Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

New-Tenuis

Użytkownik
 • Zawartość

  2283
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez New-Tenuis

 1. New-Tenuis

  Teorie spiskowe

  nowa sieć komórkowa
 2. New-Tenuis

  Teorie spiskowe

  że covid został wyprodukowany w chińskim laboratorium, żeby zakazić Amerykanów, ale wymknął się spod kontroli.
 3. Wytłumaczę, że jak zakładałam temat chodziło mi o pytanie, co słychać, ale takie agresywne, a'la wścibska ciocia na imieninach rodzinnych z pytaniem "kiedy zajdziesz w ciążę, kiedy wyjdziesz za mąż, ciągle nie masz pracy" itp. Nie chodzi o kolegów, którzy po prostu pytają, co u nas, tylko o drążenie kłopotliwych tematów. I, czego nie znoszę, badawcze przyglądanie się, gdy udzielam wymijającej odpowiedzi. Że ktoś już z góry zakłada, że jestem "przegrywem" (nowe słówko, ale je przyswoiłam) i tylko chce potwierdzić teorię.
 4. New-Tenuis

  Nie wzrusza mnie

  Alkoholicy i narkomani to bardzo duża grupa ludzi o różnych problemach. Trudno wrzucić wszystkich do jednego worka. Mnie jedynie wkurzają zaczepiający mnie o kasę lub inne sprawy, bo są agresywni i namolni. Poza tym nic do takich ludzi nie mam, bo sama miałam problemy z uzależnieniami (każdy je może mieć).
 5. W tym, że niektórzy drążą temat. Dla mnie to krępujące i nieprzyjemne.
 6. Jak reagujecie na pytanie "co u ciebie"? Ja bardzo tego nie lubię, bo wiele spraw chcę trzymać dla siebie, więc dla mnie normalne są odpowiedzi "jakoś leci" czy "po staremu".
 7. Pomyślałam sobie, że warto zgłaszać przestępstwo nie tylko ze względu na siebie, ale też i na to, że jak ktoś zrobił to Tobie, to innej osobie najprawdopodobniej też zrobi. Zgłaszając można uchronić innego człowieka od cierpienia.
 8. Dla mnie najgorsze od dzieciństwa do dorosłości były pytania zaczynające się od "czemu ty..." Niby nic takiego, ale powodowały zawsze, że czułam się inna. I teraz robię wiele, żeby ich uniknąć, nawet nieświadomie. To mi przeszkadza.
 9. New-Tenuis

  Ojciec

  Hej, jak sytuacja z tatą? Wiesz co, nie warto w takich sytuacjach siedzieć cicho, może spróbuj poprosić o pomoc/rozmowę http://www.niebieskalinia.info/index.php/kontakt . Wiem, że są jeszcze fundacje zajmujące się pomocą ofiarom przemocy domowej, jak znajdę coś, to podeślę. Teraz jest więcej takich przypadków, bo ludzie zmuszeni są siedzieć w domach.
 10. U nas też. I wodę mineralną rozdrapują, jakby to powódź była...
 11. Jeśli tak, to polecam "Life is strange", szczególnie pierwsza część jest magiczna. Drugiej zarzuca się, że ma zbyt zdecydowane wątki polityczne, które są przerysowane, ale i tak moim zdaniem piękna historia, z przepięknym przesłaniem. "Alpha polaris" może nie zachwyca nowatorskimi rozwiązaniami co do grafiki, ale to trzymający w napięciu thriller, więc jeśli lubisz "Black Mirror" i dreszczyk emocji, powinna Ci się spodobać. A co z przygodówek Ty polecasz?
 12. Zaczęła "Syberię", ale mnie jakoś znudziła.
 13. Obie części "Life is Strange", cała trylogia "The Longest Journey", "Alpha Polaris", "Black Mirror" (znam tylko pierwszą część).
 14. A ja mam pytanie, czy komuś zdarzyło się przekrajać tabletki Ketrelu? Są bardzo małe. Ja biorę teraz rano 25 mg i wieczorem 25 mg. Dzisiaj po porannej dawce same mi się oczy zamykały, byłam bardzo senna. Nie jestem pewna, czy nie będę chciała dzielić tej dawki porannej.
 15. Masz jakieś wsparcie kogoś bliskiego? A co do korpo, to tam nie zawsze się pracuje na pełnych obrotach, :).
 16. A znasz jakieś języki dobrze? Może warto spróbować sił w korpo? Znam dużo osób, które dostały pracę np. jako księgowy bez doświadczenia i nie mają problemów ze strony przełożonych. W tym osób, które mają problemy z nerwicą.
 17. Masz prawo przecież z nikim się nie wiązać. Twoje ciało i Twój wybór. Ale jakby seksu nie było, to ludzkość by wymarła.
 18. Wpływa, bo przez jej pryzmat wiele spraw jest postrzeganych i tworzy się też w oparciu o nią hierarchia społeczna. Poza tym seksualność każdego człowieka skrywa wiele nieuświadomionych aspektów, które mogą wpływać na nasze funkcjonowanie.
 19. No i z tym wiekiem bym nie przesadzała. Choć oczywiście wydaje mi się, że znacznie więcej młodych kobiet wiąże się z dojrzałymi mężczyznami, niż młodych mężczyzn z dojrzałymi kobietami. Ale reguł nie ma.
 20. Myślę, że dobór partnera przez kobietę też opiera się na atrakcyjności fizycznej i pociągu seksualnym, a nie na tym, czy ten facet ma wysokie zarobki i auto. Dla obu stron liczy się, niestety (taka nasza biologia) wygląd.
 21. Właśnie pytanie, jak umiejętnie stawiać granice, bo dotyk, którego nie chcemy, potrafi bardzo ranić. Nawet jeśli po fakcie sobie uświadomimy, że go nie chcieliśmy. Co robić, aby postawić weto asertywnie?
 22. A jakie to powody, bo się zgubiłam? Jasne, większość działa pewnie na zasadzie wzajemnego przyciągania. Z czym się nie zgodziłeś?
 23. @LostStarspróbuj złapać trochę dystansu, cierpienie może być znacznie gorsze... jest wiele osób, którym się w życiu związki nie układają czy nigdy w nich nie byli. Świat nie jest idealny i przekonanie, że musisz być w związku, bo inaczej coś z Tobą nie-tak jest błędne. Na to, dlaczego nie znalazłaś swojej drugiej połówki składa się zapewne wiele czynników. Spróbuj je znaleźć i się nad nimi zastanowić. Z drugiej strony, istnieje wiele związków, w które ludzie wchodzą, bo nie chcą być sami, a nie dlatego, że się w sobie zakochali. To też jest złe rozwiązanie, bo generuje wzajemne ranienie się.
×