Bycie mężczyzną

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Bycie mężczyzną

przez Tube 28 sie 2013, 22:13
Cześć! Opiszcie w kilku zdaniach etap waszej transformacji z chłopaka w faceta, z faceta w mężczyznę. Stawało się to samoistnie czy pod wpływem konkretnych bodźców/przeżyć? Co według Was oznacza bycie facetem, bycie mężczyzną (Zarówno psychicznie jak i fizycznie)?
Tube

Bycie mężczyzną

przez monk.2000 28 sie 2013, 22:24
Jak wszelkie zjawisko występujące dzięki kontrastowi facetem jest się, bo nie jest się kobietą. :P
To tak jak z rodzicielstwem, rodzicem można zostać bo się spłodziło potomka, ale prawdziwym rodzicem się zostaje dzięki trosce o dziecko.

Tak samo tutaj, nie wystarczy się urodzić facetem, facetem trzeba zostać. Większość sposoby ma dosyć pokrętne.
W tej lekturze to było przedstawione, z racji braku oficjalnych wytycznych jak to być mężczyzną w naszej kulturze, chłopacy robią własne inicjacje. Podane są przykłady. Np. zostawanie podrywaczem, wtedy o męskości świadczy ilość zdobytych dziewczyn. Albo agresja, bójki itd.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63825/zd ... przez-ojca

Coś w tym jest. Jak się temat rozwinie to dodam jak sam poszukiwałem męskości, inspirowany między innymi poprzez nurt psychologiczny.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Bycie mężczyzną

przez Gods Top 10 28 sie 2013, 22:26
Ależ to fatalnie wygląda: Pozostałe zaburzenia >> Bycie mężczyzną :shock:
Nie czuję się zaburzony z powodu bycia mężczyzną! :time: Heloł!!! :blabla:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bycie mężczyzną

przez New-Tenuis 28 sie 2013, 22:30
Haha :D :lol: I nawet nie da się takiego 'zaburzenia' nigdzie zaklasyfikować...?
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Bycie mężczyzną

przez Reiben 28 sie 2013, 22:30
Jak ci wyrastają włosy na jajkach jesteś pół-mężczyzna, jak zaczynasz je golić to stajesz się mężczyzną, tak to widzę.
Reiben

Bycie mężczyzną

przez socorro 28 sie 2013, 22:32
Gods Top 10, w dodatku to zaburzenie ciężko się leczy :lol:
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Bycie mężczyzną

przez Tube 28 sie 2013, 22:43
Sorry wszystkim :!: W ZŁEJ KATEGORII ULOKOWAŁEM TEMAT! :lol: Da się go przenieść jakoś?

monk.2000 napisał(a):Tak samo tutaj, nie wystarczy się urodzić facetem, facetem trzeba zostać. Większość sposoby ma dosyć pokrętne.
W tej lekturze to było przedstawione, z racji braku oficjalnych wytycznych jak to być mężczyzną w naszej kulturze, chłopacy robią własne inicjacje. Podane są przykłady. Np. zostawanie podrywaczem, wtedy o męskości świadczy ilość zdobytych dziewczyn. Albo agresja, bójki itd.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63825/zd ... przez-ojca

Bardzo istotny wątek poruszyłeś. Wiem po sobie bo bez ojca się wychowalem. Dlatego założyłem ten wątek
Tube

Bycie mężczyzną

przez Ferdynand k 28 sie 2013, 23:21
Tube, do moderacji napisz pw
Naczelny Użyszkodnik

Bycie mężczyzną

przez Hans 28 sie 2013, 23:28
Reiben napisał(a):Jak ci wyrastają włosy na jajkach jesteś pół-mężczyzna, jak zaczynasz je golić to stajesz się mężczyzną, tak to widzę.

:pirate: dobre!

Ja nie wiem natomiast co to jest ten facet, dla mnie to jakiś typ spod sklepu, z piwem w ręce, no ale teraz taka nowomowa, że wszystko jest *10^6.
Feed your head
Feed your head

Bycie mężczyzną

przez Gods Top 10 29 sie 2013, 20:44
socorro, mam nadzieję, że to jednak 'nieuleczalne zaburzenie'. ;)

Tube, wg mnie bycie chłopakiem następuje niejako 'samoistnie' w wyniku obserwacji i odczytywania oczekiwań.
Natomiast transformacja od chłopaka do mężczyzny to czasochłonny proces wymagający 'świadomego i aktywnego dojrzewania'.
Bardzo skrótowo: bycie mężczyzną - to wg mnie ponoszenie odpowiedzialności (za siebie i do pewnego stopnia za innych), umiejętność podejmowania decyzji, szacunek oraz akceptacja (dla innych i dla siebie).
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Bycie mężczyzną

przez bittersweet 29 sie 2013, 21:08
Reiben napisał(a):Jak ci wyrastają włosy na jajkach jesteś pół-mężczyzna, jak zaczynasz je golić to stajesz się mężczyzną, tak to widzę.
A jak sobie ogolisz tylko jedno jajko, to kim będziesz ? :shock:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Bycie mężczyzną

przez Candy14 29 sie 2013, 21:10
bittersweet, taaaaaaa :lol:
Golenie jajek nie czyni nikogo mezczyzna... no chyba ze pojdzie do kosmetyczki i nie umrze przy rwaniu woskiem ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Bycie mężczyzną

przez monk.2000 29 sie 2013, 21:16
Candy14, :great:
Wiele z tego o uznane za męskie jest też elementem kultury. W jednej kulturze będzie to bardziej przemoc i twardość wobec bólu fizycznego, cywilizowany człowiek brutalność uzna za słabość, a męskości będzie szukał w wartościach estetycznych czy zdolności do tworzenia cywilizacji i kultury.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 29 sie 2013, 21:20
Bardzo skrótowo: bycie mężczyzną - to wg mnie ponoszenie odpowiedzialności (za siebie i do pewnego stopnia za innych), umiejętność podejmowania decyzji, szacunek oraz akceptacja (dla innych i dla siebie).

No to zdecydowanie tym mężczyzną nie jestem. :evil: tylko kandydatem na kolejną Anne Grodzką. ;)
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg