Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

gem78

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. gem78

  Pomocy - lęki

  Zwiedziłem kilku psychoterapeutów i wszyscy powtarzają żeby zminimalizować napady lęku lub paniki, trzeba je przetrwać a nie uciekać, ucieczką może być trudno lub niemożliwe wyjść z niektórych lęków i ich napadowego charakteru. To jest bardzo trudne na początku ale małymi kroczkami zaakceptuj swój lęk, na 30s/1m/5m, jeśli będziesz to ćwiczył, za którymś razem możesz dostrzeć że napady są lżejsze a w konsekwensji po jakimś czasie zupełnie ich nie będzie. Wiem że nie jest to łatwe, sam miałem napadowe ataki paniki i lęku, ale poszedlem tą drogą bo leki mogą nie poradzić sobie z tym do końca, to doraźna sprawa, ale można się nimi posiłkować w trakcie "treningu". Odstaw kofeinę, tylko dokłąda do pieca, też to przerabiałem.
 2. gem78

  Wybór psychoterapeuty

  Myślę że za daleko wybiegasz wyobraźnią (bez urazy) w dalszej części swojej wypowiedzi, jeszcze raz, nawet przytoczę mój własny post Wyraźnie napisałem że się zgodził i że były to 1 mail w tygodniu. Wiem co piszę ale mam wrażenie że jednak to zostało pominięte przez czytelnika. I nigdy nie miałem ani maila ani nr tel lekarza, kontakt był przez BOK, oni wymieniali między nami korespondencję. Ja również nie jestem fanatykiem ani histerykiem, znam umiar i prywatność, sam tego przestrzegam, więc po raz trzeci, tak się umówiliśmy i tak było to procesowane. Uniósł się honorem i ambicją jak odmówiłem podnoszenia dawek leków z uwagi na nietrafność jego diagnozy. Od 2020 mam obustronne szumy uszne, z którymi żyłem dość dobrze i mi nie przeszkadzały, od czasu jak zacząłem brać Escitil który mi przepisał, było coraz gorzej z szumami, odbyłem wizytę u laryngologa który podtrzymał moją wersję i również zasugerował żeby zmienić lek bo takie objawy nie są normalne. Na to mój pan doktorek który stwierdził że szumy są objawem lękowym, chciał mi dawkę escitil zwiększyć x2, odmówiłem twierdząc że nie w tą stronę droga. I na to pan doktorek tak się uniósł ambicją i honorem że zmienił stosunek do mnie i stał się bardzij formalny. Stąd taka jego reakcja na moje maile. A od 2 tygodni nie biorę Escitil i moje szumy jak i stan ogólny jest o wiele lepszy. Więc arogancki pan doktorek chybił leczeniem i jeszcze chciał pogarszać mój stan, jednocześnie nie dopuszczająć do siebie innych okolicznośc i nie słuchając co mówię w sprawie szumów i innych rzeczy.
 3. gem78

  Wybór psychoterapeuty

  Ale przeczytałaś że chodziło o jeden mail w tygodniu na który się umówiliśmy?
 4. gem78

  Wybór psychoterapeuty

  A co powiecie o psychiatrze który zaczynał jako psycholog lub psychologia była jego konikiem, który mnie leczy od 3 miesięcy a dzisiaj w przypływie irytacji bo zacząłem podważać zasadność jego leczenia (z uwagi na efekty uboczne i złe samopoczucie) i zadawać trudne pytania, dodatkowo zgodził się odpowiadać na moje maile jeśli chodzi o stosowanie leków ich reakcje i wątpliwości, no dobra to co o nim myślicie jeszcze raz, bo mi napisał dosłownie że "moje maile (1 w tygodniu, na których odpowiedź wystarczy 1-2m jego czasu) już mu się sprzykrzyły i jeśli chcę otrzymać jakieś informacje to powinienem wykupić dwie wizyty pod rzad 2x260zł bo on tu sprzedaje swój czas. HAHA to ostatnie było najlepsze, także mam z głowy chłopaka, który jest tylko dla trzepania kasy w psychomedic.pl a pracuje na etacie w wawie w jednym ze szpitali. Tak nagannego i nieetycznego zachowania w swoim życiu nigdy nie spotkałem, ale przynajmniej wiem że kolesia mam z głowy bo taki jak on co to jest od kasy to mnie nie będzie leczył tylko trzepał na mnie kasę. Myślicie że można się gdzieś "poskarżyć"?
 5. @utrapienie Biorę już hoho 5 dzień :), przez pierwsze 2 dni byłem jak po przepiciu 2x75mg (rano/wieczór) a dzisiaj już jeździłem autem bo prawie zero zamętu w głowie, wczoraj wziąłem dla testu 110mg, otworzyłem jedną kapsułkę i na oko wyliczyłem ilość, też większej różnicy nie było, możliwe że lepiej toleruję ten lek. Biorę Mirtę 45mg i też większego halo nie ma, ale jak wdrażałem Escitil 5mg przez tydzień to chodziłem po ścianach i myślałem że tracę zmysły, kończyny górne mnie tak piekły jakby ktoś je przypalał do tego prądy przechodzące, tułów jedna czerwona piekąca plama która nasilała się po każdym nawet najmniejszym lękiem. Po tygodniu minęło, ale brałem do g. tylko 2 miesiące bo jeszcze inne efekty uboczne dawała.
 6. Z esci mam tylko złe wspomnienia, wdrażania było koszmarem, przez 4 dni pieczenie i palenie kończyn górnych, prawie wyłem z bólu, przechodzące prądy, na tułowiu czerwone plamy i pieczenie, zacząłem się zastanawiać czy nie tracę rozumu, zacząłem wątpić czy to reakcja leku czy inna przypadłość. Po tych dniach bardzo się zmniejszyło i już tak mnie nie męczyło ale za to bardzo nasilił moje szumy uszne które mam od 2 lat do tego stopnia że nie dało się wytrzymać i po 2 miesiącach brania powiedziałem mojemu psycho że to bez sensu i już nie dam rady. Co prawda na depresję i lęki pomagał ale efekty uboczne w postaci nasilenia szumów były nie do przejścia. Teraz tego dziadostwa nie biorę i jest prawie normalnie z szumami.
 7. No właśnie to są te osobnicze działania nieporządane, u mnie na 75mg tylko przez 3 dni było odbijanie się od ścian i tylko 3 dni był najsilniejszy efekt, po tym czasie i skutki uboczne bardzo zmalały i działanie samego leku, teraz wjeżdzam na 75mg rano i 150mg wieczorem zobaczę jak będzie.
 8. @zburzony To w sumie nawet dobrze, mniejszą dawką można osiągnąć zamierzony efekt.
 9. Cześć, biorę 45Mg Mirtora i od kilku 2x75mg Pragiola, chciałem się upewnić czy do takiego zestawu można doraźnie brać xanax 1mg i lub nasen 1xt abl. Patrzyłem że wchodzą między sobą w interakcje ale chyba w niskich dawkach nie powinno się nic dziać. Ktoś stosuje takie połączenie? Też czekam na odpowiedź od lekarza który mi to wszystko przepisał. A Pragila jest fajna, tłumi dość dobrze lęki, szkoda że mój lekarz wcześniej mi tego nie przepisał. Przez 2 dni działanie miałem dość silne, bez problemu spałem na 3 dzień osłabło, też chodzę jak pijany ale powoli to też słabnie.
 10. Cześć, czy ktoś ma taki lęk że się nakręca że nie zaśnie no i przez to niezasypia lub się męczy przez pół nocy? Dodatkowo gdzieś wbiłem sobie do głowy że jak niezasnę i nie będę spał to się wykończę. Biorę Mirtę 45mg i zacząłem Pragiolę 150mg od kilku dni, Pragiola fajnie tłumi część lęków ale ten jeden natrętny się opera i zastanawiam się jak inni sobie z tym radzą.
×