Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psajkonauta

Użytkownik
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Psajkonauta

  1. Przecież lekarz ma pełne prawo przepisać lek pozarejestracyjnie. Mi neurolog wypisuje memantynę i donepezil, a nie mam alzhaimera ani innej demencji.
  2. Zwiększa odporność na stres, jak każdy lek antydepresyjny. Gdy pracowałem z ludźmi, to była różnica między byciem bez leków a byciem na tianeptynie. Oprócz tego, na tianeptynie byłem bardziej wygadany, tak samo jak na agomelatynie.
  3. Zbadać poziom witaminy D i jeśli jest niski, to suplementować. Nie suplementować w ciemno, tylko zbadać należy koniecznie, bo zdarza się, że poziom wzrasta bardzo powoli przy zalecanej dawce 2000 czy nawet 4000 i mimo przyjmowania leku z witaminą D. Tak było w moim przypadku i znajomych.
  4. Nie ma co się podniecać tym lekiem, tak samo jak sulpirydem. Mój lekarz sobie wymyślił pewien czas temu, że Solian będzie moim lekiem na depresję, nerwicę jak i neuroleptykiem. Brałem 50mg, 100mg, 200mg, 400mg. Żadnego działania antydepresyjnego nie było, a już tym bardziej aktywizacji. Czym wyższa dawka, tym większy letarg i chroniczne poczucie nudy. Jedynym plusem leku, było wyciszenie objawów nerwicowych, choć nie dorównywało to wyciszeniu jak przy SSRI. Na dodatek już na 100mg miałem wywaloną prolaktynę w kosmos ponad 1000 jednostek. Tak więc nie polecam nikomu sugerowania się tymi postami, że ktoś łyknął 50mg Solianu i jest cały w skowronkach, bo leki psychiatryczne to wielka loteriada, a poczuć się w skowronkach, to możecie nawet po olanzapinie, jak lek okaże się pod waszą łepetynę.
  5. Nie ma co się tak napalać na dopaminę, że doda radości, wesołości i innych różności. Mi lekarz przepisał offlabel pramipeksol czyli prawdziwego agonistę dopaminy na akatyzję. Owszem jest mniejsza apatia i więcej się chce, ale nie są to efekty fajerwerkowe.
  6. Bzdura, XR też działa na sen, różnica jest taka, że nie ścina z nóg jak ta zwykła. Ja pracuję w nocy i kiedy wezmę XR, to mnie nie zamula i mogę pracować, ale jeśli się już położę spać, to śpię snem głębokim i wydłużonym.
  7. Przecież od dawna wiadomo i jest to udowodnione, że kwetiapina ma działanie antydepresyjne i jest zagranicą zarejestrowana do leczenia depresji. Po co dublować badania naukowe?
×