Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

hej, 

czy ktoś ma porównanie Trazodone Neuraxpharm (natychmiastowe uwalnianie) z Trittico ?

w moim odczuciu ten o natychmiastowym uwalnianiu jest gorszy bo zostawia po sobie ospałość do późnego popołudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcinzento ja mam na odwrót bo wolę trazodon o natychmiastowym uwalnianiu, głównie dlatego że dużo szybciej mnie usypia. Mam też wrażenie że jest trochę lepszy jeśli chodzi o działanie antydepresyjne, ale możliwe że mi się tylko tak zdaje.

Od dłuższego czasu ten zwykły trazodon jest niedostępny dlatego biorę Trittico chcąc nie chcąc, od niedawna 100 zamiast 150 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zburzony napisał(a):

Jesteś pewna? Pytam bo tabletka dzieli się na części, odłamuję jedną ale nadal długo się wczytuje. Ale spróbuję dzisiaj rozkruszyć.

Ja brałam od zawsze w częściach, bo brałam 50mg i mija max godzina i spałam, a nie kruszyłam nigdy na proszek.

Ale tak, to otoczka tabletki wpływa na uwalnianie, bo sam lek działa tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku brałem Trittico dawkę 150mg na noc, teraz biorę 225mg na noc + sertralinę 50mg rano, mam takie objawy że trittico zamiast mnie sedować i wyluzować to powoduje ożywienie, z obserwacji wynika że w połączeniu z sertą coś się zmieniło, ciekawy jestem czy ktoś miał również taką odwrotną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gem78 biorę trazodon obecnie i nie pierwszy raz bo chętnie do niego wracam. On ma to do siebie że po jakimś czasie zaczyna działać stymulująco, kiedy minie to poranne uspokojenie czy senność. Nadal dobrze się po nim śpi a za dnia trochę nakręca.

Taka ciekawostka, trazodon jest w organizmie metabolizowany do mCPP, substancji o działaniu stymulującym, stąd to się bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pytanie do Was. Brałem do wenli przez prawie 2 miesiące triticco w opcji głównie 50 i przez moment 100. 
Czytalem, ze nawet taka dawka triticco działa na serotoninę. Czy zatem zejscie z triticco może spowodować pogorszenie samopoczucia? 
Niestety niektóre uboki triticco mnie za bardzo męczyły i będę chciał spróbować mirtor. 

Edytowane przez Samniewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2017 o 23:46, jarek89 napisał(a):

 

Mam długie doświadczenie z trazodonem. Jest to lek bardzo skuteczny na lęki i bezsenność, ale tylko gdy przyjmujemy wieczorem.

Dawka poranna 50 mg/rano jest wskazana tylko w przypadku, gdy masz wyrobioną tolerancję (zazywasz lek min. 3 msce) i masz bardzo wysoki poziom lęku rano. W przeciwnym razie będziesz miał nagły spadek ciśnienia i silną sedacje.

 

Probowałem brać trazodon rano na początku leczenia. Efekt był taki, że myślałem, że zasnę idąc ulicą. Miałem spadek ciśnienia i byłem wyjątkowo senny.

Proponuję spróbować w dzień wolny od obowiązków i konieczności wyjścia z domu.

Ja biore 4 dzien a zauwazylem ze arytmia sie pojawia?Co odstawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcinzen napisał(a):

sporadycznie, gdy chcę się wyspać lub podreperować libido - 12,5 mg nie więcej, bo zmuła poranna duża, mimo że Trazodone natychmiastowe uwalnianie.

a powiedz mi bo może będziesz wiedział lub ktoś tutaj.Na noc brałem od kilku lat ketipinor 25mg x2 czyli 50mg bo dwie tabletki.Spać sie dobrze spało,ale po wzięciu  z 30 minut juz efekt czuć bo mowa się pląta..a nie daj boże coś jeść itp to by się udławił człowiek.Plus taki,że człowiek wyspany i bez zamulenia.Z tym,że mam dużą nerwicę gdzie wszystko codziennie sprawdzam i męczy mnie to i np potrafiłem 3h stać nad jedną rzeczą  bo cos mówiłem sobie ale jak słyszałem jakiś ludzi w koło itp to znów musiałem zaczynać to samo gadać i dopiero jak dodałem trittico 25mg to zauważyłem,że lepiej się zaczeło robic w sensie nie stoje nad niczym tyle.. obecnie biorę 50mg na noc trittico i 25mg ketipinoru ale zauważyłem,ze człowiek jest nerwowy strasznie.Nie mam zamulenia za dnia itp ale wszystko denerwuje.Czy trittico cr 50mg może coś lękowo czy antydepresyjnie pomagać czy nie? bo nie wiem co myśleć  i powiedz mi czy biorąc trittico miałeś lub masz tak,że np nie chce mi się rano wstać w sensie nie mam żadnego celu a męczy mnie przeglądanie wszystkiego i nie wiem czy trittico by coś nasilało,ze nie ma chęci wstać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trazodon w dawkach poniżej 75 mg nie działa przeciwdepresyjnie, według niektórych nawet te 75 to za mało jeszcze. Na mnie 150 mg działało przeciwdepresyjnie I przeciwlękowo.

Ale biorąc 75 mg byłem cholernie nerwowy i agresywny i nie wiedziałem dlaczego, po innych lekach tak się nie czułem. Dopiero później ktoś napisał że trazodon jest metabolizowany do mCPP w organizmie. Ta substancja działa jak stymulant, ale poza zwykłą stymulacją powoduje też nerwowość i napięcie. Mniejsze dawki trazodonu mogą więc polepszyć sen ale w ciągu dnia powodować złość i agresję.

Wiele razy jeszcze brałem ten lek i nie zawsze był ten efekt, ale przynajmniej dwa razy byłbardzo wyraźny, byłem zajebiście wk*rwiony i miałem ochotę zrobić komuś krzywdę.

Z drugiej strony to chyba mCPP powoduje że w ciągu dnia jest energia po trazodonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś czemu jest tak,że biorąc obecnie 50mg i chyba na 25 zmniejsze trittico cr+ 25mg ketipinoru nie ma checi jakoś do wstania z łózka rano chyba,że wiem,że mam jechać gdzieś inaczej człowiek odwleka bo mam taką depresję ''natręctwa sprawdzanie wszystkiego po kolei w domu itp'' i o to m isię wstać nie chce.Jak wstanę rozchodzę się to ok.Tylko czy np to nie za dużo na sen jak obecnie biorę 50mg trittico plus 25mg ketipinoru? 

 

brałem 25mg to czułem się nerwowy na 50 chyba też a na 75 zamulony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Damiann92rrr napisał(a):

a wie ktoś czemu jest tak,że biorąc obecnie 50mg i chyba na 25 zmniejsze trittico cr+ 25mg ketipinoru nie ma checi jakoś do wstania z łózka rano chyba,że wiem,że mam jechać gdzieś inaczej człowiek odwleka bo mam taką depresję ''natręctwa sprawdzanie wszystkiego po kolei w domu itp'' i o to m isię wstać nie chce.Jak wstanę rozchodzę się to ok.Tylko czy np to nie za dużo na sen jak obecnie biorę 50mg trittico plus 25mg ketipinoru? 

 

brałem 25mg to czułem się nerwowy na 50 chyba też a na 75 zamulony

jak długo bierzesz taką dawkę? potrzeba czasu na stabilizację,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AnnoDomino34 napisał(a):

jak długo bierzesz taką dawkę? potrzeba czasu na stabilizację,

50mg to ja biorę od listopada.. w sumie to tak przed np danym lekiem coś sprawdzałem i po braniu też sprawdzam tylko nieraz jest efekt plecabo,że np ledwo wziąłem tabletkę i juz jest niby ok to co denerwowało nie denerwuje ale to takie plecabo i potem np dany lek moze nie działać albo coś nasilać a ja go dalej biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktoś i odpowie? mam  takie pytanie biorę 25/50 mg trittico na wieczór bardziej chodzi o to by zmniejszyć depresję i 25mg ketipinoru na sen i teraz tak.. np o 22 biorę trittico o 23 ketipinor i tak o 24 lub koło pierwszej w nocy idę spać.Budzę się koło 4,5 idę do wc biorę wtedy rano leki pregabalinę 150mg,maglex b6,witamine c i witaminę b i kładę się w kimę i nie chce się rano wstać.Natomiast jak wezmę 1x 25mg ketipinor to nie ma problemu ze wstaniem i teraz czy przez to,że łaczą się dwa leki nasenne? np wystarczył by sam trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damiann92rrr spróbuj brać tylko trazodon to zobaczysz czy wystarczy. Ale jeśli potrzebujesz działania antydepresyjnego to 25/50 mg to za mało, minimum to 75 mg a według niektórych 150. Ja brałem 150 i był efekt antydepresyjny a także przeciwlękowy. W tej dawce trazodon działa tak że lepiej się śpi a w ciągu dnia jest lekka stymulacja, więcej się chce itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zburzony napisał(a):

@Damiann92rrr spróbuj brać tylko trazodon to zobaczysz czy wystarczy. Ale jeśli potrzebujesz działania antydepresyjnego to 25/50 mg to za mało, minimum to 75 mg a według niektórych 150. Ja brałem 150 i był efekt antydepresyjny a także przeciwlękowy. W tej dawce trazodon działa tak że lepiej się śpi a w ciągu dnia jest lekka stymulacja, więcej się chce itp.

nie wiem co mam robić 😕 wczoraj odstawiłem tradazon 25mg bo przedwczoraj brałem 50mg i zastąpiłem jedną tabletką ketiponoru 25mg to już w nocy się budziłem ruszałem nogami i cały dzień jestem nerwowy klnę na wszystko w domu 😕 wydaje mi się,ze spokojniejszy był człowiek na 50mg trittico tylko chodzi o to wstawanie,że biorąc 25mg ketipinoru idę spac o 24/1 i wstaje  np o 8 a biorąc ketipinoru 25 i dodatkowo trittico 50 to nie mogę do 10 wstać.. sam ketipinor nie działa jakoś na depresję brałem maks 50mg go to tylko na sen.

Po trittico zauważyłem,że kurcze jakoś jeśc się bardziej chce.. + wzmożony popęd jes moze aż za bardzo + jakoś nie wiem czy to wina trittico ale po ''orgazmie'' czuć jakieś dziwne uczucie w jądrach jakby ból.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×