Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Illi

Moderator
 • Zawartość

  2760
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez Illi

 1. Illi

  Samookaleczenia.

  Jest źle... chciałabym poczuć chociaż jeden raz to uczucie. Chcę zniknąć.
 2. wyrypana totalnie...
 3. Kurczę, czyli sam przyznajesz, że pytanie jest bez sensu. Każdy chce być niezależny finansowo! EOT!
 4. Jak to zmienia prace?! To będę musiała szukać kolejnej? Kolejne rozmowy kwalifikacyjne? A nie... moment... mam własną działalność. mogę zostać do emerytury ? Właśnie, @Bonus, jak dobrze to rozegrasz to na własnej działalności możesz być do końca życia!!
 5. Tak. Jakiś problem? Podaj mi jedną osobę, która nie chciałaby żyć niezależnie finansowo? Bo nadal uważam, że nie zrozumiałeś tego. Każdy woli być niezależny, aby nikt mu potem nie wypomniał tego potem. Za trudne?
 6. Cześć Wam. U mnie dzisiaj leniwy dzień... @Heledore gratuluje! myślę, że słodkość w takim wypadku jest wybaczona jak Wam mija wieczór?
 7. Illi

  Skojarzenia

  zima
 8. Illi

  Powiedz prawdę i tylko prawdę :)

  tak. Co wywołuje u Ciebie wzruszenie ?
 9. Illi

  zadajesz pytanie

  tak. co jest ważne w życiu ?
 10. Illi

  NOWE Skojarzenia

  zrozumienie
 11. Illi

  Bez literek "a"

  rozkosz
 12. Illi

  Ostatnia litera

  zadanie
 13. Do siebie: obojętne Do innych: w większości pozytywne Do świata: zaczynam zauważać, co w tobie jest ważne.
 14. Poważnie zasiłek jest tak dużym zabezpieczaniem, aby nie podjąć pracy na pełen etat? Chyba mamy jednak inne wartości w życiu. Nigdy nie zrezygnowałabym z pracy, z możliwości dobrego zarobku, bo mam "marne świadczenie". Praca jest, za chwilę może być inna. Należy zbierać doświadczenie i szukać kolejnej w razie czego. Niestety Ty masz inne podejście, więc nie ma sensu tego tłumaczyć.
 15. Illi

  Bieżące informacje

  Dzisiaj: 10 040 zakażonych. 130 osób zmarło, aktywnych przypadków: 103 695.
 16. też mam oszczędności w sumie od zawsze, ale bardzo dużo osób, pomimo wysokich wypłat, nie potrafi oszczędzać. Często nawet, jak ktoś ma mniejszą pensję, to potrafi coś odłożyć. To zależy jednak od charakteru. Jeśli się nie mylę, aż 35% Polaków nie ma żadnych oszczędności, a tylko 19% jest w stanie przeżyć z oszczędności cały rok. To nie są optymistyczne dane.
 17. Zawsze lepiej żyć na własny rachunek. Widzę, że nie zrozumiałeś znowu dlaczego jest to "najgłupsze" pytanie...
 18. To może trzeba ruszyć swoje 4 litery i samemu poszukać pracy? Portale internetowe, poroznosić swoje CV. Widzisz, w dzisiejszych czasach jest dobrze mieć jakieś oszczędności na wypadek chwilowej utraty pracy. Niestety, mało kto nie żyje od 1-go do 1-go. Wyobraź sobie, że wiem jak wygląda proces szukania pracy i za każdym razem udaje mi się ją znaleźć, ale lepiej być na zasiłku, biadolić jak to źle w tym państwie, i wszystkich przekonywać do swojej racji. Tak to bywa w życiu, że jednak nie dostaje się wszystkiego gotowego pod nos. Słucham? Odesłanie jest jednoznaczne ze zwolnieniem? Nie mogę czytać Twoich bzdurnych teorii powoli. Pracodawca może odesłać pracownika z różnych powodów. I w żadnym wypadku nie jest to równoznaczne ze zwolnieniem. nie, nie musiałby. Mógłby złożyć wypowiedzenie pracownikowi. Nie tak dawno pisałeś, że pracodawca powinien dawać gwarancję zatrudnienia, przynajmniej na 10 lat. Ponieważ Tobie nie opłaca się pójść do pracy, jeśli za jakiś czas możesz zostać zwolniony. To teraz wyobraź sobie, że pracownik z chorobą alkoholową również dostaje taką gwarancję- no i pracodawca nie może go zwolnić przez 10 lat. Zatrudniając Ciebie, też nie wiem czy przez 10 lat będziesz mógł wykonywać swoje obowiązki. Jesteś na zasiłku, czyli z jakiegoś powodu Ci go przydzielono. Istnieje możliwość, że nie będziesz zdolny do pracy przez swoją chorobę. Jako pracodawca dostaję pracownika, niezdolnego do pracy, za którego muszę ponosić koszty i dodatkowo nie mogę go zwolnić przez 10 lat. Czyli prawo ma być dobre tylko dla Ciebie, brak Ci obiektywizmu i trochę chyba doświadczenia życiowego. No widzisz, i tutaj też się trochę mylisz. Na umowie o pracę masz podany etat na który zatrudnia Cię pracodawca. Jeśli dostałbyś umowę na cały etat, a przepracowałbyś tylko 3dni, to pracodawca i tak ma obowiązek wypłacenia Ci całego wynagrodzenia. To nie w kwestii pracownika leży zapewnienie pracy, tylko pracodawcy. To on musi tak to zrobić, aby pracownik miał co robić w czasie godzin pracujących. Dodatkowo, nie może to przekraczać zakresu, który został podany w umowie. No, ale byłeś na kursach i na pewno to wiesz ;]. I z czym nie mam racji? Z tym, że pracę trzeba chcieć znaleźć, a nie zasłaniać się wymówkami? Że trzeba się ruszyć i samemu poszukać? Czy może jakie prawa i obowiązki ma pracownik i pracodawca? Nie zauważyłam na razie żadnej rzeczy, w której bym nie miała racji. Twoje opinie w żaden sposób mnie nie przekonują. Cały czas podajesz swoje "wydaje mi się", nie popierasz tego żadnymi aktami, żadnymi sytuacjami opartymi na własnym doświadczeniu z szukania pracy. Wybacz, ale załatwiona praca i kursy jednak nijak mają się do rzeczywistości na rynku pracy.
 19. Illi

  Prewencja

  ohyda! To z takich rzeczy miałam przyjemność widzieć panią, która... uwaga.... otworzyła masło i swoim paluchem spróbowała czy jej smakuje! Po czym je odłożyła. Więc w ramach prewencji, zwracajmy innym uwagę, jeśli robią coś niewłaściwego. Pani po wielkiej awanturze wzięła masło ze sobą, ochrona pilnowała jej do kasy czy aby na pewno go nie odłoży. Nośmy maseczki, nie spotykajmy się w innymi jeśli nie musimy, myjmy ręce, dezynfekujmy się Pamiętajmy o odkażaniu smartfonów, tam jest pełno zarazków. No i nie włączać TV. Można dostać obłędu słuchając tego w kółko.
 20. Illi

  Godziny dla seniorów

  Swoją drogą słyszeliście, że w rozporządzeniu które wprowadziło godziny dla seniorów nie zostały wykluczone sklepiki szkolne? Dlatego w szkołach zgodnie z literą prawa od 10 do 12 kupować mogą tylko osoby 60+ tak kończą się ustawy pisane na kolanie
 21. Illi

  Ściek

  Teraz prowadzimy dyskusję. Wiesz co w niej jest nie tak? Tylko Ty masz rację. Cała reszta to zło wcielone, tylko Twoja prawda jest dobra. I tutaj podsumowałeś ładnie to co się działo na ostatnich kilku stronach i w tym i w innym temacie. Błędne koło! :]
 22. A myślałeś kiedyś o tym, żeby pójść do pracy "niezałatwionej"? Wiadomo, że fajnie jest jak idziesz na gotowe, nie przechodzisz szeregu rozmów kwalifikacyjnych itp. Tylko łatwiej jest pójść jak ktoś coś daje. A co to ma do tego? Ja pracowałam wieku 16 lat, to jakaś licytacja? kto da mniej ? Oczywiście po zauważeniu stanu nietrzeźwości należy pracownika odesłać do domu. Człowieku, jakie nazywać jak chcesz? Nie powiedziałam, że to jest dobre, tylko przedstawiłam Ci podstawę prawną, gdzie wyraźnie jest napisane, że pracownika z orzeczeniem lekarskim nie można zwolnić dyscyplinarnie! Nie ma o czym dyskutować! To proponuje poczytać sobie o niektórych sprawach. Odszkodowanie, które pracodawca musiałby zapłacić zwolnionemu dyscyplinarnie pracownikowi, plus koszty sądowe, są bardzo wysokie. I rozsądek czy odpowiedzialność nie mają tutaj żadnego argumentu. Mało pracowałeś w swoim życiu na umowach, więc może nie wiesz jakie są konsekwencje prawne i kary za nieprzestrzeganie KP. Proponuję w wolnej chwili poczytać sobie ustawy, rozporządzenia, kodeks pracy i orzeczenia SN. Wtedy będziemy mogli podyskutować, ponieważ na razie to są moje argumenty poparte aktami normatywnymi przeciwko Twojemu "wydaje mi się, powinno być, myślę że". Wyrażasz swoje zdanie, jednak w momencie kiedy ktoś przedstawia Ci argument nie do podważenia powinieneś wynieść jakąś lekcje z rozmowy. A nie upierać się przy swoim, błędnym myśleniu. Tylko krowa nie zmienia zdania...
 23. To musi być Twoja decyzja. To już jest szantaż emocjonalny. Dokładając do tego brak poczucia odpowiedzialności o którym pisałaś w poprzednim poście, pokusiłabym się o stwierdzenie, że to jest toksyczna osoba. Niestety doświadczenie życiowe nauczyło mnie, żeby od takich osób się odcinać jak najszybciej. Na razie większość pracuje normalnie. Niestety rzeczywiście może to przejść niedługo na online.
 24. tak, smażony. Ale żeby nie było czuć tego mułu to musi się wymoczyć
 25. high five! dokładnie! mogą być nawet sinożółtokoperkowe, po prostu nie! eii, dobrze zrobiony nie jest zły tylko musi dłuugo siedzieć w mleku
×