Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, nb4 napisał(a):

OPISUJE TYLKO SOWJE DOŚWIADCZENIA !

W tym nic złego. I nie pisz dużymi literami bo to jest rozumiane jako krzyk a on tutaj niepotrzebny. 

Zacytowałam za jakie zdanie masz upomnienie słowne. Sugerowanie czy ktoś ma coś brać jest niezgodne z regulaminem. Leki działają indywidualnie. Jakbyś spojrzał w ankietę to byś wiedział, że prawie 60% osób na forum wypowiedziało się pozytywnie za lekiem.

12 minut temu, nb4 napisał(a):

Podczas obu konsultacji nigdy nie otrzymałem informacji od tych lekarzy o możliwych skutkach ubocznych ! NIGDY NIE BYŁEM ZAPYTANY O CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE, A TO JEST BARDZO WAŻNE DLA MOJEGO ZDROWIA ! LEKARZE Z TEGO CO WIDZĘ PO SWOICH DOŚWIDCZENIACH NIE PRZEKAZUJĄ INFORMACJI O SKUTKACH UBOCZNYCH LEKÓW, KTÓRE WYPISUJĄ. 

Zmień lekarza jeżeli ci nie pasuje. Mnie też nie mówią o skutkach. Sama mówię podczas następnej wizyty i to jest informacja dla lekarza. Nikt nie jest wróżką  i nie wie przed braniem czy będziesz tolerował lek dobrze czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lek ma właściwości antydepresyjne i przeciwlękowe, ale ja akurat odczuwam odwrotne działanie. Czy ktoś miał podobnie ? Biorę 50 mg i na sen działa dobrze. Fizyczne skutki uboczne raczej minęły, ale psychiczne poza snem nie uległy poprawie. Pytam bo głupio mi trochę narzekać u psychiatry, czuję się jakbym wydziwiała (i to może przez działanie tego leku tak czuje : //)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rdzaa napisał(a):

Wiem, że lek ma właściwości antydepresyjne i przeciwlękowe, ale ja akurat odczuwam odwrotne działanie. Czy ktoś miał podobnie ? Biorę 50 mg i na sen działa dobrze. Fizyczne skutki uboczne raczej minęły, ale psychiczne poza snem nie uległy poprawie. Pytam bo głupio mi trochę narzekać u psychiatry, czuję się jakbym wydziwiała (i to może przez działanie tego leku tak czuje : //)

Ale 50mg nie działa p/depresyjnie, a znikomo p/lękowo. Wręcz byłabym zdziwiona gdyby zadziałał. 

Takie dawki stosuje się stricte nasennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2024 o 17:03, Ju467 napisał(a):

wie ktoś może czy po wzięciu trittico (po kilku dniowej przerwie) mogło mnie strasznie zamulić? wczoraj wzięłam i jestem strasznie dziś śpiąca głowa mnie boli i spałam do 15😐😐

Tak oczywiście, brane sporadycznie strasznie zmula i ścina, ono zaczyna działac przy regularnym braniu dopiero odmulająco

 

W dniu 2.01.2024 o 17:40, rdzaa napisał(a):

Wiem, że lek ma właściwości antydepresyjne i przeciwlękowe, ale ja akurat odczuwam odwrotne działanie. Czy ktoś miał podobnie ? Biorę 50 mg i na sen działa dobrze. Fizyczne skutki uboczne raczej minęły, ale psychiczne poza snem nie uległy poprawie. Pytam bo głupio mi trochę narzekać u psychiatry, czuję się jakbym wydziwiała (i to może przez działanie tego leku tak czuje : //)

Samo w sonie ten lek jest bardzo słabiutki na takie dolegliwości, ale pokazuje pazur w połączeniu z jakimś SSRi lub Snri i wtedy ma to sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Powiem, że to najgorszy lek antydepresyjno-nasenny który brałem. 

Cierpię za na zburzenia borderline z nerwicą natręctw i bezsennością nieograniczoną.

Wcześniejsze leki czyli ketrel oraz mirtazapina dawały świetny sen, jedyny problem to tycie. 

Pani psychiatra przepisała mi to g*** trittico CR 75 za przeproszeniem i kazała zastąpić tym lekiem tamte. 

Jaki efekt? Po połknięciu 75mg otóż tego specyfiku (tradozonu) nie dość że nie spałem do 07:00 nad ranem gdyby nie fakt, że miałem doraźnie przypisany nasen (zolpidem i nie wziąłbym pół tabletki w ogóle bym nie spał)! Musiałem się tym ratować nad ranem żeby chociaż te 3 godziny przespać a za sprawą trittico to jeszcze z efektów ubocznych totalnie zatkany nos, uczucie jakbym miał grypę, ból wszystkich mięśni, brak sił i chęci do życia i jestem totalnie nie przytomny. 

Nigdy w życiu więcej tego leku. 

Całe opakowanie spaliłem w piecu. 

Zdaje sobie sprawę że leki na każdego działają inaczej ale uwierzcie mi, zero poprawy snu, wręcz bezsenność i cały weekend mam stracony fatalnym samopoczuciem. Przestrzegam przed tym lekiem. Wracam do mirtazapiny oraz ketrelu. Miejcie się na baczności. 

 

Edytowane przez Kamil8890
Zmiana oposu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamil8890 napisał(a):

Przestrzegam przed tym lekiem.

 

5 minut temu, Kamil8890 napisał(a):

Miejcie się na baczności.

Opisywanie subiektywnych ocen dotyczących leku jak najbardziej ok. Można nawet wziąć udział w ankiecie.

Jednak nie przestrzegamy przed lekiem innych gdyż jak wspomniałeś na każdego może zadziałać inaczej. 

Nawet nasza ankieta pokazuje, że więcej osób twierdzi, że lek im pomógł. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Melodiaa napisał(a):

 

Opisywanie subiektywnych ocen dotyczących leku jak najbardziej ok. Można nawet wziąć udział w ankiecie.

Jednak nie przestrzegamy przed lekiem innych gdyż jak wspomniałeś na każdego może zadziałać inaczej. 

Nawet nasza ankieta pokazuje, że więcej osób twierdzi, że lek im pomógł. 

 

Jak edytować post? Jestem nowy na forum. Nie miałem zamiaru nikogo straszyć tylko opisałem to na własnym przykładzie i jak wspomniałem u kogoś innego może takich objawów nie być. 

Edytowane przez Kamil8890
Zmiana postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kamil8890 napisał(a):

Jak edytować post? Jestem nowy na forum. Nie miałem zamiaru nikogo straszyć tylko opisałem to na własnym przykładzie i jak wspomniałem u kogoś innego może takich objawów nie być. 

W porządku. Poinformowałam Cię, że tego nie robimy na forum. Warto prześledzić regulamin aby wiedzieć gdzie oko administracji/ moderatorów czuwa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil8890 napisał(a):

Jaki efekt? Po połknięciu 75mg otóż tego specyfiku (tradozonu) nie dość że nie spałem do 07:00 nad ranem

No i teraz Cię zdziwię, bo rzucasz obelgami w stosunku do leku a ja powiem, że skoro wziąłeś postać CR to przepraszam jak chciałeś zasnąć od razu 🤣 to ma zupełnie inny mechanizm uwalniania (przełużony) i nie działa "doraźnie". I tak, Trittico w mojej opinii jest dobrym lekiem na spanie, ale albo tabletke kruszysz, żeby pozbyć się "ogona", albo czekasz grzecznie kilka/kilkanaście dni aż zacznie działać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

No i teraz Cię zdziwię, bo rzucasz obelgami w stosunku do leku a ja powiem, że skoro wziąłeś postać CR to przepraszam jak chciałeś zasnąć od razu 🤣 to ma zupełnie inny mechanizm uwalniania (przełużony) i nie działa "doraźnie". I tak, Trittico w mojej opinii jest dobrym lekiem na spanie, ale albo tabletke kruszysz, żeby pozbyć się "ogona", albo czekasz grzecznie kilka/kilkanaście dni aż zacznie działać ;) 

Ależ ja to wziąłem 3 godziny przed planowanym snem! 

Efekt? Zero senności, nawet wręcz mnie to pobudziło, źrenice zrobiły się duże, tak jak wspomniałem do 07:00 rano nie mogłem uznać a tabletkę wziąłem o 21:00 więc jaka tu logika? Może dla słabej bezsenności komuś pomoże, na pewno nie osobie która poryka się z bezsennością nieograniczoną od kilku lat! Ja ten lek oceniam negatywnie i zdania nie zmienię. 

Jest godzina 15:30 a ja nadal czuję się zmulony, mam zapchany nos i czuję się jakbym conajmniej litra wódki wypił. 

Osobiście nie polecam ale każdy niech decyduje o sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil8890 napisał(a):

Ależ ja to wziąłem 3 godziny przed planowanym snem! 

Żeby trittico zaczęło wpływać na sen, musi minąć kilka/kilkanaście dni. Także Twoje 3h, czy jedna noc nadal nie robią na mnie wrażenia. Brałam ten lek prawie 2 lata "nasennie" i spałam. A moje problemy ze snem do lekkich na pewno nie należały, bo finalnie skończyło się leczeniem w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.  

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Żeby trittico zaczęło wpływać na sen, musi minąć kilka/kilkanaście dni. Także Twoje 3h, czy jedna noc nadal nie robią na mnie wrażenia. Brałam ten lek prawie 2 lata "nasennie" i spałam. A moje problemy ze snem do lekkich na pewno nie należały, bo finalnie skończyło się leczeniem w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.  

To życzę szczęścia i powodzenia. Ja nie zamierzam czekać kilkanaście dni na rozpoczęcie działania specyfiku który zamiast pomóc wyłącznie zaszkodził. Mam pracę i obowiązki. Nie mam możliwości mieć nadal nieprzespanych nocy i czuć się jak g**

Na mnie ten lek nie działa, zaszkodził mi i taki jest stan faktyczny rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od dr'a trazodon 150 mg na spanie, wielokrotnie już go brałem ale tym razem nie ten o normalnym uwalnianiu tylko Trittico CR. Nie zauważyłem żadnej różnicy szczerze mówiąc, rano nie byłem zmulony a nawet dość "obudzony". Jedno co się też nie zmienia to niestety straszna suchość w paszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim 🙂 mam do was pytanie mam na noc przepisane trittico cr 75mg mam brać 1/3  i od lat dodatkowo biorę 1x ketpinor 25mg i tutaj pytanie bo jak wezmę trittico 1/3 to po 1h czuć,że się spać chce..  i to samo jest po ketipinor.. wcześniej brałem dwie tabletki ketipinoru na noc.Leki biorę około 22.30 /23 jak idę spać i zauważyłem,że jak wezmę 2 x ketipinor 25mg  to po 1h spać się chce i np o 9 uda mi się wstać wyspanym.Jak wezme 1/3 trittico + ketipinor 1x to nie mogę wstać.. odkłada człowiek i potrafi po 10tej wstać dopiero.Wina tego,że późno biorę trittico i ono się ponoć dwufazowo aktywuje czy jakoś tak i może dlatego tak jest?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trittico w dawce ok 50mg(150mg łamana na 3) na sennie może powodować od początku stosowania (biorę 11 dni) nudnosci,zawroty głowy,czeste wypróżnianie i niepokój? Lacze z duloksetyna..nie wiem czy kontynuowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kanket napisał(a):

Czy trittico w dawce ok 50mg(150mg łamana na 3) na sennie może powodować od początku stosowania (biorę 11 dni) nudnosci,zawroty głowy,czeste wypróżnianie i niepokój? Lacze z duloksetyna..nie wiem czy kontynuowac

Może, u mnie powodował, jeśli to trwa powyżej 3 tygodni można wtedy z lekarzem uzgodnić czy przerwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Będę dostałem od lekarza do wenli trazadon w wersji 50, a po kilku dniach 100. Powiedzcie mi proszę, czy występowało u Was pogorszenie samopoczucia na początku brania? Mega sie tego boje, już mnie wenla ostatnio trochę przeczołgała. 
I czy rzeczywiście w przypadku trazadonu można liczyć na szybszy efekt, niż w przypadku pozostałych antydepresów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samniewiem napisał(a):

Cześć. Będę dostałem od lekarza do wenli trazadon w wersji 50, a po kilku dniach 100. Powiedzcie mi proszę, czy występowało u Was pogorszenie samopoczucia na początku brania? Mega sie tego boje, już mnie wenla ostatnio trochę przeczołgała. 
I czy rzeczywiście w przypadku trazadonu można liczyć na szybszy efekt, niż w przypadku pozostałych antydepresów?

a dlaczego ten trazodon do wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka w praktyce różnice robi fakt, że trazadon nie jest CR? Czy jest szansa, że dzięki temu nie będzie porannego zmulenia, bo szybciej się załącza? 

Pytam, bo dotarło do mnie, że przecież miałem epizod z triticco w przeszłości i został odstawiony m.in z powodu nieprzytomności w ciągu następnego dnia i czerwonej twarzy jakbym był na kacu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×