a te problemy które mam teraz mam również i na lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja właśnie kończę moją przygodę z Fevarinem.. Biorę go od Czerwca tego roku w dawce 100mg wieczorem przed snem.. Ponad to uczęszczam na psychoterapię.. I ogólnie czuję się bardzo dobrze.. Jedyny problem to uczucie ciągłego zmęczenia.. Od piątku po konsultacji z moim psychiatrą powoli odstawiamy leki.. No i mam wrażenie że mam skutki jak na początku przyjmowania leku.. Jak napisałem od piątku wieczorem przyjmuję 25mg mniej.. czyli teraz jestem na 75mg.. i ogólnie było dobrze.. sobota i niedziela spokojnie.. Niestety od poniedziałku nie mogę spać i ogarnia mnie taki wewnętrzny niepokój i uczucie że to wszystko do mnie wraca.

Ktoś z was odstawiał Fluwo? i może się podzielić spostrzeżeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fevarin

Ja brałem Fevarin w dawce takiej jak Ty, tylko krócej, przez większą część leczenia brałem 50 mg , tez odstawiłem z tytułu zmęczenia i takiej apatii plus brak motywacji do czegokolwiek. Lek dobry na lęk ale na całość lęki-depresja nie za bardzo przez demotywacyjne działanie. Jak jesteś na 75 ze 100 to leki masz raczej psychologiczne, niemniej redukuj powoli ten lek. Ja nie odstawiłęm nagle ale co 25 mg to spokojnie powinienieś redukować. 25 mg przez 4-5 dni do zera.

 

-- 30 wrz 2014, 20:51 --

 

Lęk masz psychologicznie bo redukcja o 1/4 to jest ok, nie za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabyo, ja schodzę z 100mg.. Obecnie jestem na 50.. I to zmęczenie i zmulenie powoli chyba mi przechodzi.. Za tydzien powinienem odstawić ten lek na dobre.. Uczucie zombie przy tym leku to chyba normalka.. Aaa i u mnie jeszcze po wypiciu 300 ml whisky z cola, kac trzyma 3 dni..a uczucie zmulenia, mdłości itp jest o wiele mocniejsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... drogi. Ja brałem seroxat przez 4-5 lat. Ostatnio nawet zniesiono na niego "dopłaty" i kosztuje w granicach 70 zł za 28 tabsów. Oczyyywiście - ktoś mógłby powiedzieć - weź zamiennik. Ja akurat nie jestem z tych którzy dobrze to tolerują, choć najmniej inwazyjny i najbardziej podobny wydawał mi się Parogen.

 

Wracając do meritum. Zaczynam suplementację Fevarinem. Przez pierwszy miesiąc mam brać 50-siątkę. Przeskoczyłem właśnie na 3 dzień. Doznania? Wiadomo - lek zacznie właściwie działać za jakieś 2-3 tygodnie pewnie, ale z dobrych wieści to to, że usypia mnie ładnie. Biorę na noc i po około 30-40 minutach robię się strasznie senny. Wskakuję do łóżeczka i przesypiam praktycznie całą noc - z czym ostatnio miałem problemy zażywając wcześniej Anafralin.

 

Dodatkowo:

Propranolol 1/2 - 0 - 0

Sulpiryd 200 1 - 1 - 0

 

Dodam, że cierpię na nerwicę z poważnymi atakami paniki.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×