Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.02.2021 o 13:19, Julienn napisał:

Witam wszystkich,

od kilku miesięcy zażywam citabax. Teraz już w dawce 40 mg, mój stan zamiast się polepszyć, to jest coraz gorzej. Silne stany lękowe, katastroficzne myśli, zero pozytywnej energii. Nie wiem już co robić, wspomagam się alproxem, dzisiaj już w dawce 1 mg. Niedługo rozpoczynam pracę a nie mogę dojść ze sobą do ładu. Przeprabialam kilka leków, do niedawna pomagało mi 5 mg esci, ale po zwiększeniu myślałam, że umrę, takie ataki paniki, potem kilka zmian, próbowałam brintellix, dulsevie, ale źle się to skończyło. Citabax również ciężko wchodził, myślałam, że skończe w szpitalu. Wieczne wymioty, ataki paniki. Nie wiem już co robić. Cierpię na zaburzenia lękowo-depresyjne. Mam wrażenie, że przed zmianami leków było lepiej. Teraz wieczny dół i lęk. Do citabaxu biorę 30 mg miansy. Jedynie ona jest moim wieczornym wybawieniem. Pomocy

Każde zwiększenie dawki jest normalna reakcja ,gdzie zaostrza się początkowo stan choroby np. Lęki , najpierw musi wychwycić i uregulować neuroprzekaźniki , szczególnie serotoniny . Proszę nie siać paniki i wzajemnie się stresować , nakręcać . Trzeba dac czasu lekowi . Zreszta po xanax (alpeazolam) bardzi szybko może dojść do lęków z odbicia . Najlepiej ratować się czymś nieuzalezniajacym , nie powodującym aktywacji choroby z odbicia . Może to być na wyciszenie lub dobry sen np. hydroksyzyna / prometazyna . Benzodiazepiny to już konieczność . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi związane z działaniem na lęki i jak najbardziej zgadzam się z Lalunia93 odnośnie działania fluoksetyny na lęki, w moim przypadku fluo powiększało lęki do tego powodowało problemy z snem a niby na "papierze" względem działania receptorowego najlepsza na lęki a gugu prawda 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu przepisano mi Citabax (Citalopram). Od czasu kiedy przyjmuję lek zauważyłem jego działanie "znoszenia emocji". Nie czuję się specjalnie źle, ale ciężko mi odczuwać emocje, zarówno te negatywne, jak i pozytywne - mimo, że w pewnym sensie czuję się lepiej, to nie wyobrażam sobie takiego funkcjonowania na dłuższą metę. Przez pierwsze dwa tygodnie leczenia zlecono mi przyjmować 10mg, a od jutra mam przejść na podwójną dawkę, czyli 20mg. Trochę boję się przechodzić na wyższą dawkę, zwłaszcza, że już na połowie odczuwam tak wyraźne skutki uboczne i nie jestem pewien co dalej robić. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że w SSRI większość skutków ubocznych to efekt przejściowy - czy ten objaw może być tymczasowy na podstawie Waszych doświadczeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni 20mg Citalu, nic mi się nie chce najchętniej nawet bym się  nie poruszał gdybym nie musiał. Ciągle chce mi się spać, na początku budziłem się w nocy i nie mogłem zasnąć. Najgorsze jest to nic  nie chciejstwo, czy też mieliście takie objawy na początku? Myślałem ze jednak SSRi będzie działał aktywizująco a tu zamuła na maxa. Na Paro tego nie było

No i te piszczenie w uszach to jest jakaś masakra

Edytowane przez zoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki czas w przypadku tego leku trzeba sobie dac żeby przeszły uboki???

Pierwsze dwa tyg było spoko a teraz masakra- bol glowy mało łba nie rozerwie, pisk w uszach, zawroty glowy, zmęczenie i splatanie. Zazwyczaj to było tak że na początku byly ubogi a im dłużej tym ich mniej, na Citalu jakoś dziwnie na odwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem obecnie na 10mg Citabaxu rano i 30mg Mirtoru wieczorem. Po Mirtorze dobrze śpię, ale po badaniach krwi wyszło, że mam mocno obniżone leukocyty i neutrofile, co ponoć spowodowane jest antydepresantami, dlatego chcę je zamienić no coś co nie będzie psuło mi krwi, a zapewni dobry sen, bo z tym mam największy kłopot. Czy Waszym zdaniem niskie leukocyty i neutrofile to wynik brania Citabaxu czy może Mirtoru? Co radzicie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lalunia93 napisał:

Raczej od mirtoru . Ale dobre na sen co nie uzależnia i stosuje się w Niemczech to prometazyna lub hydroksyzyna 

Dzięki za odpowiedź.

Byłem na konsultacji z tym u psychiatry i dał mi skierowanie do hematologa oraz przepisał mi Valdoxan zamiast tego Mirtoru. Ktoś ma z tym lekiem doświadczenie? Dobrze śpię po Mirtorze i w sumie nie chcę go zamieniać, może spróbuję zmniejszyć dawkę z 30mg na 15mg...

Edytowane przez oskar1203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na badaniach krwi. Leukocyty i neutrofila mi się trochę poprawiły pomimo stosowania Mirtoru i Citabaxu, wychodzi na to że jednak na całe szczęście nie mają większego wpływu na pogorszenie krwi (bynajmniej w moim wypadku) z czego bardzo się cieszę. Ostatnio częściej brałem też ibuprom i olfen przeciwzapalnie i to najprawdopodobniej to miało wpływ na krew. Być może komuś takie info się kiedyś przyda. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zburzony napisał:

@Kerstinaw jakiej dawce brałaś? Masz jakieś porównanie z innymi antydepresantami?

Citabax brałam w dawce 20 mg, dwa razy wyciagnał mnie z depresji i lęku. I mam nadzieję że teraz po kilkuletniej przerwie też zadziała. Niektórzy biorą 10 mg, inni nawet 40 mg. Trudno porównywac z innymi lekami, gdy bierze się jeden po drugim. Na pewno inaczej wszystkie leki antyd. działają jak są brane po raz pierwszy, nie zaraz po jakims innym leku antydep. To ind.  sprawa każdego człowieka zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zarr napisał:

Bralam Coaxil i  załuję że musiałam odstawiać (za zgodą lekarza) :(  nagle miałam ścisniete gardło i nie umiałam nic przełknąć,doszedl lęk że się udusze.

Coaxil to tianeptyna A nie citalopram 

Edytowane przez hejz31337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zburzony napisał:

@Kerstinaw jakiej dawce brałaś? Masz jakieś porównanie z innymi antydepresantami?

Citabax brałam w dawce 20 mg, dwa razy wyciagnał mnie z depresji i lęku. I mam nadzieję że teraz po kilkuletniej przerwie też zadziała. Niektórzy biorą 10 mg, inni nawet 40 mg. Trudno porównywac z innymi lekami, gdy bierze się jeden po drugim. Na pewno inaczej wszystkie leki antyd. działają jak są brane po raz pierwszy, nie zaraz po jakims innym leku antydep. To ind.  sprawa  

Edytowane przez Kerstina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę ale nie wiem może ja mam taką nerwice i depresję że wydaje mi się że ten

Lek dziala tak sobie, do paroksetyny mu daleko. Przeszedłem lamitrin, pregabaline, fluoksetyne i później ten cital i w sumie dziala najlepiej z tych poprzednich chociaż nie tak jak paro które brałem przez 14 lat. Z perspektywy czasu widzę że to odstawienie paroksetyny to był mega wielki błąd od 2 lat zmieniam leki I nie czuje się dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zoom napisał:

Ja biorę ale nie wiem może ja mam taką nerwice i depresję że wydaje mi się że ten

Lek dziala tak sobie, do paroksetyny mu daleko. Przeszedłem lamitrin, pregabaline, fluoksetyne i później ten cital i w sumie dziala najlepiej z tych poprzednich chociaż nie tak jak paro które brałem przez 14 lat. Z perspektywy czasu widzę że to odstawienie paroksetyny to był mega wielki błąd od 2 lat zmieniam leki I nie czuje się dobrze

A jak długo bierzesz, w jakiej dawce i jakie były początki brania, jeśli chodzi o uboki?

Jak szybko się wkręcił?  Chyba że bierzesz  jeszcze b. krótko, bo wiadomo że nie działa od razu jak każdy inny antydepresant 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×