Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Samniewiem napisał(a):

Jaka w praktyce różnice robi fakt, że trazadon nie jest CR? Czy jest szansa, że dzięki temu nie będzie porannego zmulenia, bo szybciej się załącza? 

Pytam, bo dotarło do mnie, że przecież miałem epizod z triticco w przeszłości i został odstawiony m.in z powodu nieprzytomności w ciągu następnego dnia i czerwonej twarzy jakbym był na kacu. 

a jak długo bierzesz i jaka dawkę? po 1-2 tyg. te objawy przejść powinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od 2 lat biorę trazodon, pregabaline i od niedawna hydroksyzyne tylko wtedy kiedy naprawdę nie mogę zasnąć ( jedna tabletka trazodonu jeszcze na mnie działa). Moj problem polega na tym, ze od roku puchnie mi twarz, czasem wyglądam jak inna osoba dodatkowo mam bardzo podkrążone oczy. Szukałam przyczyny w diecie, Ew. Chorobach, niedoborach ale wszystko jest Ok. Czy któryś z tych leków wywoływal u j Was takie objawy? Będę wdzięczna za pomoc 🥺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Samniewiem napisał(a):

A czy jest szansa, że 100 trazadonu do wenli coś doda przeciwdepresyjnie? 
Ktoś z Was próbował takiej mieszanki? 

ja oibecnie wenla 375 i 75 trazodonu, lepiej się śpi zdecydowanie, bo sama wenla rozwala sen, ale innych zalet jeszcze nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Samniewiem tak myślę że to dobry mix, u mnie się sprawdza, nie tylko lepiej śpię ale i pewność siebie czuję większą. Z tym że biorę trazodonu 150 mg.

 

@Pola94 cześć, brałem wszystkie te leki, niekoniecznie jednocześnie ale nie miałem takich objawów. Być może masz lekkie uczulenie na któryś z tych leków i stąd takie objawy. To się sprawdzić w badaniu krwi, spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pola94 napisał(a):

Cześć, od 2 lat biorę trazodon, pregabaline i od niedawna hydroksyzyne tylko wtedy kiedy naprawdę nie mogę zasnąć ( jedna tabletka trazodonu jeszcze na mnie działa). Moj problem polega na tym, ze od roku puchnie mi twarz, czasem wyglądam jak inna osoba dodatkowo mam bardzo podkrążone oczy. Szukałam przyczyny w diecie, Ew. Chorobach, niedoborach ale wszystko jest Ok. Czy któryś z tych leków wywoływal u j Was takie objawy? Będę wdzięczna za pomoc 🥺

Trazodon nasila efekt ciemnych worów pod oczami. Pytanie czy to tylko zatrzymanie wody czy jeszcze reakcja alergiczna lub obciążenie wątroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś permanentną bezsenność po odstawieniu trittico?

Po odstawieniu trittico przepisane mi na nerwice zaczęła się moja bezsenność która trwa do dziś.
A odstawiłem pare lat temu.Czyli wniosek z tego taki że lek ten musiał wpłynąć jakoś permanentnie
na moją zdolność snu.Super jakby wypowiedziała się osoba która brała trittico i która
odstawiła jak to u niej było.Dodam że nigdy nie miałem problemu z bezsennością.Lekarz
mi to przepisał bo przez nerwice nie mogłem spać,no ale nie był to problem bezsenności
samej w sobie tylko nerwicy.Natomiast akutalnie jest to problem samej bezsenności.
Po paru latach poszedłem do lekarza,przepisał mi znowu trittico ale nie podziałało.
Później przepisał ketrel ale również po nim bezsenność nie ustąpiła
Próbowałem też pare innych rzeczy 5HTP, melatonina,wysiłek fizyczny,prawidłowa
higiena snu ale nic nie działa.Może się ktoś wypowiedzieć kto zna jeszcze jakiś
sposób na walkę z bezsennością.Dodam jeszcze że jeśli chodzi o moją bezsenność
to głównie gorsza jakość snu tak jakby ten sen był płytki, natomiast wybudzanie
się i za krótka długość też jest ale głównie w grę wchodzi gorsza jakość snu.
Dodam jeszcze że praktycznie nie czuje mocnej senności przed pójściem spać,
nawet po pracowitym dniu i przestrzeganiu higieny snu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanko 

czy jeśli brałam trittico przez dłuższy czas (50mg), ale na parę dni przestałam nagle brać i teraz znowu zaczęłam, to czy w związku z tym mogę czuć na nowo skutki uboczne?

witam mam takie pytanko 

czy jeśli brałam trittico przez dłuższy czas (50mg), ale na parę dni przestałam nagle brać i teraz znowu zaczęłam, to czy w związku z tym mogę czuć na nowo skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2024 o 12:04, Mirecki87 napisał(a):

Hej, znacie coś podobnego w działaniu do Trittico? Fajnie po tym śpię i w ciągu dnia jestem wyciszony ale nie zamulony jak po np. Hydroksyzynie. Problemem jest wiecznie zatkany nos.

 

 

Mirtazepina/ Mianseryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie  Trittico działa bardzo dobrze na sen. Obecnie biorę 150 na noc.
Biorę też hydroksyzynę rano i wieczorem. Śpi mi się bardzo dobrze, ale psychiatria powiedział, że niedługo będę  schodzić z trittico na 75.
Ktoś miał jakieś doświadczenia z schodzeniem dawki Trittico i miało to na niego jakiś wpływ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grz napisał(a):

Obecnie  Trittico działa bardzo dobrze na sen. Obecnie biorę 150 na noc.
Biorę też hydroksyzynę rano i wieczorem. Śpi mi się bardzo dobrze, ale psychiatria powiedział, że niedługo będę  schodzić z trittico na 75.
Ktoś miał jakieś doświadczenia z schodzeniem dawki Trittico i miało to na niego jakiś wpływ?

 

Jak z każdym lekiem tego typu i nie tylko tego. Może chwilowo nastąpić tzw odbicie czyli nasilenie objawów, na które lek bierzesz. Czyli problemy ze snem ale to przejściowe więc nie fiksuj się na tym. Trittico daje możliwość łatwego zmniejszania dawki o 1/3 tabletki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grz napisał(a):

Obecnie  Trittico działa bardzo dobrze na sen. Obecnie biorę 150 na noc.
Biorę też hydroksyzynę rano i wieczorem. Śpi mi się bardzo dobrze, ale psychiatria powiedział, że niedługo będę  schodzić z trittico na 75.
Ktoś miał jakieś doświadczenia z schodzeniem dawki Trittico i miało to na niego jakiś wpływ?

 

Odstawiałam z dawki 300mg/doba. Nawet tego nie odczułam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał tak, że im dłużej bierze triticco, tym bardziej go zamula następnego dnia?
Jestem od 3 tygodni na 100mg, pierwsze dwa budziłem się z masą energii następnego dnia. 
Od tygodnia niby śpie dobrze 7,5-8h, nie wybudzam się, a kolejnego dnia jest dość mocna zmuła, szczególnie rano oczywiście.
Zakładałem, że z czasem takie efekty uboczne raczej zanikają, a nie pojawiają się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał tak, że trazadon dobijał libido, zamiast pomagać?
W przeszłości biorą samą wenlę było słabo, ale coś tam coś tam się działo. Aktualnie jest totalnie 0, jak nigdy wcześniej i zastanawiam się, czy to nie trazadon, który dostałem na sen. 
Byłby to mega pech, że większości pomaga, a mi akurat na odwrót. Pytanie, czy to możliwe.
Jakimi suplementami ewentualnie chociaż trochę się podratować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Samniewiem napisał(a):

Czy ktoś z Was miał tak, że trazadon dobijał libido, zamiast pomagać?
W przeszłości biorą samą wenlę było słabo, ale coś tam coś tam się działo. Aktualnie jest totalnie 0, jak nigdy wcześniej i zastanawiam się, czy to nie trazadon, który dostałem na sen. 
Byłby to mega pech, że większości pomaga, a mi akurat na odwrót. Pytanie, czy to możliwe.
Jakimi suplementami ewentualnie chociaż trochę się podratować?

Dla mnie trazodon był właśnie odwrotnością , po 50 mg na sen na drugi dzień chciało rozerwać spodnie xD ale miałem partnerke wtedy to nie narzekała , teraz by było to męczące xd

Jeżeli zaczynasz dopiero brać to poczekaj a może się ustabilizuje zresztą na libido mają wpływ inne czynniki również 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hopefully.00 napisał(a):

Dla mnie trazodon był właśnie odwrotnością , po 50 mg na sen na drugi dzień chciało rozerwać spodnie xD ale miałem partnerke wtedy to nie narzekała , teraz by było to męczące xd

Jeżeli zaczynasz dopiero brać to poczekaj a może się ustabilizuje zresztą na libido mają wpływ inne czynniki również 


To był trazadon, czy triticco?
Brałeś do tego wtedy jakieś antydepry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Samniewiem napisał(a):


To był trazadon, czy triticco?
Brałeś do tego wtedy jakieś antydepry?

Trazodon to substancja czynna. 

Trittico cr 

Brałem wtedy do tego asertin 25 mg , w zasadzie to byłem w remisji ale ja wtedy akurat nie miałem problemów z libido bo czułem się normalnie jak przed lekami i asertin w tej dawce mi nic nie zaburzał. Cudowny czas który pokazał mi jak SSRI mogą czasem zrobić z mężczyzny impotenta z towarzyszącą obojętnością.

Trittico wtedy brałem w zasadzie chyba z wygody bo zajebiście mnie usypiał i działał na sen mega fajnie ;) a na drugi dzień podkręcał libido aż zbyt mocno ale to przez to że bez trittico miałem je w miarę normalne. Lek dawno odstawiłem ale możliwe że wrócimy z lekarzem do niego bo obecnie zaczynam brać bupropion który zaburza mi trochę sen ale zobaczymy może uda się bez. A bupropion dołożył mi właśnie na polepszenie libido i anhedonie.

 Daj sobie czas trittico to bardzo dobry lek ja go bardzo dobrze wspominam a wpływ na libido miał u mnie napewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hopefully.00 napisał(a):

Trazodon to substancja czynna. 

Trittico cr 

Brałem wtedy do tego asertin 25 mg , w zasadzie to byłem w remisji ale ja wtedy akurat nie miałem problemów z libido bo czułem się normalnie jak przed lekami i asertin w tej dawce mi nic nie zaburzał. Cudowny czas który pokazał mi jak SSRI mogą czasem zrobić z mężczyzny impotenta z towarzyszącą obojętnością.

Trittico wtedy brałem w zasadzie chyba z wygody bo zajebiście mnie usypiał i działał na sen mega fajnie ;) a na drugi dzień podkręcał libido aż zbyt mocno ale to przez to że bez trittico miałem je w miarę normalne. Lek dawno odstawiłem ale możliwe że wrócimy z lekarzem do niego bo obecnie zaczynam brać bupropion który zaburza mi trochę sen ale zobaczymy może uda się bez. A bupropion dołożył mi właśnie na polepszenie libido i anhedonie.

 Daj sobie czas trittico to bardzo dobry lek ja go bardzo dobrze wspominam a wpływ na libido miał u mnie napewno ;)


No właśnie biorę już parę tyg, ale w kwestii libido nic nie poprawiło. Może jeśli inny lek (jak mnie wenla) mocno kastruje, to trazadon cudów nie narobi. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×