Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Tez tak samo jak ty z tym czającym się lękiem,gdzies sie przebija momentami,teraz zwlaszcza popoludniami.Zobaczymy jak dzis bedzie.Spie w miare dobrze bo Mirte biore na noc ale zauwazam ze tez sen płytszy mimo wszystko sie zrobil  i budze sie wczesnij.moze musimy brac druga dawke po poludniu jak juz na 60wejdziemy😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rab44 napisał:

Być może zwiększenie dawki coś pomoże. Mam wizytę za tydzień i zobaczę co doktorek zaleci. Powiem mu że brakuje mi energii.Oprócz tego dulo nic więcej nie biorę.  A Ty jak długo masz być na tej dawce?

Do 17marca,wtedy mam termin u doktorka,narazie dzis siodmy dzien biore te 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalam sie ze dulo wyrzuci mi energie jak np bylo na Milnacipranie,a tu szok,zmulenie i ospalosc ale jak mowie troche sie zmniejszylo to.Moze dlatego ze te Mirte biore jeszcze ,ona tez na naped dobra,oj dobra,wiec moze ona cos tam w tle jeszcze dziala ze nie jest tak tragicznie choc bylo pierwsze dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rab44 moze tez ci cos dolaczy lekarz do tej dulo,juz nie chce tej mojej Mirty ciagle zachwalac bo wiadomo dla mnie dobra dla kogos nie,ale ona wlasnie nasennie dobra a rano pobudza lekko,paradoksalnie ale tez dziala na noradrenaline w dawce od  30mg.Mi sie sprawowala dobrze 5-6lat ,nasennie wieczorem ,pobudzajaco w dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rab44 napisał:

Trochę się ciągnie te 4 tygodnie. Myślę że śmiało by można przejść wcześniej na wyższa dawkę.

Tez tak myślę,na wlasna reke po dwoch tyg moglabym wejść wyzej ale zobacze najpierw jak bedzie,najwyzej go zaatakuje wczesniej o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rab44 napisał:

Ten lek jest o tyle dobry, że nie miałem przy nim silnych skutków ubocznych. Może przez dwa dni było trochę gorzej. W porównaniu do Esci do można powiedzieć że łagodnie się wchodzi.

No ja troche mialam,ale u mnie to standard ,ja mam na kazdym od najmniejszej dawki silne uboki.Ale teraz jakos przetrwalam i sama sie dziwie bo faktycznie na esci to koszmar byl dla mnie tez,i na wenli i sercie to samo,co ja juz nie wycierpialam,chyba wszystko juz mi bylo co w ulotkach stoi😆Wiec na razie sie ciesze ze na dulo wytrzymalam te najgorsze ,to znaczy ze nie bylo az tak tragicznie jak na tych poprzednich,zaparlam sie ze wytrzymam,bo na kazdym nastepnym moze byc gorzej,choc juz nie wiele do wyboru zostalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rab44 napisał:

Ja miałem podobnie jak u Ciebie, nawet nie wielkie dawki nowego leku a potrafiły mnie rozłożyć.

No ja tez,ciekawe jak tam Ptaszek333 spiewa,chyba juz lata nawet.Ptaszek daj znac co u ciebie?Kurde naprawde mam dzis dobry dzien,ale pewnie to tylko mi sie wydaje🤔😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie ostatnio trochę gorzej, w niedziele i poniedzialek zle się czułam, problemy żołądkowe i osłabienie nie wiem, czy jelitówkę złapałam, czy moje somaty wróciły. Teraz już lepiej, ale jesli chodzi o zmulenie, to bardziej zmulona jestem rano, po południu i wieczorem jest ok. Jeśli chodzi o Was, to być moze potrzebujecie jednak 60 mg. Ktoś tu pisał na tym forum, że minimalna dawka terapeutyczna dulo to jednak 60 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ptaszek333 napisał:

Hej, u mnie ostatnio trochę gorzej, w niedziele i poniedzialek zle się czułam, problemy żołądkowe i osłabienie nie wiem, czy jelitówkę złapałam, czy moje somaty wróciły. Teraz już lepiej, ale jesli chodzi o zmulenie, to bardziej zmulona jestem rano, po południu i wieczorem jest ok. Jeśli chodzi o Was, to być moze potrzebujecie jednak 60 mg. Ktoś tu pisał na tym forum, że minimalna dawka terapeutyczna dulo to jednak 60 mg.

Dzieki za odzew,no mozliwe ze jakies opoznione uboki z tymi jelitami na dulo to ciezko,tez przez 6dni sie meczylam ,na razie przeszlo ale tez sie boje ze wroci.Ja tez rano bardziej zmulona ale tez pobudzona,jakby lęk wewnetrzny.Ale sprubuje wytrzymac,pewnie podniesie moj lekarz dawke,ale do 17tego musze byc na tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rab44 napisał:

U mnie jest podobnie. Brak energi dopada mnie z rana ale nie wiem czy to nie przez to że rano biorę lek, a później około południa troche mija. Jestem 3 tydzień na 30mg i nie mam już ataków lęków, przynajmniej bardzo mocnych, nawet przy silnym stresie. Odczuwam trochę sztywnienie karku, serce szybciej bije ale widzę że jest to coraz bardzie stłumione.

Ja 10 ty dzien,tez biore rano i wczoraj do poludnia lekkie lęki,cos jak niepokoj wraz z lekkim przymuleniem umyslu,po poludniu zmeczenie ,troche spokojniejsza,bez lęku ale lekko zmeczona.Dzis po wzieciu na razie lęku brak ale przymulenie sie utrzymuje,cos na podobienstwo takiego wolniejszego myslenia i koncentracji,zobaczymy jak dalej bedzie,troche szyja boli z prawej strony,moze to tez jakias sztywnosc mięśni,ale przechodzi po rozruszaniu sie.Trzymajmy sie rab44 dzielnie,👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rab44 napisał:

Ja dziś nawet dobrze się czuję. Od samego rana w dużym ruchu. Rano już byłem w szpitalu w Toruniu żeby załatwić wizytę w poradni, miałem mieć urlop ale wróciłem do pracy. Przejechałem sporo kilometrów i jak na razie nie ma zmęczenia a co najważniejsze żadnych lęków. Wczoraj w kościele też dobrze poszło bez wariacji . Jak do tej pory jestem zadowolony z tego leku. Nie wiem jak dalej to się rozwinie ale liczę, że będzie dobrze. Czasem dokucza  mi ból nóg , brzucha i  jak wcześniej pisałem karku, ale idzie z tym żyć. Najważniejsze że w sytuacja stresowych daje rade.

Koniecznie musimy się wspierać i fajnie że jest taki kontakt z Wami do pomaga. Pozdrawiam.

To ciesząca wiadomosc,oby  bylo coraz lepiej👍a jak u ciebie z apetytem?ja nadal jem malutko,i to zwykle po południu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chyba nawrót moich somatów. Wczoraj byłam w pracy (pracuję popołudniu) i ok 19.30 dostałam napadu duszności, drżenie, poty i osłabienie oraz miękkie nogi. Wzięłam Afobam. Dziś rano fatalnie, znow telepa, lekcje dzis zdalnie prowadzę - uczę gitary w szkole muzycznej. Czy takie nawroty się zdarzają mimo brania leków? Jestem tym trochę zdenerwowana, nie wiem, co o tym sądzić. Biorę dutilox już 2 miesiące, miesiąc w dawce 60 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ptaszek333 napisał:

A ja mam chyba nawrót moich somatów. Wczoraj byłam w pracy (pracuję popołudniu) i ok 19.30 dostałam napadu duszności, drżenie, poty i osłabienie oraz miękkie nogi. Wzięłam Afobam. Dziś rano fatalnie, znow telepa, lekcje dzis zdalnie prowadzę - uczę gitary w szkole muzycznej. Czy takie nawroty się zdarzają mimo brania leków? Jestem tym trochę zdenerwowana, nie wiem, co o tym sądzić. Biorę dutilox już 2 miesiące, miesiąc w dawce 60 mg.

Moze ja nie jestem obeznana,ale wielu bioracych leki ma chwilowe zalamania,moze musisz to przeczekac,brac dalej i zobaczyc czy to minie,albo dawke doregulowac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 13:05, Ptaszek333 napisał:

Ktoś tu pisał na tym forum, że minimalna dawka terapeutyczna dulo to jednak 60 mg.

 

Dawki terapeutyczne duloksetyny mieszczą się w przedziale 30-120mg. Pojedyncza dawka duloksetyny 30mg jest zarejestrowana do leczenia zaburzeń lękowych uogólnionych. Większa dawka nie gwarantuje "lepszego" działania preparatu, zaś znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. 

 

Polecam nie sugerować się głównie tym, co piszą randomowi ludzie na forach, tylko zawsze zweryfikować to z informacjami zawartymi w Charakterystyce Produktu Leczniczego i/lub z zaleceniami lekarza prowadzącego. Pozdrawiam 🙂

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucy32 napisał:

Niektorzy co tu pisali juz na 30 poczuli sie dobrze,to mnie napawa nadzieja bo ja tez juz na wejsciowych dawkach reaguje ubokami a zwiekszanie  do najmniejszej terapeutycznej to juz wogole mnie przerasta

 

Dobieranie dawki jest pewną sztuką. Jednak schemat jest taki, by zaczynać od najmniejszej i w razie potrzeby zwiększać w odpowiednich odstępach. Zaczynanie od większych dawek, to jak nagły skok na dwa razy głębszą wodę dla organizmu. Może to też zależeć od płci, rasy, wieku, masy ciała, zdolności metabolicznych organizmu. 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem poczatkująca w temacie. Marek, powiedz, duloksetyna w dawce 60mg bardzo mi pomagała na moje somaty. Jestem osobą wesołą i energiczną, nigdy nie miałam żadnych dołów, aż do covidu, ktory spowodował u mnie bardzo silne zaburzenia psychosomatyczne. Teraz po roku one nawrociły, dostalam tą duloksetyne i po minięciu uboków było naprawde dobrze. A wczoraj i dzis mam okropny zjazd, jestem slaba, trzesie mna i mam okropne bóle głowy i żołądka. Czy takie rzeczy się zdarzaja, czy jednak mozliwe, że lek przestał działać? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ptaszek333 napisał:

Ja jestem poczatkująca w temacie. Marek, powiedz, duloksetyna w dawce 60mg bardzo mi pomagała na moje somaty. Jestem osobą wesołą i energiczną, nigdy nie miałam żadnych dołów, aż do covidu, ktory spowodował u mnie bardzo silne zaburzenia psychosomatyczne. Teraz po roku one nawrociły, dostalam tą duloksetyne i po minięciu uboków było naprawde dobrze. A wczoraj i dzis mam okropny zjazd, jestem slaba, trzesie mna i mam okropne bóle głowy i żołądka. Czy takie rzeczy się zdarzaja, czy jednak mozliwe, że lek przestał działać? 

 

 

 

No tego nie wiem, skąd ten nawrót... Może za krótko bierzesz duloksetynę, nie wiem nawet ile ją bierzesz. Leki przeciwdepresyjne osiągają stan stacjonarny w organizmie zwykle w ciągu 3-12 tygodni. Jeśli po tym czasie nie będzie poprawy, to lekarz zdecyduje co dalej zrobić. Albo może podświadomość próbuje ci przekazać, że coś jest na rzeczy i w Twoim życiu cały czas coś nie gra? Że przestał działać lek, to jak już można by przypuszczać po co najmniej kilku latach jego brania, leki przeciwdepresyjne raczej tak szybko się nie wypalają. Ale wypalić się mogą, bo depresja czy zaburzenia lękowe to nie są choroby przewlekłe, a antydepresanty jednak nie są przeznaczone do brania ich przy chorobach przewlekłych. Ale jak mówię, nie wiem jak długo bierzesz i nie znam tak dokładnie Ciebie i Twojej historii, by dawać tak profesjonalną poradę jak lekarz.

 

Nie jestem lekarzem, jakby coś. Po prostu mam dużą wiedzę na takie tematy. 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ptaszek333 napisał:

Biorę 2 miesiące - 1 miesiąc 30 mg, potem zwiększenie dawki do 60 mg, w związku z nie do końca skuteczną ta dawką 30 mg.

 

 

 

No to za krótko, by oceniać efekt. Ale też nie mam takiego doświadczenia jak lekarz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,leki antydepresjne moga sie wypalic ,niektorym nawet bardzo szybko,u mnie po 5 latach ale czytalam tu duzo o takich pzypadkach ze wlasnie po dwoch trzech miesiacach albo pol roku zdarza sie ze musieli zmienic lek bo przestal dzialac,tego sie zawsze boje ale niektorzy podnieśli dawke leku obecne branego i to pomoglo,a potem po jakims czasie na wyzszej dawce spowrotem zeszli na niższą i wtedy sie stabilizowalo.Rozne sztuczki robia lekarze w porozumeniu z pacjentem i rozmowa z nim o jego samopoczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×