Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Mario111 30 lis 2013, 14:22
Przemek_44 dziekuje za post. Moja sytuacja materialna jest dobra. W Polsce tez nie moglem narzekac. Skonczylem studia w Polsce, zaczalem robic doktorat ale po jakims czasie stwierdzilem, ze siedzenie w archiwach nie jest dla mnie i przyjechalem do Stanow skonczyc drugie studia. No i tak zostalo. Dostalem prace na uniwersytecie i koledzu.

Nie mam wlasnej rodziny. Wszyscy moi bliscy sa w Polsce. Ja przyjezdzam do Polski dwa razy w roku. Kiedy robie sobie wolne lato moge spedzic wiecej czasu w Polsce.

Wydaje mi sie, ze odwyk za 25 tysiecy to troche robienie kasy przez te instytucje. Mysle, ze masz racje. Trzeba poszukac terapii odpowiedniej do mojego uzaleznienia. Jestem bardzo zdziwiony, ze tutaj, a szczegolnie w Bostonie jest taka mala swiadomosc wsrod lekarzy i pracownikow sluzby zdrowia na ten temat.

Masz racje, powinienem dociec przyczyny, dla ktorej zaczalem brac leki. Wydaje mi sie, ze wiem ale nie potrafie wyrazic jej slowami i boje sie wyrazic to glosno.

Od kiedy bylem nastolatkiem zaczalem szukac lekow, zeby nie czuc leku i strachu. Lekarz najpierw mi przepisal a kiedy zobaczylem jak dziala to zaczalem szukac na wlasna reke.

Pocieszam sie, ze niedlugo bede w Polsce na Swieta i bede mogl siedziec w domu i nie wychodzic.

przez TheMan 01 gru 2013, 15:19
Ja po braniu około 3 tygodni dzień w dzień klonow 2 mg po 2 razy dziennie. Postanowiłem odstawić w całośći ten lek i po 3 dniach od odstawienia zaczeło się piekło. nie biore już około 25 dni nic z benzo. Od tygodnia biore proplanolol od dwoch dni pernazinum. I nadal czuje zło, jest mi nie dobrze ledwo zyje ciagle mam napady nie moge sie rozluznic. perznazinum mi troche pomaga potrafie usnac i zapomniec na chwile o tym pieklle. Nie wiecie ile jeszcze moze to potrwać ???

przez kaja123 01 gru 2013, 15:24
TheMan napisał(a):Ja po braniu około 3 tygodni dzień w dzień klonow 2 mg po 2 razy dziennie.

Wiesz mało prawdopodobne żeby po 3 tyg az tak się uzależnić. Może Twoje objawy spowodowane są chorobą a nie zespołem odstawiennym? Z jakiegoś powodu zacząłeś brać te leki chyba?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TheMan 01 gru 2013, 15:34
Tak ale kilkukrotnie zmieniałem dawke leku na 15 mg dziennie mialem tak kilka razy. sam nie wiem czy to jest wina benzo juz sam nie wiem. Wszystko mi się miesza. Juz dziś wziałem 4 propranolole i 100 mg pernazinum. Możliwe to jest że np. po innym leku mogę mieć takie skutki odstawienne ? Brałem ostatnio abilify + pernazinum czasami relanium w zastrzykach lub tabletkach ale to kilka razy tylko. a benzo od 25 dni nic.

przez kaja123 01 gru 2013, 15:40
TheMan napisał(a):Brałem ostatnio abilify + pernazinum czasami relanium w zastrzykach lub tabletkach ale to kilka razy tylko. a benzo od 25 dni nic.

jak to nie łykałeś benzo? a relanium? w dodatku mieszanki sobie jakies robisz z leków p/ psychotycznych to nie dziwota że się źle czujesz. Z jakiego powodu Ty zażywasz te wszystkie leki? Masz schizofrenię? Może masz taką silną nerwicę lękową albo inne schorzenie? po co Ci tyle tych leków?

przez TheMan 01 gru 2013, 15:48
mam shcizofremie paranoidalną byłem ostatnio w szpitalu 3 tygodnie tam mi przypisali takie leki. W szpitalu dostawałem relanium kilka razy w tabletce plus zastrzyki kilka razy. Ale jak się źle czuje teraz to takie uczucie miałem kiedyś tylko 2 razy ale to trwało kilka dni maks a teraz to sie ciagnie juz z 3 tgodnie i to wlasnie po braniu benzo tak sie czułem cholera wie o co chodzi.

przez kaja123 01 gru 2013, 15:51
TheMan, jak masz schizofrenię to koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem. Myślę ze on najlepiej bedzie Ci pomocny w Twoim przypadku. Trzymaj się.

przez Mario111 01 gru 2013, 17:08
Teraz sa dobre leki na schizofrenie. Moj znajomy je bral i czul sie dobrze. Zupelnie inaczej niz przy poprzednich lekach dawniej. Co prawda mieszkam w Stanach ale teraz to przeciez nie ma chyba znaczenia. Lekarstwa sa dostepne wszedzie.

przez Ryfka 01 gru 2013, 17:26
TheMan U niektórych ludzi tolerancja na benzodiazepiny wyrabia się już po 2 tygodniach reguralnego zażywania tak jak to było w moim przypadku. Więc musiał byś teraz zwiększyć dawkę leku żebyś nie miał tych objawów. Ale nieradzę Ci tego robić.

przez JERZY62 03 gru 2013, 19:29
Może ktoś wie ile to jest 6mg Sedamu w przeliczeniu na diazepam, równoważnik?
♪♪♪

przez sylvek 03 gru 2013, 20:04
około 10-ciu mg

przez monmaria 03 gru 2013, 20:10
Kiedyś lekarz chciał mi zamienić 0,5 mg clona na 3 mg sedamu, więc chyba to będzie 1 mg clona czyli 20 mg relanium, ale pewna to nie jestem.
monmaria

przez marwil 04 gru 2013, 15:30
17 dni odstawiania alprazolamu.
Od 5 dni biorę 0,25mg rano. Wieczorny zopiklon już odstawiony.
Warto jeszcze dzielić na 0,125mg przez kilka dni, czy odstawić całkiem?
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez TheMan 04 gru 2013, 19:21
Ja od 18 dni nic w ogóle zero benzo nawet relanium, i już trochę lepiej się czuję w skali od 1 do 10 to tak na 5. Już widzę polepszenie samopoczucia chociaż jeszcze nie do końca jest różowo. Ale w porównaniu z pierwszymi dniami to już stanowcza poprawa samopoczucia. dzięki Bogu i partii :) Jeszcze z 10 dni i mam nadzieje wyjdę z tego bezsensu.

Sortuj wg