Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Dalja napisał:

No i można 450 brać nawet jak nie pobudzą, ale ci psychiatrzy co ja bylam to nie I nie. Warto znaleźć porządnego lekarza i się go trzymać widzę...

Wiesz co, to są już sprawy indywidualne, bo niektórych taka dawka mogłaby zabić, a innych budzi do życia:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was przy dawce 150mg branej rano był senny wiekszosc dnia nie do wytrzymania? Stosuje od miesiaca i po wzieciu rano do godzin popoludniowych jestem nie do zycia dopiero po godz 16 zaczynbam sie czuc normalnie. Dzis pierwszy dzien nie wziolem z rana i wezme na noc ktos stosuie na noc? pozatym przeciwlekowo działa swietnie nie pamietam zadnego stanu lekowego w ostatnich 2 tygodniach

Edytowane przez damian30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DEPERS napisał:

Wiesz co, to są już sprawy indywidualne, bo niektórych taka dawka mogłaby zabić, a innych budzi do życia:) 

Po dawce 450 mg z kolei można kogoś zabić 😅

Edytowane przez chester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na lęki, na nerwice można tak powiedzieć. Wespół z pręgą. Na depresje absolutnie nie robi roboty, dlatego wybieram się po metylofenidat do prywatnego jak kasa będzie. Jak mowie że leki słabo na depresje, może dawkę wieksza trzeba itp. to oczywiście "biorę duża dawkę, radzę isc na terapie" i bla bla 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dalja napisał:

Nie na lęki, na nerwice można tak powiedzieć. Wespół z pręgą. Na depresje absolutnie nie robi roboty, dlatego wybieram się po metylofenidat do prywatnego jak kasa będzie. Jak mowie że leki słabo na depresje, może dawkę wieksza trzeba itp. to oczywiście "biorę duża dawkę, radzę isc na terapie" i bla bla 😒

Może wenla+mirta? Lekarz który przepisze Ci MHP bez stwierdzonego ADHD będzie ryzykował utratę licencji 😱 ja dopaminę ruszam kabergoliną, wcześniej modafinilem z podobnym rezultatem do rozsławionej concerty, tyle, że serduszko mi na nim wyskakiwało poza klatkę piersiową:) 

 

A na wenli z modafinilem to mnie dosłownie rozrywał ładunek emocjonalny:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz który przepisze Ci MHP bez stwierdzonego ADHD będzie ryzykował utratę licencji 😱 ja dopaminę ruszam kabergoliną, wcześniej modafinilem z podobnym rezultatem do rozsławionej concerty, tyle, że serduszko mi na nim wyskakiwało poza klatkę piersiową:) 

Przecież lekarz ma pełne prawo przepisać lek pozarejestracyjnie. Mi neurolog wypisuje memantynę i donepezil, a nie mam alzhaimera ani innej demencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Psajkonauta napisał:

 

Przecież lekarz ma pełne prawo przepisać lek pozarejestracyjnie. Mi neurolog wypisuje memantynę i donepezil, a nie mam alzhaimera ani innej demencji.

Mi neurolog przepisuje wenlafaksynę i wszystkie inne psycho. Jak wszedłem z nią na temat mph powiedziała, że to jest lek ścisłego rozrachunku i stosowany tylko i wyłącznie w ADHD i owszem może przepisać, ale jak by coś było nie halo , to traci wszystko. MPH nie jest do leczenia depresji, a jak Go przepisują na to, to wiele ryzykują i pacjenci i lekarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak lekarz psychiatra kręci nosem przy wypisywaniu jakiś leków np medikinetu to w sumie nie wiem o co mu chodzi w waszym przypadku bo moja lekarka wypisała mi to bez problemu, chociaż u mnie może być haczyk taki że ja nie mam remisji od 2015 roku i objawy są ciężkie, ogólnie to ja się zapytałem czy nie będzie miała jakiś nieprzyjemności związanych z tym że przepisuje mi lek na adhd który jest pochodną narkotyku, to powiedziała dopóki lek jest na 100 % to nikt o nic nie może się przyczepić, wcześniej też bez problemu dostałem segan lek na  parkinsona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, reebok91 napisał:

Powiem tak jak lekarz psychiatra kręci nosem przy wypisywaniu jakiś leków np medikinetu to w sumie nie wiem o co mu chodzi

No o coś mu chodzi i dba o własny interes. Jak mu się ktoś przypierdzieli, np. NFZ, że wypisuje podejrzanie za dużo leku (nie ważne że przyjmuje prywatnie, ale umowę z NFZ i ZUS i tak ma chociażby po to, żeby móc wystawiać zwolnienia), a najprędzej to zrobią w przypadku leku kontrolowanego, to zamkną mu z automatu praktykę lub ograniczą PWZ i w ogóle na żadne leki psychotropowe/narkotyczne nie będzie mógł wystawiać recept.

Raz dane PWZ nie gwarantuje uprawnień dożywotnio, każdemu można je ograniczyć/zabrać jeśli są podstawy.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lekarka ma podpisaną umowę z nfz leki na refundację i zwolnienia l4, leki wypisuje normalnie do następnej wizyty, ostatnio się pomyliła i wystawiła mi medikinet 5 mg 3 opkakowania na miesiąc a miało być 10 mg 3 opakowania, zadzwoniłem do niej i powiedziałem co i jak to babka co tam przyjmuje w recepcji powiedziała że dwa opakowania dopiszę doktorka dostałem receptę na sms sprawdzam w linku czy wszystko okej a ona mi wypisała wersję cr 10 mg dwa opakowania i dzwonie jeszcze raz i dostałem już normalnie 2 opakowania po 10 mg, lepiej tej wersji cr nie wykupuje bo może faktycznie mieć jakiś nieprzyjemności z tego a ja już tego leku nigdy nie dostanę.

 

Żeby nie było oftopu tematu to mogę powiedzieć że jest taki gość na forum który brał wenlefaksynę 37,5 mg do tego jakąś dawkę medikinetu i taki miks na niego działał aż 4 lata po czym przestał działać a inne leki na niego wcześniej nie działały, ja też następnym razem zaproponuje mojej lekarce wenle w tej dawce jak już medikinet znowu nie ruszy na nowo sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie reebok ma racje, jak nie przepisuje za duzo, a tyle ile mozna na pacjenta ktory leczy sie tym wlasnie lekiem, to jak jej cbś wjedzie w nocy na chate to beda musieli oddac jej za drzwi xd 😂😂 Powaznie mówiąc teraz, na pewno slone konsekwencje by mial lekarz jak sie dopatrzą, ze wypisuje za duzo. Ale jesli wypisuje tyle ile jest wskazane odgornie to na jakiej zasadzie mogą się przyczepić? Nie moga, skoro lekarze przepisuja rozne mixy lekow nawet na pozarejestrowane przeznaczenie,  tak jak wyzej napisaliscie na parkinsona czy na alzheimera. Jesli wypisuja tyle ile moga, to dlatego ze sie nie boja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reebok91 napisał:

, lepiej tej wersji cr nie wykupuje bo może faktycznie mieć jakiś nieprzyjemności z tego a ja już tego leku nigdy nie dostanę.

Pewnie nawet nie dałbyś rady jej wykupić, bo Tobie ją wyświetla nadal, ale ona zapewne anulowała receptę i jakbyś poszedł do apteki to nie daliby w ogóle rady otworzyć tej recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dalja napisał:

ak dla mnie reebok ma racje, jak nie przepisuje za duzo, a tyle ile mozna na pacjenta ktory leczy sie tym wlasnie lekiem, to jak jej cbś wjedzie w nocy na chate to beda musieli oddac jej za drzwi xd 😂😂 Powaznie mówiąc teraz, na pewno slone konsekwencje by mial lekarz jak sie dopatrzą, ze wypisuje za duzo. Ale jesli wypisuje tyle ile jest wskazane odgornie to na jakiej zasadzie mogą się przyczepić?

Pamiętaj, że lekarze mają kontrole nawet bez powodu z NFZ jak i z ZUSu. Psychiatra przed ZUSem musi się tłumaczyć już w momencie jak wystawił zwolnienie na więcej niż 4-5 dni wstecz. Dlatego moja lekarka tak wystawia tylko w wyjątkowych sytuacjach, normalnie się na to nie godzi. 2-3 dni wstecz bez problemu jeśli dasz jej znać, że chciałabyś zwolnienie, a nie ma możliwości wystawić od razu, ale więcej nope. A z tego co opowiadała to kontrole jej się zdarzały, nie jakoś często, ale miała kilka razy.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja mam specyficzną lekarkę i ona uwielbia "sprawdzać" ZUS. 3 dni po tym jak ja miałam kontrolę zwolnienia lekarskiego wystawionego przez nią, wystawiała mi następne i stwierdziła, że w sumie ciekawe co ZUS powie jak wystawi na 2 miesiące od razu zwolnienie, a raczej nie znajdziesz lekarza, który da Ci od razu na 2 mce zwolnienie bo to śmierdzi na kilometr bo przez ten czas wiele się może zmienić. Wystawiła na te 2 mce, nie doczepili się 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta ekscytacja MPH, tak naprawdę jeśli miał bym porównać concerte cr 56 mg bodajże bo taką miałem okazję spróbować no to jeśli chodzi o dodanie kopa, no to do 450 mg wenlafaksyny nie ma polotu, wręcz przeciwnie, byłem po nim zmęczony i taki wyrzuty, na drugi dzień to czułem się jak na zejściu z amfetaminy, podczas gdy nie było fazy euforii. Śmię nawet twierdzić, że po modafinilu nie byłem taki zmęczony, a brałem 200mg wersji FL do 150mg wenlafaksyny i kop był i na drugi dzień zero zejścia. MPH to jedyny lek który wyrzuciłem do śmieci, bo nawet ednorax to jeszcze gdzieś leży w szafce, a też był 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×