Po co żyjecie, czy to ma jeszcze jakiś sens?/sens zycia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez staram się 10 sie 2007, 12:45
czyli wychodzi na to że każdy ma swój sens a co jeśli w cierpieniu nie znajdujemy sensu a na tym forum ludzie naprawde cierpią

przez .Tomek 10 sie 2007, 12:51
staram się napisał(a):a co jeśli w cierpieniu nie znajdujemy sensu

To wtedy właśnie potrzeba pomocy specjalisty. Czyż nie?
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

jak odnaleśc sens życia

przez misiek102 13 sie 2007, 00:04
cześć wszystkim!!! mam 24 lata i od 18 roku życi niewiem co mam robić ze sobą , od tego czsu (gdzieś na przełomie 2001/2002 uciekłem z domu)i potem w belgii i poznałem tu fajną dziewczyne o 7 lat starszą (to był anioł, )ale jak już ją poznałem to cpałem już w tedy na potege bo nie wiedziałem co dalej co robic . dziś od tego czasu minelo dużo czasu i ja nadal nieiem po co ja żyje i co ja tu robie , straciłem swego anioła na swoje zyczenie, cpam dalej tak jak cpałem i nadal niewiem co ja tu robie i poco sie męcze na tym swiecie.mam dziwne myśli i już niewiem co mam dalej robić zeby życ a nie gnić

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Twilight 13 sie 2007, 02:39
Terapia uzależnieniowa. Na dobry początek. Po kolei rozwiązywać swoje problemy, leczyć sie, zamiast wynajdywać 100000 powodów, by tego nie robić - nic więcej Ci nie poradzę...

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez vegge 13 sie 2007, 21:09
sens zycia odnajdziesz w pasji ktora cie pochlonie, dla jednego jest to uprawa ogrodka, a dla innego sporty extremalne
a jak nie widzisz sensu w zyciu, to podaruj te zycie innym ludziom, tak jak to robia zakonnicy pracujacy po calym swiecie na misjach w biendych krajach

narkomania to czysty egoizm, wiec zlo i dlatego nie jestes w stanie odnalezc szczescia
zesraj sie a nie daj sie

przez pannanikt 13 sie 2007, 23:30
samo to ze otrzymales zycie sprawia ze ma ono sens, bo otrzymales je w jakims celu - by ŻYĆ, rozwijac sie, byc czlowiekiem. i samo juz poglebianie czlowieczenstwa, ubogacanie siebie ma wielki sens. zycie to droga majaca wielorakie, aczkolwiek glebokie znaczenie... i moze to brzmi smiesznie, ale nie jest to tylko czcze gadanie.

a co do praktyki - dokladnie, terapia uzaleznieniowa. i... rozwiazywac problemy, a nie uciekac od nich.
(...) - jesteś stworzony, żeby być człowiekiem!
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością.

przez misiek102 14 sie 2007, 00:23
jesli chodzi o wyznanie to jestem ateistą.i umnie to że jestem dziś w stanie jeki jestem to pracowałem na to kilka lat ,najgorsza jest monotonnośc i samotnośc, te same ruchy dzien w dzien ta sama praca te same scianyy, mam chyba lekką paranoie i lekką depresje i k...a co dalej?????????????/

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:42 am ]
i pustka i dziwne myśli

nic nie zdziałasz jeśli...

przez ksenia 16 sie 2007, 14:49
Jeśli będziesz ćpał to nie znajdziesz sensu. Jedyne rozwiązanie twojego problemu jest to abyś nie ćpała. Jeszcze dziś zgłoś się na odwyk w przeciwnym razie czeka cię marna przyszłość 2 metry pod ziemią.
Życie ma twarde regóły i ćpanie nie jest najleprzym sposobem na radzenu sobie z nimi.
Powodzenia

przez misiek102 16 sie 2007, 16:15
ja sie staram nie uciekac od problemów , tylko ciezko jest sie pozbierac gdy człowiek niema nikogo bliskiego kto by g0o chociaż troche wspierał

przez simplicity 16 sie 2007, 21:32
Na forum z tego co zawsze obserwuję każdy kto potrzebuje pomocy dostaje wsparcie ;) Hmm, jesteś pewien że nikt z bliskich Ci nie pomoże? Może po prostu nie próbowałeś jeszcze podzielić się swoim problemem z kim innym? Nie jestem pewna, w razie czego proszę o sprostowanie, ale chyba terapie uzależnieniowe są też prowadzone w grupach, gdzie ludzie wzajemnie sobie pomagają w walce z problemami. Pozdrawiam

przez misiek102 16 sie 2007, 22:27
tak masz racje ale ja jestem teraz za granica i popolsku żadnej nie znalazłem , (osrodka pomocy dla narkomanów) a z rodzinną mam złe stosunki

Samobojstwo-co was trzyma na tym swiecie??

przez pawelek 13 sty 2008, 18:51
Mnie osobiscie rodzina, bo ja kocham inie chce narazac na cierpienie; no i Bog, bo Jego prawo nakazuje chronic zycie. Gdyby nie to to juz dawno... A co z Wami?

przez Brunhilda 13 sty 2008, 19:14
Też rodzina. Bardzo kocham rodziców i nie mogłabym im tego zrobić. No i jeszcze nadzieja, że będzie lepiej. Często czuję, że już zawsze będzie beznadziejnie, a jednak gdzieś głęboko tli sie ta iskierka.
Jest nieźle, wreszcie! :D

przez Bad Girl 13 sty 2008, 19:31
Tylko mój ukochany Maciejek mnie tu trzyma :) ;*
Dziękuje skarbie, że jesteś przy mnie :)
nadajesz sens memu istnienu...

Sortuj wg