Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

I okazuje się że wchodzi w interakcje z lekiem CLATRA która bralam miesiąc temu gdy dostałam alergii od kremu do twarzy. Twarz miałam cała czerwona i dekold. 

I najważniejsze z lekiem Cortineff. (kirtyzol) ja biorę i muszę brać do końca życia lek podobny Hydrokrtyzon. Pisze ze może bardzo spaść potas a ja i tak wiecznie mam niski bo jestem pod stałą opieka endokrynologa. 

 

Za 2 tygodnie mam wizytę u psychiatry. Narazie nic się nie dzieje więc będę brała ten Citabax. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zarr napisał:

potas a ja i tak wiecznie mam niski bo jestem pod stałą opieka endokrynologa. 

Co ma potas do endokynologa? Znaczy się wiem co może mieć, ale akurat w tym przypadku rozwiązanie jest proste: brać dodatkowo Aspargin, od czasu do czasu wykonać kontrolnie EKG, zwłaszcza jak się pojawią jakieś kołatania serca.

Z tego co widzę, to nie ma ewidentnych p/wskazań do łączenia tych leków, jest tylko 'zachować ostrożność', a to jeszcze nie znaczy, że leki się wykluczają. A sterydów w ogóle nie widzę w interakcjach citabaxu.

To nie powiedziałaś psychiatrze jakie leki bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia-styx napisał:

Co ma potas do endokynologa? Znaczy się wiem co może mieć, ale akurat w tym przypadku rozwiązanie jest proste: brać dodatkowo Aspargin, od czasu do czasu wykonać kontrolnie EKG, zwłaszcza jak się pojawią jakieś kołatania serca.

Z tego co widzę, to nie ma ewidentnych p/wskazań do łączenia tych leków, jest tylko 'zachować ostrożność', a to jeszcze nie znaczy, że leki się wykluczają. A sterydów w ogóle nie widzę w interakcjach citabaxu.

To nie powiedziałaś psychiatrze jakie leki bierzesz?

 

Endokrynolog często daje skierowanie na badanie potasu Stąd wiem że mam niski. 

Powiedziałam psychiatrze jakie leki biorę i na co się Lecze. 

Niedoczynność nadnerczy to rzadka choroba i nie każdy lekarz musi ją znać. 

Pani doktor długo się zastanawiala jaki lek przepisac. Aż przepisała Citabax. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zarr napisał:

 

Endokrynolog często daje skierowanie na badanie potasu Stąd wiem że mam niski. 

Powiedziałam psychiatrze jakie leki biorę i na co się Lecze. 

Niedoczynność nadnerczy to rzadka choroba i nie każdy lekarz musi ją znać. 

Pani doktor długo się zastanawiala jaki lek przepisac. Aż przepisała Citabax. 

 

Sama miałam kiedyś podejrzenie niedoczynności nadnerczy także znam problem, tylko u mnie wykluczyli. 

Psychiatrzy raczej wiedzą z jakimi lekami absolutnie nie wolno łączyć leków, które przepisują, a w przypadku Citabaxu na pewno, bo citalopram jest popularnym lekiem. Zapytaj psychiatrę i endokrynologa najlepiej, ale nie sądzę, żeby przy kontroli potasu i ewentualnej suplementacji  Asparginem czy tam innym preparatem trzeba było odstawić go.

Inna sprawa, że to, że tak pisze w ulotce nie znaczy, że na pewno obniży Ci potas. Oni muszą wpisać wszystko, ale dlatego nie jest napisane, że absolutnie nie wolno, tylko 'zachować ostrożność' bo może ale nie musi takie coś wystąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama mam problem, że nie wszystkie leki mogę brać bo jeden lek coś spierdzielił i wszelkie próby włączenia np. neuroleptyków czy leków mających działanie potencjalnie kardiotoksyczne powinno się odbywać w warunkach szpitalnych pod kontrolą kardiologa dodatkowo, także temat od tej strony też znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem tu nowa. Od 5 lat mam nerwice lękową. Dotychczas leczyłam się zoloftem (sertralina). Niestety coś się zaczęło z moimi płytkami krwi i lekarz postanowił zmienić lek na Coaxil. Okazało się,ze to nie był dobry wybór. Moja nerwica i lęki wróciły w bardzo szybkim czasie. Od jutra mam zacząć przyjmować lek Aurex (citalopram). Mieliście może doświadczenia z tym lekiem ? Ze skutkami ubocznymi ? Strasznie się boje tej pierwszej tabletki 🥺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aga8612 napisał:

Cześć! Jestem tu nowa. Od 5 lat mam nerwice lękową. Dotychczas leczyłam się zoloftem (sertralina). Niestety coś się zaczęło z moimi płytkami krwi i lekarz postanowił zmienić lek na Coaxil. Okazało się,ze to nie był dobry wybór. Moja nerwica i lęki wróciły w bardzo szybkim czasie. Od jutra mam zacząć przyjmować lek Aurex (citalopram). Mieliście może doświadczenia z tym lekiem ? Ze skutkami ubocznymi ? Strasznie się boje tej pierwszej tabletki 🥺

Brałam Citabax (citalopram). ja też mam lęk przed kazdą piewszą tabletką nowego leku ale miejmy nadzieję ze te leki wkoncu pomogą. na jednych Ctalopram działa super na innych zle. Bo mają skutki uboczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zarr napisał:

Brałam Citabax (citalopram). ja też mam lęk przed kazdą piewszą tabletką nowego leku ale miejmy nadzieję ze te leki wkoncu pomogą. na jednych Ctalopram działa super na innych zle. Bo mają skutki uboczne. 

A długi go brałaś ? Teraz obecnie tez się leczysz,czy już nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam nie całe 2 tygodnie ale niestety bóle głowy były nie do opisania, mdłości, zawroty głowy. za 2 tygodnie mam wizyte u psychiatry i mam dac znac jak sie po nim czuje, to powiedzial, ze najwyzej zmienimy na inny albo zostaniemy tylko na leku Egzysta która tez biore wieczorem. Mi akurat bardziej sluzy Egzysta-zero skutkow ubocznych

Ja mam naczyniaki żylne w glowie, wiec te bole glowy mnie martwiły bardzo. Ale niektóre osoby tu na forum pisały że ten lek im bardzo pomogl. 

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zarr napisał:

Brałam nie całe 2 tygodnie ale niestety bóle głowy były nie do opisania, mdłości, zawroty głowy. za 2 tygodnie mam wizyte u psychiatry i mam dac znac jak sie po nim czuje, to powiedzial, ze najwyzej zmienimy na inny albo zostaniemy tylko na leku Egzysta która tez biore wieczorem. Mi akurat bardziej sluzy Egzysta-zero skutkow ubocznych

Ja mam naczyniaki żylne w glowie, wiec te bole glowy mnie martwiły bardzo. Ale niektóre osoby tu na forum pisały że ten lek im bardzo pomogl. 

To u Ciebie problem bardziej złożony. Tez by mnie martwiły te bóle głowy. Leczysz się nerwice?depresje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się. mam już prawie 14 lat nerwice. 

depresja wyleczona pare lat temu natomiast z nerwicą to nie tak łatwo. Psychoterapia przez telefon co miesiąc

rozglądam się gdzie indziej  za  terapią indywidualną bo taka przez tel mnie nie ratuje.

ps: lecze sie na Nerwice lekowa obecnie 🙂

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zarr napisał:

Leczę się. mam już prawie 14 lat nerwice. 

depresja wyleczona pare lat temu natomiast z nerwicą to nie tak łatwo. Psychoterapia przez telefon co miesiąc

rozglądam się gdzie indziej  za  terapią indywidualną bo taka przez tel mnie nie ratuje.

ps: lecze sie na Nerwice lekowa obecnie 🙂

To tak jak ja 🙂bardzo upierdliwe i nieznośne choróbsko. Tez teraz zapisałam się na psychoterapię i pierwsza wizyta w poniedziałek na skype. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga8612 napisał:

Dzięki 😉To jest w ogóle moje pierwsze podejście wiec zobaczymy jak będzie. Na razie jestem pozytywnie nastawiona 🙂

Będzie dobrze. ja bardzo dobrze wspominam moja pierwsza terapię 10 lat temu. Lata temu a wspomnienia do dzis miłe. duzo  dobrych rad otrzymalam i nauczylam sie techniki relaksacji Jacobsona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zarr napisał:

Będzie dobrze. ja bardzo dobrze wspominam moja pierwsza terapię 10 lat temu. Lata temu a wspomnienia do dzis miłe. duzo  dobrych rad otrzymalam i nauczylam sie techniki relaksacji Jacobsona.

No i właśnie na tym mi bardzo zależy. Muszę nauczyć panować się nad symptomami i objawami nerwicy,fajnie by było gdyby ta terapia ukształtowała mnie w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Umpero napisał:

Od około 10 lat biorę escitalopram. Mam wrażenie, że to na mnie już nie działa. Jest sens przechodzić na citalopram? Kiedyś go brałem i nie powodował u mnie jakichś dużych skutków ubocznych.

A lekarz teraz przepisał Ci citalopram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aga8612 napisał:

A lekarz teraz przepisał Ci citalopram ?

Nie. Jakieś 4 lata temu miałem próbę przejścia na paroksetynę. Nigdy więcej tego do ust nie wezmę ze względu na to, że wycina sen.
Później próbowałem przejść na sertralinę. Ta z kolei powodowała spore odrealnienie. Także wróciłem do esci. Wtedy wróciło wszystko do normy.
Za to pamiętam, że zanim zacząłem brać esci to miałem roczną przygodę z citalopramem.
Pamiętam, że nie powodował u mnie jakichś otumanień ani innych tego typu rzeczy.
Teraz mam ostry kryzys. 4 tydzień na L4, a ja nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Zwiększyłem dawkę z 15mg do 20mg dwa tygodnie temu (w porozumieniu z lekarzem). Ale guzik mi to pomogło. Nie czuję różnicy. Jestem jeszcze na trazodonie 75mg, ale ten z kolei powoduje u mnie spore uczucia ucisku w głowie gdy się wybudzę i jak bym był za mgłą.

Także zastanawiam się czy nie przerzucić się z escitalopramu na citalopram skoro ten pierwszy (prawdopodobnie) nie działa.
Generalnie boję się rewolucji z moją psychą przy przejściach pomiędzy SSRI.
Chyba doświadczenia przy przechodzeniu na paro i sertralinę ostro mnie od tego odwodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Umpero napisał:

Nie. Jakieś 4 lata temu miałem próbę przejścia na paroksetynę. Nigdy więcej tego do ust nie wezmę ze względu na to, że wycina sen.
Później próbowałem przejść na sertralinę. Ta z kolei powodowała spore odrealnienie. Także wróciłem do esci. Wtedy wróciło wszystko do normy.
Za to pamiętam, że zanim zacząłem brać esci to miałem roczną przygodę z citalopramem.
Pamiętam, że nie powodował u mnie jakichś otumanień ani innych tego typu rzeczy.
Teraz mam ostry kryzys. 4 tydzień na L4, a ja nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Zwiększyłem dawkę z 15mg do 20mg dwa tygodnie temu (w porozumieniu z lekarzem). Ale guzik mi to pomogło. Nie czuję różnicy. Jestem jeszcze na trazodonie 75mg, ale ten z kolei powoduje u mnie spore uczucia ucisku w głowie gdy się wybudzę i jak bym był za mgłą.

Także zastanawiam się czy nie przerzucić się z escitalopramu na citalopram skoro ten pierwszy (prawdopodobnie) nie działa.
Generalnie boję się rewolucji z moją psychą przy przejściach pomiędzy SSRI.
Chyba doświadczenia przy przechodzeniu na paro i sertralinę ostro mnie od tego odwodzą.

A w takim razie skoro citalopram dobrze tolerowałes przez rok,to czemu lekarz zmienił na escitalopram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×