Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mggabijp 06 mar 2015, 20:05
Arasha, tzn pan doktor kazał mi brać to clonazepamum równolegle z tym drugim. 10 dni rano 1/4 tabletki, południe 1/4 i noc 1, 10 dni rano 1/4, południe 1/4 i wieczór 1/2, 5 dni rano i wieczór 1/4 i potem 5 dni tylko rano 1/4 i odstawiamy. Setaloft najpierw pół przez 5 dni, potem jeden przed 5 dni, potem 1,5 przez 5 dni i 2 przez ok 6 miesięcy.
To to Clonazepam to benzo jest? Oby mnie nie otumaniał, nienawidzę tego.

Boję się ogólnie brać te leki, boję się, że będzie gorzej, że jakieś majaki, omamy, otumanianie... No i, w takiej chwili naprawdę złej już raczej aviomarinu brać nie mogę nie?
...I close my eyes, I tell myself to breathe
and be calm.
Be calm.
I know you feel like you are breaking down.
Oh I know that it gets so hard sometimes.
Be calm...

https://www.youtube.com/watch?v=v4UOPPZVR8E

przez Psychotropka`89 07 mar 2015, 14:32
mggabijp, aviomarin Ci na pewno nie zaszkodzi, rzecz jasna w normalnych dawkach, najwyżej nasili działanie uspokajające clonazepamu.
Jak się czujesz po setalofcie?

Tak, clonazepam, to benzo i z tego co się orientuję, jeden z silniejszych. Ale spokojnie... ja z końskich dawek lorafenu zeszłam i jak widzisz żyję. ;) Jeśli będzie Cię przymulał, nie przejmuj się, z czasem przestanie. Organizm musi się przyzwyczaić do nowych leków.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Xandra 07 mar 2015, 14:52
Hej :)
Po roku brania fluoksetyny (antydepresant), dzięki której nie miałam ani jednego napadu lęku w trakcie brania, czas odstawiać. Do końca marca mam jeszcze zapas, potem będę brała połowę słabsze tabletki przez miesiąc i tak płynnie zejdę do zera. Jestem bardzo ciekawa, czy mi wszystko wróci... Ale chodzę na terapię, więc może nie będzie tak tragicznie.
fata viam invenient

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 07 mar 2015, 15:38
Kacha89, byłam póki co na spotkaniach konsultacyjnych w dwóch miejscach na NFZ ( wczoraj w tym drugim ... z racji moich lęków komunikacyjnych przeszłam chyba z 10 km pieszo w Krakowie z pl. Inwalidów na Czerwony Prądnik i z powrotem inną drogą :pirate: Zajebiście ! ) Póki co jedynie wsiadam do tramwaju i to z trudem :hide: , dlatego podjęłam dezycję, że będę chodziła w to pierwsze miejsce, bo dojazd jest tramwajem i godziny też mi pasują.

mggabijp, kochana, widzę, że bardzo sensownie ten lekarz rozpisał Ci schemat wchodzenia na leki :great: Brawo dla niego :brawo: Widać, że zna się na rzeczy ... tak jak myślałam dawki Clona malutkie na początek, żeby nie odczuwać ewentualnych skutków ubocznych sertraliny ... potem zejście ! Co do Clonazepamu to powiem Ci tak, to jest cholernie inteligentny lek ( mimo iż jeden ze starszych ), jak go wezmę w ciągu dnia, to żadnego otumanienia po nim nie mam, a w nocy pozwala zasnąć ;) Tak więc nic się nie martw i trzymaj się tego doktora, bo wydaje się, że ma koncepcję leczenia dla Ciebie. A można z ciekawości wiedzieć, w jakim wieku jest ? Bo z opisu wizyty wnioskuję, że to raczej starszy człowiek.
I odzywaj się na bieżąco do nas, jak się czujesz, żebyś się nie czuła sama z tym wszystkim !

Myślę, że avio może się okazać całkiem niepotrzebne ... mnie Clon łagodzi mdłości ! Nie bierz go na zapas, jak się będziesz znośnie czuła.
I jeszcze jedno ... na majaki nie licz :nono: musiałabyś chyba pół opakowania zjeść na raz, a i to jest wątpliwe, bo masz mniejszą dawkę.

-- 07 mar 2015, 14:47 --

Xandra, na jaki rodzaj terapii chodzisz ? Widzisz już efekty ? Cieszę się, że u Ciebie pierwszy lek okazał się od razu trafiony ;) To się nazywa mieć farta !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Xandra 07 mar 2015, 15:59
Arasha, chodzę na terapię poznawczo-behawioralną, póki co pani zmotywowała mnie do ruszenia z pisaniem magisterki, a na inne efekty jeszcze chyba za wcześnie, dopiero mnie pani "diagnozuje", poznaje.
Lek może i trafiony, bo lepszy nastrój, motywacja, napadów lęku nie było, nie zdarzyło się, że musiałam wysiąść nagle z autobusu w szczerym polu, ale nie wyeliminował myśli "a co, jeśli". No i troszkę się obawiam odstawienia.
fata viam invenient

przez Psychotropka`89 07 mar 2015, 16:12
Xandra, fajnie, że u Ciebie do przodu. :D
Mnie fluoksetyna też mega pomogła, łączyłam ją z Sulpirydem <nie pamiętam, czy coś tam jeszcze było...>. Z odstawieniem nie było problemu i dobrze się czułam koło roku, bez leków <pomijam nasenny - inna bajka>. Później koszmarna atmosfera w pracy wykończyła mnie psychicznie i sprawiła, że problemy, nerwica wróciły... :( Ale oby u Ciebie tak nie było. Wierzę, że u Ciebie nie wróci, bo masz dodatkowe wsparcie terapeuty, ja go w krytycznych stanach nie miałam.
Myślę, że tych myśli kołatających się z tyłu głowy nie są w stanie zniwelować żadne leki, co najwyżej terapia. Leki łagodzą, tłumią ale sedna siedzącego w naszych głowach nie wyprostują. Pomogą objawowo. Dalej musimy wesprzeć się terapeutą lub zostać terapeutą dla samych siebie... :bezradny:

Odstawiania się nie obawiaj, u mnie obyło się bez żadnych negatywnych akcji.

Powodzenia! :great:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Arasha 07 mar 2015, 17:18
Xandra, to wbrew pozorom naprawdę dużo :great: Ja się cieszę, jak przejadę bez lęków kilka przystanków tramwajem, a akcje z wysiadaniem w szczerym polu np. z pociągu zdarzały mi się zeszłej zimy i było bardzo fajnie :lol: W każdym razie nie zamarzłam, doszłam pieszo do kolejnej stacyjki, zostałam zaproszona nawet do budki dyżurnego, bo mu się żal zrobiło, że muszę godz. stać na mrozie do przyjazdu następnego pociągu ( oczywiście mu nie powiedziałam, że wysiadłam z poprzedniego ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez JERZY62 07 mar 2015, 18:42
"Chodzenie po ścianach rzygać się chce
To tu normalka ktoś pociesza mnie
Tracę już wiarę
Zostać tu czy nie
Zostać tu czy nie"
♪♪♪

przez Xandra 07 mar 2015, 18:52
Psychotropka`89, Arasha, dzięki za otuchę :)
fata viam invenient

przez Mireille 07 mar 2015, 20:22
mggabijp, cieszę się, że dobrze trafiłaś :smile:

Xandra, trzymam kciuki, żeby było dobrze ;)

Arasha, jaka to będzie terapia?
Mireille, Ty jesteś na drugim końcu Polski, ale pamiętaj, że dzięki temu forum tak samo blisko ;)
Ja się zawsze zastanawiam, co u Ciebie, jak dłużej nie piszesz :nono: A jakie Ty teraz leki bierzesz, bo już się pogubiłam :roll: ?
Doksepinę i kwetiapinę :? ?

Tak nadal biorę te leki. Udało mi się zmniejszyć dawkę doksepiny o 15mg. Więcej ryzykować nie będę, bo niestety zostałam bez terapii, stanowczo za wcześnie :/
F21

przez JERZY62 07 mar 2015, 20:31
Tego się nie da wyleczyć ale można bynajmniej zapobiegać tej fobii. Terapią szokową, która polega na oglądaniu filmów, gdzie ludzie zwracają albo lekami przeciwhistaminowymi które dostepne sa w aptekach niektóre są na recepte a nie które nie. Emetofobia zazwyczaj przechodzi, gdy zdarzą się torsje u niego.

http://www.psychiatria.pl/forum/emetofo ... 754/1.html
♪♪♪

przez Kacha89 07 mar 2015, 20:33
Dziewczyny, powiedzcie wy chodzicie na terapie prywatnie czy państwowo? ja teraz szukam psychoterapeuty ale chyba będę musiała iść prywatnie bo państwowo jest ciężko znalez.
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies"

przez Arasha 07 mar 2015, 20:34
Mireille napisał(a):Arasha, jaka to będzie terapia?

Nie mam do końca pojęcia :? Wiem tyle, że w Ośrodku Leczenia Uzależnień ( podciągnęłam pod to uzależnienie od benzo i internetu, które w sumie są faktem ). Na razie byłam na jednej wizycie. W przyszłym tyg. mam kolejną. Ale planuję poruszać na niej także inne sprawy, zresztą myślę, że tak zawsze wychodzi.

Mireille napisał(a):Tak nadal biorę te leki. Udało mi się zmniejszyć dawkę doksepiny o 15mg. Więcej ryzykować nie będę, bo niestety zostałam bez terapii, stanowczo za wcześnie :/

To ile bierzesz tej doksepiny na dobę ? I jak się czułaś na początku ? Ja niedawno próbowałam tego leku przez parę dni 25 mg raz dziennie, liczyłam, że nie będzie mdłości, bo to w końcu nie ssri, ale nie czułam się dobrze i odstawiłam. Oczywiście miałam nadzieję, że może wreszcie to będzie dobry lek, ale ja nie jestem w stanie wytrzymać tych kilku - kilkunastu dni ( w sumie to do końca nie wiadomo - ilu ? ), bo jak mi się robi niedobrze, to zaraz biorę benzo i tylko pogłębiam swoje uzależnienie od tych leków. I takie to moje leczenie :?

-- 07 mar 2015, 19:37 --

Kacha89, moje dotychczasowe podejścia do psychoterapii były prywatnie, ale nie znalazłam odpowiedniego porozumienia z żadnym z tych terapeutów i dość szybko przerywałam. Teraz zapisałam się na NFZ. Ale w Krakowie są większe możliwości pod tym względem. W sumie z jednego miejsca po wstępnych konsultacjach musiałam zrezygnować, bo nie można dublować terapii, zresztą odległość nie ta. Ale teoretycznie szansa na wizyty również tam - była.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez JERZY62 07 mar 2015, 20:45
Nie mam do końca pojęcia :? Wiem tyle, że w Ośrodku Leczenia Uzależnień ( podciągnęłam pod to uzależnienie od benzo i internetu, które w sumie są faktem ).

Uzależnienie od benzo nie jest przyczyną Twojej choroby, uzależniłaś się bo jesteś chora.
♪♪♪

Sortuj wg