Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez basia_m 24 lut 2012, 12:05
a mnie się wydaje, że większość z tych dziewczyn pisze, że chodzi, żeby właśnie nie wyjść na szare myszki. A potem się okazuje, zę te "bary i dyskoteki" to jednorazowe wyjście w miesiącu z koleżankami, albo normalne spotkanie ze znajomymi z klasy/studiów/pracy. Z doświadczenia wiem, że im człowiek starszy, tym gorzej mu znaleźc miejsce, gdzie może spotkać się z innymi ludźmi - jeśli nie ma np. hobby i jakiś zlotów, to praktycznie nie ma do kogo gęby otworzyć. Taka pani czy pan 40+ siedzący w barach to obrazek smutny. Kogo oni tam mają nadzieję spotkać?

Gorzej jest, jak się jest "seniorem", a w okolicy można się spotkać z rówieśnikami to albo w kościele albo przychodni zdrowia. Ja na szczęście odkryłam internet, choć to czasem smutno, że te kontakty takie niepełne jakieś, bo ja lubię się spotykać i coś robić razem z kimś, a jak tu z kimś z drugiego końca Polski?

Ale pomaga na samotność. I wcale mi nie przeszkadza, że nie jestem w tym bezinteresowna, raczej widzę to jako transakcję: ktoś mi da coś miłego, a ja postaram się mu odwdzięczyć i obydwoje będziemy szczęśliwi :D

Samotność

przez SadSlav 24 lut 2012, 12:08
avest napisał(a):Zajrzałem na sympatię i praktycznie każda dziewczyna chodzi na dyskoteki lub do barów - nawet te z wyglądem i charakterem grzecznej, szarej myszki...
Wydaje mi się, że jak ktoś chodzi do takich miejsc, to jest pusty, tylko papierosy i alkohol ma w głowie - nie urażając nikogo.

Też tak miałem/mam. Nigdy nie odzywałem się nawet do takich osób na portalach bo zawsze uważałem, że zostanę uznany za nudnego, skoro nie chodzę do pubów i dyskotek. A w sumie i tak chyba nie miałbym o czym gadać z takimi dziewczynami. Więc jest to spore sito.
Fakt, że nadużywanie alkoholu i papierosy (zwłaszcza) mnie odpychają od takich miejsc i osób.
Mam jednak wrażenie, ze niektóre z tych osób chodzą tam bo boją się samotności po prostu. W pubie jesteś w grupie w końcu.
Ja jednak nawet podczas takich spotkań czułem się samotny - to nie są moje miejsca.
No i tworzy się w ten sposób błędne koło w zasadzie. Bo jak wyjść do ludzi jak się często źle z nimi czuję, że nie wspomnę już o miejscach takich jak puby...
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Samotność

przez kornelia_lilia 24 lut 2012, 12:10
SadSlav, a masz swoje ulubione miejsca, w których czujesz się dobrze i swobodnie?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez SadSlav 24 lut 2012, 12:15
kornelia_lilia napisał(a):SadSlav, a masz swoje ulubione miejsca, w których czujesz się dobrze i swobodnie?

Wolę jakieś spokojniejsze miejsca. Parki, przyrodę. Jakieś spotkania w lokalach typu restauracja albo kino już wolę. Nie wiem chyba nie lubię zbytnio zbiorowisk ludzkich w takich miejscach. Sam już nie wiem. To w sumie paradoks jest bo np. lubię też głośną gitarową muzykę ale w pubach, w których się gra muzykę na żywo czuję się też nieswojo.
Może to po prostu kwestia ludzi, z którymi jestem w danym miejscu...
Ostatnio edytowano 24 lut 2012, 12:17 przez SadSlav, łącznie edytowano 1 raz

Samotność

przez avest 24 lut 2012, 12:16
Nigdy nie odzywałem się nawet do takich osób na portalach

Znalazłem tam przypadkiem dziewczynę z mojej szkoły. Ma podobny charakter do mnie - nieśmiałość, samotnik i chciałem do niej napisać, bo ma w sobie to "coś", ale kiedy przeczytałem "dyskotekuję" to zrobiłem tak :shock: i dałem sobie spokój. Szkoda, bo ma takie inteligentne i pogodne spojrzenie... :105:

Samotność

przez SadSlav 24 lut 2012, 12:19
avest napisał(a):
Nigdy nie odzywałem się nawet do takich osób na portalach

Znalazłem tam przypadkiem dziewczynę z mojej szkoły. Ma podobny charakter do mnie - nieśmiałość, samotnik i chciałem do niej napisać, bo ma w sobie to "coś", ale kiedy przeczytałem "dyskotekuję" to zrobiłem tak :shock: i dałem sobie spokój. Szkoda, bo ma takie inteligentne i pogodne spojrzenie... :105:

Może owo sformułowanie jest jednak na wyrost i jest tylko chęcią poszerzenia sobie opcji w kontaktach na portalu. Ciężko czasami wyczuć. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, nic odkrywczego ale taka prawda.

Samotność

przez kornelia_lilia 24 lut 2012, 12:21
avest, może jednak warto dać tej dziewczynie szansę? Przecież na takich portalach różne rzeczy się pisze, a Ty znasz ją z reala.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Samotność

przez nextMatii 24 lut 2012, 12:39
Moze tutaj zalozymy watek....??
Poznam,szukam??skoro wszyscy jestesmy jakos zaburzenie chyba to najlatwiejsze wyjscie....:D.......
Chyba ze szukacie osoby,, normalnej,,czyli niezdiagnozowanej...a kto nas lepiej zrozumie niz osoba,ktora ma podobne problemy??

Przecietny ,,zdrowy,, nigdy.....
Oswiadczam niniejszym,ze ja sie do zadnego zwiazku nie nadaje....
Musze byc sam....:(.....taka karma....
nextMatii

Samotność

przez bittersweet 24 lut 2012, 12:44
avest, tylko jedno slowo, i ja odpusciłeś ? mimo że Ci sie podoba ? teraz ja zrobie :shock: nigdy nie znajdziemy kogoś, kto nam w 100 % odpowiada , ideały nie istnieją, są za to normalni ludzie , z wadami i zaletami , tak jak my :great: :smile:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Samotność

przez Aria 24 lut 2012, 12:47
kornelia_lilia ponieważ przez samotność zamykam się w sobie coraz bardziej... :bezradny:

next_Matii ciekawe ile osób by się w tym wątku odezwało.. :smile:
Najlepszy plan na szczęście?
Nie planować.

Poprzez nasze absurdalne kompleksy kryjemy w sobie to, co najlepsze.

Świat jest taki, jakim go widzisz. A sposób postrzegania zależy wyłącznie od Ciebie.

Samotność

przez SadSlav 24 lut 2012, 12:47
nextMatii, takie wątki już nawet bywają w dziale Poznajmy się, więc nic straconego ;)
Nie ma chyba osób, która by się do żadnego związku nie nadawała. O ile nie masz destrukcyjnych zapędów, skierowanych w kierunku drugiej osoby to jeszcze wszystko przed Tobą. Damy radę, jesteśmy wartościowymi ludźmi tylko zagubionymi.

Samotność

przez avest 24 lut 2012, 12:48
Chyba ze szukacie osoby,, normalnej,,czyli niezdiagnozowanej
Mi osoba zaburzona niezbyt by przeszkadzała, ale miałbym obawy kto mi się trafi. Raczej nie chciałbym się męczyć z borderką, histeryczką czy silną dysmorfobką, bo oszalałbym po raz kolejny :D

Samotność

przez nextMatii 24 lut 2012, 12:57
Jasne bycie ze mna to sielanka...
...:(.......

No mysle,ze wiekszosc tego forum czuje sie samotna....

avest jestes pewnien,ze w realu nie spotkasz osoby o takich zaburzeniach?tu ptzynajmniej wiesz co jest w kim......
nextMatii

Samotność

przez kornelia_lilia 24 lut 2012, 12:58
Aria napisał(a):kornelia_lilia ponieważ przez samotność zamykam się w sobie coraz bardziej... :bezradny:

też tak mam. Ale jak znajdę pracę i wyjdę do ludzi to mam nadzieję, że będę otwarta na różne znajomości, bo teraz to się czuję nijak :roll: i nawet nie mam ochoty na bliższe relacje damsko-męskie, oprócz jednej forumowej :oops:

Sortuj wg