Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Wrocław] Lękowcy z Wrocławia - łączmy się!!!


anielka

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ, jestem z Wrocka, i podobnie jak większosc na forum rownież cierpie na nerwice natręctw, od około 10 lat, i jak to bywa raz jest lepiej a raz gorzej. Mialam juz etapy nie wychodzenia z domu, itp. TO jest najgosze rozwiązanie. Trzeba wychodzić do ludzi, tylko w ten sposób bedziedzie w REALU. Jest to bardzo trudne, Ja mialam dreszcze, poty, serce omal nie wyskoczylo mi z klaty, ale postanowiłam że lęk nie odbierze mi zycia.Chcialam cieszyć sie z zycia, pomimo, lub właśnie dlatego ze cierpie na tą chorobę.

Dziś również się boje, ale dużo mniej, poprzez psychoterapie poznalam troche siebie, powtarzam sobie, ze jestem dobrym , wartościowym człowiekiem i mam prawo do życia, pracy, radości.Prowadze małą firmę, i zajmuję sie dzieckiem.

W tej chorobie chyba najgorsze jest to , że jest się takim samotnym, niezrozumialym-przynajmniej ma się takie odczucia.

Ja też tak sie czuje, dlatego chetnie z kimś porozmawiam na forum lub w realu, wymiaenimy sie doświadczeniami itp...

MASZ ochote porozmawiać, pisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey nerwusy wrocławskie,

 

czy ktoś z Was może mi polecić dobrego psychiatrę? Ale takiego, który nie przepisuje co mu tam przyjdzie do głowy!! I co powiecie na spotkanie??? Widzę, że ciężko jest się zebrać.... ale może postarajmy się :)))

 

Piszcie, przecież nie jesteśmy sami.

 

-- 18 lip 2011, 19:23 --

 

Aaa i jeżeli miałby ktoś ochotę porozmawiać czy popisać .... z miłą chęcią, będę czekać. Mam 27 lat i 4 rok mijam się z nerwicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma może jakiś kontakt do takiego Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Armii Krajowej? Na googlach jest tylko jakieś w AB Centrum ale to już chyba nieaktualne bo nic takiego tam nie ma, ale wiem, że jest coś takiego przy ulicy Armii Krajowej jak się jedzie od Hallera przy skrzyżowaniu ze Ślężną zaraz obok Orlenu. Nie mogę tego znaleźć nigdzie w necie.

 

P.S. Oczywiście gdyby ktoś chciał porozmawiać to również jestem do dyspozycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi, tylko, że Armii Krajowej 1 to jest właśnie AB Centrum a mi się wydaje, że to jest jednak przy skrzyżowaniu ze Ślężną czyli jakieś 80 numerów dalej. Ale może spróbuję zadzwonić pod ten numer i zapytam, dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

 

Mijam się (jak to ujął jeden z przedmówców w tym temacie) z zaburzeniami lękowymi od kilku lat, swego czasu przechodziłem z tego powodu koszmar i większa część mojego życia legła w gruzach, mam też jednak pewne sukcesy i z nadzieją patrzę w przyszłość. Wycofałem się z życia towarzyskiego i brakuje mi ludzi w moim życiu - nie twierdzę że jestem sam jak palec na tym świecie ;) ale... jestem dość towarzyską osobą i doskwiera mi brak kontaktu z innymi. Ostatnio zainteresowałem się terapią IFS (Internal Family System) - zaproponowaną przez amerykańskiego psychologa Richarda Schwartza - jest to nowy model terapii, o tyle ciekawy że pozwala pracować również samemu albo z kimś bliskim, np przyjacielem. Nie, nie jest to żadne hokus-pokus i tak, również tutaj praca z zawodowym terapeutą przynosi znacznie więcej korzyści i jest zalecana przy skomplikowanych problemach. Ale przynajmniej metodologia pracy jest dość jasna i nie prowadzi do konfliktów wewnętrznych itp problemów gdy pacujemy sami - w przeciwieństwie do innych tradycyjnych metod, gdzie właściwie bez terapeuty ani rusz. Znam - niestety jedynie "internetowo", poprzez pewne forum poświęcone filozofii itp. osoby, którym ten rodzaj "samoterapii" przyniósł poprawę jakości życia choć nie twierdzę że akurat ich problemy były tak głębokie jak niektórych forumowiczów tutaj. W każdym razie moim celem nie jest rozpisywać się tutaj na temat IFS. Szukam osób, które znajdują się w podobnej sytuacji jak ja i chciałyby się ze mną skontaktować. Wymienić się doświadczeniami, wygadać się, może wesprzeć się nawzajem. Chętnie podzielę się swoją wiedzą na temat zaburzeń lękowych i tego, jak próbować się ich pozbyć (próbować, bo czasem jeszcze mnie dopadają z rzadka). Ba, nawet rozmowa o pierdołach może okazać się przyjemną, gdy wiesz, że druga osoba doskonale rozumie, czemu np. musiałeś odejść z pracy, dlaczego boisz się wyjść z domu czy czemu spędzasz co drugą noc na pogotowiu. Równie chętnie poznam kogoś zainteresowanego IFS, bo doskonale byłoby wymieniać się opiniami na temat pracy nad sobą w ramach tej metody. Materiałów nie ma zbyt dużo na ten temat w sieci a jak są, to po angielsku - więc chętnie pomogę, jeśli ktoś nie zna angielskiego. Ba, zaprzyjaźnić się z kimś otwartym, inteligentnym, skorym do pracy nad sobą, z kim mógłbym obrać wspólny cel w ramach takiej "samoterapii" (bynajmniej nie wykluczając zwykłej terapii itd) byłoby moim marzeniem - no ale nie rozpędzajmy się za bardzo ;). W każdym razie zapraszam do pisania na PM, nie wiem co z tego wyjdzie, ale myślę że warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

Mieszkam we Wrocławiu, mam 23 lata - od dwoch każdy dzień to "...walka na Ziemi i w Niebie przeciwko sobie samemu o siebie...", tysiące myśli i planów i niepowodzeń i ..., jeżeli ktoś ma ochote na spotkanie, pogadać przy herbacie,czekoladzie na gorąco:P albo "bezalkoholowym" piwie itp to zapraszam gg 35562723, priv

 

ps zwyczajnie popisać na gg też możemy...;)

 

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to warto się spotkać ogólnie a jak się trafi jakiś psycholog chętny to czemu nie.

Tylko niech ktoś rzuci terminem i ile osób będzie wtedy, to tyle będzie, najlepiej sobota , niedziela.

Sobota najlepiej bo w razie awarii można odchorować poprzedni wieczór.

U mnie zależy od samopoczucia, jak będzie kiepsko to odpadnę jak lepiej to przyjadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×