Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

po nieudanym podejściu do pregabaliny i sertraliny dostalam citalopram. Wcześniej przez kilka lat byłam na escitalopramie, który jednak w pewnym momencie jakby przestał na mnie działać.

 

Citalopram biorę tydzień, najpierw przez 5 dni pół tabletki (10 mg), potem już cała. W pierwszej chwili czułam się troszkę lżej (choć go napewno placebo), za to dzisiaj przeżywałam katusze. Ja wiem, że tego typu leki potrzebują czasu, problem jest taki, że od maja musimy wrócić do biura, a ja aktualnie mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej i już totalnie boje się wychodzić. Dzisiaj miałam strasznie nasilony lęk przy zwykłym spacerze do paczkomatu, nie umiem sobie nawet wyobrazić podróży autobusem. Niby powinnam poczekać 2-3 tygodnie, wiem że ba początku jest pogorszenie, ale bardzo boje się, że do maja nie będzie poprawy. Aktualnie leżę w łóżku z mdłościami, bólem w żołądku i lzami w oczach, bo stresuje mnie ta presja czasu.

 

Dostałam na „w razie czego” tez Escitalopram, który znam i na którym skutków ubocznych nie miałam. No i zastanawiam sie, czy do niego wrócić czy próbować z Citalopramem. Jest szansa, że esci na mnie zadziała po kilku miesiącach przerwy? Ewentualnie czy mogę z dnia na dzień przeskoczyć na esci?

 

Help :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam Was o ratunek!!nie wiem co mam robić. 6 dzień na Citalu 20mg,wieczorem trittico. Mam takie nasilenie leków, że mam wrażenie  że cały dzień żyje tylko w swojej głowie! Jestem przerażona! Kołatanie serca,  trzęsę się. Mam wrażenie, że umrę zaraz. Czytałam,że na początku może być ciężko, ale nie spodziewałam się,że aż tak!!! Błagam napiszcie ile to będzie trwało??!!!nie wytrzymam dłużej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aisaoj hej, nie da się odpowiedzieć ile dokładnie będzie to trwać bo u każdego jest inaczej. Być może zacznie cię puszczać już w najbliższych dniach a może niestety dłużej potrwać.

Jeśli jest tak ciężko uważam że powinnaś wrócić się do lekarza, powiedzieć mu o tym i poprosić o coś przeciwlękowo, takich leków jest dość dużo. A być może lekarz zaleci zmianę citalopramu na coś innego w ogóle.

U mnie kiedy próbowałem cito było odwrotnie, lęk pojawił się po jakimś czasie i nie mijał dlatego odstawiłem go w cholerę, ale wielu ludziom pomógł.

Trzymaj się, wiem jak ciężko jest funkcjonować z silnym lękiem.

PS

Jeśli nie możesz niedługo zobaczyć się z lekarzem, być może powinnaś citalopramu odstawić. To nie jest zachęta z mojej strony, po prostu za dobrze znam to okropne uczucie i uważam że pacjent może sam podjąć decyzję o zaprzestaniu brania leku z powodu zbyt uciążliwych efektów ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Aisaoj napisał(a):

Błagam napiszcie ile to będzie trwało??!!!nie wytrzymam dłużej 

Jesteś dopiero 6 dzień na tym leku. Do tych minimum 14 dni powinieneś przetrzymać, z każdym dniem objawy uboczne powinny słabnąć.

Trittico też działa p/lękowo, ale musi się rozkręcić, a to potrwa paręnaście dni co najmniej (chyba, że masz jakąś małą dawkę, w stylu 50mg na sen to działanie p/lękowe będzie znikome). A na razie tak jak napisał @zburzony poproś lekarza o coś doraźnego p/lękowego, jak nie ma Twojego psychiatry, to lekarz rodzinny też może coś przepisać.

 

1 godzinę temu, zburzony napisał(a):

uważam że pacjent może sam podjąć decyzję o zaprzestaniu brania leku z powodu zbyt uciążliwych efektów ubocznych.

Ja jak byłam w takiej sytuacji, że mnie reboksetyna zmiatała z planszy, a moja psychiatra była na urlopie, to konsultowałam się z lekarzem rodzinnym. Zanim to zrobiłam to przez kilka dni pomanipulowałam dawką (ale to dosłownie 2-3, bo dłużej nie dało rady). Odstawiła mi rodzinna lek oczywiście i jeszcze dała zwolnienie, żebym doszła do siebie, bo jak mnie zobaczyła to stwierdziła, że wyglądam jakbym tydzień nie spała, a ja po reboksetynie spałam po 18h/dobę 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 19:28, Aisaoj napisał(a):

Błagam Was o ratunek!!nie wiem co mam robić. 6 dzień na Citalu 20mg,wieczorem trittico. Mam takie nasilenie leków, że mam wrażenie  że cały dzień żyje tylko w swojej głowie! Jestem przerażona! Kołatanie serca,  trzęsę się. Mam wrażenie, że umrę zaraz. Czytałam,że na początku może być ciężko, ale nie spodziewałam się,że aż tak!!! Błagam napiszcie ile to będzie trwało??!!!nie wytrzymam dłużej 

Jak nie możesz już totalnie wytrzymać to spróbuj zmniejszyć dawkę citalu do 10ciu, po 2 tygodniach spróbuj do 20-stu. Połączenie tych dwóch leków może dawać zbyt mocny wyrzut serotoniny. No chyba że jesteś twarda sztuka i przetrzymasz tak jak pisali Ci wyżej do 2 tygodni.  

 

A ja mam pytanie pociliście się tak po citalopramie jak po escitalopramie? Po Mozarinie przebierałem się po kilka razy na dzień, koszulkę założyłem- 5 minut mokra. Tragedia chociaż lek dobrze się rozkręcał. Zastanawiam się czy nie spróbować Citalu.

Edytowane przez Stefan-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stefan- napisał(a):

Jak nie możesz już totalnie wytrzymać to spróbuj zmniejszyć dawkę citalu do 10ciu, po 2 tygodniach spróbuj do 20-stu.

Czy jesteś lekarzem że zalecasz dawkowanie?! 

Nieraz było pisane, że użytkownicy nie leczą się sami bo to niezgodne z regulaminem. 

Jeszcze raz i będzie punkt do kolekcji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 19:28, Aisaoj napisał(a):

Błagam Was o ratunek!!nie wiem co mam robić. 6 dzień na Citalu 20mg,wieczorem trittico. Mam takie nasilenie leków, że mam wrażenie  że cały dzień żyje tylko w swojej głowie! Jestem przerażona! Kołatanie serca,  trzęsę się. Mam wrażenie, że umrę zaraz. Czytałam,że na początku może być ciężko, ale nie spodziewałam się,że aż tak!!! Błagam napiszcie ile to będzie trwało??!!!nie wytrzymam dłużej 

Skonsultuj  się z lekarzem, może będzie Ci kazał zmniejszyć dawkę z 20 na 10. Mi kiedyś przy podobnym miksie pomogło. Jak  bierzesz 6 dzień takie rzeczy mogą się dziać. ALE skoro nie możesz wytrzymać a jest już weekend- może zapytasz się Pani moderator 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Stefan- napisał(a):

ALE skoro nie możesz wytrzymać a jest już weekend- może zapytasz się Pani moderator 🙄

ALE Drogi kolego, Pani Moderator tez nie jest lekarzem i nie powie co robić, bo nikt za to nie weźmie odpowiedzialności. W weekend tez pracują lekarze, poza tym pytanie zostało zadane w czwartek, więc cały piątek user miał możliwość kontaktu z lekarzem.

Jeśli nie podoba Ci się sposób prowadzenia forum i dbania o zasady to nikt tutaj nikogo na siłę nie trzyma. 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 19:28, Aisaoj napisał(a):

Błagam Was o ratunek!!nie wiem co mam robić. 6 dzień na Citalu 20mg,wieczorem trittico. Mam takie nasilenie leków, że mam wrażenie  że cały dzień żyje tylko w swojej głowie! Jestem przerażona! Kołatanie serca,  trzęsę się. Mam wrażenie, że umrę zaraz. Czytałam,że na początku może być ciężko, ale nie spodziewałam się,że aż tak!!! Błagam napiszcie ile to będzie trwało??!!!nie wytrzymam dłużej 

Jesteś krótko na nim musisz przeczekać

Niestety tak jest na początku i może trwać nawet do dwóch tygodni. Każdy reaguje inaczej

Wiem co przechodzisz, bo miałam to samo. Do dzisiaj mam kartkę na lodówce która pisałam gdyby rodzina miała dzwonić na pogotowie bo myślałam że zejdę. Jak się dzisiaj czujesz?

10 godzin temu, Stefan- napisał(a):

ALE skoro nie możesz wytrzymać a jest już weekend- może zapytasz się Pani moderator 🙄

Nikt z nas lekarzem nie jest, możemy tylko doradzić co zrobić w danej sytuacji albo opisać nasze przypadki. Osobiście nigdy nie wzięła bym odpowiedzialności za życie drugie osoby doradzając czy mi zmniejszysz, zwiększyć czy odstawić leki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Jesteś krótko na nim musisz przeczekać

Niestety tak jest na początku i może trwać nawet do dwóch tygodni. Każdy reaguje inaczej

Wiem co przechodzisz, bo miałam to samo. Do dzisiaj mam kartkę na lodówce która pisałam gdyby rodzina miała dzwonić na pogotowie bo myślałam że zejdę. Jak się dzisiaj czujesz?

Nikt z nas lekarzem nie jest, możemy tylko doradzić co zrobić w danej sytuacji albo opisać nasze przypadki. Osobiście nigdy nie wzięła bym odpowiedzialności za życie drugie osoby doradzając czy mi zmniejszysz, zwiększyć czy odstawić leki. 

Hej. Dziś znowu wzięłam 20 mg cital i znowu tragedia, w głowie bajzel, trzęsie mnie.  Wytrzymałabym to w domu,ale muszę chodzić do pracy! Boję się,że się zorientują co się ze mną dzieje, kolega mi wczoraj powiedział,że rece mi się trzęsą. Jutro chyba rzeczywiście wezmę połowę.  Mam wrażenie, że wszystkie nerwicowe objawy jakie miałam m.in. katastroficzne mysli,trzęsienie ręki nogi, ból potylicy, uczucie omdlewania itp. teraz mam równocześnie i non stop. Najgorzej jest od 1 godz do 6 godz po wzięciu.  Wieczorem trochę lepiej. Nie mogę teraz iść do lekarza. Serce mi kołocze. Nie spodziewałam się takiej reakcji. 

 

W dniu 23.06.2023 o 08:34, zburzony napisał(a):

@Aisaoj hej, nie da się odpowiedzieć ile dokładnie będzie to trwać bo u każdego jest inaczej. Być może zacznie cię puszczać już w najbliższych dniach a może niestety dłużej potrwać.

Jeśli jest tak ciężko uważam że powinnaś wrócić się do lekarza, powiedzieć mu o tym i poprosić o coś przeciwlękowo, takich leków jest dość dużo. A być może lekarz zaleci zmianę citalopramu na coś innego w ogóle.

U mnie kiedy próbowałem cito było odwrotnie, lęk pojawił się po jakimś czasie i nie mijał dlatego odstawiłem go w cholerę, ale wielu ludziom pomógł.

Trzymaj się, wiem jak ciężko jest funkcjonować z silnym lękiem.

PS

Jeśli nie możesz niedługo zobaczyć się z lekarzem, być może powinnaś citalopramu odstawić. To nie jest zachęta z mojej strony, po prostu za dobrze znam to okropne uczucie i uważam że pacjent może sam podjąć decyzję o zaprzestaniu brania leku z powodu zbyt uciążliwych efektów ubocznych.

Jeżeli ten lek ma mi nie pomóc po tym co teraz przechodzę to juz mi chyba rece opadną.  Mama koleżanki to bierze,ale 10 Mg zdzwila się,że mi lekarz dal od razu 20mg. Może faktycznie to za duża dawka na początek, czuję się jakbym wypila 100 kaw,a miało mnie uspokoić nie doprowadzać do obłędu 

 

13 godzin temu, Stefan- napisał(a):

Skonsultuj  się z lekarzem, może będzie Ci kazał zmniejszyć dawkę z 20 na 10. Mi kiedyś przy podobnym miksie pomogło. Jak  bierzesz 6 dzień takie rzeczy mogą się dziać. ALE skoro nie możesz wytrzymać a jest już weekend- może zapytasz się Pani moderator 🙄

Hej,dzięki za odpowiedź, jestem tu nowa. Nerwica lękowa była długo niezdiagnozowana. Jak zapytać Pani Moderator? Czy ona jest lekarzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Aisaoj napisał(a):

Dziś znowu wzięłam 20 mg cital i znowu tragedia,

Przepraszam trochę nie mam czasu by szukać co bierzesz jeszcze. Bierzesz coś innego? Coś co by pomogło ci przetrwać początki brania tego leku? 

17 minut temu, Aisaoj napisał(a):

Wytrzymałabym to w domu,ale muszę chodzić do pracy!

No właśnie to jest to jak ktoś pracuje 😮‍💨w domu to chociaż możesz ryczeć, położyć się czy co tam chcesz. 

17 minut temu, Aisaoj napisał(a):

Mam wrażenie, że wszystkie nerwicowe objawy jakie miałam m.in. katastroficzne mysli,trzęsienie ręki nogi, ból potylicy, uczucie omdlewania itp. teraz mam równocześnie i non stop.

No bo tak to często jest. Na początku mogą się nasilić wszystkie objawy i najgorszy jest pierwszy tydzień, dwa. Ja jak zaczęłam brać paro to wyłam, ciągle umierałam, koszmar był. Żyłam w ciągłym ataku paniki niemal. Bałam się nawet otworzyć drzwi od domu, nie chciałam zrobić jedzenia, nawet dla dzieci 😥 

17 minut temu, Aisaoj napisał(a):

Najgorzej jest od 1 godz do 6 godz po wzięciu. 

Musiała byś zasięgnąć opinii lekarza mimo wszystko. Mi np lekarz zmienił pory brania leków, bo ja przez cały dzień byłam nie do życia, i kazał mi brać wszystko na raz a nie w dwóch dawkach.

 

17 minut temu, Aisaoj napisał(a):

zdzwila się,że mi lekarz dal od razu 20mg

Poczekaj. Chcesz powiedzieć że lekarz od razu poleciał z grubej rury🤨 to nic dziwnego że tak jest. Mi kiedyś też tak zrobił lekarz i ja dosłownie umierałam. Teraz zaczynałam od małej dawki przez kilka dni, później weszłam na 20, dopiero po jakimś czasie na 30 i było mega źle i weszłam na 40 i dopiero wtedy poczułam różnice. Ale nie sugeruje się tym, bo ja biorę coś innego i robiłam to za zgodą lekarza. Do tego miałam lek który mogłam brać by łagodzić skutki uboczne głównego leku.

17 minut temu, Aisaoj napisał(a):

Jak zapytać Pani Moderator? Czy ona jest lekarzem?

Nie jesteśmy lekarzami i nie udzielamy takich porad. Napisał to z sarkazmem bo jedna z nas ostrzegła go żeby nie leczył ludzi. My możemy co jedynie napisać o swoich przeżyciach i leczeniu. Nie będziemy brać odpowiedzialności za czyjes zdrowie czy życie, tym bardziej że nie jesteśmy właśnie lekarzami ani nie znamy osoby, jej chorób i innych przyjmowanych leków. Dlatego zawsze radzimy konsultacje z lekarzem. Jeśli nie możesz iść do psychiatry to zawsze możesz skorzystać z pomocy rodzinnego, ja tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Przepraszam trochę nie mam czasu by szukać co bierzesz jeszcze. Bierzesz coś innego? Coś co by pomogło ci przetrwać początki brania tego leku? 

No właśnie to jest to jak ktoś pracuje 😮‍💨w domu to chociaż możesz ryczeć, położyć się czy co tam chcesz. 

No bo tak to często jest. Na początku mogą się nasilić wszystkie objawy i najgorszy jest pierwszy tydzień, dwa. Ja jak zaczęłam brać paro to wyłam, ciągle umierałam, koszmar był. Żyłam w ciągłym ataku paniki niemal. Bałam się nawet otworzyć drzwi od domu, nie chciałam zrobić jedzenia, nawet dla dzieci 😥 

Musiała byś zasięgnąć opinii lekarza mimo wszystko. Mi np lekarz zmienił pory brania leków, bo ja przez cały dzień byłam nie do życia, i kazał mi brać wszystko na raz a nie w dwóch dawkach.

 

Poczekaj. Chcesz powiedzieć że lekarz od razu poleciał z grubej rury🤨 to nic dziwnego że tak jest. Mi kiedyś też tak zrobił lekarz i ja dosłownie umierałam. Teraz zaczynałam od małej dawki przez kilka dni, później weszłam na 20, dopiero po jakimś czasie na 30 i było mega źle i weszłam na 40 i dopiero wtedy poczułam różnice. Ale nie sugeruje się tym, bo ja biorę coś innego i robiłam to za zgodą lekarza. Do tego miałam lek który mogłam brać by łagodzić skutki uboczne głównego leku.

Nie jesteśmy lekarzami i nie udzielamy takich porad. Napisał to z sarkazmem bo jedna z nas ostrzegła go żeby nie leczył ludzi. My możemy co jedynie napisać o swoich przeżyciach i leczeniu. Nie będziemy brać odpowiedzialności za czyjes zdrowie czy życie, tym bardziej że nie jesteśmy właśnie lekarzami ani nie znamy osoby, jej chorób i innych przyjmowanych leków. Dlatego zawsze radzimy konsultacje z lekarzem. Jeśli nie możesz iść do psychiatry to zawsze możesz skorzystać z pomocy rodzinnego, ja tak robię.

Cześć, dzięki za odpowiedź. Wcześniej brałam 75mg trittico na sen. Lekarz mi teraz kazał brać rano 20 mg cital i 150 mg trrittico wieczorem. Może to za dużo? Jutro mija tydzień i cały czas jest dramat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aisaoj napisał(a):

Cześć, dzięki za odpowiedź. Wcześniej brałam 75mg trittico na sen. Lekarz mi teraz kazał brać rano 20 mg cital i 150 mg trrittico wieczorem. Może to za dużo? Jutro mija tydzień i cały czas jest dramat. 

Tydzień to ogólnie bardzo krótko przy takich lekach niestety 😮‍💨 ja się teraz męczyłam prawie miesiąc tak ostro a trzy aż wszystko minęło. 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak my, lekarze też nie mają pojęcia jak lek zadziała na daną osobę, znają ulotki leków w których obok siebie czasem jest napisane bezsenność lub senność, zwiększony i zmniejszony apetyt itp. Podobnie nie są w stanie dokładnie ocenić czy pacjent będzie czuł się jak gówno tydzień, dwa czy miesiąc. No i w końcu nigdy też nie wiedzą na początku czy ten albo tamten lek jest właściwy dopóki pacjent im o tym nie powie. Dlatego wciąż uważam że pacjent decyduje czy będzie się dalej męczyć czy odstawia lek w pizdu bo ma już dość.

Dla przykładu, na bupropionie wytrzymałem tydzień. Z dnia na dzień było gorzej, depresja, lęk, bezsenność, myśli samobójcze, aż nie byłem w stanie pójść do pracy bo nie wytrzymałbym tam nawet godziny. Zostałem w domu, najadłem się leków nasennych i dzień później, dwa dni po pozbyciu się bupropionu zacząłem powoli wracać do siebie, i po prostu sam wróciłem do poprzedniego leku. Później doktor stwierdził że bardzo dobrze zrobiłem skoro lek mi tylko szkodził i nie wiadomo co by ze mną było gdybym dalej go brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zburzony napisał(a):

Tak samo jak my, lekarze też nie mają pojęcia jak lek zadziała na daną osobę, znają ulotki leków w których obok siebie czasem jest napisane bezsenność lub senność, zwiększony i zmniejszony apetyt itp. Podobnie nie są w stanie dokładnie ocenić czy pacjent będzie czuł się jak gówno tydzień, dwa czy miesiąc. No i w końcu nigdy też nie wiedzą na początku czy ten albo tamten lek jest właściwy dopóki pacjent im o tym nie powie. Dlatego wciąż uważam że pacjent decyduje czy będzie się dalej męczyć czy odstawia lek w pizdu bo ma już dość.

Dla przykładu, na bupropionie wytrzymałem tydzień. Z dnia na dzień było gorzej, depresja, lęk, bezsenność, myśli samobójcze, aż nie byłem w stanie pójść do pracy bo nie wytrzymałbym tam nawet godziny. Zostałem w domu, najadłem się leków nasennych i dzień później, dwa dni po pozbyciu się bupropionu zacząłem powoli wracać do siebie, i po prostu sam wróciłem do poprzedniego leku. Później doktor stwierdził że bardzo dobrze zrobiłem skoro lek mi tylko szkodził i nie wiadomo co by ze mną było gdybym dalej go brał.

Heh, no właśnie... Psychiatria to najmniej zbadana i znana dziedzina z medycyny. Mój lekarz mi mówi " jeśli w ciągu 2 tyg nie zaskoczy i nie zacznie czuć się Pan lepiej, nie ma co dalej tego ciągnąć" ale ja już brałem wszystko co jest możliwe w ciągu mojego 12 letniego leczenia.

Swoją drogą pewnie gdybym ja napisał to co ty od razu dostał bym ostrzeżenie albo bana od Pani Moderator xD, chyba mnie nie lubi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Stefan- napisał(a):

Swoją drogą pewnie gdybym ja napisał to co ty od razu dostał bym ostrzeżenie albo bana od Pani Moderator xD, chyba mnie nie lubi :D

Nie idź tą drogą..widać jak na dłoni, że masz problem bo śmiałam Ci zwrócić uwagę ale pracujesz na to sam.

W tej chwili podobnie....

Poza tym znam swój zakres obowiązków a jeżeli chcesz zostać moderatorem to złóż oficjalną propozycję a ekipa rozpatrzy Twój wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu staram się pisać tak żeby nie przekraczać granic, choćby nie polecać już ludziom leków i nie chwalić się swoimi eksperymentami. A kiedy piszę takie rzeczy jak wyżej to tylko stwierdzam fakt. Dodam jeszcze że lekarze leków które nam przepisują nie biorą także wiedzą tyle ile przeczytali i co przez lata mówiliśmy im my, często za grube pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2023 o 22:28, Melodiaa napisał(a):

Nieraz było pisane, że użytkownicy nie leczą się sami bo to niezgodne z regulaminem. 

Nie żebym się czepiała, ale jest tu co najmniej kilku użytkowników, którzy leczą się samodzielnie i jakoś nikt im uwagi nie zwraca 🙃 także trochę hipokryzja czepianie się nowych użytkowników, gdzie starzy piszą otwarcie w wielu tematach, że sami sobie ustalają leki/dawkowanie etc.

Żeby nie było że popieram samoleczenie, bo nie popieram. Zwracam tylko uwagę na wybiórcze traktowanie co niektórych 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Nie żebym się czepiała, ale jest tu co najmniej kilku użytkowników, którzy leczą się samodzielnie i jakoś nikt im uwagi nie zwraca 🙃 także trochę hipokryzja czepianie się nowych użytkowników, gdzie starzy piszą otwarcie w wielu tematach, że sami sobie ustalają leki/dawkowanie etc.

Żeby nie było że popieram samoleczenie, bo nie popieram. Zwracam tylko uwagę na wybiórcze traktowanie co niektórych 🙃

Jezeli użytkownicy widzą wpisy gdzie łamany jest regulamin proszę o zgłaszanie postów a my będziemy wyciągać konsekwencje. 

Po drugie staramy zwraca się uwagę każdorazowo gdy widzimy we wpisach przekraczanie granicy. 

Przedyskutujemy to oczywiście wśród ekipy bo często traktujemy w formie upomnienia przekraczanie granic a może trzeba wyciągać surowsze konsekwencje. 

Jezeli chodzi o Stefana to po pierwsze nie był nowy użytkownik tylko wieloletni z multikintem i z pewnością zapoznany z zasadami forum od dawna. Bezpośrednio ustalał dawki innemu użytkownikowi co jest niedopuszczalne. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zburzony napisał(a):

Po prostu staram się pisać tak żeby nie przekraczać granic, choćby nie polecać już ludziom leków i nie chwalić się swoimi eksperymentami

Nie eksperymentujemy na forum i nie zachęcamy do tego innych. 

Tamten wpis został zaakceptowany bo lekarz poparł tamta sytuację.  

Mnie lekarz czasem przepisuje dwa leki i gdyby któryś nie spasował mogę spróbować zażywać drugi ale to wszystko jest w porozumieniu. Decyduje ja ale lekarz daje mi na to zgodę. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie od 1,5r brałem citalopram czułem się bardzo dobrze, byłem spokojny, opanowany, odczuwałem emocje, empatię, przestałem się kłócić ze wszystkimi dookoła itd krótko mówiąc czułem ze żyje szczęśliwie 

miesiac temu moja psychiatra zaproponowała odstawienie. Najpierw 2 tyg 1 tabletka i 1/2 co drugi dzień na zmianę a po 2 tyg połówka dziennie. No i było w sumie ok ale od 1,5tyg czuje się coraz gorzej. Płytki sen wybudzanie, nerwowość, czuje się spięty, znowu wzburzony i jednocześnie przygnębiony…

zastanawiam się czy to normalne i przejdzie czy to nawrot choroby ?:/ 

dopieto we wtorek będę mógł się z nią skontaktować i dopytać… zastanawiam się czy znowu zacząć brać cała tabletkę czy co mam robić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matysziom napisał(a):

Hej witajcie od 1,5r brałem citalopram czułem się bardzo dobrze, byłem spokojny, opanowany, odczuwałem emocje, empatię, przestałem się kłócić ze wszystkimi dookoła itd krótko mówiąc czułem ze żyje szczęśliwie 

miesiac temu moja psychiatra zaproponowała odstawienie. Najpierw 2 tyg 1 tabletka i 1/2 co drugi dzień na zmianę a po 2 tyg połówka dziennie. No i było w sumie ok ale od 1,5tyg czuje się coraz gorzej. Płytki sen wybudzanie, nerwowość, czuje się spięty, znowu wzburzony i jednocześnie przygnębiony…

zastanawiam się czy to normalne i przejdzie czy to nawrot choroby ?:/ 

dopieto we wtorek będę mógł się z nią skontaktować i dopytać… zastanawiam się czy znowu zacząć brać cała tabletkę czy co mam robić 

Zasmucił mnie Twoj post myslałem że psychiatrzy to lekarze zaufani, ale okazuje sie że zgadują stosując leki. Też jestem ich ofiarą. Bóle brzucha , wybudzanie i to co u Ciebie. To straszne co to robi z ludzmi. Mi lekarz powiedział :będzie tak jak było" jak przestanę co okazało sie oczywistą nieprawdą. Teraz ktoś mi  radził przywrócić ostatnią dawkę jaka brałem i zmniejszać 10% co miesiąc. Wyszłoby z rok schodzenia. Ale to nie rada dla Ciebie tyllko dla mnie była. Nie jestem lekarzem tylko też ofiarą. Sam jej sie nie chce poddać bo widzę że z jednego leku robi sie kilka. Tyle, że nie dam rady wytrzymać. Żałuję że nie leczyłem sie u jakiegoś Chińczyka. Najlepiej zapytaj swojego psychiatry coś tam wymyśli możesz sam sie domyślić co to niewielka filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakim cudem tak wielu osobom on pomógł w nerwicy czy depresji. Ja mając obie choroby brałem go prawie dwa lata, dawka 20mg powodowała tylko tyle że się źle czułem - upośledzenie myślenia, pamięci, generalnie jakbym cofnął się umysłowo do przedszkola. Działanie terapeutyczne zerowe, przynajmniej ja żadnej poprawy nie zauważyłem jeśli chodzi o lęki czy obniżony nastrój. Musialem brać 10mg bo na 20mg nie mogłem funkcjonować, cały dzień w łóżku i problem z najprostszymi czynnościami. Ale skoro 20mg nie pomagało, to 10 mg tym bardziej. Przynajmniej mogłem na tej dawce jako tako funkcjonować, ale mam już dość psychiatrów. Byłem u 3 i każdy mówił by brać ten citalopram, oni mają w dupie że ci to nie pomaga, powinno pomagać więc masz brać. Najwidoczniej lubią truć ludzi. Już bardziej pomaga mi karbamazepina która dostałem na dwubiegunowosc, hipochondria zniknęła, cyrki z sercem też się skończyły. Tylko ja mam takie zle doświadczenia z citalopramem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×