Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Sayace 03 lis 2013, 21:54
Aaaa, ludzie! Proszę Was, zlitujcie się, czy Wy widzicie co piszecie?

Obrazek
´Cause it's always raining in my head,
forget all the things I should have said.

~ Staind - Epiphany

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 21:56
Sayace napisał(a):Aaaa, ludzie! Proszę Was, zlitujcie się, czy Wy widzicie co piszecie?

Obrazek

Też nie rozumiem tego mechanizmu...

przez magnolia84 03 lis 2013, 21:58
MalaMi1001 nie cierpię na hipochondrię (chociaż w moich zaburzeniach nerwicowych miałam jej epizody) ale ona właśnie na tym polega, że tych wszystkich wydziwiań nie da się tak po prostu zignorować (przynajmniej na początku), tak jak napadów paniki mimo, że są one irracjonalne.
Sayace MalaMi1001 ale czemu tu się dziwić? To jest przecież zaburzenie jak każde inne. Dziwicie się też schizofrenikom, którzy opisują głosy, szepty itp.? Ja się staram zrozumieć takich ludzi, bo ta przypadłość mogła dotknąć także mnie.
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 22:02
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001 nie cierpię na hipochondrię (chociaż w moich zaburzeniach nerwicowych miałam jej epizody) ale ona właśnie na tym polega, że tych wszystkich wydziwiań nie da się tak po prostu zignorować (przynajmniej na początku), tak jak napadów paniki mimo, że są one irracjonalne.

Co to są napady paniki akurat wiem, i wiem że są nie do powstrzymania. Ale nie rozumiem jak można chcieć być chorym? Bo dla mnie takie wynajdywanie objawów może tylko to oznaczać. Ludzie częściej ignorują dolegliwości, bo wolą żyć ułudą, że to nic takiego i są zdrowi, a potem okazuje się, że jest za późno. Ale skoro ktoś sobie wmawia, że jest chory, robi wszelkie możliwe badania, które mówią, że jest zdrowy jak koń a on dalej swoje jak to rozumieć?

przez Sayace 03 lis 2013, 22:09
magnolia84, nie, nie dziwię się schizofrenikom, sam jestem hipochondrykiem, bardzo często obserwowałem swój organizm, sugerowałem się Dr. Google, który zawsze pokazywał najgorsze, nauczyłem się, że jeśli jest się "hipo" to pod żadnym pozorem nie można śmigać po internecie i doszukiwać się chorób, tutaj post za postem potęguje jeszcze większe "doznania" i to wcale nie pomaga.

Chyba wszyscy tutaj jesteśmy dorośli, nie wydaję się Wam, że to jest po prostu śmieszne?
Robiłeś/aś badania? Nic nie wyszło? Jesteś zdrowy? To przestań dalej ciągnąć ten sam temat!

Poza tym, tak na marginesie, natarczywe myślenie o chorobie, wynajdywanie sobie objawów, może wywołać "prawdziwą" chorobę ;).

~ Staind - Epiphany

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:12
BO TO JEST CHOROBA. IRRACJONALNY LĘK. Hipochondryk NIE CHCE być chorym! Chory na zaburzenia nerwicowe wie, że atak paniki to freak mózgu ale nic na to nie może poradzić. Podobnie jest z hipochondrykiem.
magnolia84

przez Sayace 03 lis 2013, 22:14
magnolia84, w takim razie Sherlocku, powiedz mi, jak ja sobie z tym poradziłem/radzę?
Wydaję mi się, że miałem taki okres w swoim życiu, że byłem jeszcze gorszym hipochondrykiem niż tutaj większość z Was.

~ Staind - Epiphany

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:15
Sayace nie trzeba być Sherlockiem, żeby wiedzieć, że każdy radzi sobie różnie z chorobą, a to, że Ty sobie z nią poradziłeś chwała Ci za to ale nie naśmiewaj się z reszty, której uporanie się z tym przychodzi trudniej, bo stosując Twoją logikę wysmiewałabym się tu z każdego pod każdym wątkiem
magnolia84

przez Sayace 03 lis 2013, 22:19
magnolia84, raczej wątpliwe, by hipochondryk mógł sobie poradzić z chorobą udzielając się w tym temacie, wystarczy, że jedna osoba napisze, że coś go dzisiaj strzyka, boli, swędzi, by druga to podłapała i zaczynała swoje.

~ Staind - Epiphany

przez mariika 03 lis 2013, 22:19
Każdy z nas jest inny i każdy radzi sobie /bądź nie radzi/ z chorobą inaczej. Myślę, że wpływ na nasze myślenie ma też to co dzieje się wokół nas, to co nas w życiu spotkało, czego sami doświadczyliśmy.

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 22:20
magnolia84 napisał(a):BO TO JEST CHOROBA. IRRACJONALNY LĘK. Hipochondryk NIE CHCE być chorym! Chory na zaburzenia nerwicowe wie, że atak paniki to freak mózgu ale nic na to nie może poradzić. Podobnie jest z hipochondrykiem.

Atak paniki mogę zrozumieć, ale wmawianie sobie chorób? To jest lęk? Przed czym? Śmiercią, cierpieniem? Czy podświadoma chęć zwrócenia na siebie uwagi? Bo powiem szczerze, że wynajdujecie sobie takie choroby, że aż głowa boli....

przez Sayace 03 lis 2013, 22:23
magnolia84 napisał(a):Sayace a to, że Ty sobie z nią poradziłeś chwała Ci za to ale nie naśmiewaj się z reszty, której uporanie się z tym przychodzi trudniej, bo stosując Twoją logikę wysmiewałabym się tu z każdego pod każdym wątkiem

Po prostu pojawia się u mnie pewna irytacja, kiedy chcę komuś pomóc, odpowiem na dany problem, ta osoba zupełnie ignoruje to co się do niej pisze i dalej kurczowo trzyma się swojego, bądź wynajduje coś nowego.

~ Staind - Epiphany

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:25
Sayace nie trzeba korzystać z internetu, żeby wkręcać sobie choroby. Gdyby hipochondrykom wystarczyły nasze zapewnienia i tłumaczenia, nie potrzebna byłaby im opieka specjalisty. Dlatego oszczędźmy sobie nerwów i nie komentujmy kolejnych pytań o choroby albo zwyczajnie starajmy się być bardziej wyrozumiali.
MalaMi1001 a czym ataki paniki różnią się od hipochondrii? Dla mnie niczym
Ostatnio edytowano 03 lis 2013, 22:29 przez magnolia84, łącznie edytowano 1 raz
magnolia84

przez Sayace 03 lis 2013, 22:28
magnolia84, nie trzeba? A więc chyba nie mamy o czym rozmawiać, bo niewiele wiesz na temat hipochondrii.

~ Staind - Epiphany

Sortuj wg