Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
potrzebuję porady odnośnie duloksytyny. Czy sprawdzi się w dosyć mocnych atakach paniki? Brałam przez 4 lata Citaxin, psychiatra przerzucił mnie we wrześniu na Escipram, bez poprawy. Znalazłam kilka informacji, że duloksytyna dobrze sprawdza się w depresji i uogólnionym lęku, do tego przeciwbólowo (mam bardzo mocne migreny, w rezonansie nic nie wyszło).  Mam zdiagnozowane borderline z zalążkiem dwubiegunówki oraz napady lękowe. Dodam, że regularnie terapia i 100 mg Lamitrin na dobę. Jeśli komuś o podobnych objawach pomogło, proszę o informacje, bo chwytam się już wszystkiego aby lepiej się poczuć :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, namelessmaya napisał:

Cześć. 
potrzebuję porady odnośnie duloksytyny. Czy sprawdzi się w dosyć mocnych atakach paniki? Brałam przez 4 lata Citaxin, psychiatra przerzucił mnie we wrześniu na Escipram, bez poprawy. Znalazłam kilka informacji, że duloksytyna dobrze sprawdza się w depresji i uogólnionym lęku, do tego przeciwbólowo (mam bardzo mocne migreny, w rezonansie nic nie wyszło).  Mam zdiagnozowane borderline z zalążkiem dwubiegunówki oraz napady lękowe. Dodam, że regularnie terapia i 100 mg Lamitrin na dobę. Jeśli komuś o podobnych objawach pomogło, proszę o informacje, bo chwytam się już wszystkiego aby lepiej się poczuć :( 

Ciezko powiedziec czy Duloksetyna ci pomoze w twoich problemach,niby jest jak piszesz bardziej na lęk uogolniony wskazana ale mysle ze na napady lęków tez moze sie dobrze spisac.Ja takowe tez miewalam choc rzadko i slabe,ale poki co Dulo jakos je wyeliminowala.Musisz po prostu sprubowac jesli lekarz ci przepisze i zobaczyc na sobie jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucy32 napisał:

Ciezko powiedziec czy Duloksetyna ci pomoze w twoich problemach,niby jest jak piszesz bardziej na lęk uogolniony wskazana ale mysle ze na napady lęków tez moze sie dobrze spisac.Ja takowe tez miewalam choc rzadko i slabe,ale poki co Dulo jakos je wyeliminowala.Musisz po prostu sprubowac jesli lekarz ci przepisze i zobaczyc na sobie jak bedzie.

Dziękuje za odpowiedz ❤️ 

u mnie dosyć mocna tachykardia i problemy z oddychaniem, lęk przed wyjściem nawet na spacer, gdzie wiele miesięcy wstecz byłam osobą która latała po świecie i jeździła na koncerty :( jutro zapisuje się do psychiatry na kontrole i zaproponuje ten lek, zobaczymy, co powie. Dziękuje jeszcze raz! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, namelessmaya napisał:

Dziękuje za odpowiedz ❤️ 

u mnie dosyć mocna tachykardia i problemy z oddychaniem, lęk przed wyjściem nawet na spacer, gdzie wiele miesięcy wstecz byłam osobą która latała po świecie i jeździła na koncerty :( jutro zapisuje się do psychiatry na kontrole i zaproponuje ten lek, zobaczymy, co powie. Dziękuje jeszcze raz! 

Nie ma za co,pogadaj z lekarzem,moze jednak cos innego ci zaproponuje,na agorafobie sa tez inne moze lepsze leki,tzw pierwszego rzutu,moze sertralina.Duloksetyna to tak bardziejj lek drugiego rzutu zapisywana.Powodzenie zycze i powrotu szybkiego do zdrowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie duloksetyna lekko wchodzi (po asertynie mialem mega efekty uboczne przez pierwszy miesiac), ale zle samopoczucie ciagle wraca. Niedługo kolejna wizyta u psychiatry i przypuszczam, ze wjedzie juz 120, ale spodziewam się, że znowu będzie spoko przez miesiąc, a potem będą zdarzać się kiepskie dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dzonyy napisał:

U mnie duloksetyna lekko wchodzi (po asertynie mialem mega efekty uboczne przez pierwszy miesiac), ale zle samopoczucie ciagle wraca. Niedługo kolejna wizyta u psychiatry i przypuszczam, ze wjedzie juz 120, ale spodziewam się, że znowu będzie spoko przez miesiąc, a potem będą zdarzać się kiepskie dni.

A teraz jestes na 90tce?No ponoc niektórym zdarzaja sie na Dulo spadki ,mnie osobiscie tez,ale ja jestem na 45mg dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... jestem nowa na forum. Od ponad 5 tygodni zażywam Dulsevię 60, odczułam nieco ulgę w swoich nerwach i lękach, jednak nie czuję się do końca dobrze, tak jaakbym chciała. Rozmawiałam o tym z lekarzem i mam przejść na dawkę 90. Wiem, że przy takiej dawce podnosi się ciśnienie. Miewam kołatania serca, mam nerwicę, troszkę boję się tej dawki, boję się tych kołatań, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi mi o to, by się tego pozbyć. Czy ktoś z Was przechodził na dawkę 90 i może mi napisać jak było? 

Dziękuję

Agata

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dziubek027 napisał:

Witam.... jestem nowa na forum. Od ponad 5 tygodni zażywam Dulsevię 60, odczułam nieco ulgę w swoich nerwach i lękach, jednak nie czuję się do końca dobrze, tak jaakbym chciała. Rozmawiałam o tym z lekarzem i mam przejść na dawkę 90. Wiem, że przy takiej dawce podnosi się ciśnienie. Miewam kołatania serca, mam nerwicę, troszkę boję się tej dawki, boję się tych kołatań, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi mi o to, by się tego pozbyć. Czy ktoś z Was przechodził na dawkę 90 i może mi napisać jak było? 

Dziękuję

Agata

 

 

Hej ,w watku Rozmowy w tloku mozesz podpytac Ptaszek333 odnosnie tych kolatan,my tam sie przenieslismy ale bierzemy Dulo.Nie ma nas zbyt wielu tutaj co ja biora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Skitu napisał:

Hej wszystkim. 

Jak u was wyglądała sytuacja z poprawieniem nastroju po duloksetynie ? 

Czy ona bardziej w napęd idzie ? 

Tez jestem ciekawa bo ja jestem dopiero na 45mg i tez biore glownie zeby sie pozbyc depresji ,ale poki co nie widze jeszcze takiego pelnego dzialania ,ale musze wejsc najpierw na 60mg zeby byc na terapeutycznej najnizszej dawce i moc ocenic.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lucy32 napisał:

Tez jestem ciekawa bo ja jestem dopiero na 45mg i tez biore glownie zeby sie pozbyc depresji ,ale poki co nie widze jeszcze takiego pelnego dzialania ,ale musze wejsc najpierw na 60mg zeby byc na terapeutycznej najnizszej dawce i moc ocenic.Pozdrawiam

Hej. 

A jak długo już jesteś na tej dawce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Skitu napisał:

Jak narazie to czuje senność i jeszcze większą niechęć do czego kolwiek...kuzwa nie sądziłem, że drugi nawrót tego gówna będzie taki ciężki... 

Ja tez sie rozczarowalam powrotem ,ta Dulcia sie powinna rozkrecic,na poczatku tak jest ta ospalosc i zmulenie ale potem ruszy z kopyta,co prawda ja nadal tez nie mam specjalnie chęci na nic,nie czuje przyplywu zapalu 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

i jeszcze - czy ktoś ma porównanie działania dulo do brintellixu?

Brałam oba. Brintellix co prawda już daaawno i tylko przez miesiąc, bo nie robił niczego czego nie robiłaby sertralina, a różnica w cenie była kolosalna (brałam jak był nowością i nie miał refundacji). 

Przy wchodzeniu na dulo najbardziej dawały się we znaki działania niepożądane ze strony układu pokarmowego, na które pomogło zwiększenie dawki. Jako lek pierwszego rzutu ja bym go nie wybrała, coś tam działał dopóki wątroba nie zastrajkowała. Bezsenność może powodować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

czy ten lek może spowodować problemy ze snem, bardzo pobudza?

 

U mnie powodował żywsze i pamiętne sny, które były takie nawet nawet, choć przy jej odstawieniu to sen już wyjątkowo mocno się pogorszył. Pobudza raczej delikatnie, poprawia myślenie, choć czasem odrobinę agresji potrafił wyzwolić, ale z tym pobudzeniem to już jest dość indywidualna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, lekarz zwiększył mi dawkę do 120 mg. Brak jakich kolwiek pozytywnych efektów na 60 mg, a wręcz byłem bardziej apatyczny, zmulony i apetyt mocno poleciał w dół (a biorę mirtazapina na noc). Oby coś drgnęło, bo zapasy cierpliwości się wyczerpują... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po wielu latach jednak zejście z seronilu i zamiana właśnie na duloksetynę...poza wszystkimi innymi rzeczami ma mi pomóc też na parestezje (chyba pocovidowe). Póki co w tej kwestii chyba radzi sobie średnio bo dawno tyle obszarów ciała nie drętwiało mi na raz ;)

Co do reszty to pewnie łatwiej będzie określić jak już zejdę z całkowicie z fluo i pobiorę z 2 tyg samą duloksetynę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 08:47, Skitu napisał:

Tak jak wspominałem, lekarz zwiększył mi dawkę do 120 mg. Brak jakich kolwiek pozytywnych efektów na 60 mg, a wręcz byłem bardziej apatyczny, zmulony i apetyt mocno poleciał w dół (a biorę mirtazapina na noc). Oby coś drgnęło, bo zapasy cierpliwości się wyczerpują... 

Hmm, wiesz ja miałam podobnie. Na 90 mg żadnych efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2022 o 09:17, Orzeszkowa napisał:

czy ten lek może spowodować problemy ze snem, bardzo pobudza? jak wygląda wejście na niego w przypadku niebrania nic wcześniej lub brania innego ssri?

SNRI (tak jak SSRI) mogą powodować problemy ze snem, jednak powinny być one mniej dotkliwe niż w przypadku SSRI. No ale na każdego może zadziałać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×