Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

zoom

Użytkownik
 • Zawartość

  52
 • Rejestracja

 1. Paroksetyna nasennie, nigdy w życiu! Przez 14 lat brania nie zaobserwowałem takiego działania chyba że chodzi ci o dobry sen no to tak, natomiast jak dla mnie Paro działało raczej pobudzająco energetycznie, a nie zmulająco nasennie. Po tym leku zaczęło mi się chcieć zyć
 2. Tak czytam i czytam różne wątki między innym ten i za każdym razem widzę tylko negatywne strony brania leków tzn uboki i jak to jest źle (żeby nie było sam uczestniczę w tym całym narzekaniu) 95% postów na tym forum odnośnie leków jest raczej na minus, więc chciałem się zapytać kogoś komu Prega pomogła jakiś pozytywny aspekt brania tego leku- kiedy minęły uboki na początku i jest super, działa etc. Znajdzie się tu taka osoba która np nie miała efektów ubocznych? Im bardziej czytam posty tutaj tym większy niepokój odczuwam odnośnie wdrożenia nowego leku- może to moje subiektywne odczucie że my wszyscy zaburzeni jakoś po prostu się sami negatywnie nakręcamy i stąd tu taki pesymizm. Więc może ktoś tu wrzucić jakiś pozytyw np o Predze
 3. Czyli to chyba nie jest połączenie dla mnie bo ja często zapominam brać leki. W takim razie z tego 100mg Lamo chyba zejdę i sprobuje samej Pregi. Mieliście jakies problemy z odstawieniem Lamo? Mój lekarz powiedział że można z dnia na dzień?
 4. Ja właśnie dumam czy zacząć ją brać bo tak jak ty również jakiś wielkich lęków nie mam. Na ten moment biorę Lamo i mam do tego dorzucić Pregę chociaż nie wiem czy ona natrętne myśli spacyfikuje- choć one pewnie w jakimś stopniu biorą się z lęku. Ile bierzesz Prege- jak się czujesz po niej? Czy od razu czuć działanie?
 5. Czy Prege można brać doraźnie coś na zasadzie xanaxu czy po 1 tabletce w ogóle nie stłumi lęku?
 6. Łączysz seroxat z paro??? Przecież to jest to samo
 7. @Lilith ten wzdęty brzuch to cały czas czy tylko na początku brania?
 8. Czy Pregabalin Mylan i Egzysta to ten sam lek są jakieś różnice?
 9. Ja biorę Lamo 100mg i to trochę wycisza.i stabilizuje, ale mam dorzucić teraz Prege do tego. Po Lamo nie mam żadnych uboków jak dla mnie lek idealny
 10. @Lilith @acherontia styx Tez dostałem takie połączenie tzn do Lamo mam zacząć brać Prege. Pomogło wam to na lęki i natrętne myśli? Wyciszyło ustabilizowało? Jakieś straszne uboki po Predze są? Bo po Lamo to totalnie nic nie mam lek idealny Przytyłyscie po Predze?
 11. Czemu schodzisz dopiero pisałeś że zacząłeś brać i że zaczęła działać?
 12. Sam sobie odpowiem bo pogrzebałem w necie i już znalazłem konkretne info... " Zjawisko to, noszące nazwę PSSD (od post-SSRI sexual dysfunction), zaczęło być opisywane przez klinicystów od niedawna i jest słabo zbadane. Jego dokładne rozpowszechnienie nie jest znane, ale należy ono raczej do rzadkich powikłań. Może ono utrzymywać się od dni do tygodni, a nawet miesięcy po całkowitym odstawieniu SSRI. Jego obraz kliniczny i nasilenie objawów są zróżnicowane. Pacjenci cierpiący na PSSD, podają najczęściej: uczucie znieczulenia genitaliów i/lub sutków, osłabienie orgazmu i przyjemności wynikającej ze zbliżenia seksualnego, spadek libido, wytrysk przedwczesny, problemy z erekcją, czy nawilżeniem pochwy. Rzadko zdarzają się: nieregularność miesiączkowania, uczucie zmniejszenia rozmiarów członka, utrzymywanie się nadmiernego pobudzenie genitaliów na długo po zakończeniu czynności seksualnych. Występowanie opisywanych zjawisk powinno się zgłosić prowadzącemu lekarzowi psychiatrze, w celu rozważenia wdrożenia stosownej farmakoterapii (opisuje się przypadki korzystnego działania niektórych leków), czy zlecenia konsultacji seksuologicznej lub urologicznej."
 13. @oko.grzegorzJa mam problemy po odstawieniu PARO, ale jeżeli chodzi o LAMO to nic takiego nie ma miejsca- jak dla mnie to ten lek przynajmniej w dawce która biorę w ogóle nie wpływa na sferę seksualną
 14. @oko.grzegorz akurat jestem świezakiem na LAMO bo biorę to około 3 miesięcy ale 25mg to jak cukierek. Biorę po 50mg rano i wieczorem i dalej uważam że działanie tego leku jest nieinwazyjne. Fajnie wycisza jak ktoś jest nerwusem, chociaż na leki i natrętne myśli nie działa. Zero uboków. Myślę że to co opisujesz to nie wpływ leku tylko twoja choroba daje znać. Jak zacząłem LAMO to od razu każdy objaw który akurat się zbiegł z zażywaniem brałem że to od tego leku.
 15. Tak czytam i czytam o tym PSSD i widzę że większość osób tutaj opisuje spadek libido brak orgazmu etc. Ja niestety od momentu odstawienia PARO mam zupełnie inny objaw a mianowicie - przedwczesny wyt. ani przed stosowaniem PARO ani w trakcie zażywania leku ( chociaż to akurat normalne bo PARO jest min na tą przypadłośc) nie miałem czegoś takiego. Czy to również moz być objaw PSSD? Lekarz mówił że tak może być i żebym na razie uzbroil się w cierpliwość Ale ile to może potrwac- przecież to jest jakieś zamknięte koło- nie po to odstawiłem lek żeby znowu zacząć brać następny na nową przypadłość...czy ktoś z Was po długim braniu SSRI miał podobne objawy?
×