Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Kerstina napisał:

A jak długo bierzesz, w jakiej dawce i jakie były początki brania, jeśli chodzi o uboki? Czy brałeś jakieś wspomagacze,  jak benzo i inne. Miałeś problemy ze snem?

Jak szybko się wkręcił?  Chyba że bierzesz  jeszcze b. krótko, bo wiadomo że nie działa od razu jak każdy inny antydepresant 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia biorę 20mg, zakończyłem fluoksetyne i wskoczylem na cital. Chciało mi się trochę spać na początku i taki lekko zmulony byłem, oprócz tego to co zawsze czyli bole glowy poza tym nienpamietam nic innego. Na pewno szybciej zaskoczył niż fluoksetyna  tam to chyba 4-6  miesięcy trwalo zanim zacząłem coś czuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zoom napisał:

Od stycznia biorę 20mg, zakończyłem fluoksetyne i wskoczylem na cital. Chciało mi się trochę spać na początku i taki lekko zmulony byłem, oprócz tego to co zawsze czyli bole glowy poza tym nienpamietam nic innego. Na pewno szybciej zaskoczył niż fluoksetyna  tam to chyba 4-6  miesięcy trwalo zanim zacząłem coś czuc

Na pewno cital się lepiej wkręcił bo już miałeś receptorki rozgimnastykowane  po fluo, zawsze z reguły jest łatwiej. Od początku brany lek lub po dłuższej przerwie to zawsze są jak z każdym lekiem większe uboki . Dobrze że działa, czasami można podwyższyć dawkę jeśli jest taka potrzeba do np. 30 mg, i potem zejść znów do 20mg  ale o tym decyduje oczywiście lekarz.

20 mg to jest już dobra dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zoom napisał:

Myślę nad zmianą tego leku i lekarza prowadzącego żeby ktoś jeszcze raz to wszystko ogarnął od podstaw, po tal długim stosowaniu Paro odstawieniu cały czas czuje się slabo, jakby te leki nie działały albo działają jak chca

Najlepiej Ty sam wiesz jak się czujesz, więc rozmawiaj z lekarzem, może Ci podniesie dawkę,  ale tu są laicy na forum, słuchaj się lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoom napisał:

Myślę nad zmianą tego leku i lekarza prowadzącego żeby ktoś jeszcze raz to wszystko ogarnął od podstaw, po tal długim stosowaniu Paro odstawieniu cały czas czuje się slabo, jakby te leki nie działały albo działają jak chca

Najlepiej Ty sam wiesz jak się czujesz, więc rozmawiaj z lekarzem, może Ci podniesie dawkę,  ale tu są laicy na forum, słuchaj się lekarza

 

Mnie to 10 mg citabaxa pobudza, choć 4 dni byłam na 5 mg, muszę brać wspomagacze, mam nadzieję że niedługo to minie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 14:06, zoom napisał:

Myślę nad zmianą tego leku i lekarza prowadzącego żeby ktoś jeszcze raz to wszystko ogarnął od podstaw, po tal długim stosowaniu Paro odstawieniu cały czas czuje się slabo, jakby te leki nie działały albo działają jak chca

Najlepiej Ty sam wiesz jak się czujesz, więc rozmawiaj z lekarzem, może Ci podniesie dawkę,  ale tu są laicy na forum, słuchaj się lekarza

 

Mnie to 10 mg citabaxa pobudza, choć 4 dni byłam na 5 mg, muszę brać wspomagacze, mam nadzieję że niedługo to minie

 

Czy ktoś brał po dłuższej przerwie citaloparm, nieważne jaki rodzaj,  jeśli tak to kiedy nastąpiła poprawa samopoczucia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 09:07, chester napisał:

@Kerstina Ja biorę 30 mg citalopramu po przerwie. Po miesiącu tak mniej więcej zaczął działać. Faktycznie na depresję dobry lek, na lęki średni. Zdrowia. 

Po jakim czasie wziąłeś 20 mg I 30 mg? Ile już bierzesz 30 mg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

@Kerstina Od pierwszego dnia 20 mg, po dwóch tygodniach 30 mg. Łącznie 3 miesiące.

Brałeś jakieś benzo? Ja 4 tyg na 10 mg, teraz chę 15 i po kilku dniach 20 ale czuję tę moc, bez wspomagaczy kiepsko by było, biorę też 30 mg lerivonu na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 11:04, chester napisał:

@Kerstina Od pierwszego dnia 20 mg, po dwóch tygodniach 30 mg. Łącznie 3 miesiące.

Powiedz mi jeszcze jak długą miałeś przerwę z citalopramem i jaki rodzaj bierzesz oraz czy teraz  przed nim coś brałeś z SSRI/SNRI, że od razu zacząłeś od 20 mg. Ja jestem na 10 mg przez 4 tyg. i ciężko jest mi wskoczyć wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kerstina Za dużo myślisz i wsłu/cenzura/esz się w swój organizm, przerabiałem to wielokrotnie niestety. Nic Ci się nie stanie na 20 mg, uwierz 😇 Brałem paroksetynę i przeszedłem na cital. Łykam go z Lamotryginą. 

Z ciekawości, brałaś wenlafaksynę?

Edytowane przez chester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chester napisał:

@Kerstina Za dużo myślisz i wsłu/cenzura/esz się w swój organizm, przerabiałem to wielokrotnie niestety. Nic Ci się nie stanie na 20 mg, uwierz 😇 Brałem paroksetynę i przeszedłem na cital. Łykam go z Lamotryginą. 

Z ciekawości, brałaś wenlafaksynę?

Myślę, bo boję się czy citabax zadziała. Wcześniej brałam go ze 3 razy , ostatni raz z 5 lat temu. Jak myślisz ma szansę zadziałać? Wenli nie brałam, trochę się boję łomotania serca i wysokiego ciśnienia, sertralinę, esci już też brałam . Myślę że łatwiej ci było przejść  na wysoka dawkę jak już tuż przed citalem coś brałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chester napisał:

@Kerstina 10 mg to nie jest dawka terapeutyczna, biorąc ją wydłużasz czas niepewności. Może lekarz niech Ci da coś na przetrwanie, benzo jakieś. Powinien zadziałać, ale jakby co to jest mnóstwo innych leków, więc głowa do góry. 

Dzięki za odpowiedź, jestem 3 dni na 15 mg, parę dni i przejdę na 20 mg, benzo dostałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 16:16, chester napisał:

@Kerstina 10 mg to nie jest dawka terapeutyczna, biorąc ją wydłużasz czas niepewności. Może lekarz niech Ci da coś na przetrwanie, benzo jakieś. Powinien zadziałać, ale jakby co to jest mnóstwo innych leków, więc głowa do góry. 

Gdybyś jeszcze mógł powiedzieć, jak długo nie brałeś citalu i czy wtedy sam go odstawiłeś czy musiałeś bo już nie działał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 16:16, chester napisał:

@Kerstina 10 mg to nie jest dawka terapeutyczna, biorąc ją wydłużasz czas niepewności. Może lekarz niech Ci da coś na przetrwanie, benzo jakieś. Powinien zadziałać, ale jakby co to jest mnóstwo innych leków, więc głowa do góry. 

Gdybyś jeszcze mógł powiedzieć, jak długo nie brałeś citalu i czy wtedy sam go odstawiłeś czy musiałeś bo już nie działał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj ktoś wie czy jeżeli kiedyś dany lek przestał działać, np. Citabax, to nawet paroletnia, np. 4 letnia przerwa nie pozwoli na powtórne zadziałanie leku?  Czy jest jakaś reguła w tym temacie?  Może jednak ta przerwa  jest ważna by zadziałał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zburzony napisał:

@Kerstinapo 4 latach myślę że lek będzie działać jak za pierwszym razem, to bardzo długo. Nie brałem citalopramu ale pary razy wracałem do wenlafaksyny i za każdym razem działała.

Ale czy miałeś tak że wenla pr,estała działać i wracałeś do niej po przerwie i ona znów zadziałała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×