Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

New-Tenuis

Użytkownik
 • Zawartość

  2256
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zakładam nowy temat, bo nie wiem, czy już taki nie powstał. Czy zdarza Wam się, że wiecie, że nic złego Wam się nie może przydarzyć w danej sytuacji, że chcecie w niej uczestniczyć, ale z drugiej strony odczuwacie przed nią lęk? Taka mieszanina miłych uczuć w połączeniu z lękiem, który np. nie daje spać, powoduje napięcie całego ciała, choć naprawdę wiadomo, że jest bezpodstawny...
 2. New-Tenuis

  ulubione Seriale

  Ale prawda, że Daenerys wykazywała się skłonnością do nadużywania swej władzy już wcześniej, w imię niby sprawiedliwości. Choć przez prawie wszystkie odcinki, w odróżnieniu do Joffreya na przykład, uchodzić mogła za jedyną opcję, właściwą osobę na tron, to jednak, tak jak i mówili scenarzyści GOT, sygnały, że popadnie w szaleństwo mogliśmy zauważyć już wcześniej. A wyzwalaczami jej złego stanu na pewno były śmierci Joraha i Missandei i uświadomienie sobie, że związek z Jonem miał charakter kazirodczy. No i geny po Szalonym Królu wtedy dały o sobie znać. A Aerys też był dzieckiem z kazirodztwa, co tłumaczyć mogło jego niestabilność emocjonalną, podobnie jak w przypadku Danny. Jak to już było wcześniej w serialu zaznaczone: "Gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą". A wątek Daenerys jest świetny i ze smutnym zakończeniem, na tym swoim smoku kojarzy mi się trochę z mityczną Walkirią.
 3. Ja się z tym zmagam na umiarkowanym poziomie, choć są miesiące, gdy bywa gorzej - poczucie "nalania", ociężałość, ból i przede wszystkim wszystkie problemy psychiczne wtedy zwiększają objętość. Piłam krwawnik, choć aptekarka powiedziała, że to wg niej nie łagodzi objawów, to na mnie działa, może przez efekt placebo. I pomagają mi antydepresanty, które biorę długofalowo.
 4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysmorfofobia Słyszałaś o tej przypadłości? Poczucie zniekształcenia jest najprawdopodobniej tylko w Twojej głowie.
 5. Nie mam za bardzo predyspozycji, żeby Ci doradzać, ale przejęła mnie Twoja historia. Co mi się pierwsze rzuciło w oczy, to podły szantaż emocjonalny, który miał spowodować, że oddasz rodziców do domu opieki. To bardzo nieładne ze strony Twojej partnerki. Fakt, nie miałeś prawa zaglądać do Jej telefonu. Pytanie, co powoduje, że nadal chcesz z nią być? Bo sytuacje, które opisałeś wydają się raczej przemocowe (z jej strony głównie).
 6. Jeśli zlot się odbędzie, to ja na nim będę.
 7. Wiele naszych problemów z nastrojem bierze się według mnie z niedopasowania do presji społecznej. Tylko po co ta stygmatyzacja? Każdy powinien żyć tak, jak potrafi.
 8. To dobrze, że żyjesz. Tak, leki tonują pewne stany psychiczne. Zdarza Wam się lęk przed tym, że ktoś Wam coś powie przykrego i nakręcanie się lękiem wokół tej wyobrażonej sytuacji?
 9. A poza lękami doświadczacie objawów somatycznych związanych z lękiem (ból brzucha, głowy, nerwobóle, zmęczenie, czujny sen, napięcie mięśni, pot)?
 10. Na bycie matką trzeba mieć odpowiedni wiek, po 40 na przykład już nie jest bezpieczne zachodzenie w ciążę, a facet po 40 może spłodzić zdrowe dzieci. Nie wiem, myślę, że osobowość unikająca przeszkadza w wejściu w związek kobietom też. A jak do tego dochodzi tendencja do paranoi, to w ogóle jest niewesoło raczej.
 11. @tahela? @Gods Top 10? @nieboszczyk? @Candy14? Może chcielibyście dołączyć?
 12. @lukrowanadawaj Jeśli zlot się odbędzie, to myślę, że na pewno na nim będę. Fajnie by było, gdybyś pojechała.
×