Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Ptaszek333 napisał:

Napisalam do doktorki, zobaczymy co ona na to. Dzięki za wpisy, po prostu mnie szlag trafia, że było dobrze i znów łup...

Trzymam kciuki za ciebie,moze jednak sie jeszcze ustabilizuje,czasem przy chorobie jak u mnie np przeziebienie tez obnizalo dzialanie leku ,potem jak zdrowialam wszystko wracalo do normy,moze mialas jakas infekcje czy cos co obnizylo wydolnosc organizmu i stad ten spadek dzialania leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ptaszek333 napisał:

Miałam coś w rodzaju jelitówki w poniedziałek, może to to było, zobaczymy. Lucy, na co się leczysz i co brałaś wczesniej?

Lecze sie zaburzenia lekowo-depresyjne , lęk uogolniony biore od ponad 6lat Mirtazapine ktora dobrze dzialala ale latem zeszlego roku przestała juz tak dobrze,wrocily lęki ,brak apetytu,pogorszenie koncentracji i brak motywacji ,lekka depresja.Mirte biore nadal i ratuje mi troche tylek,bo mogę chociaz po niej zjesc i spac,naped  w dzien tez jeszcze podnosi (choc dulo teraz go przyćmiewa)ale dokomponowywal lekarz do niej inne leki wenle, esci, sertraline, Milnacipran,i ciezko mi wchodzily,straszne ubok na wejsciowych dawkach,nie dawalam rady przejsc dalej,teraz z dulo tez bylo ciężko ale przetrwałam,bo te gastryczne rewolucje po niej to i tak pikus do tego co sie dzialo na innych lekach.No coz zobaczymy jak bedzie dalej bo juz trace nadzieje.Te horrory na lekach juz mnie zniechecaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był najpierw escitalopram próbowany i lamotrix, ale po lamotrixie dostałam wysypkę, a esci to tragedia była, po 3 dniach brania tego miałam taki zjazd, że myslałam, że zejdę. Ja miałam krótki epizod po covidzie w zeszłym roku, byłam na,dulo 2 miesiące i odstawione. Po roku nawrót , rozpoznanie to depresja maskowana, próba innych leków, potem znów dulo, resztę już tu pisałam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ptaszek333 napisał:

U mnie był najpierw escitalopram próbowany i lamotrix, ale po lamotrixie dostałam wysypkę, a esci to tragedia była, po 3 dniach brania tego miałam taki zjazd, że myslałam, że zejdę. Ja miałam krótki epizod po covidzie w zeszłym roku, byłam na,dulo 2 miesiące i odstawione. Po roku nawrót , rozpoznanie to depresja maskowana, próba innych leków, potem znów dulo, resztę już tu pisałam. 

A wiec juz kiedys bralas dulo?i wedy ci pomogla?Ja na esci tez koszmar malam, lęki take ze w zyciu nie mialam. Do tego zatoki mi zawalal ,spiete miesnie ze non stop mnie kark bolal,na wymioty bralo ,raz juz chcialam do szpitala jechac taki mnie złapał atak leku  i zgagi nie wiem co to bylo,myslalam ze zawal,okropne wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wtedy szybko mi wszystko przeszło i lekarka odstawiła mi lek. Przez caly rok, wszystko bylo ok, aż do teraz. Nawrót, więc uznała, że to depresja, a nie krótki epizod pocovidowy. Lamotrix to dobry stabilizator, zero skutków ubocznych i fajne samopoczucie od razu, ale wysypka go dyskwalifikuje niestety, a często się zdarza. Ja na,esci miałam taki atak, że momentalnie zrobiło mi się slabo, nie mogłam wstac z podłogi, nie wiedziałam gdzie jestem, wyrywalo mi żołądek, coś okropnego. 

Edytowane przez Ptaszek333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ptaszek333 napisał:

Tak, ale wtedy szybko mi wszystko przeszło i lekarka odstawiła mi lek. Przez caly rok, wszystko bylo ok, aż do teraz. Nawrót, więc uznała, że to depresja, a nie krótki epizod pocovidowy. Lamotrix to dobry stabilizator, zero skutków ubocznych i fajne samopoczucie od razu, ale wysypka go dyskwalifikuje niestety, a często się zdarza. Ja na,esci miałam taki atak, że momentalnie zrobiło mi się slabo, nie mogłam wstac z podłogi, nie wiedziałam gdzie jestem, wyrywalo mi żołądek, coś okropnego. 

To ja z tym esci podobnie mialam, nagły atak dużej paniki az mi wszystkie wnetrznosci skręcało i na wymioty bralo.I co odstawilas ten Lamotrix ?czy nadal bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw. neuro- covid. Nie dotknął u mnie płuc, trochę tylko kaszlałam, a po 2 tygodniach choroby, zaczęło się - kłucie w mostku takie, że wylądowałam na Sorze , badania zrobione i nic nie wyszło, uznali tam, ze to atak zoładkowy, naszprycowały pyralginą i jakims rozkurczowym, kroplówki i wypuscili. W domu po uplywie 1 dnia wszystko wróciło. Następnie bóle, zawroty głowy, osłabienie, aż nagle nie mogłam nic powiedziec, zdrętwialy mi nogi i ręka. Nie wiedzialam gdzie jestem, znow wylądowalam na sorze, tam przyjęli mnie natychmiast, bo wyglądalo to na udar. Badanie neurologiczne, krwi i rezonans głowy i nic ... Wtedy neurolog zasugerowała wizyte u psychiatry. Zapisałam sie i wymienilam wszystkie moje objawy, które byly bardzo silne. Zaordynowała Dulo, z szybkim przejsciem na 60 mg, uboki straszne nie wstałam z łóżka 2 tygodnie. Potem coraz lepiej i po 2 miesiącach odstawienie. Lamotrixu nie biorę, wg mojej lekarki wysypka go eliminuje, więc po tygodniu odstawiłam.

Edytowane przez Ptaszek333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ptaszek333 napisał:

To tzw. neuro- covid. Nie dotknął u mnie płuc, trochę tylko kaszlałam, a po 2 tygodniach choroby, zaczęło się - kłucie w mostku takie, że wylądowałam na Sorze , badania zrobione i nic nie wyszło, uznali tam, ze to atak zoładkowy, naszprycowały pyralginą i jakims rozkurczowym, kroplówki i wypuscili. W domu po uplywie 1 dnia wszystko wróciło. Następnie bóle, zawroty głowy, osłabienie, aż nagle nie mogłam nic powiedziec, zdrętwialy mi nogi i ręka. Nie wiedzialam gdzie jestem, znow wylądowalam na sorze, tam przyjęli mnie natychmiast, bo wyglądalo to na udar. Badanie neurologiczne, krwi i rezonans głowy i nic ... Wtedy neurolog zasugerowała wizyte u psychiatry. Zapisałam sie i wymienilam wszystkie moje objawy, które byly bardzo silne. Zaordynowała Dulo, z szybkim przejsciem na 60 mg, uboki straszne nie wstałam z łóżka 2 tygodnie. Potem coraz lepiej i po 2 miesiącach odstawienie. Lamotrixu nie biorę, wg mojej lekarki wysypka go eliminuje, więc po tygodniu odstawiłam.

Ale dobrze ze dulo pomogla za pierwszym razem teraz tez mowilas bylo dobrze,pewnie sie jeszcze rozkreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ptaszek333 napisał:

U mnie senność minęła po 10 dniach wprowadzenia dulo i zaczął się efekt aktywizujący. A samopoczucie to już w sumie po tygodniu zaczęło się poprawiać.

A tez mialas te sennosc na poczatku?hmm w sumie to pierwszy dzień bylam senna i ziewalam teraz bardziej takie zmulenie ,brak energi, dzieki za  twoj wpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 16:37, Ptaszek333 napisał:

Tak miałam sporo uboków, drżenia, kołatanie serca, ból i zawroty głowy, problemy ze wzrokiem, duszności, nudności i odrealnienie.

No z tym odrealnieniem to tez chyba mam lekko,temu czuje sie trochę dziwnie,moze dlatego problemy z koncentracja.A przeszlo ci to odrealnienie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lucy32 napisał:

A jak se dzis czujesz?przechodza ci te problemy o których pisalas ostatnio?ze pogorszenie mialas?😘😘

Wiesz co, dzwoniłam do swojej doktor i stwierdziła, że do dulo muszę dodac stabilizator. Mam spróbowac jeszcze raz lamotrix, a jesli wystąpi wysypka to depakine. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletke lamotrixu i czulam sie słabo, ból glowy i jak za mgłą bylam cały dzien. Jesli chodzi o odrealnienie to ono przeszlo,a teraz znów wrocilo, mam też nudności i osłabienie oraz drżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×