Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak długo bierzecie leki?


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku od początku cital.Jade na nim 4 rok.Boje sie "eksperymentowania" z innymi lekami.Raz zapisano mi seronil ale jakos nie moglam sie przekonać.Chodzilo tu głównie o cene leku.Cital zazwyczaj 70zł ,okazyjnie w promocjach 30 pare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc , ja od marca ubieglego roku biore seroxat. Dostalam na poczatek jeszcze hydroxyzyne ale nigdy jej nie bralam. Na pelny efekt czekalam do konca maja. Czuje sie swietnie.Do tego bylam jeszcze na psychoterapii. To byl jedyny lek i naprawde mi pomogl. Obecnie jestem w trakcie odstawiania i jak dotychczas zero efektow ubocznych. Postawil mnie na nogi i teraz nawet po 14 latach zaczelam prace. Pozdrawiam :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja może napiszę, które mam za sobą już. Najpierw był Spamilan, potem Pramolan, Velafax (najdłuższy staż bo 5 miesięcy), 2 miesiące bez leków, póżniej znów Velafax, ale działał zupełnie na odwrót więc zmieniono mi na Luxetę oraz Depakine Chrono. Po Luxecie trochę mi odbiło i w szpitalu zacząłem przyjmować Anafranil i Mianserin. Aktualnie jestem na 150mg Anafranilu, 50mg Asentry oraz 600mg Depakine Chrono. Czuję się koszmarnie z małymi przerwami i coś czuję, że znów będzie zmiana leków :x Mam dosyć :twisted:

zapomniałem dodać że doraźnie przyjmowalem Hydroksyzynę oraz Afobam, ale z obawy przed uzależnieniem, przestałem przyjmować benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z doborem leku było tak sobie. Najpierw brałem prozak (2 lata) i nie wiem czy wogóle działał czy poprostu sam wyszedłem z tego. Po paro mieiśeznej przerwie brałem sertahexal (luxeta) brałem go ponad rok i działał kiepsko. Od października 2006 trittico cr to przez 2 miesiace było super a puźniej zaczołem czuć się mocno senny, zmiejszyłem dawkę to nie mogłem zasnąć teraz dawkę mam wypośrodkowaną (150mg) a czuję się fatalnie i znów szykuje się zmiana leku :-( Oby następny pomógł. Czy ktoś brał może trittico cr, jeśli tak to jak działa na was????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie ustawiania leku. Leczę się na depresje z depersonalizacją od prawie dwóch miesięcy - seronil 40mg i na noc zolafren 10mg. Depersonalizacji już nie mam a nastrój poprawił mi sie dopiero po zwiększeniu dawki seronilu. Jest jednak tak że rano nadal czuje się fatalnie

i dopiero po jakims czasie czuje się normalnie po czym wieczorem znów kiepskie samopoczucie. Czy ktos też tak miał i czy może lepiej zmienić lek? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam najpierw luxetę- za słabe. później mirzaten, esprital, olzapin, rispolept, teraz depakine chrono, ale szukuje się zmana na lit. gdyby nie to, że najpierw leczyłam się u niewłaściwego lekarza, to kto wie, może miałabym połowę terapii za sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, mozna powiedzieć, trafiłem za pierwszym razem. Zaczęłem od Luxety, ale dostrzegałem tylko małe, niewymierne efekty. Po połączeniu z Efectinem jestem w wyśmienitej formie. Obecnie biorę Zotral (odpowiednik Luxety) i Efectin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam lerivon, przerwałam sama , ale chyba to był bład, bo jestem w fatalnym stanie psychicznym. Tak sobie myślę, ze przewałam ,bo było w miarę ok. ale chyba to był błąd. Chciałam sobie udowodni, że nie wiem co... kompletnie nie mogę zebrac myśli. napiszę kiedy indziej. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore lerovon. Nie radze go samemu odstawiać. Raczej w porozumieniu z lekarze. Też tydzień temu go sama odstawiłam bo po nim tyje, Dziś biorę go znowu. Po odstawieniu spania zero, nasilone jakieś dziwne pobudzenie, wewnętrzne drżenie. Koszmar. Totalne zmęczenie, obniżony nastrój. Zaczęłam go ponownie brać. Odstawie ale w porozumieniu z lekarzem. Myśle i mam nadzieje że da mi coś innego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile: Ja biorę leki od 7 lat przez jakieś 3 lata bralam imipramine ale nie bardzo mi słuzyła i dostałam cital i brałam go też ok 3 lat Swietnie się czułam ale po pewnym czasie lek przestał działać Postanowilam go nie brać i sama odstawiłam Wytrzymałam miesiąc ale pomagałam sobie xanaksem I to był mój błąd Doprowadziłam siędo strasznego stanu teraz biorę seroxat od miesiąca zadnych leków uspokajajacych nie biorę i jest lepiej Myślę o pojsciu na terapię do szpitala Chciałabym przestrzec wszyskich przed długotrwałym braniem lekow uspokajających Jest fajnie ale póżniej strasznie Wiem coś o tym Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leki 'przeciwdepresyjne' nie działają bezpośrednio na układ nerwowy, tylko na utrzymanie odpowiedniego poziomu serotoniny w mózgu, czyli hormonu jakiegoś, który ma wpływ na nasze samopoczucie (podobno) i nie są uzależniające (przynajmniej wg lekarzy na dzień dzisiejszy)

 

leki uspokajające natomiast są uzależniające podobnie jak nasenne, ale czasem warto je zażyć jak mamy silny lęk, mniejszy lęk lepiej 'przeżyć' jak ból zęba, od tego się nie umiera w końcu

 

ogólnie od wszystkiego można się uzależnić, od głupkowatego oglądania telewizji po fajki, picie czy kokę itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie leki przeciwdepresyjne :lol::lol: te SSRI to odpowiadają za wyłapywanie serotoniny czyli tzw. hormonu szczęścia po czym następuje jego nadprodukcja i czujemy się lepiej...

jesteśmy biedni poprostu... ciężko jest bez tego żyć a jeszcze ciężej odstawić mając świadomość że w miarę po tym funkcjonujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromna prosbe do osob ktore nie biora lekow. Prosze nie mowcie ze leki to samo zlo i ze najlepiej na ziolkach. Ja mialam, nerwice od dziecka.Bralam ziolka i jakies leki przepisane przez interniste .Wswzystko bylo na zasadzie doraznie, ziolka zawsze dluzej.Byla chwilami poprawa ale na krotko i wszystko wracalo. Teraz po terapii i leczeniu wiem ze przy bardzo zaawansowanej nerwicy ziolka nie pomagaja.Lagodza co prawda objawy ale do wyleczenia daleka droga. Gdy slysze jak osoby majace silna nerwice boja sie brac lekow to po prostu jest mi ich szkoda. Ja wstydzilam sie isc do psychiatry przez kilkanascie lat. Kilkanascie lat wymazalam ze swojego zycia bezpowrotnie. Bo zycie praktycznie w domu bez samodzielnego wyjscia na ulice to wegetacja. Teraz po roku gdy moje zycie nabralo barw i sensu wiem ze powinnam rozpoczac leczenie duzo wczesniej. Po prawie 20 latach wrocilam do zycia - jestem samodzielna , pracuje i moge isc z dzieckiem do kina czy na zakupy . Nie bojcie sie lekow bo czasem to jest ostatnia szansa na normalne zycie. Zycze wam wiary i odwagi bo to najwazniejsze , potem efekty przyjda same. Pozdrawiam serdecznie. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram Cię Aga ! Podobnie jak Ty zmagam się z tym draństwem już od dziecka, ale dopieo około 3 lata temu zaczęłam leczenie po solidnym ataku. Później przerwałam brać leki: Cital i Neurotop retard i wszystko wróciło! Nie zawsze mogę normalnie funkcjonować i jestem przekonana, że leki nap[radę mi pomogły. Dziś aytentycznie tęsknię do tych chwil, jakie przeżywałam na lekach. Ja naprawdę żyłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żyłam!!!!!!!!!!!!!!!!!! I wszystkim radzę podobnie do Agi, że z tego nie wyleczą ziółka!!!!!

 

Pozdrawiam Cię Aga!!!! :lol:;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×